Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tud valaki receptet adni, hogyan tudok kosárlabda alakú tortát csinálni? fórum

Tud valaki receptet adni, hogyan tudok kosárlabda alakú tortát csinálni? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 7. 04:47
köszönöm
2009. jún. 6. 20:46
2009. jún. 6. 20:41
2009. jún. 6. 20:39
Rámás könyvembe van a sharlott torta receptje. Nem csináltam még én se, de a képen nagyon guszta. Azért gondoltam hogy rétegesen is a piskóta tekercseket, ne csak krém legyen. És kicsit laktatóbb.
14. klarika5 (válaszként erre: 8. - Anyuca66)
2009. jún. 6. 20:00
Pont így:)Én sem tudom elképzelni a teljes gömböt.Lehet egy tortakarikának a belsejét kiszedni úgy, hogy a tetején 1 cm szélesen késsel bejelölöd, és e mentén kibelezed. A kaparékot össze lehet morzsolni, darált dió, fekete kávé, kakaópor, cukor, rumaroma,esetleg lekvár, vagy tej. Ezzel a lerakott piskóta belsejét megtömöd, és visszaborítod a kikapart torta üregébe, így meg is fog állni a talpszerű tortalapon. A tetejére már javasolták a labdaszerű díszítést, bevonatot.
2009. jún. 6. 17:33
NEm találtam meg, de még keresem.. :(
2009. jún. 6. 16:06
Köszönöm!majd megirom hogy siekrült!
2009. jún. 6. 16:03

Bármilyen ízben csinálhatsz, roládnak töltesz egy piskóta lapot, azt felszeletelve egy félkör alakú tálba körbe rakod szorosan, a közepébe öntesz egy adag krémet, akár pudingot, csak főzd sűrűre. Dobálhatsz bele gyümölcsöt is, majd a végén egy nagy kör alakú piskótát teszel a tálba, ha kiborítod az kerül alulra. Ha 2-t össze ragasztasz egy kis lekvárral, akár gömb is lehet, de az kockázatos, mert széteshet. A díszítést már valaki írta.

Kép:

[link]

2009. jún. 6. 15:59
Nekem van gömbölyű tortaformám, vagyis amolyan tölthető piskóta gömb lesz, amikor megsül. Nem olyan régen vettem, pár éve, szerintem most is lehet kapni. kb 1200-1500 ft volt. Azt bármivel lehet tölteni, igaz, csak egy fél labda lesz belőle. :-))
2009. jún. 6. 15:53
A piskóták tetejére kerüljön krém, és arra 1 kerek linzer, vagy piskóta amit szintén kölön kell sütni. Rátenném és így kiborítani a tálcára...
2009. jún. 6. 15:40

Úgy csinálnám : piskóta lekvárral bekenni,feltekerni tekercsnek, felszeletelni, és gömbölyű tálba az edény körvonalát követve egymás mellé szorosan rakni. Valamilyen krémmel bekenni és megint 1 sor. Addig míg a tál megtelik. De előtte folpakkal körbebélelni az edényt, mert ki kell borítani tálcára.

A díszitést meg Rita írása szerint. A sharlott is így készül naggyából.

Bocs ha nem teljesen így kell. Csupán 1 ötlet.

7. f8db0709b8 (válaszként erre: 6. - Klarika5)
2009. jún. 6. 15:35
Az a baj,hogy analfabéta vagyok ilyen téren,de nagyon szeretném!Valaki részletesen letudná irni a menetet?
2009. jún. 6. 15:31
A "hangyaboly" az félkör alakú, és mi lenne, ha két félkört összeragasztanál? A hangyabolyt én úgy szoktam, hogy piskótatekercset csinálok, megkenem csokikrémmel, felszeletelem, és egy gömbölyű tésztaszűrőt kirakok vele, s aztán hűtés után kiborítom. A bevonás lehet a ritaanyué.
5. f8db0709b8 (válaszként erre: 4. - Ritaanyu)
2009. jún. 6. 15:29
sharlott tortát hogy kell csinálni
2009. jún. 6. 15:24
én úgy csinálnám h egy belül gömbölyű tálba csinálnék sharlotte tortát és azt kifordítva egy labda ALAKOT KAPOK... ezt bevonnám narancssárga marcipánnal . egy zacsi sarkát kilyukasztanám és olvasztott csokival megrajzolnám rá a mintát valamint ráírnám amit akarok...
3. f8db0709b8 (válaszként erre: 2. - Fadigflo)
2009. jún. 6. 15:16
Elöre is köszi!
2009. jún. 6. 15:13

Húúúúúúúú. Volt egy receptem. Focilabdához.

Megnézem, ha megvan, akkor írok.

Amúgy csokitortaszerű azt hiszem.

Bátyusnak szerettem volna megcsinálni. :)

2009. jún. 6. 15:09
Tud valaki receptet adni, hogyan tudok kosárlabda alakú tortát csinálni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook