Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti milyen módszerrel tanultok/tanultatok német szavakat? fórum

Ti milyen módszerrel tanultok/tanultatok német szavakat? (beszélgetős fórum)

1 2
2011. okt. 4. 14:22
És persze mindenkinek vele született joga/LEHETŐSÉGE, hogy kint éljen :D ha valami csak kényszerből megy, akkor hagyni kell. Nekem sose volt kényszer a német, mégis elsőnek lett nyelvvizsgám, mert szerettem tanulni, érdekelt, hogy miért van úgy ahogy.... és megtanultam, mert ÉRDEKELT. semmi kényszer nem volt. nyilván nem anyanyelvi szinten.
32. Kira88
2010. jún. 14. 16:11

Külföldre kell menni. Dolgozni, tanulni,vagy akár csak nyaralni,kirándulni. Ez az egyetlen hatásos módja a nyelvtanulásnak. A kényszer.

Amikor muszáj megszólalnod, mert gyógyszert kell venned,meg vonatjegyet,vagy lakhatási engedélyt kell intézned. Ezt csak az érti,aki élt már külföldön.

31. Hannah87 (válaszként erre: 25. - Elfelejtett jelszó)
2010. ápr. 18. 18:29

Amikor először jártam kint Ausztriában, nekem is iszonyat gyorsnak tűnt a beszédük, egy szót sem értettem, de amúgy is csak annyit ismertem h danke schön, bitte schön :P


Aztán mivel szinte napi rendszerességgel jártunk ki, egyszer csak észrevettem h mintha már nem beszélnének olyan gyorsan. Később pedig meglepett amikor megértettem a rádióban a közlekedési híreket és az időjárásjelentést.

nagyon sok idő kell hozzá, sokat fordítani.


Én mindent kiszótárazok egy füzetbe. Megtanulom. Majd párom kikérdezi tőlem mikor ráér. Mindig megtanulom az új adag szót (ált. 1-2 A4-es oldal egyszerre), és párom kikérdezi, utána kikérdezi az előző adagot is. A régebbi oldalakról pedig csak szúrópróbaszerűen. ha valahol hiba van, az egész oldalt újra átnézem. Bejelölgetem a tipikus szavakat amiket mindig elrontok és mondatokat írok vele.

Napi 1-2 órát tanulok, hétvégén néha 3-at is. (persze a szótárazással ennyi, szavakat egyszerre max. fél órát tudok tanulni utána csökken a figyelmem)

30. Khatif (válaszként erre: 1. - Myrthil)
2009. nov. 3. 21:55

Olvasni, olvasni es olvasni. Nekem ez valt be. Nem mindent szot kiszotarazni, de rajonni, hogy mit jelent es megfejteni a szoveget.


A filmek is nagyon jo erre is, ha nagyon nem erded, akkor nezd felirattal

29. jnka
2009. nov. 3. 21:38
Hátha ide téved még valaki, én is leírok egy jó ötletet. A névelőket sokkal könnyebb megjegyezni, ha a szótárfüzetben 3 színnel jelölitek őket. Pl. kék filccel a der-t, piros filccel a die-t, és sárgával a das-t. Később ha visszagondoltok rá, automatikusan megjelenik mellette a szín is, és tudni fogjátok a névelőt.
2009. aug. 22. 21:22
Bár már kicsit régebbi a fórum,de talán kicsit leírom a saját tapasztalataimat.18 éve élek német nyelvterületen,szinte mindig otthon vagyok,vagyis nem járok el munkába.Én úgy kezdtem,hogy vettem nöi újságot rendszeresen és elkezdtem olvasni,fordítgatni.Mivel érdekelt,ez volt a motiváció.Aztán szerettem teletextet olvasni a tv-ben.Mivel mindig aktuális híreket nyújtott,amelyek érdekesek voltak.Ez is motivált,hogy ne hagyjam abba.Mindez elött nem sok alapom volt,bár 4 évig tanultam a gimiben németet.Csakhogy 30 éves koromra már mindent el is felejtettem.Gyakorlatilag teljesen kezdönek számítottam.Most már minden élethelyzetben feltalálom magam,de biztosan sok hibát vétek.Azért jól megértenek.Merni kell beszélni,még akkor is,ha bizonytalannak érezzük magunkat.
2009. aug. 15. 21:16

Én szavakat külön nem tanultam sosem. Csak mondatokban tudom megjegyezni a szavakat.

Természetesen a német szavaknál kell a névelő is.

Angolnál az ige három alakját nagyon nehezen tanultam meg, de amióta sikerült tudom:)

Az én módszerem az írás. Magyarul leírom a tanulandó szakat, aztán németül vagy angolul. Aztán ellenőrzés. Addig írom, amíg mind jó nem lesz.

26. 5792143448 (válaszként erre: 1. - Myrthil)
2009. aug. 14. 09:51
minden szót a névelőjével tanulj meg-igy tudod a legjobban és legkönnyebben később alkalmazni a dolgokat-hiba nélkül..
2009. aug. 14. 09:50

Nekem nagyon gyors ahogy a németek beszélnek.A tv-ben is mire egy mondatot kisilabizálok addigra már elmondott egy egész bekezdést. És én ált. szavanként fordítom. Nincs idő végiggondolni a szavak jelentését egyenként. Mert ugye több is van nekik. Szövegkörnyezet dönti el éppen melyiket kell használni. Nem ártana gyakorolnom.

Egyik ismerősöm úgy tanult meg angolul, hogy kiskorától angolul nézte a Cartonn Networkot. Na ez is elég hihetetlen számomra. Én is néztwm osztrák adók igaz nem sokáig mert dühített hogy nem értem a folyékony beszédet és kikapcsoltam. Vajon mennyit kéne nézni, hogy tanuljak belőle?

24. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 19. - Myrthil)
2009. aug. 14. 09:38
azt úgy mint a többiekkel. Felírtuk és otthoni házi megtanulni! Persze nem sokan vették komolyan. Én szerencsére a szavakkal nagyon jól álltam, mindig ha új szót hozott fel én tudtam mi az. Ezt a jó általános iskolai tanáromnak köszönhetem. MInden héten szódolgozatot írtunk. Akkora szókincset kaptam, hogy abból éltem egész érettségiig. Mondta is, hogy tudja most milyen nehéz de később hálásak leszünk érte hogy igy belénkverte. Igaza volt, ma már nagyon hálás vagyok érte.
2009. aug. 13. 23:53
szavakat tök mindegy milyen nyelven nem nagyon lehet szerintem sok féleképpen..nekem sosem volt vele bajom,egyszer kétszer meghallottam tvben is vmi ujat és megjegyzem,de amugy sztem sokszor mondogasd mindig vegyél hozzá még egyet
22. Szilvóca (válaszként erre: 21. - Szilvóca)
2009. aug. 13. 23:51
Amire nagyon büszke voltam,megkérdezték mióta élek kint,és csodálkoztak,nem akarták elhinni,amikor mondtam,hogy kb 23órája.
2009. aug. 13. 23:49
én is szótárból tanultam,majd megpróbáltam mondatokba foglalni,majd "tapétáztam" én is,de leginkább akkor "ragad" rá az emberre,ha használja őket,és ha rá van kényszerítve.Egy pár év kimaradt,majd egy ismerőssel kimentünk Svájcba,akkor virágzott az onnan behozott autók piaca,és leginkább velem kérdeztettek meg mindent,és saját magamon is meglepődtem,de ontottam a mondatokat.
2009. aug. 13. 23:22

Sziasztok! Ez a téma engem is érint.

Nyelvtanból egész jó voltam, mikor tanultam, a szavak is megyegettek, bár sokat tanultam, míg belement a fejembe... De nekem nem jött be más módszer, mint a seggelés. Egyébként érdekes, hogy ha német tévét nézek, mostmár nem fordítom le. Sok mindent megértek, csak ne kelljen megszólalni. Pedig lassan muszáj lesz, mert hamarosan költözünk Bécsbe...

19. Myrthil (válaszként erre: 17. - Elfelejtett jelszó)
2009. aug. 13. 20:05
És a szavakat?
2009. aug. 13. 18:58
Bocsi!!
17. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 14. - Myrthil)
2009. aug. 13. 18:57
Semmi különös, csak a nyelvtani alapoktól kezdve érthetően elmagyarázta a dolgokat. Kérdésekre választolt, gyakoroltatott és ha rosszul mondtam kijavitotta helyesre és elmagyarázta miért így jó. Szerintem így kell nyelvtant tanítani. Elődei ezt igencsak elnagyolták sőt középiskolában csak végigolvastuk a könyvben a nyelvtani részt és lapoztunk tovább. Ez nem nyelvtanulás! Nem csoda, hogy alig tudtunk megszólalni az érettségin.
16. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 14. - Myrthil)
2009. aug. 13. 18:57
Semmi különös, csak a nyelvtani alapoktól kezdve érthetően elmagyarázta a dolgokat. Kérdésekre választolt, gyakoroltatott és ha rosszul mondtam kijavitotta helyesre és elmagyarázta miért így jó. Szerintem így kell nyelvtant tanítani. Elődei ezt igencsak elnagyolták sőt középiskolában csak végigolvastuk a könyvben a nyelvtani részt és lapoztunk tovább. Ez nem nyelvtanulás! Nem csoda, hogy alig tudunk megszólalni az érettségin.
2009. aug. 13. 18:47
Én is úgy tudtam megtanulni a nyelvtant, hogy rengeteg nyelvtani tesztet megoldattak velünk, és rengeteg példamondatot kellett írnunk. Amikor úgy éreztem, hogy nem elég, kerestem még vagy csináltam magamnak magyarul, és fordítottam ész nélkül.
14. Myrthil (válaszként erre: 13. - Elfelejtett jelszó)
2009. aug. 13. 18:30

Ő milyen módszerrel tanított?


Nyelvtanban nekem a nyelvi tesztek segítettek :)

2009. aug. 13. 18:09
Én is jártam tanárhoz, de sajnos szavakat tanitott. Pedig mondtam, hogy az egyedül is megy. A nyelvtani része ugyanugy homályos maradt. Aranydiplomás pedagógus volt. Jó kis tanítási módeszere lehetett. Aztán ötödéven kaptunk egy iszonyat jó némettanárt. Ő olyan egyszerüen (és nagyszerüen?:)) elmagyarázta, hogy az az 1 év százszor többet ért mint elötte a 8. Akkor világosodott meg elöttem minden, akkor állt össze az egész nyelv, akkor kezdtem érteni és szeretni és így tudtam nyelvvizsgázni. Csak azt a sok elvesztegetett évet sajnálom, kínszenvedés volt a német, sikerült megutáltatni az egész évfolyammal.
12. Myrthil (válaszként erre: 11. - Elfelejtett jelszó)
2009. aug. 13. 18:01
Nekem pont a seggelés nem megy. Amiben egy pici logikát találtam, azt megjegyeztem, amiben pedig nem, azzal a mai napig szenvedek....
2009. aug. 13. 17:59
Nekem mindig a seggelés volt az erősségem, a szavak, a versek nagyon könnyen mentek mindig. Ezért ezeket szerettem. Amit viszont érteni kellett és logikát követelt abban rendre kudarcot vallottam.
10. Myrthil (válaszként erre: 9. - Elfelejtett jelszó)
2009. aug. 13. 17:58

Én német tanárhoz jártam, és ő rengeteg példát íratott velem....

Akkor úgy utáltam, de most már érzem, hogy hasznos volt.

Pedig akkor szinte minden mondat egyformának tűnt....

9. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 6. - Myrthil)
2009. aug. 13. 17:56

Én meg ebben kérnék egy kis segítséget, mert nekem meg a nyelvtan nem megy :(

Azt hogy tanultad? Le kell ülni és beseggelni, vagy példákat irni rá vagy hogy??

2009. aug. 13. 17:46

Én kis cetlikre írtam pár szót és körbe kitapétáztam a lakást, mint fürdőszoba tükör, wc ajtó, konyha csempe, stb, ahol gyakran megfordultam. Hetente cseréltem őket, addigra már nagyon untam a cetliket, bár volt olyan szó, amit addigra sem tanultam meg, de tovább nem erőltettem.

De a legfontosabb, hogy kezdj el németül gondolkodni. A belső gondolataidat magadban próbáld meg németül megfogalmazni, ha nincs meg egy szó, nézd meg.

Nézd a német nyelvű csatornákat, észreveszed, hogy egyre több mindent értesz meg, ha nem jut eszedbe, vagy nem tudod összerakni a mondatot egy ismeretlen szó miatt, azt is nézd meg, legközelebb fogod tudni.

Szerintem ezekkel a módszerekkel könnyebb bevésni a szavakat, mint a sima "seggeléssel".


Persze, fontos az is, hogy éberen tartsd a tudásod. Én akármilyen jól megtanultam annak idején németül, 7 éve meg se szólaltam németül, most már talán csak bemutatkozni tudnék:-(

7. Fiatal nő (válaszként erre: 6. - Myrthil)
2009. aug. 13. 17:45
Nézzél német csatornákat, hallgass német zenéket. Meg olvass szövegeket, amikben benne vannak az általad már ismert szavak.
2009. aug. 13. 17:43

Nekem a nyelvtan egész jól megy, de a szókincsem nagyon kicsi.

Azt szeretném bővíteni, de nem nagyon megy... :(

2009. aug. 13. 17:43
A német nem olyan, hogy egyszer megtanulod és életed végéig tudod. Folyamatosan kell ismételni, különben elfelejted. És itt napokra gondolok!!
2009. aug. 13. 17:42

Sajnos nekem sem tartósak a szavak, ha nem használom őket. Tehát, folyamatosan ismételd őket, vagy olvass olyan szövegeket, amikben benne vannak azok a bizonyos szavak.


Ami esetleg hatásos és nálam működik, az az, hogy egy-egy szót hozzátársítasz valamihez. Amihez hozzá kötöd. Ezek tuti megmaradnak, csak nagyon sok szóhoz nagyon nehéz ilyet kitalálni.


Pl. van az a szó, hogy benötigen. Ez azt jelenti, hogy szükség van valamire... Na, ezt én onnan jegyeztem meg, hogy NŐ-re IGEN, mindig szükség van, tehát akkor beNÖtIGEN... :-P Hülyeség, de ezt pl. még azóta is tudom... :-D

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook