Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja vki, hogy a gesztenyét hogyan kell pürésiteni? fórum

Tudja vki, hogy a gesztenyét hogyan kell pürésiteni? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 18. 05:24
szia! itt new yorkba ugy csinaljuk mert tobb ismerosom is szokott csinalni hogy alufolia tepsiben letakarva megfozzuk a gesztenyet szoval jo sokaig szoktuk fozni majd leszedjuk a kemeny hejat ilyenkor kicsit ragacsos de puha ,majd a gesztenye reszelon lereszeled majs megszorod porszukorral nagyon finom mintha az igazit enned pepecses de fincsi jo karacsonykor vagy thanksgivingkor mindenki orul neki.
10. sutoczkine (válaszként erre: 8. - Czfhk)
2009. dec. 3. 08:43
És kuktába mennyi ideig kell főzni?
2009. dec. 3. 04:27
Köszönöm szépen! vmi ilyesmire gondoltam én is..:))
2009. dec. 2. 22:21

Szia! Gyermekkoromban anyukám sokszor csinált gyesztenyepürét! Én is segítettem neki...

Kuktában főzzük meg (még héjában) a gesztenyét.

Miután megfőtt eltávolítjuk a kemény sötétbarna héját és a világosabb barna belső héját is, majd burgonyatörővel péppé törjük. Mi nem tettünk hozzá rumaromát, de úgy is finom lehet!

2009. dec. 2. 21:27

Szia, mi idén csináltunk, soha többé!!!! Az biztos, nagyon pepecselős. Mi úgy csináltuk, hogy még nyersen megpucoltuk a barna héjától, félig megfőztük, és amikor félig megfőtt, akkor forrón lehúztuk róla a másik héját is. Utána addig főztük míg meg nem főtt, tejet raktunk hozzá, meg cukrot, és összeturmixoltuk, valamint mi rumot is raktunk hozzá.

Mondjuk pepecselős, de isteni finom!

2009. dec. 2. 21:20

Nagymamám minden évben csinál, de nem tudom, hogyan. Hétvégén megyünk haza, megkérdezzem? :)

De rumot biztos nem tesz bele (hiányolom is :D)

2009. dec. 2. 21:14

egyszer csináltam, soha többé! Annyira macera, pepecselős, nehezen fő meg.

Viszont télen szívesen csinálunk sült gesztenyét.

2009. dec. 2. 20:51
én úgy gondolom,hogy az "igaziban" van rumaroma is nem?
2009. dec. 2. 20:40
Én cukorral és tejjel összeturmixolnám, de még sose csináltam csak így tudom elképzelni.
2009. dec. 2. 20:37

Sziasztok,


Láttam a boltban gesztenyét,de még azt elötte meg kell főzni és meghámozni..Ezután milyen fűszerekkel kell izesiteni ill. hogyan célszerű a pürésités?


A válaszokat előre is köszönöm!


Moncsi

2009. dec. 2. 20:35
Tudja vki, hogy a gesztenyét hogyan kell pürésiteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook