Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Zsindelyes tetőjavítás esetén kb. mennyi a tetőfedő négyzetméterenkénti munkadíja? fórum

Zsindelyes tetőjavítás esetén kb. mennyi a tetőfedő négyzetméterenkénti munkadíja? (tudásbázis kérdés)


12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Mindennevfoglaltmar)
2019. jún. 23. 19:09

Akkor van kit megkérdezned.

Örülök, hogy tudtam segíteni!

11. mindennevfoglaltmar (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2019. jún. 23. 18:13
Itt Vas megyében viszont elég sokfelé látni zsindelyt!inneen jött a gondolat.
10. mindennevfoglaltmar (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2019. jún. 23. 18:09
igen,én is megjegyeztem magamban.....:) Most olvasok a cikkben említett márkáról.... Köszönöm mégegyszer..!
9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Mindennevfoglaltmar)
2019. jún. 23. 18:05

Szívesen!

Nahát, pont a példabeli méret!

8. mindennevfoglaltmar (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2019. jún. 23. 17:52
Köazönöm szépen!
7. mindennevfoglaltmar (válaszként erre: 6. - Andita1)
2019. jún. 23. 17:51
Nem az összes lécet, de pár darabot biztosan. Papírral kellene, 140 m2
6. andita1 (válaszként erre: 1. - Mindennevfoglaltmar)
2019. jún. 23. 16:41
Lécezést kell cserélni? Papírt akarsz alá? És mekkora az egész?
2019. jún. 23. 16:35

Ugyanez az illető így számolt 140 m2 tetőnél a zsindelyezésre, szóval nem javítás, hanem az eddigi cserép helyett zsindely. Azért hozom ide, mert benne van a számítás módja.


Anyagköltség:


-140 m2 zsindely beszerezhető br. 1,500.- Ft-os m2 ár magasságában, főleg ha akciós, elfekvő vagy osztályos minőségű anyagot keresünk a neten. Válasszunk ismert és megbízható márkát, pl. IKO. Ez 210,000.- Ft.


- Amennyiben a szarufázat rendben van, arra egy ellenléc vázat kellene fektetni 40 cm-enként, arra lehet OSB-zni, 12 mm vastagságban. Ennek ára valahol 1,300.- felett van, tehát 185,000.-Ft a felület.


-A zsindely alá kell tenni alátétlemezt, aminek m2 ára 400.-Ft körül mozog. NE tegyünk kátránypapírt, csak bitumenes zsindely alátét lemezt!!! Ez 56,000.- Ft


Ez az alap rétegrend, a minimálisan szükséges szerkezet. Kell hozzá tartozékként szög, gerincszellőző, hófogó, zsindelyragasztó. Elengedhetetlen a légrés kialakítása az OSB ALATT, tehát a szarufára fektethetünk vízzáró, páraáteresztő tetőfóliát, arra rakhatjuk a tetőlécet és az OSB-t. Az ereszszegély hosszában beömlőnyílást kell kialakítani a légáram létrehozása érdekében, ezt műanyag rovarhálóval takarni.


Ezek a tartozékok pár tízezer forintot tesznek ki. Így együtt az anyagköltség 500,000.- Ft körülre jön ki.

4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Mindennevfoglaltmar)
2019. jún. 23. 16:32

Biztosan még az országrésztől is függhet ez, errefelé, ahol én élek,még nem is láttam zsindelytetőt. Itt, ha esetleg akadna is tetőfedő, aki ért hozzá, biztosan drágábban dolgozna.


Ezt pedig két éve írta egy zsindelyes:


A zsindelyezés munkadíja változó és a jelen munkaerő hiányos és munkadömpinges helyzetben gyorsan és meredeken emelkedik a szakmában. Ökölszabályként még mindig tartható az "annyi a munkadíj, amennyi az anyag".

3. mindennevfoglaltmar (válaszként erre: 2. - Simple)
2019. jún. 23. 13:51
Igen, tudom. Nem is a fillérre pontos összeg érdekelt volna, csak nagyságrendileg. Hátha valaki mostanában javíttatott tetőt és meg tudta volna mondani.Azért köszönöm!
2. simple (válaszként erre: 1. - Mindennevfoglaltmar)
2019. jún. 23. 12:38
Neten tudsz bekérni árajánlatokat. Mindenki más áron dolgozik.
2019. jún. 23. 12:20
Sziasztok! Szeretném megkérdezni,hogy zsindelyes tetőjavítás esetén mennyi a tetőfedő négyzetméterenkénti munkadíja. Előre is köszönöm a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook