Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti hogyan tisztítjátok a járólap fugáját? fórum

Ti hogyan tisztítjátok a járólap fugáját? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. márc. 20. 15:18
Én azt a régi fajta olcsó hipót beleöntöm a fugába, aztán felmosom. Világos bézs fugám van, úgyhogy nagyon hamar koszolódik. Már minden félét próbálta. Gőz tisztítót, négykézláb súrolást, stb. De ez a hipós módszer a leggyorsabb, és legolcsóbb. Szellőztetni azért kell utánna rendesen. :)
2011. febr. 3. 13:34
Ha nem fehér a fuga?Nálunk barna,de sok helyen sötétebb részek vannak,amik zsírfoltok.Ezeket hogy lehet eltávolítani?
44. Mari20
2011. febr. 2. 14:51

szia

én a fugát körömkefével és domestoszal tisztitom


sorrend, felmosok, és utánna a figára nyomok domestost ( húzom és vélonyan folyik)

hagyom kicsit hatni 5-10 percet majd körömkéfével kefélem, és ismét felmosok


olyan lesz mint újkorába....

2011. jan. 21. 11:08
Van speciális fugatisztító folyadék, amit bármelyik barkácsáruházban be lehet szerezni, van fátyol eltávolító, ami a csempén marad fugamaradékot tünteni el a cementtel együtt. De ha penészes a fuga arra nekem bevált a szavó ( hófehér lett mindenhol) vagy a dm sajátmárkás vizkődolsó spriccelője ha sárgás a fuga, de a penészt is kinyirta!
2011. jan. 21. 10:15
Tudnátok segíteni, hogy a járólap közötti fugát mivel lehet tisztítani? Köszi
41. pintyőke72 (válaszként erre: 37. - Yoya)
2009. okt. 31. 20:25
már megvettem. Köszi a tippet, tényleg egyszerű és nagyszerű!!
40. riamiam (válaszként erre: 36. - Yoya)
2009. okt. 31. 19:42
Nagyszerű, mindig örülök, ha valaki ilyen kreatív. Igazán nem lebeszélni szerettelek volna, csak inkább azt mondani, hogy csak óvatosan bánjál azzal a célszerszámmal, de hát aki ügyes, az ügyes :))))
2009. okt. 31. 15:42

Sziasztok!

Pár napja olvastam itt a sütőporos módszert és kipróbáltam.Hát mit mondjak?Mindenkinek ajánlom,mert gyönyörű lett a fuga! :)

38. M_Marcsa (válaszként erre: 5. - Anyagi)
2009. okt. 31. 14:11
Egyetértek, nincs is már probléma...
37. yoya (válaszként erre: 28. - Pintyőke72)
2009. okt. 31. 11:27
Nem kell hozzá semmilyen vegyszer, csak pár finom mozdulat! :)
36. yoya (válaszként erre: 23. - Riamiam)
2009. okt. 31. 11:25

Szia!

Én, amikor megvettem ezt a szerszámot, fogalmam sem volt, hogy mire használják.

Éppen lakásfelújítottam sk. és hengert vagy ecsetet kerestem amivel a radiátorok mögött tudok festeni, amikor megakadt rajta a pillantásom és arra gondoltam, hogy viszek egy ilyet is, mert ezzel tuti elintézem a sok gyomot a kertben, amik a kövek között pofátlankodnak.

Amikor kipakoltam a zsákmányokat a konyhában előkerült a szerszám is és csak úgy próbaképpen (mert akkor esett le, hogy jééé, ez is fuga és ha a szerszám a kertbe való lenne, akkor biztosan nem a festékek, hanem a fikuszok között találtam volna) finoman megsimiztem a padlót. Annak a 3-4 könnyű mozdulatnak az eredményét feltettem képekben.

Nagyon örültem neki, mert már én is kipróbáltam szinte mindent, de azt a rengetek koszt, ami ennyi idő alatt beléjük ivódott, semmi sem mozdította meg, pedig én is gőzgéppel mosok fel már több, mint 1 éve. :(


Hát igen már megcsináltam, de egyáltalán nem volt fárasztó. :) Kb. 70 m2-nyi területet kellett megtisztítani, de - nem mértem az időt - szerintem egy órát sem vacakoltam az egésszel, nem szakadt le a karom, nem tüdőztem le Domestost és társait és mégis olyan, mint az új.


Hogy a gőzgépnek köszönhető-e nem tudom, de amióta utoljára itt hozzászóltam, ugyanolyan szép világos a fuga, mint amikor kipucoltam.

35. yoya (válaszként erre: 20. - 021a029148)
2009. okt. 31. 10:43
Igen, ha rányomnám, erősen dörzsölném biztosan eltűnne a fuga, de én éppen csak hozzáérintettem, szinte simogattam. Csak a felső koszréteget szedte le, a fugát meg sem mozdította.
34. yoya
2009. okt. 31. 10:39
Bocsánat, hogy csak most válaszolok Nektek, de nem voltam gépközelben!
33. Wecuska (válaszként erre: 32. - Gaba23)
2009. okt. 22. 20:15
nálunk 3 milisek a fúgák.símán viszi.de van olyan fúvókája aminek a vége hegyes.mindenhova befér.a makacsabb kosznál én is ezt használom a rúgákhoz.ki lehet törölni.
32. Gaba23 (válaszként erre: 31. - Wecuska)
2009. okt. 22. 19:46

Még egy kérdésem felmerült:

a konyha-étkezőmben elég széles és mély a fuga a járólapok között. Gondolom a gőz azért bespriccel közéje ugye? És ki is lehet törölni onnan szerinted?

Előre is köszi a választ!

31. Wecuska (válaszként erre: 30. - Gaba23)
2009. okt. 21. 19:18
szivesen.nekem is az hozta.
30. Gaba23 (válaszként erre: 27. - Wecuska)
2009. okt. 21. 19:16
Köszi az infókat, lehet, hogy megkérem a Jézuskát :-)))
2009. okt. 20. 02:50
én pont konyhafestés után vagyok, és ma/ tegnap szedtem fel mindent a járólapról. Nekem nagyon bevált a tömény domestos! Annyit csináltam, hogy kilocsoltam a padlóra, és 1 erre a célra szánt mosis szivaccsal eloszlattam a járólapon és a fugában. Hagytam állni, aztán 10-20 perc múlva, mintha soha nem lett volna koszos! Bő vízzel felmostam, és kész!
28. pintyőke72 (válaszként erre: 19. - Yoya)
2009. okt. 19. 21:18

Yoya ehhez nem kell semmilyen kemikália?

Én vettem a s..rban Mellerud fugatisztítót, jól tisztít, de mégiscsak vegyszer.

27. Wecuska (válaszként erre: 26. - Gaba23)
2009. okt. 19. 19:41
szia.porszívózás után szoktam használni.van a felmosófejhez két cserélhető ruha.első váltásnál használom a szobákban és a nappaliban a másodiknál konyha fürdő előszoba.nem keni szét a koszt.nem hagy foltot.ha a wc-takarítom utána száraz ruhával áttörlöm.ha nagy a kosz akkor először csak a kefével gőzölöm fel aztán a felmosófejjel.nem kell nekifeszülni ha estleg ragcs van a konyhában.rögtön felszedi.én nem csalódtam benne.csak ajánlani tudom.egy hátránya van.ha kifogy a víz meg kell várni,hogy kihüljön.az kb 20perc.ja és festés után simán felnyaltam vele a festékcseppeket.
26. Gaba23 (válaszként erre: 24. - Wecuska)
2009. okt. 19. 18:12

Már régóta "igzat" :-))) egy efféle masina, de van egypár kérdésem:

Konkrétan hogyan állsz neki a takarításnak. Előtte gondolom fel kell porszívózni (tehát azt kérdezem, hogy a felmosást helyettesíti a gőztisztítás?)

És ha igen, akkor amit kifúj gőzt, és persze felold koszt, az hová lesz? utána még felmosol, vagy azt "feltörli valamivel"?

Megmondom őszintén, (és ez biztosan az én tudatlanságom) én azért félek ettől, mert azt gondolom, hogy utána csak szétkenem a feloldott koszt. Ugyanis, ha a tvshop-ból látott háromszögletű gőztisztítóból indulok ki, akkor ott bizony egy idő után csak kenegetik a koszt, viszont mivel forró a fej, nem hiszem, hogy menet közben lekapdosnák a kis moppot, és kimosnák :-))

Láttam, hogy azt írtad, hogy a tiéd porszívó formájú... Oszlasd el kérlek a kétségeimet :-)))

2009. okt. 19. 17:44
Cillittel, kefével.
24. Wecuska (válaszként erre: 22. - Supin)
2009. okt. 19. 17:40
nekem solac gőztisztítóm van 4 dl vízzel az egész házat felmosom+wc,gáz tűzhely.én nagyon szeretem.vegyszer nélkül ki lehet takarítani a házat és mivel gőzzel tisztít a bacik nagy részét megöli.beírod a keresőbe,hogy gőztisztító és kiad egy csomót.az enyém olyan mint egy porszívó.nem kell emelni.tényleg olyan mintha porszívóznál.19000ft volt tavaly.ja és rengeteg kiegészítő van hozzá.kárpithoz padlóhoz ablakhoz fugához függönyhöz stb.én mindet használom.szerintem nagyon megéri.
23. riamiam (válaszként erre: 19. - Yoya)
2009. okt. 19. 17:28

Szia !

Ezt a célszerszámot a szakszerűtlenül készített /elsősorban friss/ fugák eltávolítására használják, illetve ha a fugarésből "kiszalad" a fuga és rászárad a kőre, mert nem takarították azonnal el vagy le. Nem igazán az elkoszolódott fugarések takarítására használatos, persze lehet, de evvel megsérted a fuga felületét és ahogy írtad is, kiszedi a fugát. Ez azért probléma, mert a fuga és kőlap előbb-utóbb nem marad egy síkban, huplis lesz, mélyül és a kosz méginkább bele-, illetve rá fog rakódni, felmosáskor a víz megáll a résben, stb. Mivel már megcsináltad, gondolom nem kevés türelemmel, amihez gratulálok :), a továbbiakban próbáld ki a meleg szódabikarbónás-ecetes lemosást, egy szórófejes flakonból ráspriccelve, kicsit állni hagyni, majd lemosni, hátha neked is beválik.

22. supin (válaszként erre: 18. - Wecuska)
2009. okt. 19. 17:08
Bocs. De mi az a gőztisztító??Megírnád? Hol vehető? Mennyi? Stb...
2009. okt. 19. 13:16
Egy jó szakambernek közölnie kell, hogy a világos fuga előbb-utóbb beszürkül, befeketedik. A miénk szürkével van fugázva, semmi baj nincs vele. Falakra mehet világos, ott nem éri olyan nagymértékű szennyeződés. A Mapei cuccok drágák, igaz minőségiek. A lidl-ben kapható egy szivacs (AQUAPUR), ami sokmindenre jo, igaz gyorsan kopik, én azzal tisztítok sokmindent.
20. 021a029148 (válaszként erre: 19. - Yoya)
2009. okt. 19. 07:41
Látványos változás, az biztos. De mi van, ha gyakrabban csinálom? Akkor majd eltűnik a fuga egyszercsak?
19. yoya
2009. okt. 17. 21:24

Sziasztok!

Topex fugatisztítóm van, kb. 3 hete vettem. A bememre raktam fel képet róla + az ocsmány padlómról.

Kertes házban lakunk, a fuga 15 éves, 2 kisgyerek és 5 kutya mászkált folyamatosan, télen nyáron ki-be rajta. Egy ideig én is fogkeféztem, dörzsöltem, sikáltam, de belefáradtam, mert ilyen körülmények mellett max. 1 hétig volt szép.

A fekete fugában azt a fehérséget kb. 3 mp alatt csináltam úgy, hogy nagyon gyengéden, éppen csak hozzá érintve végighúztam benne a szerszámot. Gondolom ha erősen rányomnám, kiszedné az egész fugát,mert nagyon durva a feje.

A Bricoban vettem 900 valamennyiért.


A tűzhely mögötti csempe közül is gyönyörűen leszedett mindent.

2009. okt. 17. 20:22
szia.én gőztisztítóval szoktam.pillanatok alatt tiszta.és ehhez vegyszer sem kell.
2009. okt. 17. 18:46
Köszi mindenkinek az ötleteket!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook