Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Inzulinrezisztencia - diéta terhesség alatt, terhességi cukor fórum

Inzulinrezisztencia - diéta terhesség alatt, terhességi cukor (beszélgetős fórum)


11. Ayrana
2014. aug. 13. 07:54

Köszönöm, aranyosak vagytok! :) Ki fogom próbálni az ötleteket!

Tegnap főztem valami cukkinis csirkemellet. Egész jó lett, pedig tegnap találtam ki. :)

10. Zebra25 (válaszként erre: 8. - Ayrana)
2014. aug. 12. 13:48

Én szoktam zabkását csinálni vízzel, xilittel és egyéb ízesítőkkel. Mondjuk fahéjasat.

De lehet reggelire omlettet csinálni, sok-sok zöldséggel. Én szoktam hamis lángost is csinálni. Beáztatom a zabpelyhet kicsi vízbe, megsózom, majd amikor megpuhult kisütöm mint a lapcsánkát. Megkenem valamivel a tetejét, reszelek rá sajtot és kész a reggeli vagy a vacsora.

Tízóraira és uzsira lehet enni korpovit kekszet, de csinálhatsz is magadnak valamilyen kekszet.

Egyél mandulát vagy diót mondjuk tízóraira, mert rengeteg a vitamin bennük, és a vércukorszintet szinten tartják.

Csinálj palacsintát magadnak előre, akár 2 napra is. Töltsd meg sonkával és friss zöldséggel, vagy épp xilites citromhéjas túróval.

9. H.H.
2014. aug. 12. 12:01

Nekem terhességi diabétesz miatt kellett tartanom a 150 gramm-s CH diétát, és ezzel sikeresen elkerültem, hogy inzulint kapjak. Nekem egy dietetikus azt mondta, hogy csak a CH-ra figyeljek, a kcalra nem kell. (természetesen mondjuk ne egyek meg pl. egy fél kg csirkemellt, mert abban jóformán nincs CH)

Én reggelire és vacsorára is mondjuk ettem virslit vagy ettem tojásrántottát azért, hogy ne az unalmas kenyér, felvágott, zöldség kombinációt egyem. Persze figyeltem arra, hogy a megfelelő CH-t azért bevigyem, így kiegészítettem ezeket valamivel. Bár hozzáteszem nekem a kenyér és még valami variáció sem volt unalmas. :-)

8. Ayrana (válaszként erre: 7. - Zebra25)
2014. aug. 11. 21:25
Az a baj,hogy egyáltalán nem tudok a diéta mellett változatosan enni. Állandóan ugyanaz a kenyérfajta szalámival meg valami zöldséggel reggelire. A tízórait megvariálom,de az nem sok. Ebédre főzök valamit,de azt is mire kitalálom,hogy miből ehetek annyit,amit megéri egyáltalán megcsinálni... Az uzsi néha gyümölcs, de igazából az is kevés mennyiségre. A vacsi már megint az a kenyér,amit unok... Már legszívesebben nem ennék semmit, mert annyira unom... :( De reggelire meg vacsira lassú felszívódásúra elég nehéz variálni, főleg ami még jól is esik... Hát még,hogy változatos legyen...
7. Zebra25 (válaszként erre: 6. - Ayrana)
2014. aug. 11. 14:26

Nem lehet tudni előre ezt, mert pl én csak gyümit tízóraira nem tudok enni, mert fél óra múlva éhes vagyok, de vannak IR betegek akiknek elég tízóraira a gyömölcs.

Kismama vagy, azért fontos hogy elegendő gyümölcs és zöldség jusson a szervezetedbe. De a gyümi ugye a diéta miatt kicsit kényes. Én azt mondom, hogy nem azon a 2 dl narancslén fog múlni ha a többit betartod.

Figyeld a tested jelzéseit.

6. Ayrana (válaszként erre: 5. - Zebra25)
2014. aug. 11. 14:10

Köszi! :)

174cm vagyok és jelenleg 60-61kg. A terhesség előtt is azt mondták,hogy nem kell fogynom,akkor 65kg voltam.


Ja nem akartam édességgel tömni magam,csak mondjuk ha megiszok 2dl 100%-os narancslét pluszban,akkor nem lesz-e baj. :)

2014. aug. 11. 13:10
Szia! A diétát mindenképpen tartsd. Ezzel azt akarom mondani, hogyha nincs iszonyú túlsúlyod, akkor kicsit emeld meg a ch adagodat. Mondjuk legyen 180g ha 160-at fogyasztottál eddig, de csak szigorúan olyasmit egyél amit nekünk szabad. El fogod kerülni a terhességi diabéteszt. Megéri betartani a szabályokat. Az IR nem garancia arra, hogy akkor neked lesz terhességi cukrod. Nekem sem volt.
2014. aug. 11. 13:08

Rajtam nincs túlsúly, sőt 2 kilót fogytam a 16.hétre, hozzátenném ,hogy kb 18 hete diétázom, azóta összesen 4et fogytam.

Jövőhéten megyek cukorterhelésre. Akkor az eredménytől függetlenül tartsam +/-5-tel a diétát? :/

2014. aug. 11. 08:03
Szia! IR- es vagyok. Csak Mercket szedtem és nem diétáztam :/ Így már a 16. héten kialakult a diabétesz. Ez van az én hülyeségen volt... Mondjuk ennek ellenére nem híztam. A 24. hétig másfél kg jött fel. Először 160 g ch- t ettem én is, majd emelni kellet mert nem híztam 180- 200 g között ettem, ezzel a mennyiséggel jó volt a cukrom és lassan híztam. Terhesség végére + 10 kg. 1 hónap múlva már a szülés előtti súlyomnál voltam. Szóval a diéta marha fontos! És a 20-30 g ch- val elszúrás sok.
2014. aug. 11. 06:39

Szia. Nekem is magas az inzulinom, az első terhességemnél oem kellett diétáznom, és rendben volt a cukrom. A második babánál magasabb volt a terheléses cukor eredményem, így 160 gramm szénhidrát diétát kellett tartanom. Eleinte nehéz volt, de aztán belejöttem, és nem okozott gondot. Egyébként onnantól a terhesség végéig egy kilót híztam.

A ch mennyiséget be kell tartani, plusz-mínusz öt gramm lehet a napi eltérés.

2014. aug. 11. 06:24

Sziasztok!

Ir-es vagyok és jelenleg 13 hetes kismama. Múlt héten voltam az endokrinológusnál, a javaslatára már felére csökkentetettem a Merckformin xr 500-as gyógyszert,ami azt jelenti,hogy a napi 2 helyett, 1 db-ot szedek,majd a héten teljesen elhagyom.


Azt tudom,hogy az első trimeszter után nem számít az inzulin, nem is fogják mérni,csak a cukrot, az inzulin már nem árthat a babának.


A kérdésem az lenne,hogy aki hasonló cipőben jár, az végig tudta-e tartani a 160g-os ch diétát, illetve,hogy így megúszta -e a terhességi cukorbetegséget? A kettő között ténylegesen szoros összefüggés van, vagy a diéta ellenére is kialakulhat? Ha néha 20-30ch-val elszúrnám a napi adagot annak lenne következménye?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook