Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cumi/cumisüveg mizéria fórum

Cumi/cumisüveg mizéria (beszélgetős fórum)


1 2
47. syria (válaszként erre: 46. - Siba22)
2014. nov. 23. 13:18
Akkor meg szereld le azt a tündéri jó asszonyt és ne rágódj az ő betokosodott problémáján! :)
46. siba22
2014. nov. 22. 16:25
Félre értés ne essék,anyósom ezen a cuclis témáján felül tündéri jó asszony.Tipikus tyúkanyó típus.Ez NEM anyóspajtás konfliktus :)) mint ahogy leírjátok :))) Egyetlen egy dolgot képtelen elfogadni,a fiamat 10 hónapig tudtam szoptatni cumi és cumis üveg NÉLKÜL és hiába telt el 15 év én emellett vagyok újra és nem fogok más kedvéért erről letenni csak csupán azért mert a volt menye " nem tudott " szoptatni.Ha valaki ebben a témában ennyire betokosodott arról én nem tehetek.Sokan vannak sok véleményen.Ettől független csupán a cumi egy kényelmi dolog csak!!! a szülőknek.Pont ennyi.
45. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 1. - Siba22)
2014. nov. 22. 12:47
Elôre problémázni azon, ami még be sem következett??
44. zebracsikó (válaszként erre: 43. - Syria)
2014. nov. 22. 09:19
én is erősebbnek érzem az anyós-konfliktust, mint magár a cumisüveg-mizériát, de ha jobban belegondolsz, kicsit érthető is, hogy belelovalta magát, ha anyós gonoszan kategórikusan kijelentette, hogy márpedig ő nem fog tudni szoptatni
43. syria (válaszként erre: 42. - Zebracsikó)
2014. nov. 22. 08:47

Nekem úgy tűnik, mindkettőnek görcsösen ellene van mindenféle megélt, látott (és felnagyított) probléma miatt.

Nem veszi figyelembe, hogy vannak egyéni módosító körülmények.

És azért pörög annyit, mert rálapátol a témára az ő dolgába beleokoskodó anyós.

42. zebracsikó (válaszként erre: 41. - Syria)
2014. nov. 21. 19:03

Amúgy nem teljesen világos:


cumit(játszócumit) vagy cumisüvegből etetést nem akarja ennyire?


Én azt mondom, ha szoptatni tud, akkor minek cumisüvegből etetni????

Ha meg úgy alakul, hogy nem lesz teje vagy nem lesz sokáig teje, akkor meg úgysem lehet elkerülni a tápszert és a cumisüvegezést.


Nem is értem, mit kell ezen ennyit pörögni.



Ha ajátszócumiról van szóü, azt sem kötelező adni a gyereknek. Vagy elvan nélküle, ha meg szükséges neki valami, akkor úgyis megtalálja majd az ujját.


Ennyire egyszerű ez az egész

41. syria (válaszként erre: 39. - Zebracsikó)
2014. nov. 21. 19:00
Á, mondhatunk, amit akarunk, ő eldöntötte: nem lesz cumi, és passz. :)
40. gribedli*** (válaszként erre: 38. - Siba22)
2014. nov. 21. 18:47

Nem néztelek hülyének, az egyik gyerekem nem cumizik, alább írtam, hogy neki már nem vettem, de az ujját szopja, amúgy gyűjtök neki is a fogszabályzóra, ha megússza enélkül, örülök, ha nem ússza meg, nem probléma, megcsináltatjuk.


A fórumkérdést úgy is feltehetted volna, hogy csak azok szóljanak hozzá, akik cumiellenesek vagy csak cumi nélküli babák szoptatásához tudnak hozzászólni. Mint írtam, nekem van ilyen is, olyan is, nem látok különbséget.


Ha neked anyósoddal van igazán bajod, akkor megbeszélheted vele is, hogy így és így döntöttél, vagy feleslegesen marhatjátok egymást az elkövetkező 2-3 évben, amíg nyilvánvalóvá válik, hogy milyen fogai lettek a picinek, egyenesek vagy sem. Szerintem nem éri meg ennyit acsarkodni ezen, én az enyémnek megmondtam simán, hogy ennyi és ennyi ideig szoptatok, cumit adok vagy sem, cumisüveget adok vagy sem. Ha te személyeskedés szintjére akarod levinni a köztetek lévő súrlódást, tedd csak, ezzel megfosztod a kisbabádat egy örömteli viszonytól a nagyival, illetve jelen lehet a perpatvaroknál, amikor anya és nagyi veszekszik gratulálok! Tehetsz egy lépést te is a másik felé ahelyett, hogy egyből leszögezed, hogy kivágod a kukába a cumisüveget, amit még nem is ajándékozott neked, esetleg megmondhatnád neki, hogy örülnél, ha ő választaná ki a kicsi első pohárkáját vagy ilyesmi és szerintem nem fogja érdekelni többet, hogy hát akkor nincs cumisüveg, mert ugyanúgy érezni fogja, hogy belevonod az unokával kapcsolatos apróságokba.


Ja, de most már emlékszem, te a védőnőt is lehülyézted, mert célzott arra, hogy az újszülöttet lehetőleg ne nyaldossa össze a kinti kutya...

39. zebracsikó (válaszként erre: 38. - Siba22)
2014. nov. 21. 12:43

Tipikus cumis fogsor létezik, bár nem minden cumis gyereknél alakul ki, ez függ a genetikától és más egyébtől is.


AZ, hogy egy szülő mereven elzárkózik a cumitól, még rendben van, de a gyereka hüvelykujját könnyen megtalálja, tehát nem mindig kikerülhető a dolog.

Az ujjszopás még rondább fogsorokat csinál az arra hajlamosaknél, mint a cumi

38. siba22 (válaszként erre: 36. - Gribedli***)
2014. nov. 21. 12:29

Teljes lidzt és tej érzékenységünk volt / hugomnak még a mai napig is / mind a 3unknak.Cukros dolgoknak szerencsére nem volt nálunk senki sem híve.S igen,ők legalább oda figyeltek ilyenekre mint pl a fogmosás étkezések után :))) Kamaszkorunkra már oda voltak a fogaink.Öcsém 4 hónapos korától németországban él ahol már akkor előrébb voltak már a fogászati dolgok is mint nálunk.Nekem is onnan voltak ezek a dolgok s láss csodát egy ott tanult orvos elsőre megmondta cumis voltam :))) Fiammal is voltunk nála aki nem volt cumis és a fogazatról,ínyről ezt is megmondta.Sokan sokszor tévedésben vannak a cuclizásokkal.De ha akrsz maradj meg a hitetben.Nálunk nem lesz cuclizás mert sem most sem máskor nem léeszek a híve.Ha a fektetéssel kapcsolatban elolvastad amit írtam nem írtad volna " A két lányom csak akkor nem aludna hason, ha lekötözném őket hanyattfekvésben és jé, élnek!:)

" mert ha olvasod azt írtam nincs össze függés.Látom sok cucli párti van a régi nevelési kor szemléletének köszönhetően,de ez mindenki szíve vágya hogy figyel oda.Ha tapasztalt anyukákat nézek akik a munkahelyemen vannak akkor jó irányba megyek.Talán 1 vagy 2 akad aki hülyének néz a cucli ellenzés miatt.Vagyunk az irodában vagy 40en :))) Az idősebbek mind azt mondják anyatej és a cici elég kell,hogy legyen a többi mind a szülők kényelme.Ha nem elég az egyik ciciből a tej ott a másik amit fel ehet kínálni a felesleges tápszer helyett.A következő szoptatásnál pedig azzal a cicivel kezdeni amivel befejezik a szopizást :DD de ez sok védőnőnek még eszébe sem jut nemhogy még az orvosoknak :DD Itt már ki lehet küszöbölni a cuclis üvegből adott trutyikat,nekünk sose volt rá szükségünk.

37. syria (válaszként erre: 29. - Gribedli***)
2014. nov. 20. 19:24

Teljesen igazad van.

A cumiról még annyit:

- azt ki lehet a kicsivel dobatni, az ujját nem

- semmivel nem nagyobb vele a higiéniai probléma, mint az ujjakkal

- a nagyobbik fiam úgy köpte ki az anatómiai cumit, hogy nagy ívben elszállt :D; a kisebbnek már csak hagyományosat vettünk, amit nagy büszkén dobott ki, amikor eljött az ideje.

36. gribedli*** (válaszként erre: 35. - Siba22)
2014. nov. 20. 18:13

A két lányom csak akkor nem aludna hason, ha lekötözném őket hanyattfekvésben és jé, élnek!:)


Apropó te és tesóid meg a cumisüveg. A tejet abból kaptad és abban is van cukor, de mellette biztos közrejátszott, hogy akkoriban esetleg nem voltak olyan fogkrémek és fogászati eljárások mint ma. Vagy nem tudom mennyire figyeltek oda nagyiékc hogy megmossátok-e. Kenyérhéjat is kaptak a gyerekek sokszor, és ez is ugye keményítő ami szépen lebomlik a szájban cukorrá. Én a gyerekeimnek olasz szokás szerint parmezánkérget adtam rágcsálni, nem kenyérhéjat. Egyrészt nem tudtak belőle olyan darabot leszakítani, hogy megfulladjanak, másrészt tele van kálciummal, a-d-e-k vitaminnal, a fogaknak nem árt, sőt jó.


Nagyon nagy különbség van a 30-40 évvel ezelőtti cumisüvegek és a maiak között. Azért mondom, hogy nincs összefüggés, mert a barátnőm gyereke sem cumit, sem ujjat nem szopott, anyatejes baba és fogszabályzót hord. Ebbe bele kell nyugodni, hogy ha neked ezt dobta a gép, ha megszakadsz, akkor is fogszabis lesz a gyerek, ahogy meg másnak pont nem történik a gyerekei fogaival semmi. Az enyémek szép egyenesek, 3 cumim volt egyszerre a nyakamban gyereknek, azt kaptam be, amelyiket akartam, de az arcformám, arcberendezésem, állkapcsom mégis szerencsés, anyámtól örököltem és a cumi nem ártott neki. De tudod mit? Ne add neki! Te döntesz. Nem tartom mumusnak a cumit, de ha az ujjszopástól lesz ferde vagy a cumitól, tök mindegy, azt a pénzt igyekezz előre félretenni. Ha pedig olyan a gyereked, aki nyugisabb és 2 szoptatás közben sem meg alvás közben sem szopja az ujját, ez egyéni, ilyen típus, örülj majd neki!:))) Mivel mindhárom megközelítésből tapasztaltam, nem a levegőbe beszélek, te kérdezted, hogy mi a véleményünk, én leírtam saját tapasztalataimat, ezek szerint pedig nincs összefüggés

35. siba22
2014. nov. 20. 17:06
No sokan mondjátok nincs összefüggés a cumik-szájpadlás-fogak közt.Ezt magam cáfolhatom.Nagyanyámék neveltek fel,sajnos cumisüvegen volt muszály.Semmi féle cukor tartam nem volt se inniben se enniben.Öcsémnél és a hugomnál is ez volt a szitu.Ismeretségi körömben van aki szintén cumiztatott tejcsatorna problémák miatt.Eddig mindenkinél felbukkantak eme problémák kamasz kor kezdetén.Tehát sajnos ennek van alapja..Cumi és a bölcsőhalál közt összefüggés nincs :) a hason fektetést emiatt nem javasolják.Én is és fiam is hason fekve aludtunk 2-3 hetes korunktól kezdve és a fiam kereszt szülei gyerekei is.Ennek sincs alapja.
34. gribedli*** (válaszként erre: 33. - Youlcsi)
2014. nov. 20. 10:24

Én 3 hónapos korig. Utána nem sterilizáltam semmit, de mindig tisztára mostam, mindig vittem magunkkal tartalékcumit is, ha véletlenül leesne az, ami a nyakában lóg. 3 hónapos koráig a ruhákat is meg mindent. A középsőnél már csak a cumit és cumisüvegeket (3 hónapig), de akkor már volt mosogatógépem is és ugye ezen van 70fokos progi is, a legkisebbnél már semmit nem sterilizáltam, első pillanattól kezdve. Mondjuk az enyémek ritkán betegek, antibiot meg 12 év alatt egyszer kapott a nagy, a középső pedig egy kúrának az első adagját (abba kellett hagyni azonnal mert allergiás de mégis meggyógyult enélkül), a legkisebb soha nem kapott.


Nem vagyok híve a nagy sterilizálás mániának de úgy gondolom, hogy azért kosz se, ne abban hemperegjen a gyerek, szóval igyekszünk tisztán tartani magunkat, a környezetünket, rendszeresen, normál tisztítószereket használva, semmi túlzás de ne is túl kevés bele és akkor nagy baj nem lehet:)))) ha hazajövünk, kezet mosunk, ha kint vagyunk, igyekszünk nem fogdosni semmit, rájuk szólok, ha a szájuk felé nyúlkálnak, azt utálom. Ha kutyáznak, utána is kézmosás (nem koszos a kutya de akkor is)

33. youlcsi (válaszként erre: 31. - Gribedli***)
2014. nov. 20. 10:06
galád anya voltam, a cumikat kb 10 hós koráig sterilizáltam... de akkor is csak hébe-hóba. utána meg csak betegség esetén.
32. gribedli*** (válaszként erre: 26. - Siba22)
2014. nov. 20. 10:04

A fogak nem lyukadnak ki, legalábbis nem a cumizástól. Ha valaki ivólébe mártja, akkor igen, és akkor is, ha nem vizet kap a cumisüvegből (vagy pohárból), hanem gyümölcslevet. A gyümölcslé savasabb még a cukrozott teáknál is, sok 3 éves gyereknek azért van szétrohadva (bocs) az összes tejfoga, mert anyuci azt gondolja, hogy jót tesz azzal, hogy tömi a gyereket gyümölcslével mert kell a vitamin... Persze, a gyümölcsből, nem itatni kell vele, hanem etetni és hadd rágjon, de inni csak vizet.


Enyémek csak vizet isznak, 12 éves a legnagyobb és nem volt neki egy tejfoga sem lyukas, sem a mostaniak közül (kinőtt az összes) csontfogai nem lyukasak. Igaz, mi lakkoztattuk a rágófogakat, de ugye azt is csak akkor lehet, ha még nem lyukas. És 6 havonta viszem fogkőleszedésre. Nincs sok, mindig megdicsérik, de azért rá kell nézni rendszeresen.

31. gribedli*** (válaszként erre: 30. - Youlcsi)
2014. nov. 20. 09:56

Ja igen, én is azt vártam, Hogy esetleg véletlenül elharapja és végre kidobhatjuk de az enyém is vigyázott rá:))) én 4havonta új cumikat vettem mindig, mert sterilizálás mellett is ennyi idő alatt tágul ki a cumi és telítődik bacikkal a pórózussága miatt (már aki kaucsukcumit vesz), a szilikon is eddig bírja. Végülis az első tejfog kiesése lett az időpont mert kényelmetlen lett neki hirtelen a cumi így, hogy eggyel kevesebb foga volt.


A középsőnél meg nemigazán magyarázkodtam, kutyánk lett, a gyerek pedig búcsút kellett, hogy mondjon a cuminak. Ha tudom előre, hogy nem is veszik annyira a szívükre, simán elvettem volna a legnagyobbtól is 3 évesen...sőt, ha tudom, hogy kell a fogszabályzó így is, talán nem is adom.


Azért meg kell mondjam, jól jött egy csomószor mikor sírt akárhol, cumi a szájba, egyből kuss. De a picúr, aki pedig nem cumizik, nála az nyugtatja meg, hogy átölelem, megsimogatom egy kicsit a hátát és a varázszó "béke" :DDDD(tudom, ez röhejes, de ő találta ki, mindig ezt mondogatja, és erre nyugszik meg egy pillanat alatt, simizem és mondom neki, hogy béke, béke). Ezt nem tudom, hogy fogom elmagyarázni az óvónéniknek januárban, ezt a békézést, hogy ne nézzenek hülyének, de muszáj lesz...mert akkor is békülünk ha nem is veszekedtünk csak pl elesett vagy ilyenek, jön, hogy anya, béke...

2014. nov. 20. 09:30

én nagyon cumi-ellenes voltam... de aztán olvastam több tanulmányt is arról, hogy a cumival elalvó babák körében kisebb arányban fordul elő a bölcsőhalál, mint a nem cumizóknál (pontosabban cumival elalvóknál), így aztán hagytam a dolgot.


mostanában már nagyon mérges voltam a cumira... de vigyázott rájuk, nem rágta szét őket, így hiába mondtam, hogy nem veszünk újat, bő 1 éve bírták még a régiek. aztán jött a száj-kéz-láb betegség és volt cumi, nincs cumi :D

29. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Siba22)
2014. nov. 20. 09:27

Szerintem nincs akkora összefüggés. Képtelenség lenne annyit komfortszopiztatni egy babát, ahányszor orális ingere van. Nem egyformák, ezért egy kicsit érzékenyebb baba akkor is szopizni fogja az ujját vagy a cumit, ha eleget evett. Ez egyszerűen egy lelki támasz nekik plusz az első dolog, amin kiélhetik a kíváncsiságukat, a kezük, szóval gyereke válogatja, ki ritkábban, ki sűrűbben, de igenis cumizni fognak. Ha nem adsz cumit, vagy nem tetszik nekik, akkor az ujjukat. 3 gyerekem van és mindhárom anyatejes volt, később tápszer kiegészítéssel, mindegyiknél különböző volt ez a cumizás, az első cumizott 5-6 éves koráig (ő a legnyugodtabb közülük) a középsőtől 3 éves korában elvettem, a legkisebb nem is kapott cumit, de szopja az ujját. Picinek ő volt a legjobb kisbaba, most kezd kinyílni, ő is eleven mint a középső.


Mivel attól féltem, hogy az ujjszopástól csámpás foga lesz a gyereknek, az elsőnél ezért vettem anatomikus cumit. De rájöttem, nincs összefüggés, fogszabályzót hordott így is, a barátnőm gyereke se cumit, se ujjat nem szopott, neki is fogszabályzó kellett. Tehát valahol a mai gyerekek étkezése a gond, hogy kevesebbet rágnak stb. A picúrnál úgy gondoltam, hogy ha már az elsőnél úgyis fizethettük a fogszabit, akkor vele már nem is tökölök cumifertőtlenítéssel, keresgéléssel, 4 havonta új cumik beszerzésével, hanem már belekalkulálom, hogy majd neki is kell a fogszabi, de addig is nem stresszelek, ő meg ha akarja, hadd szopja az ujját, ha meg nem akarja, akkor nem szopja, ennyi. Ki biztos nem tépem a szájából, ha ébren van, de mikor elalszik odamegyek és kiveszem, így nyugisan alszik tovább. Maga a cumi sem mumus szerintem, lévén kipróbáltam mindhárom megközelítést a gyakorlatban, nem ellenzem vagy pártolom egyik megoldást sem, a gyerektől függ inkább. Ja, a legkisebb, aki ujjat szopott, tanult meg leghamarabb pohárból inni és visszautasította egy az egyben a cumisüveget addigra.

28. artmami (válaszként erre: 25. - Siba22)
2014. nov. 20. 08:37
Nincs könnyű dolgod anyóspajtással… Nehéz az ilyen sárkányvérűekkel jóban maradni, mert csak akkor leszel jó nála ha azt csinálod amit ő elképzelt. Remélem a férjed melletted áll és ha máshogy nem megy, ő rakja majd fel a szájkosarat a kedves mamára :)
27. syria (válaszként erre: 26. - Siba22)
2014. nov. 19. 20:31

Azért ennyire nem tragikus a helyzet. Bár az is igaz, hogy sok kisgyerek még 5-6 évesen is úgy szorongatja a cumisüveget, mintha nem tudna nélküle meglenni. (Valószínűleg nem is tud, annyira hozzászokott.)

Mi egyáltalán nem használtunk cumisüveget, az az egy, amit megvettem csakis tea tárolására szolgált utazás közben. Az első perctől fogva kanálból, pohárból kapták a teát. Hihetetlen, milyen ügyesek voltak már az elejétől.

A játszó cuminak már nem voltam ellene. Egy-két évesen viszont a kicsik saját kezűleg dobták ki a szemétbe, amikor megtudták tőlem, hogy ők már nagyfiúk, így már semmi szükségük nincs rá. :) Amíg élek, nem felejtem el, hogy a kisebbikem milyen büszkén hajította ki. :D

És a fogaiknak sem lett semmi bajuk.

26. siba22 (válaszként erre: 21. - Youlcsi)
2014. nov. 19. 19:54

Sajnos van össze függés a szopizás és a cumi közt.A vele született reflexet gyengíti jó esetben és fertőzés veszélyes is.Pláne nálunk ahol mind a két szomszédunk tart haszon állatot így többszörös légy invázió van.Elég 1-2 pillanat figyelmetlenség és akár egy kis kanál nyelén 5-6 légy is megtelepszik egyszerre.Szúnyogháló van ott ahol ablakot nyitunk,az ajtón is.De amint nyitom a hálós részt mikor kimegyek a lakásból az ajtón bejön egy rakat légy.

A la leche liga oldaláról :

" A folyamatos cumizgatás miatt egyoldalúan fejlődik a nyelv és a száj izomzata, a fogak pedig kilyukadhatnak. "


Ez is ok nálam,hogy még cumisüveget netán cumit lássak itthon :)

25. siba22 (válaszként erre: 19. - Gkreka)
2014. nov. 19. 19:44
Hogy miért nem fogadok el 1et sem ??Csupán azért mert ismerem anyóst annyira,hogy utána reklamálna miért nem használjuk.Erre semmi szükség nincs itthon :) Vita így is úgy sajnos menne.Egyik vita,hogy nem engedem bárki hozzon is a másik vita későbbiekben az lenne ha hozna valaki is 1et miért nem adom oda a gyereknek :) Ennyire egyszerű :)Két dolog van : vagy elfogadja csak akkor lesz itthon cumi ha végképp nincs más kiút vagy nem áll velem szóba.Én jobban szeretném ha az első alakulna ki :)
24. youlcsi (válaszként erre: 23. - Zebracsikó)
2014. nov. 19. 12:26
jajj, ez olyan szörnyű... pedig valószínűleg igaz :(
23. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Siba22)
2014. nov. 19. 12:21

Anyós csak nem akarja ,hogy Te szoptass, és csak Te tudd így ellátni a gyereket.


Semmi biológiaia magyarázat nincs arra, hogy miért ne tudhatnál 15 év után szoptatni. Teherbe is tudtál esni, akkor szoptatni miért ne tudhatnál? Anyós csak puffog, mert ő akar majd mindent megmondani Neked. S már azzal kezdi, hogy már most szoptatni nem tudó (rossz ) anyának akar beállítani, hogy őrá méginkább szükség lehessen pl. a gyerek táplálásában (hiszen üvegből ő is meg tudja majd etetni

22. youlcsi (válaszként erre: 21. - Youlcsi)
2014. nov. 19. 12:15
ja, a cumisüveget viszont nem tudta, mire való. sosem tudott belőle inni, pedig hasfájó volta miatt próbálgattuk, hátha elfogadja valamelyikből a teát.
21. youlcsi (válaszként erre: 1. - Siba22)
2014. nov. 19. 12:12
igény szerint cicizett a kisfiam 13 hónapos koráig. saját magát választotta el ekkor. majd 4 éves koráig (1 hónappal ezelőttig) cumikázott. már a kórházból úgy jöttünk haza. szerintem nincs összefüggésben a cici és a cumi ilyen téren egymással.
20. Roza78
2014. nov. 19. 11:52
Szerintem is felesleges a cumi, de még feleslegesebb az ilyen mindenttudó anyós kéretlen és erőszakos "jótanácsa". Próbáld meg minél hamarabb megértetni vele, hogy a gyerek a tied és majd te eldöntöd mi a jó neki. Az én fiam 20 hónapos sose mondta, hogy kellene neki a cumi :-) ezért nem is adtam neki, de még mindig szopcsizik.
19. gkreka (válaszként erre: 15. - Siba22)
2014. nov. 19. 11:51
Én csak egyet nem értek a hozzáállásoddal kapcsolatban. Miért fáj neked elfogadni egy cumisüveget ajándékba, amit aztán elsüllyeszthetsz a konyhaszekrény mélyére? Rengeteg vitát megspórolhatnál. A gyerekedet pedig úgyis úgy fogod etetni, ahogy te akarod!
2014. nov. 19. 11:39

Nekem a nagyobbik tápszeres volt,ő 10 hónapig cumizott...a kicsi is tápszeres volt,nem cumizott....

Mondjuk az irritál,mikor büszkén felteszik közösségi portálokra az újszülött baba képét még a kórházban és virít a szájában a cumi...Szerintem felesleges dolog a baba életében..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook