Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség spermabankból fórum

Terhesség spermabankból (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2014. szept. 19. 16:49

Személytelen lenne...igen.De ha már ide fordulok,akkor legyen is személytelen.Nekem úgy könnyebb lenne.Nem tudnék valakivel csak azért ágyba bújni, hogy teherbe ejtsen.Ahhoz nekem érzelmek is kellenek...


Amúgy meg...mit mondanék egy férfinak?Hogy feküdj le velem, mert gyereket szeretnék?Ejts teherbe, aztán egyikünk megy északnak,másikunk délnek?Komplett hülyének néznének...

Vagy hazudjak?

Ennél még a személytelen megoldás is jobb...

138. mrea (válaszként erre: 134. - Angelic smile)
2014. szept. 19. 16:48
Köszönöm! :)
137. mrea (válaszként erre: 133. - 9089b602ef)
2014. szept. 19. 16:47
Hajrá Grenelle! Csak a saját véleményed a fontos, hiszen senki sem fog a most okoskodó közül ott állni melletted. Ha úgy döntesz, vállald fel! Felelősségteljesen és átgondoltan, minden lehetőséget mérlegelve de ne engedd hogy más mondja meg mi lenne a jó neked és jövendő gyermekednek!
136. kisj (válaszként erre: 134. - Angelic smile)
2014. szept. 19. 16:47

Én nem erőszakoltam a véleményemet, hanem elmondtam!!!

De befejeztem.


Egyébként meg gondolod, hogy ő nem nézett már 100x utána a neten, hogy mi újság ezügyben?

Gondold, hogy a te linkjeidre várt?:D

135. mrea (válaszként erre: 121. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 19. 16:44

Köszi, de mint ahogy te is megfogalmaztad, ez a TE! felfogásod.

Az enyém más. Ennyi.

134. angelic smile (válaszként erre: 130. - Kisj)
2014. szept. 19. 16:43

Nem, te velem ellentétben rá akartad erőszakolni a saját véleményedet. Nincs tapasztalatom, de próbáltam segíteni, utánanézni, hol végeznek ilyeneket. Nem akartam a döntésében megingatni, nem szóltam le az elhatározását.

És mindezt úgy tettem, hogy babát várok. Megértem az érzéseit, elfogadom, tiszteletben tartom.

2014. szept. 19. 16:42

Önző vagyok?Lehet.

De nem fogok beletörődni abba, hogy nem lehet gyerekem.

Ha nem változik meg a helyzetem két éven belül, akkor ezt is meg fogom lépni.

Nincs más megoldás.

132. mrea (válaszként erre: 119. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 19. 16:42

Nincs garancia. De arra sincs hogy egy "tenyészbikával" ugyanez azonnal sikerülne.


Egyébként még nem vagyok 40, csak közelebb hozzá mint a 35höz :(

131. virag32
2014. szept. 19. 16:41
Én sem értem,ki kérte ezt a sok felesleges beledumálást,olvassa el mindenki az első hsz-t és abban segítsen a fórumindítónak,senki nem kíváncsi a felsőbbrendűsködő erkölcsi dumákra.
130. kisj (válaszként erre: 127. - Angelic smile)
2014. szept. 19. 16:39

Valóban.

Tapasztalatokat(!!!!) várt spermabankos megtermékenyítéssel kapcsolatban.

Ez nincs nekem, meg neked sem és lám te is hozzászóltál.

Szerintem én tiszteletben tartottam az elhatározását (meg más is), egyszerűen csak mindenki elmondta a véleményét.

Ennyi.

129. 9089b602ef (válaszként erre: 117. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 19. 16:38

Igen.Erre való a technológia.Hogy ha természetes úton nem oldható meg valami, legyen egy utolsó mentsvár.

Biológiai és technológiai sajátosságaikat...

128. 9089b602ef (válaszként erre: 89. - Angelic smile)
2014. szept. 19. 16:36

Hát nagyon remélem...pillanatnyilag azért rengeteg kétség kavarog bennem...és bizonytalan is vagyok még elég rendesen...

Mi baj származhat?Például elfogadja-e,megérti-e azt,hogy ilyen módon hoztam őt a világra...hogy nem ismerheti meg soha az apját, hogy nem adhatok neki teljes családot...de ezzel szemben áll, hogy nem szeretnék úgy járni, hogy nem lehet gyerekem,mert kicsúsztam az időből...mert lehet,hogy megtalálom a párom mondjuk öt év múlva...de akkor már 39 leszek. ..ketyeg a biológiai órám. ..

Igen,erre is képes lennék...akár erre is.De ez csak egy ultima ratio,ha két év múlva is ilyen helyzetben leszek.

Remélem, hogy így lesz,ahogy írod...nagyon remélem...

2014. szept. 19. 16:32

Lányok! Azt nem értitek meg, hogy nem kérte ki mrea véleményeteket ebben a kérdésben. Nem az volt a kérdés, hogy ti megtennétek-e.

Hány évesek vagytok? Van párotok? Voltatok már hasonló helyzetben, hogy megkérdőjelezitek a döntését?

Nem értem, miért ne lehetne tiszteletben tartani más elhatározását? Ha ő ezt teszi, azzal rosszabb lesz nektek? Nem!

És még egyszer elmondom! NEM EZ VOLT A KÉRDÉS! :)

126. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 122. - Angelic smile)
2014. szept. 19. 16:25

mindenki azt csinal es ugy, ahogy akarja;

orulok, hogy nekem voltak szuleim, nagyszuleim, nagynenik, nagybacsik es unokatestverek, meg egyeb retye-rutya mindenfele oldalkocsival egyutt;

ez nem orvosi eset, hanem egyeni onzoseg; reszemrol befejeztem;

125. kisj (válaszként erre: 120. - Angelic smile)
2014. szept. 19. 16:23

Talán azért kötöm azt a szerencsétlen ebet a karóhoz, mert ez az én véleményem.

Amihez jogom van, nemdebár?

124. kisj (válaszként erre: 118. - Mrea)
2014. szept. 19. 16:19

Várni valóban nincs időd és nehéz helyzetben vagy, ezt elismerem.

Engem a dolog személytelensége riaszt el.

Meg az, hogy kicsit -ne haragudj meg érte, de- öncélúnak érzem ezt a dolgot.

Ha valaki egyedülállóként nevel fel egy gyereket, az "rendben" van, hiszen két ember kapcsolatából, szerelméből, vagy legalább vonzódásából született. Hogy ez a kapcsolat végül nem jól alakul, az egy dolog.

Az a véleményem, hogy gyerekeknek nem kémcsőből kell születniük. (kivéve ha egy pár esetében a férfi nemzőképtelen)

123. angelic smile (válaszként erre: 121. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 19. 16:18
Köszönjük Emese! :D
122. angelic smile (válaszként erre: 117. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 19. 16:18

Ne haragudj, de nem értem, miről beszélsz! A kisgyermek helyébe gondolja magát? Ha megkap minden szeretetet, akkor mi a probléma?


Most elsősök az ikreink. A gyerekek 95 %-ának elváltak a szüleik és mondom ezt úgy, hogy nem egy osztályba járnak. Miben is fog különbözni a többiektől? Hol éltek?

2014. szept. 19. 16:17
a sajat felfogasom alapjan a kovetkezoket tennem: megmondanam a tarsamnak, hogy gyermeket szeretnek tole, de! ne feljen, semmilyen kotelezettsege nincs velem szemben; akar maganokiratba is foglalnam; az viszont mas kerdes, hogy ez a gyermekkel szemben etikus-e, hiszen neki is van joga, ami felulirja a te szandekaidat, mert neki nincs joga valasztani;
120. angelic smile (válaszként erre: 107. - Kisj)
2014. szept. 19. 16:14

De látom, hogy nem így gondolod. Kötöd azt a szerencsétlen ebet a karóhoz. Miért?

A fórum indítója nem abban kérte ki a véleményeteket, hogy legyen-e így gyermeke vagy sem. Nem, ő ezt már eldöntötte. Abban kérte ki, hogy - és most olvasd el az 1. számú hsz-t!

2014. szept. 19. 16:12

mi a garancia arra, hogy nehany honapon belul azonnal meg tudnak termekenyiteni es ki tudod hordani, meg tudod szülni, (es meg a penzed sem veszik karba)??

akkor mar 41 vagy :(

118. mrea (válaszként erre: 111. - Kisj)
2014. szept. 19. 16:09

Gondolhatod hogy mennyit gondolkodtam ezen.

Én is azt szeretném, hogy legyen egy szerető apja a gyereknek. DE! Pontosan ezért nem vállaltam még gyereket, mert arra vártam hogy megtalálom azt a férfit akivel együtt, boldogságban, szeretetben nevelhetjük fel az utódunkat. Egy ideig úgy tűnt ez megvan, de sajnos nem úgy végződött ahogy szerettük volna. Ezzel éveim mentek el. Most várhatok még a megfelelő "apára" 2-3-5 évet, de akkor meg már nekem tutira nem lehet gyerekem.


Ezért gondolom úgy hogy lépnem kell addig amíg az egészségem engedi és még az is lehet, hogy később egy boldog párkapcsolatban tudjuk őt felnevelni a nem "nemző" apukájával.


Ennyi idős korban a hozzám való férfiak többsége elvállt 2-3 gyerekkel, akiket én is el tudnék fogadni, de szeretnék sajátot is.


Mire várjak még? A csodára? :/

2014. szept. 19. 16:09

probald magad a kisgyermek helyebe gondolni;

nagyon gyorsan rajonnek a kulonbozosegekre, a hianyossagokra; ha nem adott a sors, a termeszet, marad az orvosi technologia?

116. kisj (válaszként erre: 113. - Mrea)
2014. szept. 19. 16:09
Nem, mert ebben az esetben te tudod, hogy ki az apja.
115. kisj (válaszként erre: 114. - Virag32)
2014. szept. 19. 16:07
Akkor olvad el a 101. bejegyzést
114. virag32 (válaszként erre: 94. - Kisj)
2014. szept. 19. 16:05
Hát végül is az én fiam is más gyereke,mert a párom.az apja,nem én. Ez éles logika.
113. mrea (válaszként erre: 112. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 19. 16:04

Azt értem, hogy neked ez személytelen lenne. Igen, valóban az.


Na de ha nem nevezem meg a "nemzőt" hanem ismeretlenként tüntetem fel, akkor a gyereknek ugyan úgy nincs apja mint ha kémcsővel nemzik.


A végeredmény lényegében ugyan az.

112. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 110. - Mrea)
2014. szept. 19. 16:01
... vagy nem nevezed meg apanak, hanem ismeretlennek; tehat semmi anyagi, erzelmi kotelezettsege nem lesz; nekem abszolut unszimpatikus ez az in vitro megoldas;
111. kisj (válaszként erre: 106. - Mrea)
2014. szept. 19. 15:57

Lehet, hogy nem jobb, de legalább valós személy és nem csupán egy kémcső.

Nekem ez az "aktus" túl személytelen, rideg és steril lenne, de ez csak az én magánvéleményem.

Te tégy úgy, ahogy gondolod. de azért gondolkodj el azon is, hogy mit szólna a leendő gyereked ahhoz, hogy megfosztottad őt egy apától.

110. mrea (válaszként erre: 109. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 19. 15:56

Én nem azt írtam nincs kivel lefeküdni...


Ő viszont már nem akar gyereket mert van neki 3.

Becsapni nem akarom sem őt sem mást.

Ha összefekszem egy tenyészbikával, ahogy te evezted, attól a gyereknek még ugyan úgy nem lesz apja. Hiszen köd előttem köd utánam.


Semmivel sem jobb ...

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook