Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti mit tennétek, ha észreveszitek, hogy a gyerekorvos elsiklik egy fontos laboreredmény fölött? fórum

Ti mit tennétek, ha észreveszitek, hogy a gyerekorvos elsiklik egy fontos laboreredmény fölött? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. siba22
2014. okt. 23. 08:29

Tudom 5 éves a fórum ,de hátha olvassa még valaki :))


Én nem csak a házi gyermek orvosoknál voltam /vagyok nagyon hisztis hanem mindegyiknél.Nálunk ahol lakunk / kb 2100-2200 lélekszámú község / 1 orvosa van a felnőttekkel a gyerekeknek.Jó magam 2x jártam nála,de második alkalom bőven adott okot,hogy azonnal váltsak.Amikor 2ik alkalommal nála jártam 23 hetes kismama voltam már.Eléggé szarul voltam már akkor amikor elmentem hozzá.Felső légúti fertőzést " állapított " meg csupán annyiból,hogy már 1 hete fáj a fejem,a hátam és aznap hajnalban a lázam 39,4re szökött fel.Az ízületeimet is éreztem hasonlóan mint a megfázásnál,de sem nátha sem köhögés se egyéb megfázásos tüntetem nem volt.Ez volt pénteken.Másnap délelőtt picit jobban voltam,de kora délután megint lázas lettem,fájt a fejem és szédültem.Akkor irányt vettünk párommal az ügyeletre ahol elképedve nézett rám az ügyeletes,hogy a házi orvos mit mondott.Mondta,hogy 23 hetesen ezeket a tüneteket inkább óvatosan kellene kezelni és kivizsgálni azonnal.Mert lehet a hormonok és a frontos időszak együttes következménye de a háttérben más is meghúzódhat.Mentőt kért és mondta 2 órán belül bevisznek mert szerencsére nem kel orvosi felügyelet,de nyugodtabban enged el ha kórházi ügyeleten is megvizsgálnak.Közel 4 órát voltunk benn,sürgősségi labortól kezdve szinte mindenen végig küldtek.Kiderült elég ronda húgyúti fertőzésem van ami a gerincen végig futva okozhat fejfájást,szédülést,ízületi fájdalmakat.A gyógyszer amit a házi orvos meg kiírt a gyógyszer allergiám miatt nem ajánlott szedni.Egy hordozó anyaga egyezik a felírtban azzal ami van a másik gyógyszerben,a helyettesítő gyógyszerrel ugyan ez a helyzet.Iszonyatos szerencsémre mind a kettő akkoriban hiány cikk volt minden patikában.Amikor párom a patikában volt mondták,hogy hiánycikk és egyiket se tudják adni menjen be / akkor már sima rendeléseknek vége volt / az ügyeletre és mondja el mi a helyzet.Ott döbbenet volt,hogy ilyet a házi orvos nem vett figyelembe.Hiba hibára lett halmozva.Az ügyeletes orvos nagyon rendes volt és a patikával egyeztetve írt egy olyan antibiotikumot amit kismamaként is és gyógyszer allergiásan is szedhetek ez szerencsére minden téren alkalmas volt.Csak hát másnap a kórházban landoltam mentővel.Amikor kiderült,hogy a házi orvos mekkorát tévedett eldöntöttem se rám se a születendő babóra még rá sem nézhet.Sajnos az orvoslás területén több helyen is van ilyen felületes orvos.Nagyon óvatosnak kell lenni mert akár olyan szinten félre tuják az embert kezelni,hogy ha nem is halálos de egy életre károsodást okozhat.Nekem szerencsém volt,ha van az alap kiírt gyógyszer allergiás sokkot is kiválthatott volna ha arra a hordozó anyagra vagyok allergiás ami mind a kettőben megtalálható.Természetesen az allergiát mindig nyomatékosítom az orvosban,a kismama könyvemben is piros nyomtatott betűkkel ott virít,a házi orvosnál benne van a rendszerben és a kartonomon is piros nyomtatott betűkkel ott van.

35. cikicakk (válaszként erre: 34. - Dindin19)
2009. okt. 22. 19:15
Köszönöm szépen.Most más dolgunk nincs, csak várni, hogy hívjanak MRI-re.Szerencsére a fiam jól van,nem látni rajta, hogy beteg.Talán csak az a tünet, hogy alig eszik.
34. dindin19 (válaszként erre: 28. - Cikicakk)
2009. okt. 21. 06:32

hú, ez nem hangzik jól

Jobbulást!

2009. okt. 18. 20:10
Apukámnak a minimum alatt volt a vasa és két doboz után a maximum fölé ment. Igaz, hogy 2x1 db-ot szedett. Aztán 1 hét szünet után heti 2 db-ot adtam neki. Tök jő volt az eredménye.
32. cikicakk (válaszként erre: 31. - 1366d1807f)
2009. okt. 18. 18:47
Szedi a vastablettát, illetve szedte,mert Szegeden leállították.Az ottani vérvizsgálat teljesen jó vastartalmat mutatott a vérében, sőt egy kicsit magasabb is volt a kelleténél.Nem volt székrekedése, de hát alig egy hétig szedte.Valahogy nem tudom elképzelni, hogy ennyire gyorsan helyre állt a vérképe,már ami a vasat illeti.
31. 1366d1807f (válaszként erre: 15. - Cikicakk)
2009. okt. 18. 17:25
Ezt recept nélkül lehet kapni a patikában, nem kell felírni. Ha nincs, akkor kérd meg őket, hogy rendeljék meg.
30. 1366d1807f (válaszként erre: 18. - 95a0f7ade3)
2009. okt. 18. 17:24
Ettől egyáltalán nincs székrekedés, még az apukámnak sem volt. Pedig ő mindig nehezen "alkotott", sőt egyszer volt bélcsavarodása is. Ettől semmi problémája nem volt.
2009. okt. 18. 15:42
Természetesen gyermekorvost váltottunk.
2009. okt. 18. 15:42
Egy kicsit rég volt mikor utoljára írtam ide,de azóta sok minden történ.A vérkép eredményét, az UH eredményér(lépmegnagyobbodást mutatott ki) és a vizelet eredményét elküldtem az online doktornak.A teljes anamnézist leírtam.Ez volt egy keddi napon, és csütörtök délután fél2-kor csörgött a telefonom.Dr.Papp Ferenc hívott a szegedi gyermeklikináról, és mondta, hogy a gyereket sürgősen látni szeretné.Már másnap vittük a gyereket, ahol kontroll vérvételt, és UH.csináltak.Az ultrahang eredmény itt már májmegnagyobbodást,lépmegnagyobbodást, és vesekövet állapított meg.Megpróbálnak most neki MRI-re minél hamarabb helyet szerezni, de nagyon nehéz,mert december közepéig betelt a várólista.Kisfiam sürgősre be van írva, tehát bár mikor kaphatjuk a telefont, hogy menjünk MRI-re akár éjszaka is.Az elfelejtettem nektek leírni, hogy a szegedi UH szerint a lép alsó traktusa nem homogén szerkezetű,nem megtartott.Múlt héten megint jött egy telefon, hogy 2 professzor szeretné megnézni UH-val a gyereket.Itt még ráadásul a nyelőcső végén a gyomorszáj közt találtak valamit ami lehet ciszta, vagy fekély, vagy egy daganat.Most már tényleg sürgős lenne az MRI,mert addig semmit nem tehetnek,ameddig ki nem derül, hogy belül a májban, lépben mi van.Tehát várakozó állásponton vagyunk.Mivel ti annyira kedvesek, és együtt érzőek voltatok velem,feltétlen megírom, ha valami történik.Köszönöm a segítségeteket, és az érdeklődéseteket.Jól esett,mert eléggé magam alatt voltam, vagyok.Üdv, cikicakk
2009. szept. 10. 14:50

megkérdezném holt tanult és mire esküdött föl

és orvost váltanék mindenképp

26. rasza
2009. szept. 10. 13:44
keresnék másik orvost
2009. szept. 7. 19:59
őszintén szólva én egy 80 évest, lehet akármennyire fitt, és jó agyműködésű, már nem engednék praktizálni.3 infarktust után meg pláne nem. Felette is eljár a kór, még akkor is, ha nagyon jó orvos. Ő is tévedhet, s lehet feledékeny, s mégiscsak ember , sőt gyermekéletek vannak a kezében.
24. cikicakk (válaszként erre: 21. - Gummy)
2009. szept. 7. 19:14
Már egész kicsi korában megtanítottuk neki, hogy pisiléskor a fitymát húzza hátra a kukacán.
23. cikicakk (válaszként erre: 20. - Drnéni)
2009. szept. 7. 19:13
Természetesen nem orvosi tanácsot kértem, hisz tisztában vagyok vele, hogy ahány ember,annyi vélemény..Kinek melyik gyógyszer válik be.Ezt felelősséggel,csak orvos tudja megállapítani.Nekem a topic indító kérdésem nem a gyógyszerezésről, hanem egy általam is nagyra becsült orvos sorozatos baklövéseiről szólt.Nagyon nehéz döntenem,mert sokat köszönhetek ennek az orvosnak, viszont az utóbbi egy évben sok sok csalódást is.Nagy fiamat 18 éves koráig ő kezelte,és maximálisan megvoltam vele elégedve.Már kb 80 éves, túl 3 szívinfarktuson,pacemakerrel a szívében is dolgozik,gyógyítja a gyerekeket.Nem tudom, hogy más kis betegénél is vét-e ilyen hibákat, de most már kicsit megingott a bizalmam,de közben szeretem is mint orvost,mert roppant türelmes,kedves a gyerekekhez.Pénzem nincs magán rendelésre hordani a gyereket, viszont te mint orvos tudhatod, hogy egy3,1mmol-os vas vértartalmat nem lehet " egy kis vashiánynak" felfogni.Nem lehet jó vizelet eredménynek mondani,ha genny, fehérje, és baktérium van a vizeletben.Lehet, hogy engem akart nyugtatni ezekkel a megtévesztő adatokkal, de egy anyának azért joga van a gyerekéről mindent tudni.
2009. szept. 7. 18:30
Hivd fel rá a figyelmét, hogy nézze meg mégegyszer!!!!
21. Gummy (válaszként erre: 20. - Drnéni)
2009. szept. 7. 18:12

Szerintem meg éppen te tévedsz, mert a férfiaknál ha nem húzzák hátra rendesen a bőrt, és pisilés előtt nem mossák meg a fütyköst, akkor nem ér semmit az eredmény, ugyanúgy mint a nőknél.


Nem tudom, hogy a kisfiú éppen hogyan pisilte azt, amit megnéztek.

20. drnéni (válaszként erre: 9. - Steinné)
2009. szept. 7. 16:27

Ez súlyos tévedés. Férfiaknál éppenhogy mindig figyelmet érdemel a baktérium a vizeletben, nőknél enyhébb a megítélés a hüvelybemenet közelsége miatt. Gennyes vizeletet minimum meg kell ismételtetni, leginkább kezelni kell.


Javaslom, hogy ha orvosi problémád van, először a kezelöorvossal beszéld meg, és ha valami miatt nem bízol meg a véleményében, mindkét félnek jobb, ha másik orvost keresel. A laikus fórumokon történő éedeklődés kapcsán akár veszélyes "jótanácsokat" kaphatsz. Sem a húgyúti fertőzés, sem a vérszegénység kezelése nem laikus feladat.

19. steinné (válaszként erre: 16. - Cikicakk)
2009. szept. 7. 15:39
A vashiányra nagyon jó a Ferrum Metallicum nevű homeopátiás golyó. A fiamnak én ezt adtam előszőr, majd ősztől tavaszig a béres cseppet szedtük, napi 20 csepp 2 hétig, majd 1 hét szünet, aztán megint 2 hét és egy hét szünet.
18. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 12. - 1366d1807f)
2009. szept. 7. 15:31

Az nem okoz székrekedést?

Terhesség alatt többfélét kipróbáltam, egyikkel sem volt szerencsém.:(

17. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 10. - Cikicakk)
2009. szept. 7. 15:29

A Lactív nagyon jó készítmény.:)

Gondolom antibiotikumot kapott, ahhoz nélkülözhetetlen a Normaflor vagy ez. Egy ideig nekem sem mondta sem a védőnő, sem a gyerekorvos, hogy antibiotikum mellé kiegészítő bélflóra karbantartó kell. Pedig nagyon lelkiismeretes mindkettő. Még szerencse, hogy a gyógyszerész szólt.:)

Nem tudtok másik gyerekorvost választani?

16. cikicakk (válaszként erre: 14. - Ice kuszi)
2009. szept. 7. 15:24
Sajnos ez azért nem ennyire egyszerű.Egy a városban nagyon nagy elismerésnek örvendő doktor bácsiról van szó,akitől már pártoltak el szülők, de nehezen találtak másik gyerekorvost.
15. cikicakk (válaszként erre: 12. - 1366d1807f)
2009. szept. 7. 15:21
Azt írta fel először, de az egész városban hiánycikk.Aztán visszamentem és az " Aktiferrin " kapszulát írta fel.
2009. szept. 7. 15:18
Én mindenképp felhívnám rá a figyelmét, ahogy ezt meg is tettem már, mert voltunk hasonló szituban. Sajnos a mi gyerekorvosunk elég felületes, így hamarosan váltunk!
13. cikicakk (válaszként erre: 11. - Katinkaboszi)
2009. szept. 7. 15:18
A spenót láttára még azt is kihányná amit egy hete evett.Semmilyen főzeléket nem tudok bele diktálni.Annyi előnyöm talán van, hogy a nyers répát, karalábét, krumplit,karfiolt szívesen megesz.Sajnos kb egy év óta még rosszabb lett az étvágya mint azelőtt volt.166cm magas, és 43kg.
12. 1366d1807f (válaszként erre: 7. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 7. 15:14
Kivéve a Ferrocomp! Az nagyon jó, apukámnak 2 doboz után a maximumon volt a vasa.
11. Katinkaboszi (válaszként erre: 6. - Cikicakk)
2009. szept. 7. 15:14

Tényleg keresd fel inkább, a telefon azért nem jó, mert nem látja az eredményt, no meg úgy jobb is, és inkább a délutáni órákban, ha meg tudod tenni.


Vaspótlásra a cékla és a spenót tökéletes, meg a vaspótló pezsgőtabletták.

Nem hülyeség, de napi egy evőkanál vörösbor még gyereknek sem árthat, étkezés után.

10. cikicakk (válaszként erre: 7. - 95a0f7ade3)
2009. szept. 7. 15:14
A vashiányra,amit én símán anémiának is nevezhetek,mert már több a vashiánynál( kóros vérszegénység)adott gyógyszert.Múlt héten voltunk nála,mert a gyerek hányt,ment a hasa.Lázas volt.Akkor adott olyan gyógyszert,amihez elfelejtette hozzá tenni, hogy egy bizonyos " Lactív Acute " nevü ampullás gyógyszert is vegyek,mert a tabletta amit felírt a hasznos baktériumokat is kiöli.Na meg, hogy a gyógyszer szedése alatt nem lehet a napra menni.
9. steinné (válaszként erre: 6. - Cikicakk)
2009. szept. 7. 15:09
Pici megnyugtatás ! Fiúknál lehet a vizeletben normál esetben is baktérium, meg fehérje. A genny már nem a legtermészetesebb dolog, de lehet egy "apróbb" felfázás jele is.
2009. szept. 7. 15:09
Igazatok van, rá kellene kérdezni, de egy öreg 80 év körüli doktor bácsiról van szó, aki még a 32 éves nagy fiam születése után lett az orvosunk.Sajnálom őt, csak hát nem ez az első baklövése amit elkövet.Én még könnyen vagyok,mert ápolónő voltam, de egy teljesen laikus anyuka esetleg ezeket észre sem veszi.
7. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 6. - Cikicakk)
2009. szept. 7. 15:07

Mindenképpen hívd fel, vagy menjetek vissza.

A vashiányra a gyógyszertárban lehet nagyon jó rágótablettát kapni.:) Viszont székrekedést okoz minden vasat pótló vitamin, erre figyeljetek!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook