Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti hogyan dolgozzátok fel lelkileg a halált, a gyászt? fórum

Ti hogyan dolgozzátok fel lelkileg a halált, a gyászt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
67. szildikó77 (válaszként erre: 61. - Borcsika)
2009. júl. 31. 15:43
Köszönöm,hogy reagált az irományomra!Az a helyzet,hogy valamilyen szinten én is vallásos vagyok!Református iskolába jártzam és az a pap tartotta a hittant aki anakideén összeadta édesanyámékat4Sajnos a temetésre már nem tudtuk őt megkérni ugyanis meghalt előtte!Értem amit írt,de mégis van benne valami(Lélekvándorlás).Lehet,hogy csak magam szeretném megnyugtatni ezzel,de ha igen így is jó,mert hasonlóan a többiekhez én sem drogozom,cigizem és nem élek nyugtatókon!Lehet nekem ez a "drogom,nyugtatóm"!Semmi baj menjem csak,megértem nekem is 3 gyerköcöm van!Remélem találkozunk még!További szép napot kívánok és sok kitartást az életben!
66. f66095b124 (válaszként erre: 61. - Borcsika)
2009. júl. 31. 15:42
Ölelésem Neked és a gyerekeknek...
65. f66095b124 (válaszként erre: 64. - Écsanya)
2009. júl. 31. 15:41
Vigyázz magadra... nagyon! Köszönöm, hogy itt voltál!
2009. júl. 31. 15:38
Elbúcsúzom,megjött a két fiam előttük próbálom tartani magam nem szeretik, ha folyton sírok. Mindenkinek megnyugvást kívánok talán semmi nem történik véletlenül.
63. f66095b124 (válaszként erre: 61. - Borcsika)
2009. júl. 31. 15:38

Én hiszem az Istent...nagyon is... nem is bírnám nélküle. A Szűzanya a második anyám..s hozzá gyakran fordulok...

Nem zakkantam meg..de nekem kell a hit...

2009. júl. 31. 15:36

Próbáltam természetes növényi alapanyagból készült nyugtatókat...nem segített...

Szerintem Nekem ezt agyban kell helyretenni..s azt nem tudom mikor sikerül..talán soha...

Magam hibáztatom . Bűntudatom van. annyi mindent másként csinálnék..ezért...

61. borcsika (válaszként erre: 43. - Szildikó77)
2009. júl. 31. 15:33

szildikó77, valóban érdekes és főleg hátborzongató, amit írsz - de mindezt Neked kell helyre raknod, mivel senki sem tudja, hogy milyen volt a kapcsolatod anyukáddal, csak Te.

A másik: írod, hogy hiszel az újjászületésben. Itt akkor most a lélekvándorlásra, a reinkarnációra gondolsz? Más is írta előtted, hogy bár nem olyan vallásos, hisz ebben és milyen kár, hogy nem tudja, a tatája miben-kiben születik újra és így nem találkozhat vele. Látjátok, ez a gond ezzel: ez a keleti vallásokból jön (buddhizmus pl.) és egyáltalán nem áll közel egy keresztyén ember lelkivilágához. Nem is ad vigaszt - sőt kétségbeejtő. Akkor nem fogunk találkozni sosem? Akkor egy örök körforgás az élet? Sosem nyugszik meg a lélek? Mi ennek az értelme? SEMMI!


Nem akarok hitvitát - félreértés ne essék - de elmondom azért: én hiszek az újjászületésben, de abban az értelemben, ahogy a Bibliában Jézus beszél róla. Röviden és egyszerűen: ha valaki rádöbben, hogy tévúton jár, és egyedül nem találja a helyes utat, még inkább: nem tudja megváltani saját magát - és ezt beismerve az Élet Urához fordul, engedi, hogy belépjen az életébe, annak csodálatosan megváltozik a gondolkodásmódja és az egész élete. Félelmek, szorongások szűnnek meg, felesleges aggodalmak tűnnek el, és elnyeri az ember azt a békességet, lelki nyugalmat, amit a világ nem adhat meg, csak AZ, AKI teremtette az emberi lelket. Mert Ő ismer minket a legjobban, Ő tudja legjobban mire van szükségünk. Az igazi vigasz Jézus Krisztusban van, aki megváltott minket bűneinkből - halála és feltámadása volt az ár a mi szabadulásunkért. Ez az újjászületés - már itt a földön. És ez folytatódik odaát - ki hogy nevezi - a túlvilágon, a mennyországban.


(Bocs, hogy prédikáltam egy kicsit, de ez inkább bizonységtétel volt részemről, ami egy hívő embernél természetes, sőt szükséges, hiszen a hit hallásból van. Aki nem tudja ezt elfogadni, én is elfogadom, nem akarom meggyőzni. Köszönöm. Most megyek, mert ébredezik a három csemetém, és Anyára van szükségük.)

60. écsanya (válaszként erre: 57. - Gyopárka)
2009. júl. 31. 15:32

Még itt kellene, hogy legyenek Velünk...


A fiad hogy dolgozta fel édesapja, barátnője elvesztését, Neki nagyon borzalmas lehetett....


Sokszor bánt a lelkiismeret, mert arra gondolok, hogy milyen rossz nekem, de a gyerekeimnek még borzalmasabb, azóta talán még jobban féltenek, ragaszkodnak hozzám, főleg a kicsi... Nehéz nagyon

2009. júl. 31. 15:31
Én nem tudok írni csak sírni...
58. écsanya (válaszként erre: 56. - Gyopárka)
2009. júl. 31. 15:28
Ugyanígy van nálam is, egy darabig a polójában aludtam.Nekem is fontos ez a fogadalom és így is lesz, örökre Őt szeretem.
57. gyopárka (válaszként erre: 54. - Écsanya)
2009. júl. 31. 15:28

Hát fiatalon ment el, nagyon sajnálom...

Enyém 52 volt én 49. Viki 18.. csak 18.. épp hogy élni kezdett. Anyukája 42. Még sokat élhettek volna

56. gyopárka (válaszként erre: 51. - Borcsika)
2009. júl. 31. 15:24

A holmik.....

Anyukám halála után próbáltam hordani az arany nyakláncát és úgy éreztem éget....

Apukám halála után sem hagytam a holmijából csak az iratait,fotókat,könyveket....

A páromnál egész más a helyzet....

Fordult a kocka.A hálóban minden úgy van mint mikor hazajött munkából.Aktatáskája,órája,kulcscsomó,szemüveg...

Szekrényében kedvenc ruhadarabjai, a többit ugyan kiraktam, de a kedvencei ott vannak,zakójában,bőrmellényében érzem az illatát...és ez jó.... néha megölelem és megvigasztal.Előszobaszekrényben egy kabátja, egy cipő.... és nincs brrr...:)) Szeretem... velem van.. Talán betegesnek tűnik a ragaszkodásom,de szükségem van rá és ez így lesz míg élek.Beteljesül a fogadalom:holtodiglan-holtomiglan. Együtt voltunk a család és attól hogy fizikailag nincs itt mi továbbra is egy család vagyunk

55. Miss Marple (válaszként erre: 51. - Borcsika)
2009. júl. 31. 15:18
Nekem is sokszor volt olyan, hogy sétáltam a városban, és mintha anyut láttam volna hátulról.Tudtam, hogy ez nem lehet és inkább arra gondoltam, hogy mennyire jó lenne megölelni csak úgy és tudatosítottam magamban, hogy meghalt, nincs többé, de menni kell tovább. :)
54. écsanya (válaszként erre: 50. - Gyopárka)
2009. júl. 31. 15:16
Férjem 44 évesen halt meg, én akkor voltam 38.
53. gyopárka (válaszként erre: 48. - Szildikó77)
2009. júl. 31. 15:13
Hát ez nagyon érdekes..
52. Miss Marple (válaszként erre: 34. - Écsanya)
2009. júl. 31. 15:13

Én úgy tudtam a teljes megnyugvást megleleni, hogy azt mondtam magamnak, lehet, hogy megváltoztam, de így lehetek az akivé lennem kell, így leszek még értékesebb érző ember.


Szerintem természetes, hogy ilyenkor megváltozik az ember.De majd ha enyhül a gyász, akkor sokkal értékesebb, bölcsebb emberek leszünk. :) És ki tudja idővel majd megtaláljuk régi/új önmagunkat. :)


Én például abban a szakmában akarok kikötni, mint anyukám, pedig nem érdekelt.Ám láss csodát a sors odavezényelt. :)

51. borcsika (válaszként erre: 42. - Gyopárka)
2009. júl. 31. 15:11

gyopárka, nagyon jól érzed és tudod is, hogy amikor a párodra gondolsz és az ő jelenlétére, magadat vigasztalod, és ahogy írod: ez egyfajta védekezőmechanizmus a részedről. Szerintem is inkább ez, mint a nyugtatók, a cigi vagy pia...


Rengeteg fajta védekezőmechanizmusa van az emberi léleknek: ide tartozik minden olyan "mesterséges elképzelés vagy tevékenység", ami azt a célt szolghálja, hogy a régi látszatot megőrizze (pl. az elhunyt szobájában semmihez nem nyúlnak...brrr) vagy ha az élők között keresik az elhunytat, mindennapos temetőlátogatás...stb.

50. gyopárka (válaszként erre: 41. - Écsanya)
2009. júl. 31. 15:10
Hát igen ehez nagy erő kell hogy minden problémával egyedül kell megküzdeni. Ti fiatalok vagytok?
49. Miss Marple (válaszként erre: 20. - Szildikó77)
2009. júl. 31. 15:07
Te is nagyon erős vagy!Hidd el, hogy a gyerekek sokat segítenek. :)
48. szildikó77 (válaszként erre: 46. - Gyopárka)
2009. júl. 31. 15:06
Nem a telefonomra hangüzenetként!Másokik nap már féltem reggel bekapcsolni a telót!
47. écsanya (válaszként erre: 42. - Gyopárka)
2009. júl. 31. 15:05

Az én férjem is egy nagyon életvidám, egészséges ember volt. Ezért is rossz nagyon nélküle, mert így eltűnt vele a vidámság is, nem tudok csak úgy jókedvű lenni. Azon gondolkodom vajon ez büntetés nekem és a családomnak, hogy egyik pillanatról megváltozott az életünk, sok minden már csak álom marad, mert nélküle minden nehezebb lelkileg és anyagilag egyaránt.


Én sem szedek semmit, próbálom túlélni a lehetetlent

46. gyopárka (válaszként erre: 43. - Szildikó77)
2009. júl. 31. 15:05
Érdekes amit írsz. De hogy kaptad az üzenetet.Álomban jött?
45. Miss Marple (válaszként erre: 14. - F66095b124)
2009. júl. 31. 15:04

Köszike! :) Te se érdemelsz kevesebbet. :)

Itt egyikőtök se! :) Remélem mindannyian megtaláljátok a megnyugvást és szép életetek lesz! :)

2009. júl. 31. 15:04

A legtöbben (közületek is) a regresszió fázisában rekednek meg. Nem csoda, hiszen a gyász folyamatában ez a legkritikusabb szakasz. (Ezt már Freud is megállapította az álomelemzés kapcsán.) A lényeg: a REGRESSZIÓ a bajba jutott léleknek olyan védekezési mechanizmusa, amellyel visszatér valamely saját lelki készlettárában már meghaladott, kinőtt, viselkedési formához.

Ez egy ideig természetes, hiszen a gyászoló lelkében hatalmas feszültség és nyugtalanság alakul ki és ezt a belső vihart valamihogyan csillapítani kell. A regresszív szakasznak fontos és pozitív szerepe is van, mert sokszor éppen ez a visszalépés, visszacsúszás menti meg az embert a teljes összeomlástól.

43. szildikó77 (válaszként erre: 31. - F66095b124)
2009. júl. 31. 15:01
Nálam nem ilyem furcsaság történik!Nálam az van,hogy különböző tárgyak leesnek úgy hogy senki nincs a közelükben,vagy éppen eltünnek úgy hoy soha nem kerülnek elő!Miután a lányom megszületett és látta olyan ember aki az újjászületéssel foglalkozik(én hiszek benne)ajánlott egy könyvet az újjászületésről!Egy hét alatt kiolvastam egy könyvet úgy hogy esténként tudtam csak olvasni!Az egy hét alatt minden este pontban éjfélkor kaptam egy üzenetet,nem volt semmi szöveg csak egy hátborzongató sírontúli hang!(Tudni kell,hogy anyukám annyit tudott csak mondani az agyvérzés utánn,hogy istenem-istenem)Az utolsó nap amikor kiolvastam a könyvet,reggel jött az üzenet szintén éjfélkor amibe két szó hangzott el a sejtelmes hangok melett:ISTENEM-ISTENEM!Ezt megmutattam az emberkének és ő azt mondta,hogy most nyugodott meg anyukám lelke!Soszor arra ébredtem,hogy a kiságy melett áll és mosolyogva néziahogyan a kislány ott alszik!Intett és eltünt!Ez mi lehetett?
42. gyopárka (válaszként erre: 30. - Écsanya)
2009. júl. 31. 14:59
Hát ez igaz nálam is. És mivel sok dolgot terveztünk apukám halála után a jövőre nézve ,nagyon fájt hogy már nem tudjuk megvalósítani. A párom imádott élni.De arra kellett rájönnöm hogy a fájdalmamban van nem kicsi önsajnálat is hogy innentől egyedül vagyok, vége a nagy közös kirándulásoknak,a teljes családi együttléteknek.Na innentől fordult a kocka az agyamban. MIndíg is éreztem,most is érzem a jelenlétét, tehát nem vagyok egyedül.És erre tudatosan gondolok is ha pl.olyan helyen járok ahova azelőtt mindíg ketten mentünk .Az emberek nem látják, de én tudom hogy nem vagyok egyedül és ettől ugyanolyan felszabadult vagyok mint régen. Persze ez a tudatos rágondolás egyfajta védekezőmechanizmus a részemről, dehát valahogy ember módjára kábítószerek nélkül kell túlélni ezt az egészet.Én nem szedek nyugtatókat, nem cigizem, nem iszom, ez számomra a normális túléléshez szükséges eszköz.
41. écsanya (válaszként erre: 40. - Borcsika)
2009. júl. 31. 14:56

Igen, én is azt hiszem nagyon megváltoztam, sok mindent másképp látok, mások lettek a fontos dolgok.

Valójában most váltam csak igazán önállóvá, egyedül kell döntenem mindenben, de szerencsére két fiam és az édesanyám mindenben támogat.

40. borcsika (válaszként erre: 34. - Écsanya)
2009. júl. 31. 14:53
Igen, rengeteg a szívfájdító emberi sors. Kérded, écsanya, lehetünk- e még ugyanazok, mint voltunk, vagy már örökre mások lettünk? Nagy dologra tapintottál rá: a gyász során alakul, változik a személyiségünk. Akármilyen fájdalmas is, ami velünk történik, legtöbbször megerősödve jön ki belőle az ember. (Teher alatt nő a pálma...)
39. szildikó77 (válaszként erre: 26. - Gyopárka)
2009. júl. 31. 14:47
Szia!Fogadd öszinte részvétünket!Az aztán az igazi fájdalom!Én nem is tudom mit csinálnék,ha a férjemmel ne adj isten gyerekeimmel történne ez!Tuti megbolondulnék!Nagyon nagy lelkierőd van!
38. gyopárka (válaszként erre: 28. - F66095b124)
2009. júl. 31. 14:47
Köszönöm.Furcsa vagy sem a halottaim adnak nekem erőt mikor már fogytán van.Egyedül vagyok,két nagy fiam Pesten élik a saját életüket,persze hajszálnyi szükségük van még rám, 90 éves anyósom most épp comcsonttöréssel kórházban harmadik hónapja és a hirtelen halál utáni millió elintézetlen ügy... Szóval igazán csak magamra számíthatok,de hál'Istennek a drága párom mellettem van és segít.Félre ne értsetek, nem zakkantam meg, teljesen normális vagyok, de ez van.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook