Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Természetes dolog, ha a gyerek rajong a nagyszülőkért és a szülőket elutasítja, ha velük van? fórum

Természetes dolog, ha a gyerek rajong a nagyszülőkért és a szülőket elutasítja, ha velük van? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
9. gréger (válaszként erre: 8. - 1a50c86bb0)
2007. júl. 7. 22:16
Csak néha úgy érzem,hogy nem szeret a saját gyerekem.Más is van ezzel így????Szörnyű érzés ez egy szülőnek....
2007. júl. 7. 22:08
Nagyszuloknek altalaban tobb a turelmuk a gyerekekhez, ok tenyleg tudnak ugy jatszani a gyerekekkel, ahogyan a szuloknek sokszor nincsen turelmuk. Mivel ritkabban vannak egyutt, mikor ott a kicsi, tenyleg az unoka forog a kozeppontban. Ti nevelitek, ok kenyeztetik.
7. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 5. - Gréger)
2007. júl. 7. 22:01

Nem csak elottetek fegyelmezik a nagyszulok?

A nagyszuloknek ez veszelyes jateka, es altalaban nem nagyon ertik meg.

2007. júl. 7. 21:57

Nálunk is hasonló probléma van.Az unokám sokszor már úgy szólít,hogy anya,anyját meg,hogy mama.Zűrök vannak belőle.Sokszor a lányom ezért nem engedi el hozzám az unokámat.(8 éves lesz októberben).

Sokat volt velem kiskorában,és nagyon "összenőttünk",imádjuk egymást.Tudom rosszul esik ez a szülőknek,de ezt tiltással nem lehet megoldani.Minél jobban tiltja a lányom,Tibike annál jobban ragaszkodik hozzám.Beszéltem már a kisgyerekkel erről a témáról,de ha meglát,már ugrik a nyakamba.

2007. júl. 7. 21:56
A nagyszülők is mondanak neki nemet és tiszteletben is tartják,ha valamit nem engedek meg.Ez annyira nálunk nem jellemző,hogy ott mindent szabad....
2007. júl. 7. 21:52
Így van!A gyereknek mindig az a kedvence aki többet enged meg!A nagyszülők pedig általában mindent megengednek!És ez persze nem mindig jó!
2007. júl. 7. 21:51
A lányom 3 éves és imádja a két nagymamáját és a papáját.Ez nem is gond, de egyszerűen nem is akar hazajönni tőlük és egész héten a szombati ottalvást várja.Pedig mi is foglalkozunk vele, igaz, hogy itt a kistesó, aki miatt talán egy kicsit háttérbe szorult, de ez nem igazán a Tesó megérkezése óta van így.Alig várja, hogy hazajöjjünk, hogy csak ő legyen a mamával és el is küld.Nekünk ez nagyon rosszul esik, hiszen nagyon szeretjük és sok helyre elvisszük, mindent megteszünk érte.Néha mégis nagyon utálatos velünk. Lehet, hogy köze van ahhoz is, hogy mi társasházban, a nagyszülők meg kertes házban laknak????Vagy túl sokat voltam a gyerekkel és más társaságára is vágyik????Egyébként, ha itthon van, akkor nagyon anyás, csak rajtam alszik el stb, de ha a nagyszülők a közelébe kerülnek, mintha kicserélték volna....Mit tehetnék?????
2007. júl. 7. 21:47
Ha a nagyszulok tobbet megengednek a kis halatlannak, mint a szulok, szerintem lehetseges.
2007. júl. 7. 21:44
Természetes dolog, ha a gyerek rajong a nagyszülőkért és a szülőket elutasítja, ha velük van?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook