Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség méhen kívül fórum

Terhesség méhen kívül (beszélgetős fórum)


2021. jan. 12. 14:28
Köszönöm a bíztató szavakat.Nehéz ebben az időszakban higgadtnak maradni,de megpróbálok.Rendellenességet szerencsére nem tapasztaltam.A hasam fájdogál,de nem mondanám erős fájásnak,inkább olyan meg kell jönnie érzés.Folyás mennyisége normális,barnázást nem tapasztaltam.Még 2 hét van hátra a következő Uh-ig akkor leszek a 7. hétben.
2021. jan. 12. 13:51

Méhenkívülinek vannak jelei, vérezgetés, masztolás, görcsök, étvágytalanság, rosszullétek ájulás közli.

Nekem pl volt egy áll petezsákom is (ami igen gyakori) 3 mm volt, de nem nőlt.

Minél előrehaladotabb, annél erősebbek lesznek a tünetek, mert feszíti a petevezetéket.

6. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 3. - Cc7a88f96d)
2021. jan. 12. 13:48
7-8 hétre meghal ha méhenkívüli terhe4ssége van.
5. Borzolo (válaszként erre: 4. - Vike91)
2021. jan. 12. 10:39
Nekem is az a tapasztalatom, hogy a nulladik uh-t érdemes mihamarabb (6. hét környékén megejteni). Akkor már látszik, hogy elindult valami, méhen belül van. Aztán a 7-8. hét körül az újabb Uh-n már látszik a baba, van szívhang és lehet menni tovább a védőnőhöz.
2021. jan. 12. 09:57
Szia! Sokszor futottam én is bele ilyen hozzászólásba, hogy felesleges korán menni, mert az ideg stb. Van is benne igazság meg nincs is! Nekem volt méhen kívüli terhességem, aminél köztudott, hogy minél előbb észre veszik, annál kevesebb "kárt" okoz. A ráérek orvoshoz menni, nálam egy petevezezék kivételt és belső vérzést eredményezett. Úgy hogy még ha sok mindent nem is lehet látni én a jelenlegi terhességemmel szintén az 5. hét környekén már mentem az orvoshoz. Nekem 7mm petezsákot látott akkor, semmi többet. Két hét múlva dobogtak már a szívek (ikreket várok). Tény, hogy idegtépő két hét volt, de engem megnyugtatott hogy méhen belül vannak :) Ha méhen belül látta, nem nagyon értem miért nem zárja ki a méhen kívült. Én a helyedben mindenképp elmennék azonnal egy másik orvoshoz ezzel a diagnózissal, hogy nézze meg ő is! Tapasztalsz esetleg valami szokatlan? Barnázás, vérzés, nyomás érzése az egyik oldalon?
3. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Évi117)
2021. jan. 12. 08:49
7-8ik héten érdemes elmenni az első UHra,előtte úgysem lát semmit.Feleslegesen rakod magad idegbe...
2. Bazinga (válaszként erre: 1. - Évi117)
2021. jan. 12. 07:37
Kedves Évi 117. Nálam 5+6-nál december közepén még csak 1mm volt az embrió, szerintem néhány nappal korábban nem is látott volna semmit a doki. Azóta eltelt egy hónap, időközben az uh-n már láttuk kalimpálni a kis kezét is. Tudom, hogy nagyon nehéz nyugodtnak maradni, de az a legfontosabb és a legtöbb, amit tehetsz.
2021. jan. 12. 06:43
Sziasztok! Jelenleg 5+3 kismama vagyok. Tegnap voltam dokinál,aki csinált UH is,viszont nagyon nyugtalanító a diagnózis :( Nyálkahártya vastagság 16mm benne egy 6*7 cm petezsáknak imponáló géplez.melyben embrió jelenleg nem látható.Nem zárta ki a méhen kívüli terhességet sem. 2 hét múlva kell mennem újra,de addig marad ez a bizonytalanság? Volt már valaki hasonló helyzetben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook