Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi teszt, leghamarabb mikor lehet pozitív? Segítsetek! fórum

Terhességi teszt, leghamarabb mikor lehet pozitív? Segítsetek! (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯
2010. márc. 28. 11:16
Írok neked eg privit. :) Itt nem reklámozhatok. :S
2010. márc. 28. 11:08

Csak azt nem találtam meg, hogy ez a sulis pontosan hogy van... Hogy ilyenkor a "több mint 1 év"-be beleszámít az a rész, ami a szükséges 2 éven túl van, vagy csak a 2 éven belüli rész... Mert nem mindegy...


Huhh, ez most így lehet, hogy nem érthető. :D


A legegyszerűbb az lenne, ha leíarnád, hogy mittomoén 2007 szeptemberétől mit csináltál.

Jah, az ilyen izékbe mindig beleszámít az, ha alkalmi munkavállalói kiskönyvvel dolgoztál!!! (A közteherjegyben, amit beragasztatok, benne van a TBjárulék és a nyugdíjelőleg - vagy mi a rák -, amit a munkaadó fizet utánad...)

2010. márc. 28. 11:02

Tehát:

Ha jól számoltam, nov. végén fogsz szülni.

Ha okt. végéig bejelentve tudna tartani, akkor járna a TGYÁS, akkor ha a megelőző 2 évben:

- minimum 365 napot bejelentve dolgoztál, vagy

- nappalis suliba jártál több mint 1 évig (180 napot lehet beszámolni) + 185 napot bejelentve dolgoztál.

315. Sylvia81 (válaszként erre: 314. - Zoledi)
2010. márc. 28. 10:58

Esetleg megbeszélhetnéd vele, hogy egy kicsit tovább...

Találtam neked egy kiskaput. :)

Jár a TGYÁS-GYED, ha a szülés előtt 42 napon belül szűnik meg a munkaviszonyod. A TGYÁSt meg igényelheted a szülés várható időpontja előtt 28 nappal.

Persze csak akkor, ha a szülés várható időpontját megelőző 2 évben minimum 365 nap biztosított jogviszonyod volt. Ez azt jelenti, hogy nappalin tanultál iskolarendszerű képzésben (ilyenkor az állam fizet, de ennek csak egy része számít bele), vagy dolgoztál. És nem kell folyamatosnak lennie a 365 napnak!

314. zoledi
2010. márc. 28. 10:20
Csajok, nem határozott időre vagyok bejelentve, hanem határozatlanra, csak a munkáltatómmal így egyeztünk meg szóban, hogy augusztusig be leszek jelentve.
313. Sylvia81 (válaszként erre: 312. - Laleh)
2010. márc. 27. 21:10

Uppsz, eszembe sem jutott, hogy határozott időre lehet bejelentve Edi...

Nem tudom, miért, de ez a lehetőség nekem mindig kimegy a fejemből. :(

312. Laleh
2010. márc. 27. 20:52

Zoledi, ha határozott idejű a munkaszerződés, akkor nem véd a terhesség! Ha lejár a szerződés, nem kötelesek meghosszabítani.

Csak a határozatlan idejűnél. Sőt, be sem kell jelentened, már akkor is védve vagy, ha nem is jelentetted be! ;)

2010. márc. 27. 18:28

Na, erre nem tudom a választ. Asszem igen, de nem biztos.

Figyi, van itt egy csaj, Ájrin a neve, szintén odavalósi. Neki van egy információs kiadványa, de a vezető védőnő épp most nem engedélyezte, hogy a védőnők terjesszék ezt az anyagot. Ha kitalálja, hogy hogy tudja szétszórni a váosban úgy, hogy a célközönséget (kismamákat) érje el vele, szólok, mert ahogy én őt ismerem, abban tutira le van írva minden, amire szükséged van/lesz.

310. zoledi
2010. márc. 27. 15:39
Igen, csak akinél be vagyok jelentve, szívességből vagyok nála bejelentve augusztusig. És mivel rendes volt velem, és sem akarok vele szemét lenni. Amikor a gyedet kapnám, a munkáltatómnak kell valamit fizetnie utánam?
309. Sylvia81 (válaszként erre: 308. - Zoledi)
2010. márc. 27. 15:37
Ha bejelented, hogy terhes vagy, nem rúghatnak ki. Tudtommal.
308. zoledi (válaszként erre: 305. - Sylvia81)
2010. márc. 27. 15:19
A munkaviszonyom elég bonyolult. A lényeg, hogy be vagyok jelentve egy helyen, de nem ott dolgozom, hanem egy másik munkáltatónál. De ahova be vagyok jelentve onnan is ki fognak jelenteni augusztusban. Tehát mire szülök, nem lesz munkaviszonyom, így ugrik a gyed.
307. zoledi (válaszként erre: 306. - Sylvia81)
2010. márc. 27. 15:16
Pihenj sokat, nem lenne jó ha beteg lennél!!
2010. márc. 27. 14:12
Rajtam kitört az allergia - legalábbis remélem, hogy az, és nem megfázás. Mindenesetre azt is kúrálom, ha mégis az, ne vágjon haza... De akkor ma enni se lesz időm, mert a homeos tisztítókúrám, meg a megfázásos homeobogyó, meg csak be kéne vennem valamit az allergiára is... Ehh, majd éjjel utólérem magam... :DDD
2010. márc. 27. 14:09

Sziasztok!


Edi, miért bonyolult a helyzeted, szabad tudni?

És hogy vagytok? - Ez a legfontosabb! :)

304. Manon
2010. márc. 27. 14:04

Sajnos muszáj mennem, indulunk névnapozni..


Szép hétvégét kívánok!



puszi :)

303. Manon
2010. márc. 27. 13:58

Szia :)


Hogy vagy?

302. zoledi (válaszként erre: 301. - Manon)
2010. márc. 27. 13:55
Szia Manon! :)
301. Manon
2010. márc. 27. 13:53
Szép hétvégét kívánok mindenkinek :)
300. zoledi
2010. márc. 27. 09:33
Az a baj, hogy az én helyzetem elég bonyolult, és nem tudom, hogy hogyan csináljam, hogy jó legyen.
2010. márc. 26. 17:54

No tehát, ebből a lényeg:


A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság, a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadságnak, illetve a gyermek hároméves koráig - fizetés nélküli szabadság igénybevétele nélkül is - a gyermekgondozási segély folyósításának teljes időtartama alatt.

2010. márc. 26. 17:50

A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a

munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:

a) a betegség

miatti keresőképtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát követő

egy év, továbbá az üzemi baleset vagy foglalkozási megbetegedés miatti keresőképtelenség alatt a táppénzre való jogosultság,

b) a beteg gyermek ápolására táppénzes állományba helyezés,

c) a közeli hozzátartozó otthoni ápolása vagy gondozása céljából kapott fizetés nélküli szabadság,

d) a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés, a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság,

e) a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadságnak, illetve a gyermek hároméves koráig - fizetés nélküli szabadság igénybevétele nélkül is - a gyermekgondozási segély folyósításának,

f) a sor- vagy tartalékos katonai szolgálatnak a behívóparancs, a polgári szolgálatnak a teljesítésre vonatkozó felhívás kézhezvételétől számított,

g) a külön törvény szerinti rehabilitációs járadékban részesülő személy esetén a keresőképtelenség teljes időtartama.

297. zoledi
2010. márc. 26. 17:45
És mit mondjak pontosan?
296. zoledi
2010. márc. 26. 17:44

Biztos? Vagyis, az a baj, hogy nálunk elég fura helyzet van. Attól félek hogy csak úgy kijelentenek. Mert már volt rá példa. Nem terhesség miatt, csak nem tetszett már a csaj képe, az nem írta alá a közös megegyezős felmondáést, de ennek ellenére kijelentették.

Mi van ha engem is csakúgy kijelentenek?

295. Reno77 (válaszként erre: 294. - Sylvia81)
2010. márc. 26. 17:44

Szerencsére a törvény védi az állapotos nőket, semmiféle indokkal nem rúghatnak ki.

Egyik ismerős is gyorsan jelentette, hogy terhes, amikor megneszelte, hogy leépítések lesznek. Fújtak rá, de nem tudják kirúgni...

2010. márc. 26. 17:40

Azzal az indokkal, hogy babás vagy, nem rúghatnak ki, ez tuti. De hát ugye az emberi leleményesség határtalan, találnak vagy csinálnak valamit, hogy legyen indok, ha annyira akarják...

A többit nem tudom, utána kell néznem.

293. Reno77 (válaszként erre: 292. - Reno77)
2010. márc. 26. 17:38
Úgy értem, ha visszamentél akkor sem rúghat ki még fél évig. :)
292. Reno77 (válaszként erre: 291. - Zoledi)
2010. márc. 26. 17:35

1 év, és nem rughatnak ki.

Úgyhogy ha veszélyben a munkahelyed, akkor az a legjobb, ha a 8. hét körül írásban már jelzed, hogy babát vársz.

Akkor véd a törvény.

Sőt szülés után is, és utána is még fél évig.

291. zoledi (válaszként erre: 290. - Sylvia81)
2010. márc. 26. 17:32

Nem, biztos nem fáztam meg. És nem is a derekam fáj, hanem az egész hátam. Ha állok, vagy fekszek, nem gáz, csak ha ülök.


Egyébként más téma! Azt akartam kérdezni, hogy a munkahelyemről kirúghatnak azért mert babás vagyok? Mármint azért hogy ha majd mennék szülni, nekik lenne valami hátrányuk abból? Kellene valamit fizetni vagy ilyesmi?


És gyedre csak akkor vagyok vagyok jogosult, ha szüléskor be vagyok jelentve, mert valahol olvastam, hogy a szülést megelőző legalább két évben kell biztosítottnak lenni. Ez pontosan mit jelent??

290. Sylvia81 (válaszként erre: 289. - Zoledi)
2010. márc. 26. 17:21

Nem, szivem, tovább...


Viccet félretéve, lehet, hogy hamarosan el fog múlni, de a szülés előtti 1-2 hónapban megint visszajön.

Aztán meg ugye a picit kell emelgetni, szóval tutira fájni fog akkor is, bár akkor már nem folyamatosan.


De igazábból neked kell tudnod, hogy ez milyen jellegű fájdalom.

Nem a munkahelyeden fázik meg a derekad???

289. zoledi
2010. márc. 26. 15:52

Köszi szépen mindenkinek!


Felkészítettem a kaját, és nicsak, megint fáj a hátam... ugye ez nem 9 hónapig tart??? :(

❮❮ ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook