Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség - diéta fórum

Terhesség - diéta (beszélgetős fórum)


1 2 3
68. Nikk_1982 (válaszként erre: 67. - Mamma26)
2012. márc. 7. 17:30

Én Elevitet szedek, de csak 2-3 naponta, ha nem felejtem el. Nekem nincs bajom vele, nem vagyok éhesebb (ettől) mint korábban. Meg magnéziumot, de abból elég nagy adagot.

Talán a tavasz abból a szempontból is jó lesz, egyszerűbben lehet mindenféle zöldséget-gyümölcsöt beszerezni. Mondjuk a kekszek és csokik alternatívájaként. Pár napja egy fél csomag kakaós kekszet benyomtam egy ültő helyemben... :-(

De ha lehet akkor inkább a tejtermékes édességekre startolok rá, pl túró rudi vagy joghurt. Vagy kavarok magamnak túrókrémet, az is tök jó. Akkor legalább megnyugtat a tudat, hogy fehérjét is vittem be, nem csak szénhidrátot.

67. mamma26 (válaszként erre: 66. - Nikk_1982)
2012. márc. 7. 10:22

Hát nekem eddig egy gyümölcsnap jött össze, borzasztó volt az aznap este, de azt kell hogy mondjam megérte, mert másnap tök jól tudtam wc-re menni és a közérzetem is jobb volt. Nem mintha annyira rossz lenne a közérzetem, ha édességet eszem :-), de valahogy könnyebbnek éreztem magam.

Rajtam is most ez az állandó ehetnék van, úgy látszik ilyen ez a 2. trimeszter, de bízom abban, hogy jön a tavasz, a nagy séták és a kevesebb lesz az esti bepunnyadás, nasizás. Amúgy te milyen vitamint szedsz? Én csak magnéziumot és kb. heti egy szem kismama vitamint (a nevét inkább nem írom).

2012. márc. 6. 16:45
Visszaolvasgattam kicsit, és hát a gyümölcsnap... Én meg is halnék. Azt vettem észre amióta terhes vagyok, hogy a gyümölcsök (a banán talán az egyetlen kivétel) csak egy óráig lakatnak jól. Utána éhesebb vagyok mint a gyümi előtt voltam. Gyakorlatilag egész nap megszakítás nélkül ehetnék. Szerintem kellenek az összetett szénhidrátok naponta többször is a terhesség során. Legalábbis nekem tuti :-D
2012. márc. 6. 16:39
Hát nagyon más... Lehet hogyha nem "gyakoroltam" volna az önmegtartóztatást, akkor már +15-nél is tarthatnék. Nem vagyok kifejezetten kívánós egy konkrét dologra, de sokkal inkább kívánom úgy általában az édességet, mint egy jó kis salátát.
64. mamma26 (válaszként erre: 63. - Nikk_1982)
2012. márc. 6. 15:53
Valamiért nekem se szeret a laptop közelében lenni... :-) Gratulálok a kisfiúhoz és a fogyáshoz! Ha így le tudtál fogyni, most biztos nem esik nehezedre annyira a diétára való odafigyelés, bár igaz hogy ez egy más állapot, de neked biztos nagyobb önkontrollod van.
2012. márc. 6. 13:23

Első baba lesz és kisfiú. Aki mellesleg nem igen szereti ha a gép előtt ülök, most is rugdos hogy menjek már. :-)

68 kg-ról indultam, de fél évvel korábban még 80 felett voltam picivel. Innen a barátság a Norbi-féle termékekkel :D Na jó, most nem írok többet, mert tényleg mintha zavarná...

62. mamma26 (válaszként erre: 61. - Nikk_1982)
2012. márc. 6. 07:54

Szia Nikk!


Örülök neked! Látod kicsit pang ez a fórum, de remélem hamarosan felpörög. Szerintem még tök jól állsz a súlyoddal, de azért jobb félni, mint megijedni. Nekem is pont ez (is) a problémám, mostanában nem tudok az édességgel leállni. Mondanál pár dolgot bővebben magadról? Hány kilóról indultál? Kisfiad vagy kis lányod lesz? Első baba?

2012. márc. 2. 15:42

Sziasztok!


Csatlakoznék én is! Én most 24 hetesen +6 kg-nál járok, viszont nem szeretnék elszállni a végére. Leginkább azért aggaszt ez a kilátás, mert újabban nem tudok ellenállni semmilyen édességnek amit meglátok.

A Norbi termékekről elég változatos a véleményem, van ami ízlik, de némelyik gyalázatos, pl az előre szeletelt kenyér, meg a sajt is. Ja és a somlóija sem emlékeztetett somlóira, bár ezen kívül nem volt rossz. Mostanában nem eszem őket csak terhesség előtt amikor fogyókúráztam.

60. 1246f1921c (válaszként erre: 59. - DorkaMoncsi)
2012. febr. 23. 14:14

Általában csak akkor eszek Norbi pékségben, ha a városban vagyunk, és megkívánok valamit. :)


Nekem nincs bajom a termékeivel, fincsik. :)

59. DorkaMoncsi (válaszként erre: 57. - 1246f1921c)
2012. febr. 22. 17:52
Elhiszem:) kinézetre is elég guszta :)
58. DorkaMoncsi (válaszként erre: 56. - Szerénke83)
2012. febr. 22. 17:52
Kinek mi jön be :)
57. 1246f1921c (válaszként erre: 47. - DorkaMoncsi)
2012. febr. 22. 17:49

Én már ettem Norbitól somlóit. :)

Nekem ízlett. :)

56. Szerénke83 (válaszként erre: 55. - DorkaMoncsi)
2012. febr. 22. 16:18
Én elvből nem veszem meg, inkább keresek másik márkát:)
55. DorkaMoncsi (válaszként erre: 53. - Szerénke83)
2012. febr. 22. 16:08

Én sem csak Norbisan eszem, de nem zárkózom el előlük.:) Pl. a pudingja, túró rudija, néha a kalács, stb :)


Kenyerük viszont rossz (szerintem is).

54. DorkaMoncsi (válaszként erre: 52. - Szerénke83)
2012. febr. 22. 16:07
Nekem is a ch-kra kell figyelnem, illetve azt kell számolnom. Hogyhogy neki a kalóriákat is számolni kell?
53. Szerénke83 (válaszként erre: 43. - DorkaMoncsi)
2012. febr. 22. 14:06
Akkor egyed, én bizony nem veszem meg a termékeiket, egyéb más diétás terméket eszem:)
52. Szerénke83 (válaszként erre: 39. - DorkaMoncsi)
2012. febr. 22. 14:05

akit én ismerek és ir-es, annak nagyon oda kell figyelnie a ch bevitelre, kalóriát számol, stb.

persze, meg lehet szokni

51. Babettii (válaszként erre: 49. - Mamma26)
2012. febr. 22. 11:31
Mi csak 24 hetesen tudtuk meg biztosra :) A 18. heti uh. (kórházi) azt mondta a doki mint ha fiút látna, de nem meri tutira mondani, aztán az orvosom a 20. héten azt mondta ő is fiút lát, de nem biztos :( A 24. héten mentünk a dokimhoz aki azt mondta, hogy most már biztos fiú. 26 hetesen voltunk 4D ott azt mondta a doktornő, hogy ezt el sem lehet téveszteni :D Tuti fiú, de mi így is éreztük az elejétől :D
50. DorkaMoncsi (válaszként erre: 49. - Mamma26)
2012. febr. 22. 11:28
Mi pénteken megyünk a 18. hetes UH-ra, hátha majd akkor megmutatja magát.:) Én kisfiút érzek, férjem kislányt.:)
2012. febr. 22. 11:24

Ez jó!!!:-))))

Mostmár én is valami édeset ennék...

Csajok ti tudjátok már a baba nemét? Mi még sajnos nem, mert szemérmes volt a kicsike, de már olyan kíváncsi vagyok.

48. Babettii (válaszként erre: 47. - DorkaMoncsi)
2012. febr. 22. 11:13
Hát most én szívesen legurítanék valamilyen sütit :)
47. DorkaMoncsi (válaszként erre: 46. - Babettii)
2012. febr. 22. 11:11

Már somlói is van Norbisan:D bár azt még nem kóstoltam.:D


Még nem voltam várandós, amikor a szülinapomkor már tudtuk az IR-t, a férjem dietetikus cukrászdából hozott nekem tortát. Ekkor még nagyon idegenkedtem az egésztől, hiszen kb 2 hete tudtam a bajom.

Akkor szerettem bele a cukormentes kajákba. Valami mennyei volt az a torta (gyümölcsös-joghurtos volt). A piskóta full olyan ízű volt, mint cukrosan, a krémben érződött, h édesítő van benne, de valami fantasztikus volt...na most jól meg is kívántam.:)))

2012. febr. 22. 11:01
Egy időben én is ettem Norbi rúdit meg pudingot meg lehetett kapni táblás Norbi csokit epreset meg tejeset. De én amennyi édességet megeszek úgy voltam vele az a kevés legyen igazán finom :D Pl a somlóit egyszerűen imádom semmiért sem adnám egy Norbi rúdiért :))
45. DorkaMoncsi (válaszként erre: 44. - Babettii)
2012. febr. 22. 10:57
Én is eszek túró rudit, Norbisat.:) (szerintem komolyan finomabb, mint a többi:))
2012. febr. 22. 10:45

Én nem követem a Réka módszereit nem igazán tudom miből áll, de az tény, hogy szép egészséges gyerekei vannak, szóval nem csinálja rosszul amit csinál :D

Én az első 4 hónapban nem ettem semmi édeset mert nem kívántam, de azóta meg csak azt kívánom, el se tudnám képzelni, hogy ne egyek meg egy túró rúdit vagy hasonlót legalább néha. Persze ha a baba érdekei úgy kívánnák (mondjuk cukros lennék) akkor megállnám, de most nagyon jól érzem magam én is meg ő is :)

43. DorkaMoncsi (válaszként erre: 20. - Szerénke83)
2012. febr. 22. 10:34
Az szerintem is túlzás, és Réka már csúnya is, egyáltalán nem nőies. Viszont igaz, ami igaz...elég sokra vitték Norbival, és az étkezi szokások, valamint az ételek, amit kínálnak, az igenis egészséges.
42. DorkaMoncsi (válaszként erre: 41. - DorkaMoncsi)
2012. febr. 22. 10:33
(Hozzáteszem, így a bébikém sem jut olyan dolgokhoz, ami "mű", több vitaminhoz jut, stb.)
41. DorkaMoncsi (válaszként erre: 19. - Mamma26)
2012. febr. 22. 10:31

Hát nézd, én nyilván csak olyat tudok ajánlani, amit a cukrosoknak mondanak. Persze ez nem zárja ki azt, hogy egy nem cukros ne ehetne így.


Én a napomat így osztom be:

reggeli: 7-8 óra között

tízórai: 9.30-10 óra között

ebéd: 12-14 óra között

uzsonna: 16-17 óra között

vacsora: 19-20 óra között

(ha éhes vagyok akkor 22 óra körül még egy almát megeszek)


Igen, hülyeség az, h este 18 óra után nem lehet enni semmit. Bármit lehet, mértékkel (nyilván nem este 11-kor). Nekem ezeket az időpontokat dietetikus mondta (kis részben neki köszönhető, hogy most várandós vagyok).


Kaják pedig: mint írtam, kizárólag teljes kiőrlésű pékárut eszem. Fehér rizs helyett kizárólag barnát, vagy basmatit. Semmi édesség - előtte sem voltam túl édességmániás, nem volt nehéz lemondanom róla. Ha néha eszek, akkor kizárólag dietetikus édességet. Sima kristálycukor teljesen sztornó, helyette xilit. És még sorolhatnám... Ja, és a Norbis kajákat is szoktam enni.


Külön étrendet nem mondanék, túl sok lenne. Viszont írok egy kajás naplót (is), amiben leírom, h naponta mit eszek. Ha valakit érdekel, akkor ott olvashatja.:)

40. Babettii (válaszként erre: 38. - Mamma26)
2012. febr. 22. 10:24
Én nem hittem volna, hogy savas leszek mivel azt se tudtam előtte, hogy mi az :) Én 27 hetes vagyok és 9 kg-nál tartok, de szerintem sokat számít az is, hogy milyen alkat az ember meg hogy hol van az a kg :) Nem hinném, hogy a tiéd annyira sok :D Bár értem miért nem szeretnél sokat hízni,de én magamon úgy veszem észre, hogy mindegy mit csinálok azok a kilók akkor is jönnek :D
39. DorkaMoncsi (válaszként erre: 15. - Szerénke83)
2012. febr. 22. 10:21
Nem, nem diétázok, csak egészségesen eszem. És egyáltalán nem kőkemény a dolog, sőt... :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook