Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség - diéta fórum

Terhesség - diéta (beszélgetős fórum)


1 2 3
38. mamma26 (válaszként erre: 34. - Babettii)
2012. febr. 22. 10:16
Még én is dolgozom. Pont azt írtam valamelyik hozzászólásban, hogy akkor én se nasizgatok, csak este ha hazaérek. Egyébként a 21. hétben vagyok és kb. 6 kilónál tartok. Nekem még hálisten' nincs gondom a savval, de hallottam, hogy sok kismamánál előjön.
2012. febr. 22. 10:15
Én nem vettem ilyesmit mert fölösleges pénz kidobásnak érzem, de mint más vizsgálatokat ezt is fontosnak tartom és tényleg nem olyan hosszadalmas, hogy annyira feltudná zaklatni a babákat!!
2012. febr. 22. 10:13
Eleve nem engedném forgalomba hozni hogy bárki megvegye.Ez az én véleményem,stressznek teszik ki a babókat vele,szerintem.
35. Babettii (válaszként erre: 33. - Moonlight87)
2012. febr. 22. 10:10
Ebben lehet valami :) Nem is szokta sokáig hallgatni a védőnő csak megkeresi és megnézi az adatokat, hogy jók-e és már veszi is el. Az én fiam amíg nem volt ekkora mindig megpróbált elbújni a védőnő meg kereshette :D
34. Babettii (válaszként erre: 31. - Mamma26)
2012. febr. 22. 10:08
Így már érthető. Én este szinte már nem is tudok enni. Általában 8 órakor eszek még 3 db virslit vagy hasonlót és kész. Az éjszakát végig alszom bár nem mondhatnám, hogy túl jól :( Néha már érzem a savamat és nagyon kellemetlen ilyenkor jön a darálós keksz meg a tej :) Mondjuk nem tudom, hogy számít-e,de én még dolgozom így az időt sem tudom elütni az evéssel :) De olyan sokat híztál? Mennyit pontosan?
2012. febr. 22. 10:08
Hát nekem azt mondta anno a dokim hogy a babák félnek a doplertől amivel a szívhangot nézik,a lányom rendszeresen lerugta:))
2012. febr. 22. 10:06
Ja meg hát engem apa mindig elkísér az orvoshoz meg a klórházba és nagyon élvezi a dolgot. Neki sokat jelent hogy láthatja hiszen nem őt rugdossa egész nap, így neki külön élmény az uh. és alig várja, hogy menjünk!
31. mamma26 (válaszként erre: 27. - Babettii)
2012. febr. 22. 10:04
Igazad van teljesen! Ha te látod magadon, hogy okés, akkor az úgy is van, ne foglalkozz mással! Szerintem érzi mindenki magán, hogy mi a jó neki. Sajnos én viszont azt érzem magamon, hogy nem okés, hogy este 10kor eszem. Aludni se tudok rendesen és szerintem nem is teszek jót vele magamnak, úgyhogy most azon vagyok, hogy ezt rendbe tegyem.
30. Babettii (válaszként erre: 28. - Moonlight87)
2012. febr. 22. 10:04
Hét én valahol jónak ítélem meg azt, hogy ilyen sok vizsgálat van hiszen nem tudhatod mi történik ott bent a picivel és hát te sem vagy mellékes. Ha baj van azt jobb időben észrevenni. Például a kötelező uh. én kevésnek találom, bár nekem van orvosom aki minden hónapban megvizsgál rendesen meg uh. is csinál, de ha ő nem lenne akkor kb. 4 szer látnám a picit a 9 hónap alatt. Védőnőnél eddig 4 szer voltam és eleinte unalma volt, de most már, ha megyek nézi a pici szívhangját és nagyon jó érzés hallgatni :D
29. mamma26 (válaszként erre: 26. - 1246f1921c)
2012. febr. 22. 09:59
Hát akkor nagyon szorítok!!! ;-) Amúgy szerintem tök jól étkezel! Ahogy a nagykönyvben meg van írva. Én is szedtem a folsavat már próbálkozás előtt 3 hónappal. Szerintem mindent szuperül csinálsz, szóval drukkolok!
28. Moonlight87 (válaszként erre: 25. - Mamma26)
2012. febr. 22. 09:56
Hát én havonta jártam uh-ra,nem tudom másnál is így volt-e,aztán a vérvételek,a súly ellenőrzés.Igazából tudom hogy mindenkinél így van,csak akik engem gondoztak a terhesség alatt végig ezt éreztették.
2012. febr. 22. 09:53
Én sem vagyok a híve annak hogy egy kismamának el kell magát hagynia csak néha túlzásba viszik a védőnők is ezt a dolgot. Én látnám magamon, ha nagyon gáz lenne a helyzet, de tudom, hogy mennyit eszek és mekkora vagyok, és nem érzem úgy, hogy olyan nagyon sokat híztam volna :( Attól, hogy terhes vagyok próbálok ugyan olyan fitt és csinos lenni mint előtte és hát őszintén elég kritikus tudok lenni magammal, de most úgy gondolom jó úton haladok :)
26. 1246f1921c (válaszként erre: 19. - Mamma26)
2012. febr. 22. 09:53

Már több mint egy hónapja, mikor elkezdtem szedni a folsavat és a vitaminokat, életmódot kezdtem váltani.

Főképp változatosan próbálok étrendet kialakítani, amiben van gyümölcs, zöldség, saláták és nem csak liszt, tészta és burgonya.


Persze ezeket is eszem, de ha már rizst főzök, akkor rakott zöldségtálként csinálom. Ha valami rakott húst csinálok, teszek hozzá tököt, padlizsánt, karifolt, vagy bármit amit épp betudok szerezni. :)

És oda figyelek azért a mennyiségre is.

Olajat ritkán használok, a legtöbb mindent sütőben, vagy light margarinban készítek. :)

Fehér lisztet is keverve rétes, vagy rozsliszttel. :)


Egyébként még csak ma vagyok a 7. ciklusnapomon, három napja dolgozunk a babán, mától már esélyes napokat ír a kalkulátor. :)

25. mamma26 (válaszként erre: 22. - Moonlight87)
2012. febr. 22. 09:47
Ezt hogy érted? Miből érezted, hogy betegségként kezelik?
2012. febr. 22. 09:46
CSAJOK NEM TUDOM TÖBBSZÖR LEÍRNI, HOGY NEM A FOGYÓKÚRA A CÉLOM, HANEM EGY EGÉSZSÉGES BABA és mellette, ha nem túl nagy bűn egy viszonylag csinos mama.
23. mamma26 (válaszként erre: 21. - Babettii)
2012. febr. 22. 09:46
Gratulálok neked is a babához! A terhességi cukrod rendben volt? Én kicsit parázok tőle.
2012. febr. 22. 09:45
Engem egyébként nagyon bosszantott hogy szinte betegségként kezelték a terhességet.Végig azt éreztem a 9 hónap alatt.
2012. febr. 22. 09:36

Sziasztok!

Én babavárás előtt fogytam le 6 kg-ot. Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok akkor 68 kg voltam. A 20. hétig csak +3 kg jött fel :) Már nagyon boldog is voltam, mert elég hízékony vagyok és azt gondoltam biztos sokat fogok felszedni. Azóta mint ha öntenék rém a kilókat pedig semmivel sem eszem többet, most 77 kg vagyok és 27 hetes. A védőnőm már mondta, hogy diétázzak viszont mivel így sem eszek sokat meg zsíros ételeket nem tudom mit kéne csinálja. Talán ne is egyek.? Én azt nem fogom megtenni már a baba miatt sem. Eszek én mindent zöldséget, gyümölcsöt, napi 1 csokit tuti meg rendesen főzeléket, levest, húst stb. Nem is érzem magam kövérnek. a pocim jó nagy, de ennyi.

Most úgy vagyok vele, hogy hízok amennyi feljön csak ő legyen egészséges aztán, ha megszületett majd szép lassan elkezdek tornázni. Fogyókúrázni nem fogok mert nem akarom, hogy a tejem elapadjon( ha lesz).

2012. febr. 22. 09:35

Szerintem túl van lihegve ez az egész.

Persze az sem jó, ha 30 kg-t hízol (mint anyu mindhárom terhességgel) és tudom, hogy a toxémia miatt kell odafigyelni, de már túlzásnak tartom, amit csinálnak, illetve amit a média közvetít kedves Rékával az élen...

2012. febr. 22. 09:31

Szerénke: Természetesen nem úgy szeretnék diétázni, mintha fogyóznék, csak oda szeretnék kicsit figyelni magamra, 100%-ig a baba érdekeit szem előtt tarva. Csak az akaraterőm kicsit alábbhagyott mostanában (nem is tudom miért...:-)) és azért indítottam ezt a fórumot, hogy segítsük egymást hasznos tippekkel. Egyébként teljesen igaz amit leírtál, a védőnős mérés előtt már görcsben van a gyomrom, hogy jaj mit fog mondani...

DorkaMoncsi: Örülök, hogy te is itt vagy! Van pár tipped egészséges vacsikra? Általában egész nap oda tudok figyelni magamra, de ahogy hazaérek a munkából nem mindig tudom megállni, hogy ne faljak be egy jó nagy adag kaját (pláne, ha a férjem főzött).

Moonlight: Veled ellentétben én még most is dolgozom és még kb. 3 hónapig számítanak is rám. :-( Nekem meg pont az a bajom, hogy a munkahelyen még tartom magam, de este, ahogy leeresztek kicsit, jön a fincsi vacsi.:-)

TündisDream: Üdv neked is! Nagyon szorítok, hogy minél előbb összejöjjön nektek is a baba. Mióta próbálkoztok változtattál valamit az étrendeden?

2012. febr. 22. 09:23

Nem, terhesség előtt fogytam ennyit!

Amint kiderült, hogy jön Máté, nem foglalkoztam vele!

Nem voltak kemény rosszulléteim, talán 3x hánytam, nem volt vészes, tudtam enni!

Sőt többször émelyegtem, de ha ettem, elmúlt.

És az első 4 hónapban visszajött az az 5-6 kiló,amit közvetlenül a terhesség előtt adtam le.

Onnantól jött a diéta és az odafigyelés.

Onnantól havi 1-2 kilót híztam csak és nagyon megdícsért mindig a drúr:)

De persze az egész világot szídtam gyümölcsnapon, mert olyan éhes voltam egész nap és nagyon szenvedtem:-S

17. 1246f1921c (válaszként erre: 16. - Szerénke83)
2012. febr. 22. 09:21

A terhességi rosszullétek alatt fogytál ennyit?


Nem azért írtam, hogy megbántsalak, csak sokan tévedésbe esnek, ha arról van szó, a kismama ilyenkor ehet bátran bármikor, bármennyit, mindent amit megkíván. :)


A 13-14 kg pedig szerintem nem sok, egy normál terhességi hízás.

Ennél többet én sem szeretnék majd hízni, olyan 10-12 kg között tervezem, de hát ugye "Ember tervez..." . :) Aztán majd meglátjuk.

16. Szerénke83 (válaszként erre: 13. - 1246f1921c)
2012. febr. 22. 09:18

Én is azt írtam, hogy nem kell 2 ember helyett enni!

Tudod én terhesség előtt fogytam 5-6 kilót,amit azonnal fel is szedtem (jojo effektus), mert az mondtam, hogy én márpedig nem fogok magamtól semmit sem megvonni.


Mint írtam odefigyelve híztam 13-14 kilót és a dokim megdícsért a végén, hogy ügyes voltam, belőlem ennyit lehetett kihozni! Amúgy is hízékony alkat voltam, nálunk ez jónak számított!

2012. febr. 22. 09:16

Ha egy ember megkíván késő délután egy hamburgert, akkor azt ne lelkiismeretfurdalással egye meg.

Én erre gondolok!


De neked muszáj diétáznod és tudom, hogy az ir-nek kőkeményen kell diétázni és odafigyelni!

2012. febr. 22. 09:15
Nekem a dokim azt mondta hogy mivel igen jó húsban vagyok a babát nem érdekli hogy eszek-e,ő az összes tartalékomat fel fogja élni,így is lett és 3400 grammal született 10/9-es Apgarral:)
13. 1246f1921c (válaszként erre: 11. - Szerénke83)
2012. febr. 22. 09:15

Elviekben nem szabad bűntelenül enni.

Több helyen hangoztatják az orvosok, hogy ilyenkor NEM két ember helyett eszik egy kismama. Maximum 300-400 Kalóriával ajánlott többet enni, ami nem tesz ki többet 2 zsemlés szendvicsnél.


Ha már 10 kg felett vagy és még van hátra 6-8 heted, a legtöbb orvos diétára fog, hogy többet ne hízz.


Szerintem picit odalehet erre figyelni egész terhesség alatt.

Nem feltétlenül kell azt érteni, hogy ilyenkor a mami répát rágcsál egész nap, csak megpróbál oda figyelni mit, mennyit, mikor eszik. :)

12. DorkaMoncsi (válaszként erre: 11. - Szerénke83)
2012. febr. 22. 09:11

Attól függ ki mit nevez diétának. Szerintem csak koplalni ne koplaljon.


Az én dolgomat is diétának hívják, holott ez nem igazán az, csupán egészséges táplálkozás.

2012. febr. 22. 09:10

Odafigyelve én olyan 13-14 kilót híztam, de megmondom őszintén nem érdekelt.

Nm evéletlenül növeszt a kismama egy kis zsírpárnát:)

A szoptatás alatt szintén nem fogyókúráztam, mert az első a gyerek!

Bár utáltam magam és nagyon kövér voltam, de amint abbahagytuk a szoptatást nekirugaszkodtam és lefogytam. Most már nayon sovány vagyok, sosem voltam ilyen vékony egyébként.


Szerintem ez az egész el van hibvázva!

Azért aki egészséges és nem indokolt az ne diétázzon már terhesen! Élvezd ki, hogy most szabad enni bűntelenül!


Tudod milyen rossz, amikor muszáj odafigyelni és minden egyes védőnői mérlegelés előtt ökölben van a gyomrod, hogy jaj, vajon mennyit híztál, most biztos leszúrnak.

Élvezd ki, hogy ehetsz, persze nem kell kettő helyett, de szerintem butaság diétűzni terhesen, ha nem indokolt!

10. Moonlight87 (válaszként erre: 5. - Mamma26)
2012. febr. 22. 09:09
Köszönöm szépen.Diétát nem tartottam,ellenben mivel a munkakörömből fakadóan ne dolgozhattam,táppénzen voltam és a dokim a lelkemre kötötte hogy nehogy hízni merjek:)))Igazából a rosszullétek miatt volt hogy csak zöldséget tudtam rágcsálni:)
2012. febr. 22. 09:08

Én abban hiszek, hogy sokszor (napi 5-6 alkalommal) enni keveset, és odafigyelni mit... Legyen 3 főétkezés, a köztesbe meg mehet gyümölcs, joghurt, ilyesmi.

(Meg persze én cukormentesen eszem, számolom a CH-kat. Pl. fehér kenyeret azt sme tudom mikor ettem utoljára, teljes kiőrlésűt eszem, stb...tudnám még sorolni.:))

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook