Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tetkó: tetszik egy férfin vagy nőn a tetoválás? fórum

Tetkó: tetszik egy férfin vagy nőn a tetoválás? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2018. júl. 27. 00:34
Van ami tetszik.
2018. júl. 25. 21:54
Tetszik. Csak nem a koponya meg a nonfigurativ. Nemem os van 2 éve,ha van jelentése ok,de az esz nélküli televarratas nem oké szerintem.
94. Érdekes73 (válaszként erre: 91. - B80a2b5aeb)
2018. júl. 25. 21:23
Van amit pólón hordanák de magamon sesem
2018. júl. 25. 20:45
Nem tetszik egyik nem képviselőjén sem, ha össze van firkálva. / Szép tetoválást még nem láttam. / De nem is nekem kell, hogy tetsszen, hanem annak, aki csináltatja.
2018. júl. 25. 20:40
Férfin igen (ha igényes, szép a kép, a férjemnek, nagy fiamnak van) Nőn nem tetszik (ezért nincs rajtam )
2018. júl. 23. 20:05
Ha művészi a tetkó vagy festményszerű, akkor tetszik, de csak másokon.
90. globus (válaszként erre: 89. - Amaunet)
2018. júl. 22. 13:56

33 éves nőismerősöm a férje és fia nevét íratta magára. Mivel annyira nem nézi senki idiótának, hogy elfeledkezhet róla, semmi más nem jön szóba, mint a bizonyítás: ennyire szereti őket. Bárhogy erőlködtünk, még az édesanyja is, nem tudtunk magyarázatot találni rá, sőt ő maga sem.

Kár, hogy másképpen nem tudja kimutatni.

89. Amaunet (válaszként erre: 87. - Ancsaaa78)
2018. júl. 22. 13:49
Mit jelent az, hogy családi a tetoválásod? Miért csináltattad?
2018. júl. 22. 13:34

Nekem nem tetszik a tetkós bőr. Tőlem lehet igényes tetkó, akkor sem. De elfogadom ha másnagy így jó, legyen.

Vannak ilyen kis picike szólídak pl a boka felett meg ilyenek, ezekre még azt mondom, hogy nem rossz.

2018. júl. 22. 12:27
Olvasom ezt a sok okosságot ami ide van írva és jókat mosolygok. Milyen csodálatos képességekkel rendelkeznek emberek akik a külsőből megtudják mondani milyen valaki. Vagyis ha valakinek tetoválása van az csak figyelemfelkeltés miatt van, meg önbizalom hiányos, stb. Az emberek többsége ítélkezik, ismeretlenül, ha valaki másképp néz ki, rossz emberi tulajdonság. A tetovált többnek akar látszani? Hmm...és mi a helyzet a sminkel? Az tényleg elfedi a valóságot. Az már inkább önbizalom hiány,..festék nélkül valaki a boltig se mozdul. De az is az ő dolga. Idősebb, ráncosabb bőrön az is csúnya, sőt.. Nekem is van 2 tetoválásom,családi, (nem, nem a szeretlek Pista kategóriában). Viszont nem sminkelem magam, utálom. Valaki tényleg túlzásba viszi a tetkót, vagy pocsék a minta, esetleg a minősége. Ettől még nem kell minősíteni valakit.
2018. júl. 20. 10:38
Nem nekem kell, hogy tetsszen.
85. VersEmber (válaszként erre: 83. - Nyamitörp)
2018. júl. 20. 01:59

Jó reggelt!

Légy önmagaddal és nem lehet rossz a napod. :)

84. Amaunet (válaszként erre: 81. - Nyamitörp)
2018. júl. 20. 01:51
Az, hogy valaki öntudatra ébred, ha rátalál önmagára nem kell, hogy magányossághoz vezessen,vagy ahhoz, hogy ne tudja kifejezni az érzéseit. Annyi jelent, hogy Valakinek fogja tartani magát, és ezt úgy tudja tenni, hogy nem kell a homlokára ragasztania a cédulát, hogy "EZ ÉN VAGYOK". Esetünkben egy tetkót.
83. Nyamitörp (válaszként erre: 82. - VersEmber)
2018. júl. 20. 01:50

Igen, neked is igazad van. Gyakorolni kell, hogyan legyünk jóban önmagunkkal.

Na csak egyetértünk valamiben. :-)


Ennek örömére megpróbálok kicsit még aludni.

Jó éjszakát! :-)

82. VersEmber (válaszként erre: 81. - Nyamitörp)
2018. júl. 20. 01:29

Teljesen igazad van abban, hogy legtöbbször önmagunkat megtalálni is segítségre van szükségünk.

De ha megtaláltad önmagad, akkor a legnagyszerűbb vezetőt tudhatod magad mellett.

81. Nyamitörp (válaszként erre: 80. - VersEmber)
2018. júl. 20. 01:22

Szerintem ebben is át lehet esni a ló túloldalára. Sokan gondolják azt, hogy nekik nincs szükségük mások segítségére és aztán hipp-hopp azt veszik észre, hogy magányosok, hogy ha akarják se tudják az érzéseiket kimondani, kimutatni. Nem tudják elfogadni mások szeretetét és iszonyúan szenvednek.

Nehéz megtalálni az egyensúlyt, nem mindenkinek való ez a módszer.

80. VersEmber (válaszként erre: 79. - Nyamitörp)
2018. júl. 20. 01:13

Figyelj!

Te önmagad vagy önmagad emlékezete.

Én azt szoktam mondani az önmaguktól eltávolodott betegeimnek, hogy: "Fogd meg az egyik kezeddel a másikat!"

És akkor kérdezi: "Most mi van?"

Én azt mondom: " Csukd le a szemed, érezd egyik kezedet a másikban és mond magadban: "De jó, hogy vagyunk egymásnak"!.

1-2 percen belül 10-ből 8 embernek kicsordul a könny a szeméből.

Tudod, hogy miért? Mert felismeri, hogy önmaga a legnagyobb támasza.

Ez nem varázslat. Ez pszichológia, barátom...

79. Nyamitörp (válaszként erre: 77. - VersEmber)
2018. júl. 20. 01:03

Persze, hogy sok módja van az emlékezésnek, de ez a tetoválás is lehet az egyik.

A tarkóra írást nem értem. Talán neki elég a tudat is. Egyébként a szöveges tetkókat, főleg az idézeteket sem szeretem. Semmi kreatív nincs benne. Én pl. a galambpárt is úgy képzeltem, hogy az egyik ül egy faágon és felfelé néz, a másik meg épp leszállófélben van és a csőrük épphogy összeér. Nem szeretem a sablonos dolgokat, azok tényleg csak a ripacskodásról meg a magamutogatásról szólnak, nincs bennük semmi személyes. A szövegessel meg az a bajom, hogy azt el lehet mondani szóban is, meg lehet idézgetni.

Az életnek lehet, hogy van racionális oldala is, de sajnos nekem nem nagyon van, talán ezért látom másképp a tetoválás kérdését is. Magamon nem tudnék elképzelni olyat, aminek nincs jelentése és érzelmi töltete számomra.

78. VersEmber (válaszként erre: 76. - Nyamitörp)
2018. júl. 20. 00:58
:) Jó!!!
77. VersEmber (válaszként erre: 74. - Nyamitörp)
2018. júl. 20. 00:56

Értelek.

De te is tudod, hogy sok-sok módja van annak, ha valamiről emléket szeretnénk, mindig szeretnénk, ha velünk van, stb.

És azt is tudod, hogy a tetoválások 99%-a nem erről szól.

---

Egy nő tarkója alatt egy koreai íráskép van tetoválva, éppen csak hogy kilátszik a ruhájából, a gallérja alatt.

Szerinted azért van, hogy ha hátulról iz..ik, akkor izgassa a pasit???

Mert azon kívül senki nem látja. Ő se.

Akkor miért van az ott?

Túl racionális kérdések?

Lehet.

De van az életnek egy racionális oldala is.

76. Nyamitörp (válaszként erre: 75. - Amaunet)
2018. júl. 20. 00:52

Az olyanokon én csak mosolygok (gúnyosan), akik ezzel akarják hirdetni a vagányságukat. Nem szeretek semmiféle ilyesfajta megjátszást. Ezek az emberek már azelőtt védekeznek, mielőtt bárki támadná őket és észre se veszik, hogy ennél egyértelműbben ki se mutathatnák a gyengeségüket. :-)

(Charlie, Ne légy kemény c. száma jut mindig eszembe)

75. Amaunet (válaszként erre: 73. - Nyamitörp)
2018. júl. 20. 00:48

Vagyis, ahogy VersEmber mondta, úgy képzelik, hogy ettől lesznek Valakik.

Hát, ettől csak tetováltak lesznek.:)

74. Nyamitörp (válaszként erre: 72. - VersEmber)
2018. júl. 20. 00:45

Az ízlés egyéni kérdés. Vannak olyan tetoválások, amik bennem is ellenérzést váltanak ki. Amit pl. írtam, hogy valaki ákom-bákomokkal televarratja az egész karját, lábát, nyakát.

Bevallom most már, hogy én is akartam régebben tetoválást.

Egy galambpárt és egy tündért. Számomra meg volt a jelentésük, de mindenképp olyan helyre csináltattam volna, ami nem látszik ki általában a ruha alól. Nem akartam senkinek se mutogatni, csak úgy éreztem, hogy olyan fontos esemény jelképei számomra, amit szeretnék megörökíteni, mint egy fotót. Csak hát élethelyzeteket nehéz lefényképezni. :-)

73. Nyamitörp (válaszként erre: 69. - Amaunet)
2018. júl. 20. 00:40

Szerintem sokat változott a tetoválás értelmezése is. Ma már nem rabszolgák jutnak az ember eszébe. Szerintem sokan nem is tudják, hogy őket tetoválással különböztették meg. A primitív börtöntetkó (Rózsi, szeretlek Béla) meg sose volt divat és nem is lesz.

Manapság inkább a vagánysággal kötik össze a tetoválást, szerintem főleg a rock zenekarok hatására, de aztán sokan ezt is tovább gondolták. Már nem csak koponyákat meg mindenféle "rémisztő" dolgokat készítettnek az emberek.

72. VersEmber (válaszként erre: 71. - Nyamitörp)
2018. júl. 20. 00:39

Aranyos gondolat, semmi gond, nyilván - de ember idegen.

Ha valaki így gondolja, miért ne gondolná így - de ne csodálkozzon, ha 10-ből 8 embernek nem tetszik.

71. Nyamitörp (válaszként erre: 68. - VersEmber)
2018. júl. 20. 00:35
Nem feltétlenül a külvilágnak szól, szerintem. Van olyan, hogy valaki ki akar tűnni és ezért tetováltat. Van, aki vagányabbnak, keményebbnek akar tűnni, de van olyan is, aki csak magának csináltatja. Örömmel tölti el, ha ránéz a tetoválására vagy emlékezteti valamilyen eseményre vagy valakire. Hasonló, mintha egy családtagod fényképét kiraknád a polcra, csak ők magukra rakatják.
70. VersEmber (válaszként erre: 69. - Amaunet)
2018. júl. 20. 00:33

Nem akartam explicit kijelenteni, de az önbizalom hiányos emberek nyúlnak a tetoválás eszközéhez.

Ennek a kollektív tudat alatti forrása az, hogy valóban voltak vagány emberek az elmúlt évszázadokban, akik tetoválásaik ellenére - tetkó: mint rabszolga - hőstetteket hajtottak végre.

Aztán ott van a börtön tetkó.

Hadd ne elemezzem már, hogy az miért alakult ki!

----

Szóval a tetkó bizony egy kinyilvánított: "ezzel mutatom, hogy vagyok valaki"

2018. júl. 20. 00:25

Tény, hogy már ie. 4-5000 évvel létezett a tetoválás, de nem önkifejezést jelentett, hanem megbélyegzést, megjelölés. Kb. azt, amit mi most az állatainkon elkövetünk.

Később rabszolgákat, majd foglyokat tetováltak.

Az önkifejezést a mai kor embere magyarázza bele. Divat lett, divatba hozták. Akár csak 20-30 éve is jóval kevesebb tetoválást láthattunk az utcán. Akkor hogyan fejezték ki magukat az emberek?


Butaságnak tartom a tetoválást, és magára valamit adó ember nem követi el ezt a csúfítást a testén.

68. VersEmber (válaszként erre: 67. - Nyamitörp)
2018. júl. 20. 00:16

Próbálom megérteni.

Tehát szerinted valamit "nagyon el akar mondani" a külvilágnak és ezért még feláldozza egy testfelületét is, erre gondoltál?

67. Nyamitörp (válaszként erre: 66. - VersEmber)
2018. júl. 19. 23:59
Az csak egy lehetséges ok a tetováltatásra, amit te felvázoltál. Létezik olyan, az biztos, de szerintem a tetoválás nagyon sokszor egy önkifejezési mód. Van olyan, hogy az emberben túlcsordulnak az érzelmek, nem tudja kiadni magából és ez akkor is nagyon feszítő érzés, ha pozitív érzelmekről van szó. Szerintem az ilyenekből lesznek az olyan tetoválások, mint a gyerekek neve, képe stb... vagy egy-egy élethelyzethez fűződő motívum. Ezek általában nem is olyan hivalkodóak és nem is feltűnő helyre varratják őket.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook