Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti hogyan kezelitek gyermeketek hisztijét? fórum

Ti hogyan kezelitek gyermeketek hisztijét? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
34. Cottilady (válaszként erre: 24. - Szabianyu)
2011. jan. 11. 16:18
A kezére én is rácsapok, hogy tanulja meg, hogy a sütőhöz nem lehet nyúlni, meg a fiókokat nem lehet pakolni. Sokan megszólnak érte, de egy 11 hónaposnak nem lehet megmagyarázni még, hogy ezt ezért nem lehet, azért nem lehet. Viszont ha rácsapok egy kicsit a kezére, abból tudja, hogy nem szabad.
33. Szabianyu (válaszként erre: 12. - Qasmir)
2011. jan. 11. 16:18

hát ezt nem csináltam volna!=))) de tök jó ötlet!

remélem nem kell ilyet alkalmazni mert van egy 8.5 hós csajszim is!

32. Qasmir (válaszként erre: 20. - Kevian)
2011. jan. 11. 16:17

Nem nagyon hagyott más lehetőséget! :D

Kicsit kellemetlen volt, de az még cikibb volt, hogy ott visított egy már bocsánat, de SZARért, és az emberek ott pusmogtak, hogy balf@sz nő nem tudta megnevelni a gyereket!

Mondjuk se előtte, se utána nem hisztizett boltba, hogy ez kell, az kell.. Nem tudom akkor mi ütött belé... :D

31. b59e85f65a (válaszként erre: 1. - Kercsy)
2011. jan. 11. 16:17
Szia! nekem 3 babocam van es a legkisebb most probalgatja a hiszti illetve figyelem fel keltes formait.. elöször mondom neki, szepen, hogy nem es nem szabad, utana kicsit hatarozottabban mondom neki, majd ha tovabb csinalja megallok mellette es megvarom mig megnyugszik.neha nehez de tudnia kell, hogy mindent nem lehet mindig.. . nem röhögöm ki mert ez a mondani valo egyik formaja a gyerekeknel a legkisebb 19honapos es csak igy tudja magat kifejezni, nevet, sir, bujik, vagy hisztizik... a hiszti . szerintem csak teszteles , hogy meddig mehet el..a szülöknel. persze a 2 nagyobbal 7, 9, eves meg beszelem a problemakat ök mar nem hisztiznek... .
2011. jan. 11. 16:17

Szerencsére sikerült a hisztis helyzeteket jól megoldanom amikor először jelentkeztek.

Mindenképpen el kell vinni a helyszínről egy másik helységbe (konyha, szoba). Azt mondtam neki: "megvárom, hogy lecsillapodsz".

Kicsit még toporzékolt, aztán amikor már láttam, hogy kezelhető, azt mondtam:"ha szépen mondod, hogy mit szeretnél, anya könnyebben megérti".

Azóta nincs hiszti, amikor kér valamit és nem kaphatja meg, elmagyarázom neki, hogy ezt ezért meg ezért nem lehet.

Javaslom a Suttogó titkai könyveket. Nekem nagyon beváltak.

29. ogrené (válaszként erre: 21. - Martin3)
2011. jan. 11. 16:16
Már 12évesek és volt hogy meg köszönték milyen jól neveltem őket mikor látják a szomszéd el kényeztettet gyereke hogy viselkedik
28. Cottilady (válaszként erre: 23. - Kercsy)
2011. jan. 11. 16:16
van, hogy néha én is kikelek magamból, de soha nem a gyerek előtt, bár talán mióta megszületett 2x volt rá példa. Tehát nálunk emiatt nem lehet. Én a takarítást, főzést az alvásidejében oldom meg :-) Máskor nem lehet.
27. Pen80 (válaszként erre: 17. - Ogrené)
2011. jan. 11. 16:16
Engem is leöntöttek. Kinevettek, otthagytak. De csak felnőttkoromra múlt el a hisztim :)
26. Szabianyu (válaszként erre: 24. - Szabianyu)
2011. jan. 11. 16:15
ja és féltem a napoktól de amióta "átvettem az irányítást" szépek a napjaink!
25. kercsy (válaszként erre: 12. - Qasmir)
2011. jan. 11. 16:15
Ez jó, ez tetszik. Nekem biztosan nem jutott volna eszembe. Előbb sétáltam volna odébb.
2011. jan. 11. 16:14

Szia

ezzel én is küzdöttem!

Én úgy oldom most már meg hogy egyszer kérem hogy hagyja abba mert akkor ....

és ha nem hagyja elveszem vagy kimegyek stb

Következetesség a kulcs

ha az étellel csinálná ezt a fiam szégyen nem szégyen rácsapnék a kezére!

Én azt vettem észre hogy sokan oda csapnak a gyereknek nem azt mondom hogy agyon kell verni!de attól hogy a fenekére csapsz nem lesz baja!Mi is felnőttünk és nem lett se önértékelési se más bajunk!

23. kercsy (válaszként erre: 15. - Martin3)
2011. jan. 11. 16:13
Én ugyanígy indulok neki a napnak. Sőt már este rettegek attól, hogy mi lesz másnap. Nem tudom, hogy hol ronthattam el ennyire a nevelését. Mondjuk abban biztos vagyok, hogy mivel én is türelmetlen és kiabálós vagyok nem mutattam neki túl jó példát.
22. kevian (válaszként erre: 15. - Martin3)
2011. jan. 11. 16:12
De ismerős...
21. martin3 (válaszként erre: 17. - Ogrené)
2011. jan. 11. 16:12
szerintem ez megalázó...majd kérdezd meg tőle 15év múlva ezt hogyanértékelte...utálom emiatt a szüleim...
20. kevian (válaszként erre: 12. - Qasmir)
2011. jan. 11. 16:11
Van amikor nálunk is beválik, hogy ugyan azt csinálom mint ő, de van amikor ettől még csak jobban megy a nyügi. Attól függ ép milyen napja van. De ez azért vicces lehetett és merész voltál, de bevált. :D
19. martin3 (válaszként erre: 12. - Qasmir)
2011. jan. 11. 16:11
hű ez jó:)))
18. Qasmir (válaszként erre: 17. - Ogrené)
2011. jan. 11. 16:10
Állítólag az is beválik! :D
2011. jan. 11. 16:10
Én le öntöttem őket egy pohár vízzel
16. kercsy (válaszként erre: 10. - Martin3)
2011. jan. 11. 16:10
Ennél több odafigyelést nem tudom, hogy hogyan tudnék adni neki. Nem játszik egyedül ezért a házimunkát elvégezni, főzni lehetetlen. Csinálnék én neki programokat, de kimozdulni sem akar. Ha leguggolok hozzá és próbálom megnyugtatni akkor még jobban hisztizik, csapkod.
15. martin3 (válaszként erre: 13. - Cottilady)
2011. jan. 11. 16:10
én is úgy érzem, hogy egész nap rá figyelek, mégis hisztizik...nekem az jött be, ha együtt sütünk-főzünk, vagy ha kiengedem a szabadba, ott kitombolja magát...de iszonyú hisztis, örülök, hogy van ez a fórum, kezdek megnyugodni, hogy nem csak az enyém ilyen...mert néha úgy kelek fel, hogy a mai napnak mikor lesz már vége...
14. martin3 (válaszként erre: 10. - Martin3)
2011. jan. 11. 16:08
ja és próbálom lekötni, hogy ne legyen ideje hisztizni...csak nehéz,mert még a figyelmét is nehéz elvonni a hisztiről..
13. Cottilady (válaszként erre: 10. - Martin3)
2011. jan. 11. 16:08
én egész nap kislányommal tudok foglalkozni, ennél több szeretetet nem tudok neki adni, mégis nagyon hisztis. pedig folyamatosan rá van figyelve...
12. Qasmir (válaszként erre: 1. - Kercsy)
2011. jan. 11. 16:07

Ne ess kétségbe, a legtöbb gyerkőcnek van ilyen időszaka! Bevált módszert ajánlani nehéz, én ahány anyukával beszéltem, mindenkinek más használt.

Mindenek előtt próbálj nyugodt maradni, mind3-tok érdekében. :D tudom nehéz, de muszáj.

Amikor neki áll hisztizni ültesd le, és kérdezd meg tőle nyugodtan, hogy mi a baj. Próbálj vele beszélgetni, tereld el a figyelmét arról, amin épp felhúzta magát.

De kedves, lágy hangon, ne érezze, hogy ezzel mennyire frusztrál téged!


Az én kislányom egyszer egy hipermarket közepén hanyatt vágta magát egy 40e ft-os távirányítós autóért. Mondanom sem kell, hogy nem vettem meg neki! Üvöltött, toporzékolt, és amikor nem jött össze neki megfeszült, és hanyatt esett. Ott fetrengett a földön és hisztizett. Könyörögtem, fenyegettem... semmi...

Már mindenki minket nézett, kínomban nem tudtam mit csinálni, mellé feküdtem a földre. Rám nézett, elhallgatott (mintha azt kérdezné: ez normális?)felállt és ment tovább, mintha mi sem történt volna!Kemény 5-10 perc volt, de ott múltak el ezek a nagyobb hisztijei. :D

11. kercsy
2011. jan. 11. 16:06
Én is beszoktam zárni a szobájába, de van olyan nap, egyre több olyan nap, hogy akár az egész napot ott tölthetné. Egy időre megnyugszik de pár perc múlva megint újra kezdődik az egész.
10. martin3 (válaszként erre: 1. - Kercsy)
2011. jan. 11. 16:06

szeretettel....az én egyik kisfiam igazán a nagyon hisztis gyerekek közé tartozik, most múl 4 éves, a többi gyerkőc teljesen jól kezelhető, de ő már reggel így kezdi a napot, mindenen tud hisztizni, ha nincs min, akkor is talál valamit, amin lehet, iszonyú fárasztó és idegtépő, megértelek! de én azt vettem észre, ha veszek egy nagy levegőt és inkább szeretettel fordulok felé, akkor előbb abbahagyja, mint amikor elkezdek kiabálni, vagy bármi negatívat csinálni. szerintem a hiszti csak abból fakad, hogy több odafigyelést akar tőlünk, és így jelzi.

amúgy tényleg nagyon idegesítő és sok türelem kell hozzá,kitartást!!!:)

9. Clau26 (válaszként erre: 5. - Kiscsibe kicsibe)
2011. jan. 11. 16:05
ja ő azért ilyet még nem csinál..ha nem kap meg valamit földhöz vágja magát..nála ebben merül ki a hiszti(egyenlőre)
2011. jan. 11. 16:04
Én nem várok második babát, de mostanában mégis türelmetlenebb vagyok. Már egyre nehezebben viselem, hogy mindenért ordít. Nem sír, valóban ordít. Próbálkoztam már mindennel, de eddig semmi nem jött be. Talán az egyetlen lenne nála, ha adnék neki valami kaját, mert az mindennél jobban érdekli. De azt sem szeretném, hogy elhízzon. Szóval jó, hogy indítottad ezt a fórumot! Kíváncsian várom én is a hozzászólásokat..
2011. jan. 11. 16:04
én a lányomat otthagyom, hadd nyugodjon le.
6. 3265084553 (válaszként erre: 1. - Kercsy)
2011. jan. 11. 16:03
Ez az! Jól oda kell sózni, hogy legyen oka sírni! ;-)
5. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 3. - Clau26)
2011. jan. 11. 16:03
Akkor is, ha éppen a kaját csapja a földhöz?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook