Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti hová költöznétek inkább és miért? fórum

Ti hová költöznétek inkább és miért? (beszélgetős fórum)


1 2
46. liliom10 (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 15. 11:11
Helyes ! :) Jól döntöttetek !
45. semleges (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 15. 10:16
Jó választás:)
2020. dec. 15. 08:12
Köszönjük a megerősítést, Dömsödre megyünk!
43. Napsugár8 (válaszként erre: 42. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 12. 18:48

Nézzétek meg, hova, mikor, milyen a buszjárat. Hogyan tudtok vele utazni munkahelyre, ovodába-iskolába és vissza!!!

Ha viszonylag elfogadható a járat-sűrűség és az utazási idő is, akkor egész biztosan a kertes ház mellett döntenék.

2020. dec. 12. 18:37
Egy árban van mindkettő. Költeni egyikre sem kell jó darabig, szép állapotúak. Dömsödön központközeli a ház, 5-10 percnyi sétára van minden, ami csak kellhet, a busz is!
41. liliom10 (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 12. 18:15

Egyik ismerősünk,( házaspár) költözött oda Bp-ről, és nagyon szeretnek ott lakni.

Pesten lakásuk volt, Dömsödön élvezik a családi házat kertestől. Most kutyájuk is van. :)

2020. dec. 12. 17:34
A ház és a lakás azonos árban van?
2020. dec. 12. 16:59
Esetleg van itt dömsödi, aki írna arról, milyen ott az élet? Miért szeret ott lakni, és esetleg miért nem?
38. semleges (válaszként erre: 37. - A97b9a4e4e)
2020. dec. 12. 01:55
Oda én is:)
2020. dec. 11. 23:35
Én a Bakonyba mennék. :D Hogy miért? Mert ott tiszta a levegő, meg olyan szép.
2020. dec. 11. 23:16
Nem, nem olyan rossz. A képek alapján kellemes környezetnek tűnik Dömsöd, ahol sok mindent lehet csinálni. Én gyerekkoromban imádtam kint lenni, ezek szerint a ti gyereketek is. Ha kis örökmozgó, akkor 30nm nagyon gyorsan iszonyú szűk lesz nektek, és nem biztos, hogy a férjed tud majd tőle otthon dolgozni. Nem beszélve arról, hogy pontosan minek lesz kitéve az ember egy tömbházban, csak akkor tudja meg, ha már ott lakik. Lehetnek a házban elviselhetetlen szomszédok, vagy állandóan lerohadó lift. Mindennek a közepén lenni is jó dolog, de a moziba/színházba/bevásárló központba nem minden nap jár az ember. Én Dömsödre mennék.
35. Amaunet (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 11. 22:00

Ugyan, miért lenne rossz! Hiszen rengetegen élnek vidéken, költöznek ki a városokból kertes házba.

Egy kertes házban élő gyermeknek sokkal több élmény juthat. Lehetnek majd kisállatai. Apja mellett a ház körül eltanulhat gyakorlatias dolgokat.

Majd, ha középiskolás lesz kollégium. De ahogyan már írták, a hídon akkor kell átmenni, mikor odaértünk.

34. Guruljka (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 11. 20:31

Ha most költöztök Dömsödre, akkor, mire a férjed megöregszik, és segítségre lesz szükségetek, lesz már ott egy csomó ismerős.

A gyerek a lényeg, az ő iskoláztatása.

No meg azért hármótoknak a 30 nm nagyon kevés.

33. pteri
2020. dec. 11. 19:43
Én 43 m2-en éltem egyedül. Pont jó volt. De 30-on 3 ember? Ha Kistesót nem akartok, arra pont jó, mert ekkora helyen nincs intim szféra. Pár év múlva elmennek a gyerekhez a kis barátok, vagy csak elvonulna tanulni, tv-zni, kamaszkorában kucsit begubózna, stb.erre itt semmi lehetőség. Én az ő érdekét nézném, és a házba mennék. Ha pedig kirepül a gyerek és megöregszik a férjed, eladjátok a házat, ha akarjátok. És oda költöztök, ahová akartok. De azt 20 év múlva kell átgondolni, nagyon ráér most.
32. Lávli* (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 11. 17:16
Úgy, hogy nem kell járni egyikőtöknek sem dolgozni, úgy egyáltalán nem rossz vidéken, hanem jobb, mint a fővárosban. Csak azt az elején még nem írtad.
31. birebora (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 11. 17:12
Nyilván mások a feltételek és lehetőségek a fővárosban és mások vidéken. Nézőpont kérdése, kinek mi a fontos és mit szokott meg. Mérlegelni kell és mindent együttvéve dönteni. Előnye, hátránya mindennek van.
2020. dec. 11. 17:01
Én panelban nőttem fel, a férjem kertesben. Mindkettőnk szülei a saját háztípusát tartja jobbnak, annak előnyeivel és hátrányaival együtt. Bár a lakás kényelmesebb, mert közel van minden, nincsenek kinti munkák és nem kell annyit újítgatni, mint egy házat, én is a házra szavazok. Szerintem is a gyereknek jobb volna kint a kertben, egyébként is örökmozgó, szereti a természetet. Szeretjük tartalmasan eltölteni a szabadidőnket, erre egy házba talán több lehetőség van, mint egy pici lakásba. Vendégeket is egyszerűbb volna fogadni nagyobb helyen. Csak sokan mondják, megbánnánk, ha vidékre mennénk. Szerintük a gyerekkel is kiszúrok, mert ingáznia kell. Miért? Ott nincs iskola? Továbbtanulás szempontjából lehet érdekes, de az még tényleg messze van. Pontosan azért nehéz dönteni, mert a gyerekünknek boldog életet akarunk! Vagy tényleg ennyire rossz vidéken?
29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 11. 16:54
Ketten mentek a gyerekkel, vagy van párod is, aki megy?
28. Gilisznya (válaszként erre: 25. - Aszparagusz)
2020. dec. 11. 16:09
Ha elmegyek nyugdíjba, nem lesznek ilyen gondjaim. Budapesten élek, korán reggeltől fél hatig nem vagyok itthon. Eben guba.
27. 55Judit (válaszként erre: 20. - Df1e1c376c)
2020. dec. 11. 16:02

Igen. Volt 60 nm-es házam is, az is elég volt. Most a 78 nm-esben egy 30 nm-es szoba üresen áll. Én egy 15nm-es szobát használok és a többi helységet.


Fórumnyitó helyében én csak akkor választanák kertes házat, ha érzem a kert hiányát. Más esetben elég egy erkélyes lakás is, hogy mégse az utcán legyek rögtön ha egy kis fiss levegőre vágyom. Egy kerttel sok a munka, amit én nagyon szeretek, de az idő múlásával egyre nehezebb pedig én látok.

26. aszparagusz (válaszként erre: 14. - Df1e1c376c)
2020. dec. 11. 15:37

Három emberről van szó.

Mi hárman 94 nm-en élünk, egyáltalán nem felesleges, mindenkinek megvan a saját élettere.

Ami főleg most a home office-s időkben jön jól.

25. aszparagusz (válaszként erre: 23. - Gilisznya)
2020. dec. 11. 15:35

Nyugisabb, jobb a levegő? Reggel-este rengeteg időt veszítesz el a bejárással, munkalehetőség helyben minimális.

A gyereket elvinni óvodába, iskolába, ha fix időben dolgozol, szinte lehetetlen, viszont rángathatod ki hajnalban az ágyból.

Az emberek lehet, hogy közvetlenebbek, ha egyáltalán találkozol velük.

Hétközben szinte csak kelsz és fekszel. Hétvégére marad a háztartás, a kert, meg minden meló.

2020. dec. 11. 15:04
Még azt is el tudom képzelni, hogy Bp. külső részén valahol van valahol egy kertes ház, házrész, ami valamivel nagyobb, mint 30 m2. Vagy ha panel, és másfél szoba... nem mennék ennyire messze Pesttől.
2020. dec. 11. 14:59
Kisvárosba. Nyugisabb, talán jobb a levegő is. Meg lehet, hogy az emberek is mások, közvetlenebbek.
22. df1e1c376c (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 11. 13:05

A legtöbb élelmiszeren és vegyszeren nincs Braille-iras. Az üzletben nyilván tudnak segíteni, de otthon hogy oldod meg?

Nyilván vannak különböző flakonok, és más alakú tárolóba lehet tenni különböző dolgokat.

21. birebora (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 11. 13:00
A hídon akkor kell átmenni mikor odaérünk. Hogy mi lesz 30-40 év múlva mikor megöregszünk és ezért egy 30nm-es lakásban élni? Főleg ha így eltudod magad látni? Kiülni a kertbe, a kislány ott játszana. Levegőn lennétek a zöldben. A házba mennék.
20. df1e1c376c (válaszként erre: 15. - 55Judit)
2020. dec. 11. 13:00

Nem olyan nagy, de nem szükséges feltétlenül. 60 nm-en szerintem egy kis család tud élni.

Én gondolom nekik nem gond, ha nem kell 3 biciklit meg sí cuccokat tartani egy egy fagyaszoladat.


30 nm viszont nagyon pici 3 embernek.

Nem lehetetlen, de lépni sem lehet úgy.

2020. dec. 11. 12:53
Házat választanám.
18. birebora (válaszként erre: 15. - 55Judit)
2020. dec. 11. 12:52
Ez így van.
2020. dec. 11. 12:37
Bp-et választanám...Mindenképpen távlatban kell gondolkodni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook