Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti hogyan kezelitek gyermeketek hisztijét? fórum

Ti hogyan kezelitek gyermeketek hisztijét? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
64. eduso1
2011. jan. 11. 17:21

Sziasztok!!


Mikor a fiam hisztizik akkor megpróbálom elterelni a figyelmét bármi mással vagy berakom az ágyába és csak akkor jöhet ki ha befejezte!!

63. Qasmir
2011. jan. 11. 17:17

Mondjuk amikor az apukájával szét mentünk, volt amikor én mondtam neki, hogy ha akar, akkor velem aludhat. Olyan jó volt érezni, hogy ott van mellettem, érezni a kis illatát...

Szerintem aki átment ezen, az tudja milyen...

62. Qasmir (válaszként erre: 61. - Tücke)
2011. jan. 11. 17:13

Mi megbeszéltük, hogy akkor inkább anya fekszik mellé, és akkor ő nem jön.

Éjszaka hallottam, hogy ajaaaa! ajaaaa! Akkor fogtam magam, mellébújtam, megvártam míg elalszik és kijöttem tőle. Aztán pár hét alatt elhagyta.

Persze néha úgy bealudtam, hogy reggel arra keltem, hogy mászik át rajtam. :D

61. Tücke (válaszként erre: 52. - Agnik1)
2011. jan. 11. 17:06
nekem ilyen nem volt de nekem is rendszeresen hajnal 3kor bemászott mellém az ágyba és vissza is aludt... de evvel is meghacoltunk hgy a saját ágyában aludja végig az éjszakát
60. Tücke (válaszként erre: 58. - F8d59b9152)
2011. jan. 11. 17:03
ez nálunk is így van és azt is megérti ha most nem kap semmit egész kicsi kora óta
59. 23443e225c (válaszként erre: 52. - Agnik1)
2011. jan. 11. 16:56

Hello csajok....


Angik pontosan ugyanigy vagyunk....

Nehéz időszak:(

Várom én is a válaszokat:DD

2011. jan. 11. 16:55

én nagyon egyszerüen kezelem a hisztit három éves kisfiamnál. igazábol soha nem volt hisztis.. egyszer amikor hisztizni probált megkérdeztem töle hogy abbahagyja vagytegyek rola hogy sirjon.. nem hagyta abba megcsapkodtam.. na mondom mostmár van okod sirni.. ezt nem kellett eljátszani még1*. nem mondom hogy nem probálkozik be s persze nem a veréssel oldom meg.. egyszerüen anynit mondok hoghy menjél keressél magadnak másik anyukát ha nekem nemfogadol szot.. és elindulok tőle. mondanom se kell hogy kotor utánam.. én mindig határozott voltam vele.. és nem tudom tolerálni a hisztit.. ezt tudja ö is.. mindent meg lehet vele beszélni. ha kell 500*elmondom neki hogy anya jot akar.. nincs el nyomva az ő akarata de van egy határ...és nagyon johogy bárhova el tudunk menni ugy hogy nem pakol a kosárba megérti hogy egy vmit kap és kész..

nálunk müködik...

57. Tücke (válaszként erre: 1. - Kercsy)
2011. jan. 11. 16:50
én rácsukom az ajtót a mai napig és megmondom neki ha befejezte akkor tárgyalunk kb 5-10 perc alatt megnyugszik és utána értelemesen meglehet vele beszélni a dolgokat...
56. Szabianyu (válaszként erre: 52. - Agnik1)
2011. jan. 11. 16:50
nálunk is volt én kb 1 hét után ki vittem az udvarra hogy lássa hogy sötét van kint!bevált!csak akkor nyár volt!
55. Qasmir (válaszként erre: 52. - Agnik1)
2011. jan. 11. 16:46

Lara is vándorlós volt éjszaka, de ő közénk bújt, énekelt kicsit, és elaludt!

Az ugrálás kicsit keményebb dió! :D

54. Szabianyu (válaszként erre: 51. - Kercsy)
2011. jan. 11. 16:45

2,5 évig így gondoltam én is!de ott tartottam hogy ki tudnék szökni a világból csak ne kelljen újra végig csinálni 1 napot!megszületett a lányom és még nehezebb lett minden!(hasfájós volt)Nem mertem kimozdulni otthonról mert valamit mindig csinált vagy megjegyzések hada!hogy anyuka ha valamit összetör ki kell fizetni stb Hipermarketben ordítás kisautóért stb !De amikor az életével játszott meg változott a hozzáállásom és én nevelem nem ő engem!

ha érted mire gondolok!

53. Qasmir (válaszként erre: 51. - Kercsy)
2011. jan. 11. 16:44

Teljesen más amikor célzás értékkel bír az "ütés", meg teljesen más amikor box zsáknak nézve a gyereket, az összes feszültséget rajta vezeted le!

Engem sem ütöttek meg a szüleim, én sem fogom ütni verni a gyerekem. Évek óta nem kapott. Azóta, amióta felfogja, hogy mi az a büntetés, tehát van más módja annak, hogy megértessem vele, hogy nem minden jó úgy, ahogy azt ő gondolja! De próbálj megbüntetni egy 1-2 éves gyereket!

52. Agnik1
2011. jan. 11. 16:41

Jó a kérdés.

Én sem tudok mindig türelmes maradni, az én kisfiam most 20hós. Durva, pofozkodik, minden játékát dobálja, van amit hozzám illetve az Apjához vág, de szó szerint:( A legújabb, hogy nem akar aludni! 5hetes kora óta végigaludta az éjszakákat(1-1kivétel volt természetesen, mikor a foga jött, vagy beteg volt), úgy másfél-2hónapja viszont könyörögni kell neki hogy egyáltalán lefeküdjön, ha sikerül is elaltatni hajnali 1 és kettő között megébred, és átlag 4-fél5ig szabályosan rajtunk ugrál:( Próbálkoztam már mindennel, de minden éjszaka felébred, ha mellettünk van, ha a saját szobájában és ágyában. Tanácstalan vagyok!:( Valakinek van/volt hasonló problémája a gyerekével? Ha igen nem tudnátok ötletet adni esetleg, hogy mit csináljak?

51. kercsy (válaszként erre: 49. - Szabianyu)
2011. jan. 11. 16:39
Nekem azt mondta a védőnő, merthogy milliószor beszéltünk már erről a dologról, hogy ha már csapok akkor nagyot, hogy fájjon. Mert egyébként nem tanul belőle. De a szüleim soha nem ütöttek meg minket és én sem voltam soha a testi fenyítés híve és most mégis.
50. Szabianyu (válaszként erre: 44. - Kercsy)
2011. jan. 11. 16:38
ja még 1 tanács mutasd meg hogy erős és határozott !2hét és utána komolyan vesz!nálunk így van!az esetek 97%ban szót fogad!az előtt nem számított mit mondok!
49. Szabianyu (válaszként erre: 48. - Qasmir)
2011. jan. 11. 16:34
egyébként a védőnőm és a doktornőnk is mondta nem lesz baja ha néha kap a fenekére!minden csak az ő érdeküket szolgálja
48. Qasmir
2011. jan. 11. 16:32

Egyébként ha már eljutsz odáig, hogy megütöd a kezét, vagy rácsapsz a seggére, pont az a legrosszabb amit tehetsz, hogy utána átöleled, vagy még Te vigasztalod! Nem szabad. Nem buták és tudják, hogy mi mit von maga után.. Előbb utóbb vissza fog élni vele!Nem fog komolyan venni!

A pelusát én is megpacskoltam egyszer kétszer, szerintem nincs olyan anya, akinél előbb utóbb nem szakad a cérna. Mondjuk a kezére csak egyetlen egyszer, de akkor akkorát, hogy még nekem is fájt. A konnektor tipikus esete. Pedig 2 méterre ültem tőle. Az egyik pillanatban csak áll, a másikban már nyúl a konnektor felé, amit valahogy kipiszkált a falból!Nem tudom hogy csinálta, de megcsinálta. Ahogy megláttam sikítottam, Ő megijedt és leült. Odamentem, és akkorát ráhúztam a kis kezére, hogy bedagadt. Utána órákig bőgtem, mert sajnáltam, meg mert belegondoltam, hogy mi lett volna ha...

De soha többet nem nyúlt konnektorhoz. Meg szerintem még egy jó darabig nem is fog!

2011. jan. 11. 16:31
az a baj hogy a szülőszobán nem adnak használati utasítást hozzájuk!=))
46. Szabianyu (válaszként erre: 41. - Cottilady)
2011. jan. 11. 16:29

hát az én fiamtól nem lehetett nyugisan beszélgetni!

egyszer jöttünk haza toltam a húgát és jött mellettem el engedtünk egy nénit a járdán meg unta a várakozást a drágám és elindult az út felé autó 80al ment el én úgy megijedtem hogy akkorát csaptam a fenekére hogy azóta is bánom és hazáig nem engedtem el a kezét hiába ígérgetett és ordított!azóta meg gondolta magát szól hogy fogjam meg a kezét mert zebra jön!

45. kercsy (válaszként erre: 41. - Cottilady)
2011. jan. 11. 16:28
Én nem tudok nyugisan beszélgetni az utcán ha ott van a fiam, mert ő is szereti veszélyesen megközelíteni az úttestet. Persze abból is hiszti van, mert nem engedem. Az udvar már más dolog, de ott meg ő nem enged beszélgetni :).
44. kercsy (válaszként erre: 40. - Szabianyu)
2011. jan. 11. 16:26
Én is sírok, sokat. Tudom, hogy ez sem helyes, de ilyen vagyok. Eddig odajött és még ő vigasztalt. Most már nem. Csak üvölt az apja után. Ha ő neveli akkor utánam.
43. kevian (válaszként erre: 41. - Cottilady)
2011. jan. 11. 16:25

Na azt nem! Mellőlem egy tapodtat sem mehet. Ezt nagyon jól tudja.

Mondjuk szerencsémre lusta típus, így nem hajlandó gyalogolni, babakocsizunk. Onnan meg még nem tud meglépni.

42. Qasmir (válaszként erre: 37. - Kevian)
2011. jan. 11. 16:24
Hát igen... Sajnos a hiszti nem CSAK a nevelésen múlik. Szerintem még a legjobban nevelt törpéknek is van egy-egy rossz napjuk. Ez elkerülhetetlen!
41. Cottilady (válaszként erre: 37. - Kevian)
2011. jan. 11. 16:23
én is így vagyok vele :D Mióta megvan a lányom, másképp gondolom a dolgokat. De a gyerekeket magukra hagyó, beszélgető anyukát még mindig nem tudom megérteni. Sokszor az úttest felé rohangál a gyerek, ő meg nyugisan beszélget a barátnőjével.
40. Szabianyu (válaszként erre: 36. - Kercsy)
2011. jan. 11. 16:23
én sírtam is De azt pont nem szabad mert akkor nem tudja hogy komolyan gondolod!
2011. jan. 11. 16:22
nekem is hisztis a kislányom, ő nem dobál semmit csak magát vágja földhöz, én úgy reagálom le hogy nem veszek tudomást a viselkedéséről és ráhagyom, így nem ér el vele semmit és egy idő után befejezi.
38. Qasmir (válaszként erre: 25. - Kercsy)
2011. jan. 11. 16:21
Én soha nem mertem rázárni az ajtót, vagy ott hagyni, mert a kis mocsok nem vett levegőt. Volt amikor már kék volt a szája, ott fújkodtam, meg ráztam, mire nekiállt megint levegőt venni.Neki a lélegzet visszatartás a hiszti része volt. Nah az durva időszak volt!
37. kevian (válaszként erre: 32. - Qasmir)
2011. jan. 11. 16:21
Tudod még nem volt gyerekem én is azt gondoltam ha hisztizett egy gyerek, hogy milyen frankón nevelhetik a szülei. Viszont lassan két éve átálltam a másik oldalra. :D
36. kercsy (válaszként erre: 24. - Szabianyu)
2011. jan. 11. 16:20
Ma én is odacsaptam kétszer a kezére, mert dobálta a játékait. Az első után még jobban odavágta, kapott még egyet és bezártam a szobájába. Talán túl hamar mentem utána, de tiszta kaki volt a feneke. Erre elkezdett a hasam felé rúgdosni, hiába kértem, hogy ne tegye mert ott a tesója. Kapott a lábára is 1et. Persze utána rögtön öleltem is magamhoz, mert iszonyú bűntudatom lett. Érdekes utána olyan lett mint 1 kisangyal. Magamhoz öleltem, beszéltem hozzá....végül elaludt.
35. Szabianyu (válaszként erre: 33. - Szabianyu)
2011. jan. 11. 16:20
mármint tuti inkább haza mentem volna!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook