Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti milyen módszerrel tanuljátok az angol szavakat? fórum

Ti milyen módszerrel tanuljátok az angol szavakat? (beszélgetős fórum)

1 2
2008. júl. 3. 13:20
Ez a Relaxa módszer jó? Ezzel tanultál meg angolul és németül?
8. e3fbbc47f9 (válaszként erre: 7. - 06ae4aa43b)
2008. júl. 2. 15:33

Köszi a választ!


Ehhez nagy türelem kell ám!Ügyes voltál,gratula:)

7. 06ae4aa43b (válaszként erre: 6. - E3fbbc47f9)
2008. júl. 1. 19:50

Nem, nem szótáraztam soha. Csak olvastam. Voltak szavak, amiket már ismertem és ezekből próbáltam kitalálni, mit is jelent a többi. Eleinte nagyon lassan haladtam, de szép lassan egyre többet és többet értettem meg.


Amikor pl. hallgattam a hireket a tv-ben először nem értettem a szavakat sem, mert olyan gyorsan beszéltek. Az volt a célom kezdetben, h magát az angol szöveget megértsem. Utánna jöhetett az, hogy a szavakat megértsem és ne leforditsam. Ma sem forditok semmit magamban. Ez lelassitott és nem jött automatikusan a beszéd. Azzal, h értettem angolul a szöveget, már rövid párbeszédeket is megértettem később. És a végén egyre többet. Kezdetben nagyon fárasztó volt és 15 perc után elfáradtam. Persze soha nem fogok úgy tudni angolul, mint magyarul. Ebben is tévedtem az elején, amikor arra vártam majd, h egy angol mondatban majd minden szótagot fogok érteni, úgy, mintha magyarul beszélnének. Hát ez nincs igy. Lévén az angol a második nyelvem csak. De folyékonyan mindenről tudok beszélni és mindent megértek. El tudtam menni dolgozni és el tudok intézni egyedül bármit. Ez volt a célom.

6. e3fbbc47f9 (válaszként erre: 5. - 06ae4aa43b)
2008. júl. 1. 16:26

A napi sajtónál szótáraztál?


Hogy érted ,hogy megpróbáltad megérteni az adott szöveget angolul...nem magyarul?

Ha sok lenne ide,akkor priviben is leírhatnád,köszike..mert nekem egyedül ez a :végy egy könyvet a kezedbe és majd onnan menni fog,sajna elég gyér.

2008. júl. 1. 15:48

Magyarországon csináltam régen középfokú irásbeli-szóbeli nyelvvizsgát. Aztán kimentem külföldre és nem tudtam semmit. Hála a magyar oktatási rendszernek.

Saját módszert találtam ki, amivel 3 hónap alatt majdnem tökélletesen megtanultam angolul.

Nem forditottam a szavakat, mondatokat és nem foglalkoztam a jelentéssel. Először magát az angol szöveget akartam megérteni angolul. Sokat olvastam a napi sajtót, a mindennapi beszéd és szleng miatt és állandóan néztem a tv-t. Kezdetben csak a rövidebb párbeszédeket értettem meg, később a szövegkörnyezetből, szituációkból kitaláltam a többit is. Most ott tartok, h teljesen automatikus a beszédem és még azelőtt megértem a szavakat, mondatokat, mielőtt leforditanám őket magamban. Mindenkinek ajánlom ezt a módszert a szó magolás helyett.

2008. júl. 1. 15:06
Szókártyákkal a legegyszerűbb, de érdemes olyan szótárat is venni, amiben tematikus csoportokban vannak a szavak, és így az egybe tartozó dolgokat nem kell egyenként kikeresgetni. Nem olyan szótárra gondolok, amiben a szokásos, tág témák vannak, mint pl. család, hobbi, stb., hanem olyanra, amiben kis témák vannak, mint pl. járművek, étterem, stb.
2008. márc. 30. 22:14
Megkerdezem a ferjem, hogy mi az a szo, amit hallottam vagy hasznalt. Ez eleg kenyelmes modszer :)
2008. márc. 30. 17:34
Módszer?Nekem az,hogy szavakat mindig csak mondatokban tanulok meg,mert önmagában nem sokat ér,és így is megtanulom jelentésüket.A nyelvtani részek nem igazán kedvenceim,eléggé száraz,azt is jobban szeretem mondatokban,való életben hallani,hogy mikor milyen igeidőt kell használni.A másik titkom,hogy sok angol-amerikai filmet nézek eredeti hanggal...na az aztán a csudijó:)Sokat olvasni sem árt,mert úgy tökéletesedik a szavak leírásának berögzülése.
2008. márc. 30. 15:44
Kíváncsi vagyok, hogy Ti milyen módszerrel tanuljátok az angolt. Én elég sok módszert ismerek, de még egyik sem vált a kedvencemmé.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook