Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti hogyan dolgozzátok fel a telefonon és személyesen zaklató ügynökök idegesítését? fórum

Ti hogyan dolgozzátok fel a telefonon és személyesen zaklató ügynökök idegesítését? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. júl. 15. 10:09
Nem erős az a kérdés, hogy hogyan "dolgozzuk" fel? Ha ezt fel kell dolgozni, akkor nagy bajok lehetnek. De ha meg ez a legnagyobb baj, akkor viszont szerencsés vagy. Egyszerűen azt mondom neki, hogy köszönöm nem érdekel.
2011. júl. 14. 15:26
Meg kell nekik mondani rögtön a beszélgetés elején, hogy köszönöm, de nem érdekel, amiről regélni szeretne. Szépen elköszön az ember "oszt" leteszi a telefont. ;)
2011. júl. 14. 14:20

a telefonost úgy, h már nem veszem fel ismeretlen számnak, és magántelefonszámnak a telót. A személyest pedig úgy, h közlöm vele, sietek, nem érek rá....

Eleinte felhúztam magam, aztán rászoktam erre. Így már nem érdekel...

2011. júl. 14. 08:05
Nem hallgatom végig,leteszem,vagy közlöm,hogy nem járultam hozzá,hogy reklámcéllal megkeressenek,és látható is a telókönyvben.
60. 9536810fa1 (válaszként erre: 59. - 9536810fa1)
2011. júl. 14. 07:56

Eltűnt belőle egy fél mondat, helyesen:

Tökjó, amit kínál... és húúú meg haaaa, tényleg sok szerencsét kívánok, de köszönöm NEM. Így senki se érzi rosszul magát tőle. Nekem már nem okoz gondot végighallgatni... és bólogatni és mosolyogni, és azt mondani, hogy NEM. 20 évvel ezelőtt még nem ment volna. :)

2011. júl. 14. 07:55
Tökjó, amit kínál... és húúú meg haaaa, tényleg sok szerencsét kívánok, de senki se érzi rosszul magát tőle. Nekem már nem okoz gondot végighallgatni... és bólogatni és mosolyogni, és azt mondani, hogy NEM. 20 évvel ezelőtt még nem ment volna. :)
2011. júl. 14. 07:51

Ha felhív egy ügynök azonnnal kinyomom,vagy lerakom a telót. Ált. vezetékesen hívnak,olyankor még mellé is rakom,vagy kihúzom a modemet esélye nincs visszahívni.

Nem kell velük szóbálni,így ki sem tudnak bontakozni.

A mobilom az titkos szám,úgyhogy azon nem szoktak keresni ügynökök,de azt is minden szívfájdalom nélkül kinyomnám.:DDD

2011. júl. 13. 20:39

Sajnos nem tehetem meg, hogy a szám nélkül vagy ismertelen számmal telefonálók hívását ne vegyem fel. Régebben sokat bosszankodtam az ilyen "ügynökök" hívásán, mígnem egyszer meghallottam, hogy a feleségem milyen udvariasan beszélt egy "ilyennel".

Sokszor bemutatóra hívnak bennünket. Megeggyeztünk a feleségemmel, hogy többé nem megyünk (2-szer voltunk) semmilyen bemutatóra sem és ha hívnak akkor egymásra hivatkozunk, hogy a másik nem hajlandó elmenni ...

Tavaly egy hölgy felhívott, hogy utazási szokásokról tartanának egy bemutatót Hévízen. Természetesen azonnal mondtam, hogy a feleségem már sehova nem hajlandó ... stb. A hölgy azt mondta, hogy szerinte menjünk el, megéri mert egy szuper szállodában féláron két éjszakát eltölthetünk és csak egy másfél órás előadáson kell ott lennünk. Elmentünk és tényleg nagyon kellemes hétvégénk volt. Korábban még nem voltam Hévízen. A bankok és biztosítók "ügynökeit" is igyekszem határozottan de nem bántóan lerázni. Nem gondolom, hogy ezeken idegeskedni kellene ......

56. anyucika3 (válaszként erre: 1. - Gaby76)
2011. júl. 13. 19:28
Ez vicc?Tényleg fel kell dolgozni?:-)))))(bocsi,nem olvastam végig)Nem állok velük szóba,lehetősége nincs a kezembe nyomni bármit.A számom sosem adom ki,így kevésbé vagyok kitéve a telefonos zaklatásnak is.Ha mégis hívnak,lerázom,ha nem megy a fenébe küldöm.
2011. júl. 13. 19:14
Ha épp felveszem, mert azt hiszem, hogy fontos is lehet, és szembesülök, hogy csak valami ügynök, akkor arra hivatkozok, hogy nem érek rá, hívjon máskor.... és hív máskor, és nem veszem fel, csak kinyomom :))) hadd idegesítse magát. Én sem szeretem azt, amikor már harmadszorra mondja el a család minden tagja, hogy nem utazunk, nem veszünk semmit, nem vettünk részt semmi féle játékban... de hát kitartóak :)
54. 3b323a5882 (válaszként erre: 53. - Gaby76)
2011. júl. 13. 18:56
Én mindig megkérdezem, h alkalmas időben hívom-e, ha nem akkor megkérdem, h hívhatom-e egy alkalmasabb időpontban, ha arra is nem a válasz akkor nem hívom.
53. Gaby76
2011. júl. 13. 18:44
Volt pozitív zaklatóm is. Megkérdezte, hogy érdekel-e, amit mondana. Azt mondtam, hogy nem. Erre ő: és máskor felhívhat? Azt mondtam, hogy nem. Ő nem hívott többet. :-)
52. Anka71 (válaszként erre: 51. - Gaby76)
2011. júl. 13. 18:40

Meg amikor ugyanattól a cégtől (Gene...li Bizt.) havonta felhívnak, hogy könyvelői felelősségbiztosítást kötök-e?

És havonta elmondom, basszus, hogy van már olyanom, és tetejébe pont az ő cégüknél. Olyankor azért még kiszedik belőlem az üzletkötő nevét, akinél kötöttem, aztán békén hagynak. Egy hónapig kb.

51. Gaby76 (válaszként erre: 45. - Anka71)
2011. júl. 13. 18:38
Egyetértek. nekem is hasonló a problémám, mert vállalkozom-de csak egy közönséges fordító vagyok, és nem veszek a cégre új autót, se az alkalmazottaimnak étkezési utalványokat, mert nincs alkalmazottam. A férjem és édesanyám telefonja is az én nevemen van, ezért rendszerint őket is felhívják néhány perces késéssel. Apám már fel se veszi a vezetékes telefont, mert nem jelzi ki a számot, és nem bírja elviselni a zaklatókat.
50. b-zs (válaszként erre: 43. - 3b323a5882)
2011. júl. 13. 18:37
szerintem sok az átverés is, felhívnak közvélemény kutatás céljából, majd később felhívnak, hogy nyertem, mert válaszoltam a kérdésekre, és szervezzem oda a barátnőimet, szomszédokat a lakásomba, mert jönnek termékbemutatót tartani stb. anyósék odaszervezték a szomszédokat, majd anyósékra rájuk sóztak 150ezerért egy ágybetétet, vagy mit.. szóval én úgy gondolom, ezek a cégek, éppen ezért a dolgok miatt már hitelüket vesztették..
49. Anka71 (válaszként erre: 47. - Df2a740c00)
2011. júl. 13. 18:37
Hát, baromira, ne tudd meg. Amikor az adóbevallásból, az agyalásból kizökkent:( És napi sokszor.
2011. júl. 13. 18:37
Csak abba kell belegondolni, hogy egy ember egy év alatt hány helyre adja meg telefonszámát e-mail címét elérhetőségét, akár valamelyik fórumon vagy játékban, üzletben vásárlás előtt után közben. Hány ingyenes honlapra téved ahova beregisztrál, a szolgáltatónak meg fenn kell tartania az ingyenességet. Így hát tele rakja reklámokkal, hirdetésekkel rossz esetben visszaél az elérhetőségekkel. És puff máris keresnek innen is meg onnan is.
47. df2a740c00 (válaszként erre: 45. - Anka71)
2011. júl. 13. 18:35
A napi 5-10 hívás már tényleg nagyon zavaró.
46. Gaby76 (válaszként erre: 42. - B-zs)
2011. júl. 13. 18:35
Az alpári stílusú választ én is elítélem, de sajnos sokszor olyan dühös vagyok már, hogy nem tudok szépen elköszönni. csak közlöm, hogy nem érdekel. Csúnyákat nem szoktam idegen embereknek mondani.
45. Anka71
2011. júl. 13. 18:34

Hozzám nagyon könnyen hozzámférnek, mert hirdetéseim is futnak, és weblapom is van, innentől szabad a vásár.

Ha napi 5-10 ilyen telefonom nincs, akkor egy sem. Szerintem nagyon idegesítő, ilyen mennyiségben már.

Ha meg nem veszem fel, lehet, hogy ügyfél jelöltet veszítek el.

Hogy dolgozom fel? Hát, baromira idegesít, meg kell, hogy mondjam.

Ilyenektől soha semmit nem rendelek, mert annyira ellenszenves, hogy betörnek a magánszférámba, hogy már nem érdekel a mondanivalójuk.


Sokkal kulturáltabb dolognak tartom, hogy elküldi egy cég emailben (pl. tanfolyamokat szervez a szakmámban), szóval elküldi emailben az ajánlatát. Végigolvasom, átgondolom, döntök, és többször volt is, hogy emailben még aznap megrendeltem (pl. szakkönyv, továbbképzés, stb), és még aznap át is utaltam.

De ha szóban zaklatnak, azt nem bírom. (aztán a többség valószínűleg nem ilyen érzékeny, mint én)

2011. júl. 13. 18:31
Az áruházban ha felém tart egy hostess, szépen mosolygok, és egyből mondom, hogy köszönöm, most sietek/nem kérek semmit, stb. Én is dolgoztam ilyesmit diákmunkában, a legtöbb ember nagyon kedves volt, de volt egy-két hihetetlen bunkó is.
43. 3b323a5882 (válaszként erre: 37. - B-zs)
2011. júl. 13. 18:30
Tudnak amúgy, és az ember nem gondolná, de néha vannak tényleg nagyon jó ajánlatok, csak sokan már meg sem hallgatják, sok olyan kampányom volt már, amit én is megvettem volna/elmentem volna a helyre ahova hívtuk az embereket..
42. b-zs (válaszként erre: 32. - Cis77)
2011. júl. 13. 18:30
Szerintem, ha valaki tudja, 3 csörgés után felveszi. Persze, hogy sokan ingerültek, mert csörög a telefon, valamit félretesznek, mert éppen nem is érnének rá, és bumm, egy ügynök, ehhez azért nem mindig lehet jókedvet vágni. Azért alpári stílusban sem kell válaszolni.
2011. júl. 13. 18:29

ettől csak az a rosszabb, ha felhívnak x cégtől, elmondják mit akarnak, én meg szoktam hallgatni, mert ez a munkájuk, megbeszéljük, hogy kösz, nem kérem, majd elköszönünk.

Pár hónap múlva ismét hívnak attól a cégtől, de másik hang, az előző nő, a mostani férfi.

Kérdez, válaszolok, de mikor a negatív válaszomat kapja, még meg is kérdezi, hogy ugyan miért?:(


az egyik alkalommal azt válaszoltam- mert így döntöttem .


azóta onnan, nem kerestek :D

40. 3b323a5882 (válaszként erre: 35. - Gaby76)
2011. júl. 13. 18:28
A titkosított telefonszám csak akkor titkos, ha fizetsz is érte, az a kis papír amit aláírunk a szolgáltatónál mikor megvesszük a telót, az csak arra jó, hogy tudakozóban nem lehet lekérni a számot, egyébként nem titkos, tehát CD-n a szolgáltató kiadhatja...
2011. júl. 13. 18:28

Ügynökként.... Mi mindig kikaptuk a listát, amiket fel kellett kötelezően hívnunk. Én sem szeretem az ügynököket, de néha végighallgatom őket, hisz ezért kapják a pénzt.


A pénz.... A mi cégünk ingyen hívta a vezetékes számokat, ezért 0 ft-s volt egy hívás.

38. stregadjde (válaszként erre: 37. - B-zs)
2011. júl. 13. 18:27
amíg van kereslet, addig kínálat is van..
37. b-zs (válaszként erre: 31. - Globus)
2011. júl. 13. 18:26
Ő meg az enyémet, és még fel is dühít, hogy minek engem hívogat:) No, de kérem szépen, van értelme ezeknek a telefonos eladásoknak? Tudnak akkora bevételt, megrendelést produkálni, hogy megérje??
2011. júl. 13. 18:26
Hát többnyire nem az operátorok tehetnek a listáról, hanem a cég amelyik kiadja nekik. Nem mindegyik cégnél lehet törölni a tel.számot a listából, ezért a sok kéretlen hívogatás.
35. Gaby76 (válaszként erre: 30. - 3b323a5882)
2011. júl. 13. 18:25
Én takarítani jártam diákként. :-) Egyébként ez a telefonszámos dolog egy érdekes téma, mert elméletben az összes telefonszámom titkosított... Mégis eladja a szolgáltató??? nem értem
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook