Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti hová költöznétek inkább és miért? fórum

Ti hová költöznétek inkább és miért? (beszélgetős fórum)


1 2
2020. dec. 11. 11:09
Szüleim önállóságra neveltek pici koromtól kezdve, így aktív életet élek, el tudom látni a gyermekemet és a háztartást segítség nélkül is. Sütök-főzök, mosok, takarítok, jól közlekedem, elmegyek bárhová, ahova kell, a bevásárlást is megoldom. Segítség nyilván a ház körüli munkáknál szükséges, amit a férjem megcsinál, ő lát, mások szerint akkor lenne baj, ha már a férjem megöregszik.
15. 55Judit (válaszként erre: 14. - Df1e1c376c)
2020. dec. 11. 10:16
A 80nm nem olyan nagy. 2 normál méretű szoba, és normál méretű konyha, étkező, spejz, fürdőszoba. Ennyi kell a kényelmes lakhatáshoz. Az én házam 78nm. Míg ketten voltunk, ki volt használva. Most van egy üres szobám. :)
14. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 11. 10:05

30 nm nagyon kicsi két embernek, 80 meg felesleges.

Egyik sem.

13. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 11. 09:46

Erre kapásból mindenki a saját igényeit és körülményeit figyelembevéve válaszol. A látók nem tudják teljes mértékben belekézelni magukat a helyedbe. Talán ha ismernénk téged. De így sajnos nem tudjuk mennyire vagy önálló, mire vagy képes esetleg segítség nélkül. Van olyan vak aki egyedül él, estleg 1 kutyával és megoldja az életét. De van aki gyakori segítségre szorul. Azt hogy hol élnél szívesebben, csak te tudod megmondani.


Mondjuk ha a kertes ház mellett ott lennék szomszédnak, lehet hogy biztatnálak hogy bátran költözz oda, mert én ott vagyok segítségnek ha kell. Én pl. nem tudnám elképzelni az életemet kert nélkül. Amikor már nem lesz, nem is hiszem hogy tovább élek majd, mert lételelem a kinti szöszmötölés, és a növénykülönlegességek.

2020. dec. 11. 08:46
Köszönöm az eddigi válaszokat. Pár tudnivaló még rólunk. Most albérletben élünk, de már nagyon szeretnénk saját otthont. Férjem jelenleg otthonról dolgozik, én pedig háztartásbeli vagyok. Vakságom miatt valószínű, hogy én csak a fővárosban találok munkát. Egy 4 éves lányunk van, nem tervezünk több gyermeket. A házról azért akarnak lebeszélni, mert szerintük gondolnom kéne arra, mi lenne velünk, ha bármi történne a férjemmel, vakon egyedül egy gyerekkel mit csinálok majd a házban. Szerintem eladnám, és vennék egy garzont majd.
2020. dec. 11. 07:43

Attól függ. Iskola, óvoda, munka, bejárás, költségek.

Én napi 2x1 óránál biztos nem utaznék többet, főleg sokszoros átszállással tömeg közlekedve hóban, esőben, fagyban, kánikulában.

A gyerek mekkora? Tudna egyedül közlekedni?

Én a kertes házat választanám, de csak akkor ha nem kellene a gatyámat ráfizetni a rezsire és ott a munkám, és a gyereknek a suli. Gyereket is korán kelteni nap mint nap évekig, hogy utazzon rázós.

A Bpi-i 1,5 szobás? Mert ha egy szobás, az sem jó.

10. Lávli* (válaszként erre: 9. - Lávli*)
2020. dec. 11. 07:40
FI-nak akartam írni, elnézést.
9. Lávli* (válaszként erre: 6. - NeKoAn)
2020. dec. 11. 07:38

Megnéztem Dömsödöt, klassz nagyközség, Dunaparttal. Munkalehetőség kb. annyi lehet, mint a szomszédos Tasson, Apajon, Kiskunlacházán, vagyis gondolom a régóta helyieknek is kevés.

Duna (és Margitsziget) van a XIII. kerületben is, jó kis nyugis kerület az, több munkalehetőséggel, orvosi ellátással, iskolákkal.

Én biztos, hogy nem mennék a világ végére (a vasút is 6 km-re van), ha a XIII. kerületbe is mehetnék.

Persze a 30 nm-es lakás 1 szobát jelent, az tény. Akkor van jelentősége, ha nem kicsi a gyerek.

2020. dec. 11. 07:04
Nemcsak a munkahely, hanem az iskola, a gyermek tovább tanulási lehetőségei is sokat számít. Mert ha naponta ingázni kell nektek is a munkahely miatt, és a kicsinek is az iskola miatt, este mikorra értek haza, még akkor kezdeni a házat felfűteni (ha nincs bevezetve a gáz), vacsorát készíteni... és az ingázás költsége sem kevés.
7. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 11. 06:39
Azzal is szàmolni kell,hogy egy kertes hàznàl àllandòan van valami költsèg.Màrcsak az udvar,kert karbantartàsa is sok időt igènyel,tèlen a fűtès is többe kerül egy nagyobb hàzban,szòval minden költsèg több.Szerintem itt nem a kedvre kell alapozni,hogy na hàt melyik is legyen...hanem kiszàmolni mindent,hogy mi fèr bele a keretbe.
6. NeKoAn (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 11. 03:36

Dömsöd pici település, a tömegközlekedés nagyon rázós.

Tapasztalat, mert a nagyszülöm és kereszylányom ott lakik.

Ha csak Ti vagytok ketten a gyerköccel én pestet választanám a kettö közül...mondom ezt ùgy, hogy pesten nem élnék, de a kettö közül biztos azt választanám.

5. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 11. 01:46

Ehhez azért több szempontot is figyelembe kell/kéne venni.


Jelenleg hol éltek? Mennyi idős a gyerek?


Szülők és egy gyermek meddig bírják 30nm-en? Persze nőttek fel többgyermekes családok szoba-konyhában...


Most hol dolgoztok és mennyire "biztos" ez a munkahely?

Ahová költöznétek ott lesz-e a képesítéseiteknek megfelelő munka (cca. 1 óra bejárás jó közlekedéssel belefér).


Ez a választási lehetőség meddig áll fent?


Ennyi információ mellett Dömsöd mellett döntenék. Főleg akkor, ha még terveztek gyermeket.

4. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 11. 00:28
Attól is függ, mekkora a gyerek. Alapból, ha iskola, munka nem szempont, akkor 80 nm igencsak nagyobb, mint a 30 nm. Viszont fenntartani is többe kerül.
3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 10. 23:28
Ahol könnyebben találsz munkát.
2020. dec. 10. 23:17
Ha majd látom fiaimat elindulni...akkor teljes odaadással áthelyezem "székhelyemet" Miskolcra,ahol már várnak.
2020. dec. 10. 23:07
1 gyermekkel egy XIII. kerületi 30 nm-es lakásba, vagy Dömsödre egy 80 nm-es kertes házba? Várom a véleményeket érvekkel alátámasztva,köszi, ha segítesz a döntésben. Dömsödöt sajnos nem ismerem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook