Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi zsírmáj. Hallottál már róla? Tapasztalatok? fórum

Terhességi zsírmáj. Hallottál már róla? Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


2014. jan. 20. 20:22
Keruld a gyumolcsoket, semmi cukor, fruktoz, lehetoleg kezdj el paleozni (gluten- es tejtermekmentes) es helyre fog jonni.
16. tina0120 (válaszként erre: 1. - Szamó)
2014. jan. 20. 19:30
sziasztok nekem van 1fiam 1 lányom velük semmi bajom nem volt terhességi kisebb nagyobb hányásokon kívül.röviden dióhélyban szeretnénk 3dik babát de terhességi zsírmájam lett midezidáig azt sem tudtam h az mi egésznap hánytam kis szünetekkel még a vizet is megittam azonal ki jött belőlem ez 3 alkalommal történt mind 3alkalommal meg kellet szakítani a terhességem de semmit nem mondtak és igazából nem is érdekelte az orvosokat azt hitték h hülyeségből ak kisbabát.kaptam rá b6 homeopátiás szerek torekán még sem volt jó semmi ha valaki tud gyógyszert erre a betegségre az légyszi írjon.köszi.
15. Szamó
2008. nov. 25. 20:51

Közben kiderült, hogy nem az volt a bajom.........


Eddigi vélemények szerint: terhességi vészes hányás.

2008. nov. 24. 12:27
nem nem hallottam mi az?
2008. nov. 24. 12:08
Négy gyermeket szültem, de a terhességi zsírmájat most hallom először. Az mi?
12. Szamó (válaszként erre: 10. - 16e8707293)
2008. aug. 3. 11:31
A cukromat nézték, az jó volt. Az inzulinrezisztenciával nem vagyok teljesen tisztában, hogy mi is, nem igazán néztem még utána....
11. Szamó (válaszként erre: 9. - 16e8707293)
2008. aug. 3. 11:29

Hát ez az.......

Sok jót ez a cikk sem ír:-(((((

De nekem az elején volt! Erről sehol nem írnak!

2008. aug. 2. 18:32

Szamó


Most olvastam, hogy köze lehet a cukorbetegséghez is. Tudod, a pco-nk nem "zavarhatott" be. Véretlenül nem néztek inzullint, hogy nem -e vagy Ir-es?? A pcosok többsége inzulinrezisztenciával is rendelkezik. Én eddig úgy olvastam hogy a terhesség 36-37 hetében szokott előfordulni, de csak ritkán.

2008. aug. 2. 18:26
Szia Szamó, egy kicsit én is utána nézek, hátha tudok nektek segíteni. PustzTerhességi zsírmáj:E ritka betegség a terhesség végén jelentkezik. Oka ismeretlen. Tünetei a hányinger, a hányás, a hasi kellemetlen érzés és sárgaság. A betegség gyorsan rosszabbodhat, kialakulhat májelégtelenség is. A kórisme a májfunkció vizsgálatán alapul; esetleg májbiopsziával (szövettani minta vétele) is megerősítik. Az orvos a terhesség azonnali befejezését szokta javasolni. Nagy az anyai és magzati halálozás kockázata, de aki túléli, annál teljes a gyógyulás. A betegség a következő terhességekben általában nem ismétlődik.
8. Szamó (válaszként erre: 7. - 60e8720bcf)
2008. aug. 1. 16:21

Szióka!


Igen, úgy túnik, hogy a technika kicsit gyorsabban fejlődik, mint a dokik agya. Ritkaság, amin átmentem, talán ezért tudnak róla olyan keveset. A megyei kórházban azt mondták, hogy 5 évben 1 eset szokott lenni. Ez az átlag.

Eddig ahány orvossal, nővérrel beszéltem mind más mondott, mindnek más a tapasztalata, mindnek más ötlete, javaslata volt.


Nagyon nehéz így "okosnak" lenni.......

7. 60e8720bcf (válaszként erre: 5. - Szamó)
2008. aug. 1. 16:11
Hihetetlen, a XXI. században, fejlett orvostudomány mellett, nem tudnak mit mondani...vagy csak a technika fejlődik?!
2008. júl. 31. 12:44

Senki?


Tényleg ritka betegség lehet.......:-((((((((

5. Szamó (válaszként erre: 4. - 60e8720bcf)
2008. júl. 30. 14:10

Szia!


Köszi a drukkot és a jó kívánságokat! Igyekszek helyre jönni.....

Hát, nekem nem a 3. trimeszterben volt, hanem az elsőben. Ezért annyira érthetetlen az egész. Mindenki mást mond, a dokik is csak álltak a fejem felett, tanácskoztak, vizsgáltak, konzíliumokat tartottak, de nem lettek okosabbak, így én sem. Persze nem hagyjuk annyiban, próbálunk mindenhol utánanézni, érdeklődni, hogy ki tud róla valamit. Szeretnénk több orvosnak is megmutatani a leleteimet, hátha valaki mond majd valami okosat.

4. 60e8720bcf (válaszként erre: 3. - Szamó)
2008. júl. 30. 13:07

Szia Drága!

Nagyon sajnálom ami veletek történt. Szurkoltam értetek. Gyógyulást kívánok lelkileg, testileg!

Én sem hallottam még erről a betegségről, csak most kerestem rá, de csak a 3. trimeszterben fordul elő- elvileg, ezt írják mindenhol.

A dokik mit mondtak?

2008. júl. 30. 11:56
Senki???
2008. júl. 30. 08:36
Nem.:-(
2008. júl. 30. 08:14
Terhességi zsírmáj. Hallottál már róla? Tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook