Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesnaptár - 5 hetes terhesség fórum

Terhesnaptár - 5 hetes terhesség (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Terhesnaptár - 5 hetes terhesség

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1244. Jávorfa (válaszként erre: 1239. - Ice kuszi)
2007. nov. 5. 13:44

ice kuszi, én is azt mondom, ne aggódj, és majd én is próbállak mindig megnyugtatni, de az igaz, hogy én sajnos nem igazán tudom lazán venni a terhességet, feltehetően a korábbi problémáim miatt.


Tehát, a nagy számok törvénye szerint szép és tutira egészséges babád fog születni, és nagyon fontos, hogy minden nap tudjál örülni annak, hogy ott növekszik a pocidban.


Én az aggódásaiddal is tudok azonosulni, de a világért sem szeretném, hogy a velem való beszélgetések továbi aggodalmakat szüljenek benned.


Az én terhességi problémáim többfélék voltak, és nem gondolom, hogy Neked ilyenfajta problémáid bármikor is lesznek.

Annyit szeretnék ezzel kapcs. mondani, hogy nagyon sok időt töltöttem már e problémák miatt kórházban, és emiatt nagyon sok terhességi problémával találkoztam, máskokéval és a magaméval is. De kismamáknak soha nem beszélek különösebben ezekről, mert egy kismama ne a mások terhességi problémáival legyen szerintem elfoglalva, hanem azzal, hogy örvendezzen a babájának. Ám mint látod, a Down-ügyet mégis megemlítettem, mert kérdezted, mi a véleményünk a 14 hetes ultrahangról.


Szerintem amikor aggódni kezdesz, gondolj arra, hogy nekem talán sokkal több aggódnivalóm van, mint Neked, különösebben mégsem aggódom.


Kisbaba a kézben: hát én nem vagyok egy mintaanya. Szerintem a mai napig nem tudom, hogyan is kéne a nagykönyv szerint tartani egy csecsemőt. De azért csak megfogtam mindig valahogy az enyémeket.

Az elején nem tudja tartani a fejét a baba, meg kell támasztani a nyakát, és nem jó ültetni a karodon sem, míg magától nem tudja tartani a gerincét.De szerintem ezeket tudni fogod, vagy már most is tudod.

1243. Jávorfa (válaszként erre: 1241. - Ice kuszi)
2007. nov. 5. 13:29

Ice, kuszi, először is ehhez a hozzászólásodhoz mondanék valamit. Az ultrahanggal kapcs. : Szerintem próbálj meg utána járni, hogy a nyaki bőrredők ultrahangos vizsgálata melyik terhességi héten javallott. Csak azért mondom, mert nekem volt egy terhességem, amikor ráfogták a 20.hét környékén a babámra, hogy Down-baba lesz, és nekem hiányzott ez a bizonyos 13. hét környéki ultrahang, amikor a nyaki bőrredőket Down-szempontból érdemes vizsgálni.


Nagyon sok hercehurcánk volt Down-ügyben, persze a babám tök egészséges lett, de azt a 13.hét körüli ultrahangot többet nem szeretném kihagyni emiatt. Legalább tudjam, mi az ábra.


Lehet, hogy 14 hetesen már késő a nyaki bőrredők vizsgálata, ezért mondom, hogy járj utána.


Maszekban akármelyik doki csinál neked ultrahangot a kellő időben, én azt javaslom, ne hagyd ki.

Egyébként öt terhességgel a hátam mögött úgy döntöttem, ultrahangra csak maszek dokihoz megyek, 18 hetes vizsgálatra pedig 3D-re. A gerinc csak 3D-n látszik teljesen.

1242. davider (válaszként erre: 1241. - Ice kuszi)
2007. nov. 5. 13:23
nem baj nekem is ugy volt 12.hét de a manocska akkorát nőt,hogy ott megállapitották már a betöltött 14.hétben vagyok:)Szoval nem gond ők már akkor látják a lényeget :)
1241. ice kuszi (válaszként erre: 1240. - Davider)
2007. nov. 5. 13:02
Köszi, olyan édes vagy, hogy mindig nyugtatgatsz, annyira most nem görcsölök rajta, csak még nem merem túlságosan beleélni magam! Pont két hét múlva megyek uh-ra 19-én, akkor már majdnem 14 hetes leszek! Nálunk a 13. héten csinálják, meg amúgy sem volt korábbra időpont!:-(((( De nem baj, hogy ilyen későn csinálják, vagy igen???
1240. davider (válaszként erre: 1239. - Ice kuszi)
2007. nov. 5. 12:56
Nyugi drág tudod minden okés lesz:))
1239. ice kuszi (válaszként erre: 1238. - Jávorfa)
2007. nov. 5. 12:44
Igen, remélem az uh után megnyugszom teljesen, és akkor egy szép időszak következik. Néha olyan lelkiismeret-furdalásom van, hogy elszúrom az aggódással ezt a szép időszakot! Milyen problémáid voltak az előző terhességeidnél? Olvastam, hogy volt vetélésed is, nagyon sajnálom!:-((( De neked már három gyerkőc után nem kell azon aggódnod, hogy fogod tudni ellátni, stb. Nekem ilyen is gyakran megfordul a fejemben, még szinte sosem volt kisbaba a kezemben!:-(((
1238. Jávorfa (válaszként erre: 1237. - Ice kuszi)
2007. nov. 5. 12:25

Hát igen, terhességeim számát illetően nincs mit panaszkodnom, azt hiszem. Sajnos az összes korábbi terhességem tele volt problémákkal, de ha végeredményt nézzük, hogy van már három gyermekem, emiatt sincs okom panaszra.


A mostani terhességem egészen jól indult, eddig problémamentes, és ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy 4 eddigi terhességemet máris túlszárnyaltam, mert ilyenkorra négy esetben már jelentkeztek a problémáim.


Úgyhogy egészen bizakodó vagyok, és mindenkit erre bíztatok, hogy a legnagyobb lelki nyugalommal növessze a pocakját.


ice kuszi, Te lassan a második trimeszterbe érsz, szép idők lesznek, majd meglátod!

1237. ice kuszi (válaszként erre: 1236. - Jávorfa)
2007. nov. 5. 12:17
Igen, el sem tudom mondani mennyire örülök neki! Látom, te már tapasztalt vagy terhesség ügyben!:-))) Nekem ez az első terhességem! Te hogy vagy? Hogy viseled?
1236. Jávorfa (válaszként erre: 1235. - Ice kuszi)
2007. nov. 5. 12:08
Szia ice kuszi! Ezek szerint 11 hetesek vagytok, jó érzés lehet...
1235. ice kuszi
2007. nov. 5. 12:05

Sziasztok! Hát, csajok eléggé eltűntetek erről a fórumról, remélem azért jól vagytok. Mókuslány, Erika, Krisztin, Bebe, Adri, halljátok?:-)))

Üdv az újaknak!

Msee! Ne aggódj, én is rettegtem a 7. hét körül, mivel barátnőm akkor veszítette el az ő kicsikéjét, de túléltük!:-))) Ti is rendben lesztek, meglátod! Én még most sem nyugodtam meg, majd 13 hetes uh után talán, de addig még két hét!:-((( Nekem a 8. hét körül javult a hányinger, de ma megint olyan émelygős napom van! De sebaj, ez a legkevesebb!:-)))

Jávorfa! Gratula neked is!:-)))

1234. Jávorfa (válaszként erre: 1231. - A560c5eb8c)
2007. nov. 5. 11:54

Szia Msee!


Én ma kezdtem a hetedik hetet a kis "ribizlivel", aki állítólag akkora, mint egy ribizli.


Remélem, hogy mindkettőnk babája szép nagyra fog nőni!!!

2007. nov. 5. 11:48

Sziasztok Csajok!!

Remélem mindenki jól van, már rég jártam erre!

1232. davider (válaszként erre: 1231. - A560c5eb8c)
2007. nov. 5. 11:26
Gratulálok a pocilakodhoz és most ne gondolj ilyenekre nem lesz gond pozitivan és minden rendben lesz sajnos a vetélés bármikor jöhet,DE TE ne gondolj ilyenre most örülj a pocilakodnak és pihenj amennyit csak tutsz:)
2007. nov. 5. 11:22
Sziasztok:)Én most a 7. héten vagyok és elég jol viselem a dolgokat! A méhem sokat feszül, ha rámjön a hányinger akkor az nagyon erősen jön:( Még szerencsére nem hánytam:) Én leginkább a vetéléstől félek mert nem akarom elveszíteni a kis pocaklakónkat!! Bár azt olvastam hogy az 5. vagy a 6. hét után 2% csökken a vetélés kockázata! Ez igaz ugye?:)
1230. davider
2007. nov. 3. 23:24
Remélem mindenki jol van:)Mi igen szerintem lassan megjönn manocska vannak jelek ha ezek azok akkor és ennél is fájdalmasabb lesz nem élem tul tehát kispociksok olvasatok sokat a szülésről és készüljetek lelkileg rá fontos,ne rettegjetek:)
1229. bebe82
2007. okt. 31. 12:42
:)))))
2007. okt. 31. 12:37

Nekem is már kezd elmúlni az émelygésem.

Kitartás már csak kb. 2 hét és jobb lesz. :)

1227. bebe82
2007. okt. 31. 12:32
Mostmár jól. :)
1226. Mókuslány (válaszként erre: 1225. - Bebe82)
2007. okt. 31. 12:30

Szia!

Hogy vagytok?

1225. bebe82
2007. okt. 31. 12:26
Sziasztok!
2007. okt. 31. 11:33

Hali Mamik, remélem Mindenki jól van.

Kicsit döglődik a fórumunk.

Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok!


puszika

1223. davider (válaszként erre: 1222. - Ice kuszi)
2007. okt. 30. 20:08
Na akkor meg én léptem le te csak ovatosan dolgozz vigyázz magatokra:))
1222. ice kuszi (válaszként erre: 1221. - Davider)
2007. okt. 30. 10:12
Én vagyok, de csak olvasgatni van időm, sok a munka!:-(((
1221. davider
2007. okt. 30. 10:10

itt is pangás mostanában:(


Azért remélem mindenki jol van:)

2007. okt. 29. 15:55
Sehol senki?
1219. davider
2007. okt. 29. 11:50
Szoval aki eddig nem hallott rola lesz újabb pocakos találkozo november 17.-én aki szeretne jönni az 100%-ra mondja és irjon privit a részleteket ott megbeszéljük ne untassuk a többieket:))
1218. bebe82 (válaszként erre: 1217. - Davider)
2007. okt. 29. 10:54
Ezt leszámítva igen. Bár ezt is szívesen viselem. :)))
1217. davider (válaszként erre: 1213. - Mókuslány)
2007. okt. 29. 10:33

Van általában egy évben kétszer ez a nagy a hungexpos amugy meg vannak kicsik:))babanet.hu azon belül börzék nézzd meg hátha lesz felétek is de megéri ténleg vannak jo dolgok:))


Ja sziasztok jol vagytok???


Bebe édes kis babod van ha dolgozol békén hagy én kiscsajom is ha alszom ő is nyugton van de ha felkellek megmozdulok rögtön kavar:))Ti amugy jol vagytok:)

1216. bebe82
2007. okt. 29. 09:31

Mostmár jobb.

Ez a kis bébi tudja, hogy hétköznap dolgoznom kell.

1215. Mókuslány (válaszként erre: 1214. - Bebe82)
2007. okt. 29. 09:29
Ó Te szegény, remélem most már jobban vagy.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook