Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti milyen módszerrel tanuljátok az angol szavakat? fórum

Ti milyen módszerrel tanuljátok az angol szavakat? (beszélgetős fórum)

1 2
2015. márc. 7. 01:55
koztuk,mikor kijottem ide egy szot sem tudtam.
2015. márc. 5. 15:29

Ha már tudsz angolul, ez is egy összefoglaló a témában:


[link]

2012. szept. 9. 03:05

En ugy kezdtem tanulni hogy a szavakat hogy rendbeszeded a szem. nevmasokat, a kulonbozo kerdoszavakat stb. Eddig nem nehez. A korulottem levo dolgokkal kezdtem. Lakason belul. Kulon szoba, konyha, furdo stb. Milyen targyak vannak benne. Minden aprosag. Felcimkeztem mindent lampat, asztalt, csempet stb mindent. Amerre mentem cimkek voltak felragasztava. Ha mar ezen tul vagy akkor tagitsd a kort munkahely, piac, vasarlas stb. Igy viszonylag gyorsan rengeteg szot megjegyezhetsz. Aztan a mondatok. Keress a neten rovidebb ujsagcikket. Nezzel meseket az nagyon segit. Egyszeru a nyelvezetuk konnyen erthetoek. Lehetoseg szerint mond ki a szavakat hangosan ne szegyeld hasznalni oket. Sok embernek az a problemaja hogy mar sokmindent megert de beszelni nem tud, mert nem mer. Merni kell mimondani mindent. Igy jobban rogzodnek benned a szavak. Ismeteld a rovid mondatokat a mesekbol.

Ezutan a legjobb modszer ha elmesz olyan orszagba ahol angolul beszelnek. Mert ott a rakenyszerulsz majd hogy megszolalj. Akkor jon majd egy "sokk" hogy azt hiszed mennyi mindent tudsz mar es megis szinte semmit. De ez ne tantoritson el. Egy nyelvet megtanulni nagyon hosszu ideig tart van akinek konnyebben megy, van akinek nehezebben. De igy is hosszu evekig eltarthat mire ugymond jol beszelsz majd. Kitartas. Nem lehetetlen. Nekem ezek sajat tapasztalataim, nalam mukodott. Good luck!

36. 06718ca650 (válaszként erre: 35. - 06718ca650)
2012. szept. 8. 23:04
és tudom hogy a dalszövegekből nem lehet nyelvtant tanulni, de én mégis sokat tanultam belőlük. rengeteg szó és kifejezés onnan jut eszembe, hogy van egy ilyen együttes, vagy szám. :)
35. 06718ca650 (válaszként erre: 34. - Dodi44)
2012. szept. 8. 23:02
így igaz Dodi! valóban köztük a legkönnyebb. de mivel még nem tudtam köztük élni, addig nekem úgy volt a legkönnyebb ahogy a suliban: elolvasni egy kis szöveget, és a benne lévő ismeretlen szavakat lefordítani, a környezetből meg megragadt valahogy. :)
34. Dodi44
2012. szept. 8. 20:26

Javaslat; Ismerd meg magadat, a Te agyad milyen modszerre a fogekonyabb? A jelentesuk, kiejtesuk a betuzesuk is fontos. Probald ki, Neked melyik tanulasi rendszer mukodik a legjobban? Magolas, szo kapcsolas, jelentes osszekotesek, vagy vizualis modszer [mozik].

De az igazan jol mukodo tanulas, koztuk elni, hogy ne legyen alkalmad mas nyelv hasznalatara. A szavak ismerete a gondolkodasi modjuk elsalyatitasa teszi egessze.

33. 9d7907a17a (válaszként erre: 32. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 8. 20:09
A francia volt az első, most tanulok angolul és közben egy picit próbálkoztam a horváttal. Ha lesz rá lehetőségem akkor angol nyelvvizsga után (talán január) azt szeretném rendesen megtanulni.
32. dbf191fd2d (válaszként erre: 31. - 9d7907a17a)
2012. szept. 8. 19:54
a franciát tanultad második nyelvként? Ha igen, nem érezted, hogy angolul jobban megy a francia tanulás?
31. 9d7907a17a (válaszként erre: 29. - Dbf191fd2d)
2012. szept. 8. 19:39

Ez valóban a leggyorsabb és leghatékonyabb módja.


De én nagyon sok szót például úgy tanultam meg, hogy kártya egyik oldalára magyarul másikra angolul (franciául amikor azt a nyelvet tanultam). Tele volt/van vele a lakás, amerre megyek felveszek egyet, mindegy melyik oldal. Az angolt mindig hangosan mondom ki, kivéve ha a párom épp alszik.

30. df09bac22a (válaszként erre: 20. - C6d087edcb)
2012. szept. 8. 19:39

Nekem a feliratos filmek segítettek.

Ma már felirat nélkül is megnézek egy angol nyelvűt.

De beszélni nem tudok xĐ

2012. szept. 8. 18:43
ha nagyon szavakat akar valaki tanulni, memorizálás után építse be egy mondatba az adott szót. Így rögzül a legjobban.
28. indi66
2012. szept. 8. 18:42
Én is mindig kiválasztok egy sorozatot amit nézek magyar felirattal, nincs szivem átváltani angol feliratra mert annyira érdekel a film hogy azonnal akarom tudni h pontosan mi van. :d De most majd kiválasztok valami sz.rt és úgy fogok hozzá. Nagyon sokat segít, angol szöveget is olvasni kell, pl tudni akarom hogy mi történik épp a kedvenc énekesemmel, és ez borzasztóan motívál, hogy értsem mi hogy mi van :D
27. kokii
2012. szept. 8. 18:38

szerintem szótárazásnál a legjobb, ha egynyelvű szótárt használunk. filmet/sorozatot lehetőleg angol felirattal nézünk, ha szükséges akkor szótárazunk közben.(könnyen érthető a Született feleségek, a Family Guy, az Így jártam anyátokkal, a Pletykafészek.. és minden, ami gyerekeknek készült)

az is sokat segít, ha angol rádiót hallgatunk, dalokat fordítunk, egyszerűbb könyveket olvasunk vagy kisebb szövegeket megtanulunk.

[link] ezen az oldalon mindenféle dalok vannak szintekre bontva és ki kell egészíteni hallgatás közben a szöveget. ezzel baromi jól fejleszthető a hallás utáni szövegértés és a szókincs is.

2012. szept. 8. 18:13
Szinkron nélkül feliratosan nézem/néztem a filmeket. Főnökömmel sokat beszélgetek egy chaten angolul. Megértek mindent és ő is engem, de még nem tökéletes a tudásom. Az a fránya nyelvtani rész miatt. Majd októbertől kiderül mennyit értek meg belőle, ha kiköltözök skótba.
25. Anyagi (válaszként erre: 19. - Abebee)
2012. szept. 8. 18:10
Ha magyarul félénk vagy és nehezen vizsgázol szóban vagy gondot jelent, hogy idegenekkel hosszaban szót válts, akkor idgen nyelven még stresszesebb leszel. Először anyanyelveden tudj fecsegni, aztán már angolul is fog menni!
24. Kangaroo Island (válaszként erre: 19. - Abebee)
2012. szept. 8. 18:09

ez szerintem adottság kérdése is, én pl. általánosban tanultam utoljára angolul, azóta nem használtam, csak hébe-hóba az angolt, de nemrég voltam egy szintfelmérőn (írásbeli és anyanyelvű tanárral szóbeli) és mondta a fickó, hogy középfok előtti szinten vagyok, középhaladó...én se tudom hogyan. :-D

Mondjuk sok filmet angolul nézek illetve a gyerekem is angol meséket néz.

2012. szept. 8. 18:03

ha nagyon nem érted, akkor magyar felirattal, de előbb-utóbb angolra kellene váltani


(vagy megállítani, szótárazni)

22. o.andi
2012. szept. 8. 18:02

intertneten keress rá..vannak online tanfolyamok

én is onnan tanulom!!:))

2012. szept. 8. 18:02
sorozatnézés eredeti nyelven, angol felirattal.
2012. szept. 8. 18:01
Angol szavak tanulása könnyen és hatékonyan. De hogy?
19. abebee (válaszként erre: 5. - 06ae4aa43b)
2011. aug. 18. 18:04

BL

Bocsi. Mennyi idő alatt érted el azt, hogy majdnem tökéletesen beszélsz és értesz angolul? Én másfél éve kint élek Angliában, és a magolós módszeren kívül alkalmazom a szöveg feldolgozós módszert, a hallás utáni értést is gyakorlom, állandóan nézem a TV-t, a munkahelyemen csak angolul beszélnek, mégsem látok semmi fejlődést ugyanúgy csak nyökörgök, és nem értek semmit. Szóval mennyi idő kell hozzá 2, vagy 3 év?

Köszi. abebee

18. rika (válaszként erre: 15. - Abebee)
2010. nov. 2. 16:36

Szia!

Nekem is a beszéddel vannak a fő problémáim. A tanárom azt mondta, hogy azért mert nyuszi vagyok megszólalni. Azt mondta próbálkozzak és sikerülni fog.

Neked is csak ezt tudom ajánlani. Sok sikert a kinti élethez.

2010. okt. 30. 14:02
én dalszöveghez kötöm a legtöbb szót, sokszor elolvasom a dalok szövegét andolul, majd fordítóba bemásolom, így értem, hogy nagyjából miről is szólhat. most hogy tanfolyamra járok, egy csomós szó innen jut eszembe. :) de jó a feliratos film is, meg a szókártya.
2010. okt. 30. 13:57
Nincs módszere,jól fog az agyam a nyelvre!Imádom a nyelveket,főleg a latint! :)
15. abebee
2010. okt. 30. 13:56

Sziasztok!

Mindenkinek gratula, aki megtanult angolul!

A legtöbb módszert amit írtok én is kipróbáltam, sőt a szöveghallgatást, videó nézést a mai napig teszem. Sajnos azt soha senki nem írja, hogy megtanulni egy nyelvet mennyi időbe telik, mindig csak az van írva, hogy egyre többet, újra és újra, és a haladás fokozatos. De mennyi idő kell hozzá? Én 11 éve tanulom az angolt, mindig jártam valamilyen tanfolyamra is, és magántanárhoz is és ma is ezt teszem. Most Angliában élek, és mégsem tudok beszélni. Örülnék, ha valaki megírná, mennyi idő kell hozzá....10 vagy 100 években mérhető? Nagyon köszi...

2009. febr. 22. 12:49

Sziasztok!


Érdeklődnék, hogy van-e már valakinek tapasztalata a Brainturbó módszerről?Alapokról kezdeném a tanulást, és nem tudom, hogy ez a

jó módszer-e?Az iskolák akik szervezik természetesen nagyon dicsérik, de nem sok olyan hozzászólást találtam akik valóban el is végezték volna.

Előre is köszönöm a válaszokat, tényleg fontos lenne.

13. ujlany (válaszként erre: 7. - 06ae4aa43b)
2008. aug. 17. 17:13

"El tudtam menni dolgozni és el tudok intézni egyedül bármit. Ez volt a célom."

ezzel en is pontosan igy voltam/vagyok.

12. ujlany
2008. aug. 17. 17:11

Tobb modszer otvozesevel. (meg az oskorban)

Kartyakat gyartottam magamnak. Egyik oldalon a szo magyarul, a masikon angolul. Beraktam a zsebembe, ha volt par percem (buszon, vonaton) elovettem es memorizaltam.

Egy szoftver segitsegevel. English Tutornak hivtak, talan mar nem is letezik. Villamgyorsan haladtam, es nagyon szorakoztatonak talaltam.

Aztan angol nyelvu filmeket nezve, feliratozva. Ha erdekes kifejezest hallottam, dvd megallitva, mondat kielemezve, ha kell felirva, dvd elinditva.

Majd jottek az angol klasszikus konyvek - ez mar csak elvezetbol.


Amikor kulfoldre koltoztem es angolul kezdtem elni az eletemet, akkor tanultam meg igazan a nyelvet, ill. angolul gondolkodni, nem forditani vissza magyarra. A tarsalgasok soran a reakcio idom sokkal jobb lett, mar szinte olyan sebsseggel reagalok, mint magyarul. Jol jon amikor egy poent akar bedobni az ember. Ott nem lehet lekesni a pillanatot.

Sajnos (vagy nem?, ki tudja) mar angolul is almodom.

(Vannak viszont hianyossagaim. Olyan temakorokben amelyek sajnos magyarul sem erdekelnek.)

2008. aug. 14. 09:58

Mostanában krónikus időhiányban szenvedek, s olyan dolgokat kell angolul prezentálnom, amire a szavak még a szótárakban sincsenek benne. Mivel maga a technológia annyira új és még nem elterjedt. Sokszor magyar szó ki sincs találva még rá.


Így aztán a szakirodalmat olvasom, s abból mazsolázom ki a szavakat.

S ezzel a módszerrel jobban meg is maradnak...

10. rika
2008. júl. 3. 15:56

BL!

Ez jó ötlet. Nekem is az a fő bajom, hogy mindig le akarom fordítani magamnak a szövegeket. A másik fő problémám, hogy pontosan azt akarom elmondani angolul amit kitaláltam magyarul. Nekem nagyon nem megy a szavak megjegyzése. VAnnak olyanok amiket hip-hop megjegyezek, de vannak olyanok amit egyszerűen nem tudok megjegyezni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook