Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tetű mizéria fórum

Tetű mizéria (beszélgetős fórum)


2016. jún. 5. 17:39
Azért vettem Pedexet mert 5 emberre a Paranit elég húzós lett volna,így még két teljes lekezelésre és távoltartása is elég.Nálunk hatott,bár napi szinten megy a serkézés...
2016. jún. 5. 17:37
Illóolaj is tapasztalata nincs senkinek?
2016. jún. 5. 16:40

ÁNTSZ nem tudna segiteni ?

ha mást nem, valami jó tippet adni.


l. férjem ántsznél dolgozott- és sok ismerősnek hozott valami kenőcsöt vagy krémet., mert tetves volt a kisgyerek és otthon diszkréten akarták kikurálni. Ugy hallottam, sikerült is.

2016. jún. 5. 16:37

Sajnos a lányom osztályában van hordozó. Hónapokig sikeresen előztük meg a tetvességet Paranit- tal. Minden reggel befújtam a haját.

Jóhiszeműen azt gondoltam, hogy lecsengett az osztályban a tetvesség, senki nem jelezte, hogy lenne tetvük...

Abbahagytuk a paranitos fujkálást, erre nem összeszedte a tetveket?

Először Pedex- szel lett kezelve, + fésű, ágynemű, ruhák, stb tetűmentesítése, hajgumijait kidobtam, 😞.

A Pedex nem sokat ért.

Vettem Paranit- ot ( annak a megelőző szere bejött, gondoltam hátha a tetűirtó is jó lesz). Adtak hozzá tetűfésűt. Bevált, sikeresen tetűmentes lett a gyerek. De azóta is minden nap tetűriasztóval befújva megy suliba. Jó lenne kiirtani az osztályából a tetveket, mert nem szeretném, hogy mégegyszer megfertőződjön.

2016. jún. 5. 15:00
én a lanykamnak ecet-tojas-teafaolaj-olivaolaj keverékkel tudtam kiirtani a serkéket. Semmi nem hasznalt neki. ( Anglia , de Pedexet rendeltem otthonról plusz ezer féle olaj, kence stb.... )
7. Kata75 (válaszként erre: 1. - Kriszti.74)
2016. jún. 5. 14:37

Szia!


Ikreim három éves kora óta teafa olajos sampont használok (most márciusban voltak 11), mert akkoriban hallottam, hogy azt nem szeretik a tetvek.

Nem tudom emiatt, de eddig minden suliban felmerülő tetű mizériát megúsztunk (oviban nem emlékszem volt-e, ha igen akkor azt is:)

Lányomnak derékig érő sűrű hajzata van, ezért mikor hallom ismét van az osztályban nem engedem kiengedve, csak copfba, kontyban, illetve befonva hordania.

2016. jún. 5. 14:27
Komolyan együtt érzek veled! Az a baj, ha van a csoportban hordozó akkor nagyon nehéz dolgod lesz! Én tavaly egész évben szenvedtem! Mindent beszereztem pedig! Elektromos tetűfésűnk is van! A lányom szőke ez csak ront a helyzeten alig látni a serkéket! Bizony a Pedex sz...t sem ért! Amit sokáig használtam azt jelenleg nem lehet kapni! Micsoda meglepetés, ha valami jó akkor vonjuk ki a forgalomból! Ha keresnéd LICE AWAY condicioner és sampon néven keresd, ha találsz valahol kérlek nekem is szólj! Nos amit most használunk az a következő, TEAFA olajos sampon heti 2*, és a HEDRIN termékek, a PROTECT & GO nagyon jó megelőzésre, kellemes az illata is! Van még a TRIET &GO és a ONCE ezekkel néha lekenem a biztonság kedvéért! Ha belemegy nincs mese, szállanként kell áthúzgálni a haját mire lejön róla a serke!Ez napokig tart! Tudom borzalmas, főleg hosszú hajból! De hidd el tapasztalatból mondom! Sajnos! A hajgumikat és a pamut hajpántokat én kidobtam! A csattokat fésűket kifőztem és az ágyneműt is jól át kell kezelni, az ágyban lévő plüssöket is! Van még valami fehér por amit én a védőnőtől kaptam ezt lehet szórni olyan sapkába amit nem tudsz magas hőfokon mosni, de én szórtam az ovis párnájába amin ott aludt! Kitartás! Lényeg megkeresni a gócot mert amíg a hordozó nincs lekezelve addig mindig lesz tetű! Én nem kis botrányt csináltam belőle anno! Kiszállt az ÁNTSZ a családhoz!
2016. jún. 5. 14:10
Nem csak a hajat, az ágyneműt, sapkákat, mindent fertőtleníteni kell. Onnan is visszafertőződhetnek. Minket elkerült eddig, bár a para mindig ott van, mert az oviban, osztályban szokott lenni.
2016. jún. 5. 13:37
Bocs a "fórumban" helyett fiaimban akartam írni..
2016. jún. 5. 13:36
A lányom alsós korában havonta hozott haza tetűt, rengeteget kínlódtunk. Ecetbe mártott sűrű fésűvel fésülgettük, egyesével húzogattuk le a serkéket a szőkés hajáról, több órán át. Paranit sampont és sprayt használtunk, bevált, sajnos későn tudtuk meg, hogy olyan is van. A Pedexre már szinte immunisak a tetvek. És tapasztaltuk, ha egyetlen élő serke is bent marad, újra kezdődik előlről minden.
2016. jún. 5. 12:55

Szia!

Első körben jelezni kell az iskolában!

Megelőzésképpen,ajánlom a tetű elleni sampont összekeverni azzal,amit rendszeresen használsz a lányodnak..Mondjuk az én lányaim még 1x sem hoztak haza ilyeneket,csak azt mondom,amit a többi gyerekes anyuka használ..

az enyéim szökék talán ezért kerülik el őket ezek a nyavaják..

2016. jún. 5. 12:44

Sziasztok!

3 hete hozott a nagy lányom tetűt haza.Őt már talán sikerült kikezelnem,de a fórumban még serkéket most is találok.Pedexet használunk,már a második flakon fogy...Szóval tippeket szeretnék kérni tőletek, hogy ha sikerül megszabadulni tőlük, akkor hogy tudjuk távolítani tartani őket?

Gondolok itt arra hogy illóolajat hogyan lehet alkalmazni?Ha van itt valaki aki sikeresen használja ezeket,adjon tanácsot hogy milyen olajokat és hogyan kell használni?Ha sima samponba teszem akkor is hat?

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook