Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha valaki kövéren lesz terhes, az a veszélyesebb, ha diétázik terhesség alatt, vagy az ha nem? fórum

Ha valaki kövéren lesz terhes, az a veszélyesebb, ha diétázik terhesség alatt, vagy az ha nem? (tudásbázis kérdés)


2012. ápr. 4. 11:32

A második lányom születésekor kevesebb volt a súlyom

mint mikor terhes lettem.4 kereszt fehérje volt a vizeletemben és ezért az 5-6 hónaptól teljesen sómentes ételeket szabadott csak ennem.Minden héten 1 napon almanapot kellett tartanom.Ilyen szigorú diétával az életem során nem találkoztam.

A lányom ennek ellenére 3100 gr és 52 cm-el született, makk egészségesen.Az ismerőseim szerint

olyan szép és formás soha nem voltam,pedig 84 kg- ról indultam és 70 kg -al jöttem ki a kórházból.

Igaz, ez 35 éve történt.Ma már biztosan találsz jobb tanácsokat is. Sok sikert kívánok: Zsuzsa

2012. ápr. 4. 10:32
Ha annyira kivánod az édességet föleg a csokit akkor egyél dibatikusat. Rittert vagy update-ot. Ne milkát mert abban fruktóz van aminek ugyanannyi a kalória értéke mint a cukornak. Nagyon finomak csak valamennyivel drágábbak. Ha valaki tényleg betartja az egészséges táplálkozást az nem hizhat. Itt arra gondolok hogy semmi finomitott ch és semmi cukor.
2012. ápr. 4. 09:19
Egyik ismerősöm cukrosoknak való diétát tartott a terhesség alatt, tehát egészségesen étkezett és nem az étel mennyiséget vonta meg magától. Fogyott a hájacskából, de közben nőtt a pocak, így szinte semmit sem hízott a terhesség alatt.
23. Szilvita (válaszként erre: 21. - Annamari28)
2012. ápr. 3. 08:29
De jó hogy ezt írtad, mert én is norbizok, és pont gondolkoztam rajta, vajon ha terhes leszek, folytathatom-e.
2012. ápr. 3. 08:28

Szia:)

Én 82 kilóval kezdtem a terhességem, inzulin rezisztenciával, pcos, volt esély, hogy terhességi cukrom lesz, ezért félidőig, mikor rendesen mérik a terhességi cukrot, nekem már volt vagy 5 cukormérésem. Sosem volt semmi gond. Félidőig odafigyeltem, nagyjából úgy ettem, mint a cukrosok, kicsit kevesebb szigorral, pl. ettem banánt. Félidőben 79 kiló voltam, onnan elengedtem magam, nutella és egyéb finomságok, 95 kiló lettem az utolsó 4 hónap alatt.

Szerintem a túlsúly csak annyiban veszélyes, hogy nagyobb eséllyel lesz magas vérnyomásod, és társai, amik a terhesség alatt felmerülhetnek. De nem 8 kilónál, hanem 20-30 kiló súlyfeleslegnél. Szerintem. Én is azt mondtam egyébként, hogy nem akarok még egyszer 80 kilósan teherbe esni.

2007. júl. 18. 15:37
Terhességem előtt kezdtem el az update módzser, elég hatásos volt, azán nem sokkal megtudtam, hogy terhes vagyok. Felmerült a kérdés, hogy folytathatom-e, megkérdeztem Norbit és azt tanácsolta, hogy természetesen, de az 1,2,3 -as kód időbeli betartásával, hogy a szervezetemtől ne vonjak meg semmit. Elmondhatom, hogy egész terhesség alatt csakis 7kg-ot híztam.
20. 7130b15964 (válaszként erre: 12. - 09d65bf33d)
2007. máj. 2. 15:57
Nem azt találtam furcsának, hogy naponta méred magad, hanem azt, hogy este. Normális esetben reggel "üresen" szokták mérni a súlyt, testzsírszázalékot stb. Nem sok értelmét látom az esti mérésnek. De ezek szerint, te másként véled.
19. Icus (válaszként erre: 17. - 09d65bf33d)
2007. máj. 2. 13:00
Fokozatosan kontroláltam magam. Nagyon könnyen tudtam magam szinte kivülről figyelni. Ez máskor sosem sikerült csak a terhességeim alatt. Soha nem éheztem, de elég volt egy zsemle reggelire és nem kellett 5-öt megennem hogy ne legyek éhes. Az édességgel, pedig úgy voltam, minden nap délelőtt megettem, egy "eperjoghurtos Garfild" csoki ( mert azt kivántam állandóan), de csak egyet!!! Szép lassan elmajszoltam, és ez elég volt egész napra.
2007. máj. 2. 06:40
"Terhességem"-et akartam írni, csak lemaradt az "m".
17. 09d65bf33d (válaszként erre: 16. - Icus)
2007. máj. 2. 06:38
Őszintén szólva te vagy a 2. eset, akiről hallom, hogy a terhesség alatt nem hízott hanem fogyott. Nagyon ügyes vagy, így utólag is! Meg fogom próbálni én is, hogy ne hízzak (vagy legalábbis ne sokat), de azért nekem biztos nehezebben fog menni (előző terhessége tapasztalatai alapján, mert nekem sajnos egyáltalán nem csökkent az étvágyam és egyáltaán nem volt hányingerem sem, viszont ha nem ettem, akkor olyan gyengének éreztem magam, hogy szó szerint remegett a kezem meg a lábam). Mindegy, majd csak lesz valahogy. Még egy kérdés: szerintetek narancsbőr elleni krémet lehet használni terhesség alatt?
16. Icus (válaszként erre: 9. - 09d65bf33d)
2007. máj. 1. 16:32

Szia!


Én két gyermeket szültem, az elsőnél 108kg voltam nikor terhes lettem, 98kg voltam, mikor megszültem. 2 hónap alatt 115 kg-ra híztam a szopiztatás alatt.

A második gyermekemmel 118kg voltam mikor terhes lettem 105-108kg voltam mire megszültem(már nem emlékszem pontosan. Szoptatás alatt itt is felmentem vagy 120kg-ra.


Minda két terhességemmel veszélyeztettet terhes voltam és nem a kövérségem miatt. Végig kellett feküdnöm mond a két terhességemet, és ezt szó szerint értsd! Mégsem híztam, hanem folyamatosan fogytam, egyszerűen soha nem ettem olyan ésszerűen , mint a két terhességem alatt. Végig a benem lévő babára gondoltam és tudtam, hogy most kettőnkért eszek, és nem kettőnk helyett. Egyébként engem a kövérségem miatt soha egyetlen orvos, családtag, ismerős sem bántott, soha megjegyzést nem tettek rám a súlyom miatt. Egyszer szólt a második terheségem közepe felé a főorvos, hogy ugye nem fogyókúrázok, mert annak nem most van itt az ideje!! Mondtam neki, hogy nem, egyszerűen, nem kívánok annyit enni. Erre, csak annyit mondott, hogy rendben, de nagyon figyeljek, hogy mit eszek, mert ha továbbra is ilyen iramban fogyok, befektet megint.

Hát ennyi az én történetem, és mint látod én nem 8 kiló felesleggel küzködtem.

2007. ápr. 24. 22:05
Nem igazán jó diétázni terhesség alatt. Én a lányommal 25 kilót híztam, pedig nem ettem sokat kivéve az első 8 hetet, de még akkor nem is tudtam hogy terhes vagyok ekkor jött rám 10 kiló. Onnan pedig már nem volt túl sok a hízás. A kisfiamnál odafigyeltem hogy mit eszek, és estére már pl csak egy joghurtot ettem zabkorpával, hogy ne legyek éhes. Ha csokit kívántam inkább reggel ettem, nem pedig estére, így 10 kilót híztam a fiammal. Szoptatás alatt 6 kilót szedtem fel, így jelentős túlsúlyom van, csinálom a 90 naposat, de light-osan szóval így 3 hónap alatt lement 8-9 kiló, tejem is van. Terhesen ne diétázz, inkább próbálj meg odafigyelni, hogy mit eszel, sok zöldség, gyümölcs, hal, sovány húsok salátával. Ne foglalkozz azzal mit mondd a család, nem ők tudják hogy neked és a babának mi a jó. Szóval ésszel mértékkel.
2007. ápr. 24. 21:26

Kedves Borzi! Ez attól függ. Fordulj orvoshoz!

Terhesség és szoptatás alatt kizárólag szakember (orvos ÉS dietetikus) felügyelete mellett szabad.

2007. ápr. 24. 21:20
Most is és állapotosként is edd + amit kívánsz, csak mértékkel :) Az a 8kg plusz nem gáz. Szerintem. Ha kismama leszel, akkor főleg ne a súlyoddal foglalkozz, le fog az menni! Tudod, fő az optimizmus, és a nasi!
12. 09d65bf33d (válaszként erre: 11. - 7130b15964)
2007. ápr. 24. 20:26
Szeretem gyakran kontrollálni a súlyom, mert képes vagyok (ha tényleg elengedem magam és mindenből annyit eszek amennyit a szervezetem kíván), egy hét alatt több kilót is felszedni. Tavaly pl. a terhességem 23. hetében 4 kilót híztam, mikor egy hétig nem álltam mérlegre (persze nyaralni voltunk, az ínycsiklandó svédasztalos reggeli, ebéd és vacsora megtette a hatását-nem bírtam ellenállni, mindent meg kellett kóstolnom).Amúgy nem jellemző rám az ennyire gyors hízás, sőt, nehezen is hízok, (még nehezebben fogyok). SZóval ezért állok én esténként a mérlegre.
11. 7130b15964 (válaszként erre: 9. - 09d65bf33d)
2007. ápr. 24. 20:17
Egyáltalán milyen ötlettől vezérelve állsz te este a mérlegre?
10. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 9. - 09d65bf33d)
2007. ápr. 24. 18:55

Ugy probald megvalositani a dietat, amennyire tudod. Ha nagyon kivansz valamit, hat edd meg, mindenki bunozik neha.

En peldaul neha rakattanok valamire, es aztan elunom es nem kivanom. Volt ez igy a csokoladeval is, napokig csak edesseget zabaltam, de tudtam, ha visszafogom magam, akkor kinozni fog es sokaig, mig ha megeszem, megunom.

Probalj magadra inkabb ugy hatni, hogy rendben, ennyivel tobbet ettem, akkor most annyival tobbet kell miatta mozognom, es kesz. Ha nem eszed, amire vagysz, depis leszel. Az sem jobb.

2007. ápr. 24. 18:36

Na jó, annyira kövér nem vagyok, de 8 kg fölösleg van rajtam.Az első terhességemet 10 kg plusszal kezdtem de utáltam hogy végig szekált a családom és az orvos is a végefelé, hogy ne hízzak tovább (15 kg-ot híztam összesen), tiszta ideg voltam minden este, mikor a mérlegre álltam, meg a végefelé már nem akartam elmenni a védőnőhöz sem mert féltem hogy mit fog szólni. Eldöntöttem hogy a második terhességemet normál súllyal akarom kezdeni, de nem sikerült (szülés utántól kezdve 10 kg-ot adtam le,de még 8 maradt rajtam). Hát most ez a helyzet. A legszörnyűbb hogy eszéletlenül kívánom az édességet, az egész napom egy harc önmagammal, sajnos estefelé (a legrosszabbkor) van hogy nem bírom tovább és rávetem magam a csokira. Annyira finom!

Egyébként még nem vagyok terhes, csak tervezem lassan, mivel a munkám miatt nem tehetem meg hogy 2x menjek GYED-re, tehát egyszerre lenne jó "letudnom" a babaprojektet.

2007. ápr. 24. 18:18
Egy egeszseges baba akarhany kilo plusszt is meger, csak ne legyenek komplikaciok.
7. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 5. - 09d65bf33d)
2007. ápr. 24. 18:16
Az orvost kell errol megkerdezni, ha nem veszelyes az anyara nezve, akkor inkabb egyen egeszsegesen, es utana fogyi, de addig ne, hacsak tenyleg nem szolit erre fel az orvos.
2007. ápr. 24. 18:14

Semmi esetre sem diétázz terhesség alatt,mert az a magzatra káros lehet.Ha terhesség előtt is

kövér voltál akkor várd meg a szülést,és utána diétázzál,de csak akkor,ha már a pici nem szopik.

2007. ápr. 24. 18:07
Ok, de ha az egészséges táplálkozástól is hízik valaki (egyébként nem, csak terhesség alatt), akkor mi legyen?
2007. ápr. 24. 17:57

Ez jelenthet egeszsegesebb taplalkozast is, nem?

Ha ezt takarja, az nem karos a magzatra, de a tulsuly veszelyesse valhat a terhesseg alatt.

2007. ápr. 24. 17:53
Számomra nem teljesen világos miért, de állítólag veszélyes ha a terhesség kezdetekor valaki túlsúlyos illetve ha sokat hízik a várandósság ideje alatt. Ugyanakkor a terhesség alatt fogyókúrázni tilos. Saját tapasztalatból tudom hogy terhesség alatt ha annyit ettem, mint máskor mikor fogyóztam nemhogy nem fogytam, de úgy jöttek rám a kilók hogy el sem akartam hinni. Akkor mi a megoldás?
2007. ápr. 24. 17:52

Hát valószínüleg nem tesz jót a babának, ha nem jut elég tápanyaghoz.

Ilyenkor szerintem a 90 napos lehet a legjobb!

=)

2007. ápr. 24. 17:48
Ha valaki kövéren lesz terhes, az a veszélyesebb, ha diétázik terhesség alatt, vagy az ha nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook