Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti így belemennétek az összeköltözésbe? fórum

Ti így belemennétek az összeköltözésbe? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
52. massalhangzo (válaszként erre: 44. - 31bc25d879)
2017. máj. 5. 13:51
szerintem meg pont tiszta helyzet, ha a parja veszi egyedul a hazat, akkor az az o tulajdona. valaskor nem kell szetkapni, a forumindito meg tehet penzt felre maganak folyamatosan olyan esetre, ha megsem lenne aso-kapa
2017. máj. 5. 13:51

Én ilyen feltételek mellett amúgy odaköltöznék, úgymond megnézni, hogy tudunk-e együtt élni, és hogy megy-e a vidéki élet. (már ha a kapcsolat többi része megvan)


Fizetném a fél rezsit, aztán ha nem megy az együttélés, akkor szabadon távoznék és mennék egyedül albérletbe.

50. 9c485f67e8 (válaszként erre: 47. - Gribedli***)
2017. máj. 5. 13:49

Nem házasok...; az ember nem dob oda valakinek csak úgy oda egy fél házat.

Persze kivétel mindig van.

Pénzben, szerelemben nincs barátság.

49. gabbbicica (válaszként erre: 45. - 31bc25d879)
2017. máj. 5. 13:48

de ha a fóruminditó nem akar bele adni egy vasat se a vételárba, akkor miért lenne tulajdonrésze?


A rezsit meg egy albérletben is közösen fizetnék.

48. 9c485f67e8 (válaszként erre: 42. - Barbus0501)
2017. máj. 5. 13:46

Nekem nem okozna problémát, hogy máshová költözzek.

Az sem, hogy a másiknak lenne lakása.

47. gribedli*** (válaszként erre: 44. - 31bc25d879)
2017. máj. 5. 13:45
Azt nem is láttam, hogy csak az ő nevére írja. Hát abba nem mennék bele.
2017. máj. 5. 13:45

Én az anyós témát nem érezném sarkalatos kérdésnek. Vagyok annyira asszertív és vehemens, hogy megadjam a helyes helyrajzi számot a kedves mamának ha úgy érzem, hogy több mint kettő a jelenléte.

De nem vagyunk egyformák.

45. 31bc25d879 (válaszként erre: 42. - Barbus0501)
2017. máj. 5. 13:43
...és úgy, hogy a fórumindítónak semmi tulajdonrésze benne, engem ez valahogy jobban zavarna. Szeretem a tiszta dolgokat és ebből még lehet kalamajka, mint ahogy a barátnő szülei is érzik, mondták.
2017. máj. 5. 13:40

Az autót már én is kérdeztem. 30 km nem a világ. Vidéki város / falu gondolom olyan nagy forgalom és dugók nincsenek. Megteszed fél óra alatt osztjónapot'.


A másik...ez a csak az ő nevére venné a házat. Hát jó, én megértem, az ő pénze, no meg még házasok sem vagytok, (jól értem?) de azért ha odaköltöztök csak oda fogsz keresni és hazaadsz néminemű pénzt nem?

43. massalhangzo (válaszként erre: 1. - RockRcsacsi)
2017. máj. 5. 13:38

en nem latok ebben semmi rosszat, onzoseget, katasztrofat


azert ahogy irod, te is el tudnad ott kepzelni. probaljatok meg, az ido majd eldonti. mindenkinek nehez lehet kornyezetet valtani, korant sem biztos, hogy rossz elmeny lenne


vegyel egy kocsit, akkor az utazgatas sem lesz olyan kardinalis kerdes. (ha a parod alkalmazkodna, akkor neki lenne az)

42. barbus0501 (válaszként erre: 36. - 9c485f67e8)
2017. máj. 5. 13:37
Azert en azt gondolm, hogy vannak nagyon boldogtalan emberek sajat lakasba, meg nagyon boldogok alberletbe is. Nem az a baj, hogy a pasinak van haza. Csak az, hogy ha mar most nem kepes merlegelni azt, hogy a baratnoje 2 orat utazik, ugy hogy heti 7 napot is megy neha, akkor szerinted nem jon fel az a kerdes, hogy kinek os van tobb joga a hazba? A pasi mar most szinte megirta a forgatokonyvet. 4 szibas lakas, kozel a mamahoz, gyerekek. Es itt fogunk lakni. Es ugy, hogy meg ki se probaltuk milyen egyutt elni.
41. gribedli*** (válaszként erre: 29. - RockRcsacsi)
2017. máj. 5. 13:34
Kocsi? Akkor nem kellene ilyeneken vitatkoznotok. Beérnél a melóba is és a ház is megmaradna.
40. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - RockRcsacsi)
2017. máj. 5. 13:33
Te nem akarsz utazni 36 km-t, a párodtól elvárod a 30-at. Ez szerintem nem korrekt.
39. Bözsi néni (válaszként erre: 29. - RockRcsacsi)
2017. máj. 5. 13:30

Most albiban laksz? Vagy a szüleidnél? Mert ha ott, akkor most is ingázol, nem? Vagy félreértek valamit?


A kompromisszum nem az, hogy a párod azt csinálja, amit te akarsz, hiszen neked is éppen az nem tetszik, hogy azt csináld, amit ő akar.


Valami olyan megoldás kellene, ami mindkettőtök számára elfogadható. Miért nem kerestek közösen ott lakást, ahol az albit találtad? Hátha beleszeret ott is valami a párod. Ez jó kompromisszum lehet.

2017. máj. 5. 13:29
Vegigolvasva mindent nem konyu szitu. Megertem hogy agyalsz. Az h ezen vita van nem feltetlen baj. Fontos dolgokban egyutt dontsetek.
37. dolcsy1989 (válaszként erre: 5. - Laprincipessa)
2017. máj. 5. 13:20

En is igy altam hozza. Ferjemert a vilag vegen is elnek. Barhol barhogy.

Ennek eljott a napja. Elkoltoztunk az o hazajaba egy europatol meroen mas kultura kellos kozepebe. 2 ev utan visszajottunk. Most is barmikor visszennek ha kerne, DE! szenvedes volt nekem. Konnyu kimondani hogy van akivel barhova egy satorban ( felre ne erts en is igy gondolom) de borzaszto nehez ha csak egy boldogsagforrasod van.

Ha ugy erzed neked ott nem lesz jo akkor meg addig probalj tenni ellene amig van ra lehetoseged. Ha belementel akkor nehez visszakozni.


Viszont ha nekem valasztanom kellene a te szitudban hogy ha jol ertrm egy kis kertes haziko jo konstrukciokkal vagy egy lakas...akkor mindenkepp haz. Anyos meg mind1 honnan ugat bele az eleyedbe, ha bele akar akkor egy kontinensen athallatszik. Kozelben konyebb leszerelni amugy. En inkabb utaznek napi 100kmt is ha haz es lakas kozt kellene valasztanom. Pedig en is lakasban nottem fel. Voltam itt is ott is.

Gondold at jol. Lehet brnned van egy adag iranyitasi vagy is amit kitekernek a kezedbol ha hagyod magad. En is ilyen vagyok. De van hogy jo hagyni magad.

36. 9c485f67e8 (válaszként erre: 35. - Barbus0501)
2017. máj. 5. 13:14

Ha meg közös a lakás és szétdobják a babaruhát, ott van a közös hitel; ásó-kapa-nagyharang, meg amíg a hitel nincs kifizetve.

Mondom én, az is baj, ha a pasinak van lakása.

Mennyivel jobb, ha mindkettô szegény, mint a templom egere.

2017. máj. 5. 13:11
Szoval a pasi vesz egy hazat, total az o nevere. Vallalod az utazgatast, viszont az elso adando alkalommal hozzad fogja vagni a parod, hogy neked semmid sincs a hazba, szoval nyugodtan lehet lepni. En megertem azt is, hogy a apsi nem akarja elverni a penzet, mert egy alberlet tenyleg kiadasokkal jar. Nem tudom ilyenkor mi a jo megoldas. De engem biztos nyomasztana az anyos, meg az, hogy az en szuromet onnan barmikor ki lehet rakni. Es az is, hogy nekem kell annyit utazni.
34. 9c485f67e8 (válaszként erre: 29. - RockRcsacsi)
2017. máj. 5. 13:08

Te sem vagy képes a kompromisszumra.

1:1 az állás.

Neked nem való egy határozott férfi,

aki pontosan tudja, hogy mit akar.

33. 4c1a787e8f (válaszként erre: 29. - RockRcsacsi)
2017. máj. 5. 12:38

Jó csaj vagy Te.


Ne legyen igazam, de ez nem Neked való. Fél évig sem fogod bírni, és nagy balhéval fogsz távozni..


De ha ezen át kell esned, hát Isten segítsen.


Csak ne maradj benne sokáig, mert ha megtörsz, meghalsz...

32. Miss Sárika (válaszként erre: 31. - RockRcsacsi)
2017. máj. 5. 12:37

Aranyat ér egy anyós a háznál. Főleg mikor gyermekvállalásra kerül sor...

Én simán beengedném a privát szférámba.

2017. máj. 5. 12:31
* heti,nem havi :) Ez egy regi nicknev,de azt,hogy elegge tuzrol pattant vagyok nem is tagadom :) sajnos anyos is ilyen, ezert is gondoltam ugy, hogy jobb lesz nekunk picit tavolabb:) Ja es egyebkent mar levagattam es a KISS es polom is csak alvasra hasznalom ;)
30. Miss Sárika (válaszként erre: 29. - RockRcsacsi)
2017. máj. 5. 12:29
Állásváltás nem jöhet szóba?
2017. máj. 5. 12:26
Telefonrol irok,elore is bocsi a hibakert. Most nem megyek bele abba,hogy itt bizonygassam, hogy szeretem a parom. Szeretem es . Csak nagyon rosszul elem meg,hogy nem kepes kompromisszumra. O mar eldontotte, hogy nekunk ott lesz jo, es az faj, hogy hiaba mondom neki a tenyeket nem enged. En van ugy hogy havi 7 napbol 7 et dolgozom. O 2 nap melozik 2 nap pihen. Vonatkozlekedes sincs, ami megint csak bonyolitja a dolgot. Neki kenyelmes lesz, nekem kevesbe. Mindezek ellenere megis nekem kell alkalmazkodnom es ez szerinte meg az anyja szerint is teljesen normalis dolog. Ezzel nem tudok azonosulni sajnos. Nem erzem igazsagosnak. Ennyi. A szivem azt mondja menjek, az eszem hevesen tiltakozik. Egyebkent a szuleim nem beleszolos fajtak, bar velemenyuk van megpedig az,h ennek nem lesz jo vege,de probaljam meg majd latom h alakul. Egyebkent ok is a kozelben elnek,paromektol 10 percnyire :) A gyerektema valoban varat magara, amig biztos nem leszek abban,hogy mukodik a dolog...mert most rezeg a lec rendesen...amugy sem akarunk gyereket meg jopar evig...csak volt rola szo, hisz jobb tisztazni ezeket elore...
28. Miss Sárika (válaszként erre: 27. - 4c1a787e8f)
2017. máj. 5. 12:24
:D
27. 4c1a787e8f (válaszként erre: 26. - Miss Sárika)
2017. máj. 5. 12:19

Hát a nickje is Rocker...


Jó az, csak egy idő után mégis le kell jönni erre a földre..

Aztán öreg korban megint lehet keménykedni. Az ember is már kezdi megint növeszteni a haját...

26. Miss Sárika (válaszként erre: 24. - Jozsi.38)
2017. máj. 5. 12:12

Igazad van. A rózsaszín ködtől függetlenül, rugalmasabban is kezdődhetne a közös élet..

..és ez még csak a kezdet..

25. 4c1a787e8f (válaszként erre: 19. - RockRcsacsi)
2017. máj. 5. 12:07

Nem akarlak megbántani, de az érettségedből ítélve várjatok még ezzel..


"hülye összeköltözés", meg ilyenek..


Hát ez annál kicsit nagyobb, "szentebb" dolog, meg ha ennyire vehemens vagy - ami nem feltétlenül baj - de kicsi az esélye, hogy az anyós dologgal boldoguljál.


A gyerek meg még... hát az még messze van szerintem. Utána már egész másként verik ám a cigányt, és anyósnak is nagyon jó terep a beleszólásra, a pasinak arra, hogy lenyomjon, és tényleg csak dísztárgy legyél. Pláne, hogy utána - ahogy a többiek írták - már egész más világ a munka világa. Soha többet olyan nem lesz. Vagy te mész rá, vagy a gyerek.


Pláne, ha még nehezítesz is a saját dolgodon..

24. jozsi.38 (válaszként erre: 23. - Miss Sárika)
2017. máj. 5. 11:54
ez nem a rózsaszín ködről szól. Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy fognak megegyezni az élet minden napi dolgaiban. A házvásárlás kontra albérlet azért elég fontos kérdés, de akadnak még ilyen fontos kérdések később is gyereknevelés terén például
23. Miss Sárika (válaszként erre: 1. - RockRcsacsi)
2017. máj. 5. 11:39
Ha igazán szeretnéd a párod, nem tántorítana sem a távolság, sem egyéb akadálynak tűnő tényező.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook