Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ti fogyókúráztok? Ha igen, számoljátok a kalóriákat? fórum

Ti fogyókúráztok? Ha igen, számoljátok a kalóriákat? (beszélgetős fórum)


10. krisztina0218 (válaszként erre: 9. - Aurelie)
2020. júl. 18. 12:32
Ezek jók,amiket felsoroltál😊Most nálam a zeller és cukkini megy nyersen fél adag rizs köret mellé.Szoktam krumplit enni,héjában sütőben sütve rozmaringgal fokhagymával isteni😊Viszont ritkán,inkább rizst vagy salátát.Köszönöm,hogy leirtad a te tapasztalataidat is!Szép hétvégét!
2020. júl. 16. 23:18

Van néhány tippem, amelyek hatékonynak bizonyultak.


Eleve imádom az almát, de azt mondják, hogy ha betolsz egyet-egyet étkezés előtt, ez önmagában is rásegít a fogyásra.


Van rengeteg zöldféle, amelyeket lehet nassolni, gyakorlatilag korlátlan mennyiségben (jó, a józan ész határait érdemes betartani): telítenek, meg roppant egészségesek is. Répát, céklarépát, karórépát, zellergyökeret, fehér retket, fejes káposztát nyersen rágicsálni nagyban hozzájárul ahhoz, hogy fogyjál, illetve hogy ne szedd vissza később sem a kilókat.


Jó haver a lencse, a vesebab is (ilyen 90...100 kalóriákat tartalmaznak 100 grammonként, zsírtartalmuk pedig elhanyagolható). Nem koplalsz velük, de mégsem kalóriabombák.


A barna rizs hasonlóképpen jó haver - igen, van kalóriartartalma, de hosszú időre eltelít, van tápértéke, a szervezeted hasznosítani tudja, tehát nem hizlal úgy, mintha ugyanennyi kalória-értékű fagyit vagy krémpudingot fogyasztanál.


Ja, tapasztalatom szerint tényleg igaz az is, hogy a krumpli önmagában véve nem hizlal. Az hizlal, amit hozzá szoktunk fogyasztani! Tehát ha elég bevállalós vagy, és képes vagy csak héjában főtt/sült krumplit vacsorázni (hozzá almát, meg zöld teát), ez is jó lehet - holott a kalóriatartalma láttán szerintem depresszióba lehet esni :)

Azt hallottam, hogy a mutatvány édesburgonyával is működik, de ezt nem próbáltam.


Vannak csodalevesek, amelyek működnek, és emellé még finomak is - de most nyáron kinek volna kedve ilyeneket főzni? Saláta, teljes kiőrlésű kétszersült, és kész.


(Ezek csak ötletek, amelyek nálam beváltak, nem tudom, hogy másoknál hogyan működnének!)

2020. júl. 16. 17:49
Én ma shusit ettem ebédre,szinte mániákusan szeretem😊Ja meg a túró gyümölccsel vagy édesítetlen kakaó porral,ezekért vagyok oda,meg zabkásáért fahéjjal.
7. krisztina0218 (válaszként erre: 5. - King86)
2020. júl. 16. 17:47
Pontosan,én is így hívom inkább,nem fogyókúrának,mert nem tartok semmiféle "extra" diétát,mint az Atkins vagy az alma diéta vagy mást.Most viszont örülök,mivel leadtam múlt keddtől mai napig 2 teljes kg-ot😊😊😊Úgy,hogy heti 1-2 alkalommal megy egy kis fagyi vagy csoki,de nem tonnaszámra..Igaz nálam az volt a gond,hogy este ettem nagyon sokat,sok cukros lötty(bolti gyümölcslé),de rendszeres étkezéssel,némi mozgással,sok vizzel most már jobban érzem magam.Sok sikert neked is😊👌
2020. jún. 22. 14:09

Én megint hagymàs csirkemàjat ettem ebédre, szójaszószban pàrolt gombàval, paradicsommal, hagymàval, zöldpaprikàval❤️ sósan, borsosan, petrezselymesen.


Ti?

2020. jún. 22. 01:55

Inkàbb életmódvàltàsnak nevezném😊 tisztàban vagyok az energiabevitelemmel, mert be kellett àllítanom a makrotàpanyagaimat, de nem szàmolok, nem korlàtozok kalóriàt, illetve nem hagyok ki ételt az étrendemből, csak mert sok kalória van benne, mert az, hogy honnan szàrmazik a kalória, milyen tàpanyagból, milyen minőségből, sokkal fontosabb fogyàs szempontjàból, mint pusztàn maga az energiatartalom.

Nekem a kalóriaszegény étrend egyàltalàn nem jött be. Sokszor próbàltam, de az éhség mindig legyőzött.


Lowcarb életmódot élek, arra figyelek, hogy a szénhidràtbevitelem alacsony szinten maradjon. -33 kg- nàl jàrok. Màsfél hét múlva töltöm a 16 hónapot.❤️

2020. jún. 21. 18:02
Számolom.. Napi 1300-1400kalória 6 hét alatt 5kg mínusz. Nem eszek fehér lisztet, és cukrosat.
2020. jún. 21. 07:42
Fogyóznék de nem számolom.
2. unom (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2020. jún. 20. 08:00

Én eleinte kalóriát számoltam, mellette applikációra tornáztam, napi 5-10 percet. Akkor annyit bírtam.

Nem régen elkezdtem a Fegyencedzést, az alapoktól, és egy hete váltottam az alacsony CH-magas zsírtartalmú étrendre.

Nem paleo, nem keto, csak kevés Ch.

Eddig úgy néz ki, bejön, szépen alakulok, és nem nehéz tartanom.

2020. jún. 20. 07:54
Körülbelül 3hete kezdtem el jobban figyelni,mit és mennyit eszem,közben tornázom,jogázom,sétálok,amennyit csak tudok(allergiás asztmám van,így csak óvatosan tudok mozogni,például a futástól tartok kicsit),de nagyon nehezen megy.Összeszavarodtam,több videót néztem,több cikket elolvastam,de mindenhol mást mondanak.Például nézzük a BMI számítást:egyik "orvosi"oldalon a 27-es testtömeg index szerint ez normális,egy másik weboldalon ugyanez az érték túlsúlyos kategóriába sorolható.Nézzük a telefonra letölthető appokat,ott vezetem,mikor és mit,mennyit eszem,ami hasznos,persze,viszont egy youtubes személyi edző szerint azért híznak az emberek,mert nem esznek eleget(mármint a fogyókúrázokra gondolt).Egyetértek valamilyen szinten,mert koplalni felesleges,mivel visszajön hipp-hopp a leadott súly,de ha ezekben az alkalmazásokban,viszont megvan határozva ergo mennyi kalóriát vihetsz be plussz ha mozogsz,akkor többet,viszont akkor meg bepótolod az elvesztett kalóriákat,amiket testmozgással adtál le,szerintem akkor meg nincs értelme.Kicsit összeszavarodtam és az a fránya mérleg sem mutat kevesebbet,bár nem mérem magam minden nap,csak heti egyszer maximum.Nem sokat szeretnék leadni maximum 8-10 kg-ot(165 cm magas vagyok,ahhoz sok a 75 kg),de most kicsit elkenődtem.Többször eszem keveset,nincs édesség,kenyér,tészta,rizs,üditők,mégsem fogyok.Ti hogyan csináljátok?Mit esztek,mit mozogtok?Szép hétvégét mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook