Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudja valaki, hogy Szárazhegyről reggel 6-7 óra körül meddig tart bejutni az Örsre, és mennyi ideig tart eljutni Rákoskeresztúri központba? fórum

Tudja valaki, hogy Szárazhegyről reggel 6-7 óra körül meddig tart bejutni az Örsre, és mennyi ideig tart eljutni Rákoskeresztúri központba? (tudásbázis kérdés)

13. Panni58 (válaszként erre: 12. - Suzi81)
2010. nov. 18. 20:56

Nem, az elág, az a Rákoskeresztúr városközpont, errefelé csak így hívják. :)

Ott a piac, nagy posta, több gyógyszertár, ott vannak a bankok, meg a szakorvosi rendelők.

A Zrínyi-Pesti sarok, az a Kucorgó. :)

Általános iskola van a Kucorgón, meg nem túl messze onnan, az Erzsébet körúton az Andráshida utcánál is. Meg azt hiszem, a Szabadság sugárúton is, és befelé az elág környékén több is.

Középiskola 4 van, mindegyik az elághoz közel.

12. Suzi81 (válaszként erre: 11. - Panni58)
2010. nov. 18. 20:39

Ez eddig nagyon jól hangzik. Egyre jobban tetszik. Általános iskola van arra felé?

Most kérdezek egy butát az elág, az a Zrinyi Pesti út sarok? A Zrinyin még nem néztem milyen buszok járnak...

11. Panni58 (válaszként erre: 10. - Suzi81)
2010. nov. 18. 20:26

Nagyjából úgy van a közlekedés, ahogy írod. De át lehet szállni az elágon is.

Olyan, hogy nem volt elég ennyi idő, csak egyszer-kétszer fordult elő, leesett a hó, még nem tudták eltakarítani, és valami olyan baleset volt, ami miatt elég sokáig állt a forgalom.

Semmi konkrét rossz tapasztalatom nem volt a környéken, tudod, olyan ez, mint vidéken. :)

Először meg is lepődtem: ballagok kifelé a Pesti útra a buszhoz, a megállónák meg valaki hevesen integet felém. Hátranézek, hogy kinek, de rajtam kívül senki az utcán. Kicsit azért gyorsítottam ösztönösen, és mikor kiértem az utcából, látom, hogy jön a busz. :) Hát, ilyenek erre az emberek. :)

10. Suzi81 (válaszként erre: 9. - Panni58)
2010. nov. 17. 21:15

Aha már értem, tehát reggel 7óra előtt a a 262essel kell majd mennem az Olcsva utcától a Borsó utcáig, utána a "villám" járattal kiérek az Örsre.


Hazafele meg a 162essel kell mennem az Olcsva utcáig a Borsótól.


Szerinted akkor ha a 6:30as busszal indulok az Olcsva utcától, ha a legnagyobb dugó van akkor is legkésőbb 7:15re az Örsön vagyok?


A Kucorgónál Általános suli van?


Neked voltak/vannak a környékről rossz tapasztalataid? Ha igen és nem akarod ideirni, irj privibe:-) Köszike

2010. nov. 16. 21:12

ez a 262-es :)

[link]

2010. nov. 16. 21:11

Persze, nyugodtan. :)

Mi az Elágnál laktunk sokáig, 2 éve Rákoskerten.

Iskolák és óvodák vannak a központban is, és erre kinn is, a Kucorgónál is, és kijjebb is. Orvosi rendelők a Kucorgónál és az Elágnál.

Kisebb boltok, zöldségesek vannak minden felé, innen érdemes beszerezni a friss pékárukat, nagyobb bevásárlásra meg ott az Auchan, oda jár ki a 162-es busz. :)

De kifelé jövet van még minden közepes méretű, láncként üzemelő közértből is, ezeknél általában buszmegálló is található.

A 162-es busznál befelé ez az érdekes:

[link]

az Olcsva utca az indulástól kb.5-8 percnyire van, attól függ, van-e fel vagy leszálló.

Ez pedig a 262-es, ami akkor jár, amikor a 162 nem.

Kérdezz csak nyugodtan bármiről. :)

7. Suzi81 (válaszként erre: 6. - Panni58)
2010. nov. 16. 19:35

De rendes vagy. Köszönöm szépen. Kérdezgethetnék még a környékről? Pl. óvoda, suli, bevásárlás?


Meg probáltam kinyomtatni ma a 162-es járatot a BKV oldalról és vagy 10 lap jött ki....persze nem igazodok ki rajta. De nem adom fel, "kutatok" én is tovább.


Azt is sikerült meg tudnom, hogy a 46-os /ami óránként 2x jár/ Rákoskeresztúról átmegy XVI. kerületen elég hosszú útvonalon. De sajna még igy is át kell majd szállnom XVI.ba.

6. Panni58 (válaszként erre: 5. - Suzi81)
2010. nov. 15. 21:38

a 162-es kimegy az Auchanhoz, a 262-es meg nem. ezért választották ketté. :)

Na, ez már régóta probléma, hogy nincs normális közlekedés a XVI. és XVII. kerület között, pedig egészen közel van.

De van valamilyen buszjárat, ami a Naplás tó felé megy, és mintha az átmenne a XVI. kerületbe, és úgy megy ki az Örsre. De ennek még utánanézek, gondolom, még nem holnapra kell. :)

2010. nov. 15. 21:17
Nekem a XVI.kerületbe kellene eljutnom 1/2 8ra. Tehát olyan 1/2 6 körül indulnék a Szárazhegyről. Akkor szerinted nincs olyan nagy dugó? Sajna, igy is ki kell mennem az Örsre, mert az egyedüli busz ami átvinne XVI-ba az a 46-os busz, ami óránként 2x jár. Akkor a 162-es és a 262-es elvisz Keresztúr központba, ugye? Ott meg átszállok valamire, ami elvisz az Örsre. Nem nagyon értem ennek /162,262/ a 2 busznak a menetidejét. A 262 7óra előtt jár, a 162 7óra után...Nagyon köszi a válaszokat.
4. Panni58 (válaszként erre: 3. - Suzi81)
2010. nov. 15. 19:34

Ez talán segít:

[link]


Az Olcsva utca már közel van a Kucorgóhoz is, oda akár gyalog is ki lehet menni, ott meg sok busz jár már. De ott jár a 162-es is.

Akkor van igazán dugó, mikor suliba megy mindenki, úgy negyed 8-tól 8-ig, én erre értettem az előző menetidőket. Ezen kívül gyorsabb.


Nem tudom, hogy hová járnátok majd, de a fiam pl. vonattal megy be reggel sokszor a Keletibe, a vasúthoz a vonatokhoz is jár busz reggelente.


Én már nem költöznék beljebb innen. :)

3. Suzi81 (válaszként erre: 2. - Panni58)
2010. nov. 15. 19:22

Szia,


de jó, hogy irtál. Mi most gondolkozunk, hogy odaköltözzünk-e. Olcsva utca közelébe mennénk. Nem igazán igazodok ki a neten az útvonaltervezőn. 162es buszmegálló van közel, ha jó láttam a táblát:-) Nagyon nagy a dugó reggelente? Mindenki mást mondd és ez nagyban befolyásolná a döntésünket.

2010. nov. 14. 20:15

Szia!

Az attól függ, hogy milyen messze van buszmegálló.

Én a nyomdász utcai megállót tudom (97E), a Pesti úton, onnan 20 perc az Elág (Rákoskeresztúr városközpont), kb. 40 perc az Örs.

Ha a Zrínyi út van közelebb, akkor onnan gyorsabb legalább 10 perccel.

2010. nov. 14. 20:01

Sziasztok,


érdeklődnék, hogy valaki tudna-e nekem segiteni a XVII. kerületi BKV közlekedésben. Igazából az érdekelne, hogy Szárazhegyről reggel 6-7 óra körül mennyi ideig tart bejutni az Örsre és mennyi ideig tart eljutni Rákoskeresztúri központba. Előre is köszönöm az információkat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook