Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Télen, két kiskorú gyermekkel kitehetnek az albérletből? fórum

Télen, két kiskorú gyermekkel kitehetnek az albérletből? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
75. 0084acbe42 (válaszként erre: 20. - Ee76744249)
2014. nov. 29. 16:33
Talán inkább meg kéne köszönni,nem megsértődni.
74. f8db0709b8 (válaszként erre: 68. - Kriszta773)
2014. nov. 29. 14:53

Hát akkor kerülj TE olyan helyzetbe,hogy a biztosra szülsz,aztán elválsz,az exed letojja a gyereket,de mindenből kiforgat és albérletbe kényszerülsz!

Tudod ítélkezni könnyű.....

73. gaby82 (válaszként erre: 71. - Andi6020)
2014. nov. 29. 14:28
Persze,már tudom,hogy felesleges..de tudod én velem nem volt még ilyen..mert nyíltan és őszintén szeretem az 'ügyeimet'rendezni.Akármilyen hihetetlen is:-)
72. gaby82 (válaszként erre: 69. - Kriszta773)
2014. nov. 29. 14:26
Akkor legyen részed sok ilyen 'becsületes'emberben.:-) De aztán ne keseregj,csak így jött ki a lépés:-)
71. andi6020 (válaszként erre: 70. - Gaby82)
2014. nov. 29. 14:24
Máshogy jött nekik össze. Gondolom veled is előfordult már ilyen. Felesleges ezen rugózni.
70. gaby82 (válaszként erre: 69. - Kriszta773)
2014. nov. 29. 14:20

De van benne átvágás,mert azt mondta,maradhatunk egy,másfél évig!!Nem értem,hogy te ezt miért nem érted meg?!Ha azt mondta volna beköltözés előtt,hogy figyu,árulom a lakást,úgy költözzetek be,hogy ha jön vevő,eladom!Ez tiszta sor lett volna!!Nem?Persze,egy albérlet nem örökre szól,de ha valamit lefixálok valakivel,ahhoz én tartom magam!!Ennyi!Ha nem érted a lényeget,sajnálom.


A másik pedig,hogy a mai világban,ha azt várnánk,hogy saját lakás vásárlása után legyen gyerek,akkor vagy soha,vagy 40-50 évesen szülnének az emberek!Sima átlag emberről beszélek,akit anyuka-apuka nem tud nyomni pénzzel,vagy épp nem élnek a szülők!Mert tudod nagyon sok ilyen van!Az állandóságot pedig nem csak a 'lakással' tudod megadni a gyerekednek..De örülök,hogy neked minden kerek,és te soha nem tévedtél még semmiben!:-) Majd ha bizalmat szavazol valakinek és átver..talán megértesz:-)

69. kriszta773 (válaszként erre: 65. - Tavasz007)
2014. nov. 29. 13:29
leírta, hogy van szerződés, amiben 2 hónapos felmondási idő van, ezt is kérte a tulaj, hogy 2 hónap múlva költözzenek ki. nincs benne semmi átvágás vagy szemétség, csak így jött ki a lépés.
68. kriszta773 (válaszként erre: 63. - Gaby82)
2014. nov. 29. 13:27

hát bocsi, de aki annyira az állandóságra törekszik, és fészket akar rakni, annak talán gyerekvállalás előtt el kéne filóznia, hogy megvannak-e a feltételek, például saját otthon :)


manapság az albérletek többsége azért születik, mert nem tudják eladni a lakásukat, vagy nem akarják mélyen áron alul, benne van a pakliban ez is. de felesleges dühöngeni, mert attól nem oldódik meg semmi, a megoldáson kell dolgozni, hogy minél előbb legyen egy új albérlet :)

2014. nov. 29. 12:07
A mai ingatlanpiacon egy baromállat az, aki elengedi a vevőt.
2014. nov. 29. 12:05
télleg tapló a tulaj!!!
2014. nov. 29. 12:05

ha van szerződés, h abban 2 hónap felmondási idő van, akkor érveljetek azzal!!!


Ha nem jelentett be Titeket, akkor meg mondjátok, h feldobod őket...mert etikátlan és nem becsületes, és akkor Te sem leszel az.

2014. nov. 29. 05:47
Simán kirakhatnak....tavaly nekem nyár végén 1 hetem volt új lakást találni 2 gyerekkel,mert a tulaj eladta a házat....mi akartuk megvenni,nekünk nem adta,a fejünk fölül meg igen....vannak ilyen tapló tulajok....
63. gaby82 (válaszként erre: 62. - Kriszta773)
2014. nov. 28. 21:54

Akkor nem egyformán gondolkodunk!Én nem szeretem a 'felesleges'cécókat,és az állandóságra törekszem a gyerekeimmel kapcsolatban..amíg nem lesz saját!Lehet szerinted 'túl reagálom',de ezt meg lehetett volna 'előzni',ha korrekt a tulaj!Nincs azzal semmi baj,ha el akarja adni a lakását,csak nem kellett volna azt mondania,hogy tutira nem adja el!Érted?Én a tiszta munkát szeretem:-)



Remélem,hogy nyerek vasárnap:-)

62. kriszta773 (válaszként erre: 58. - Gaby82)
2014. nov. 28. 21:10

szerintem túlzásba esel :) nekem is van családom, gyerekem, sosem éreztem úgy, hogy egy költözéssel beletaposnék a lelkivilágukba, és ez számukra milyen borzalmas dolog :) ha nem csinálsz belőle drámát, a gyerekek még élvezik is az ilyesmit.


az is megoldható simán, hogy a férjednek ne kelljen emiatt kivennie szabit, ne haragudj, de egy háztartást összecuccolni macerás, de nem egy lehetetlen feladat, amivel egy ember nem tud boldogulni. akkor rosszul szervezed a dolgot, a bútorokat meg úgysem ti cipelitek át gondolom


teljesen megértem, hogy mérges vagy és nem akarod újra a cécót, de attól még jönnek az életben olyan helyzetek, amiket az ember nem szeret, utál, mégis meg kell oldani, és egy költözésnél rosszabb ne történjen veled :)


egy albérlet amúgy sem egy tutira bebiztosított örök hely, bármikor előfordulhat, hogy másikat kell keresni. mert az a lakás nem a te tulajdonod, nem te rendelkezel vele. vagy szerinted a "szemét" tulajnak ilyen szituban vissza kéne utasítania a vevőjét, hogy ti ott maradhassatok, ki tudja, meddig? lehet, hogy holnap nyertek a lottón, és cuccoltok el :))))

61. gaby82
2014. nov. 28. 20:38
Ha csak rólam lenne szó,leszarnám ha költözködni kéne akár kéthavonta!De itt egy családról van szó!Na mindegy..remélem azért megértettél kicsit:)
60. gaby82 (válaszként erre: 56. - Kriszta773)
2014. nov. 28. 20:26
nem vagyok amúgy ilyen ember,csak nagyot csalódtam,dühös vagyok..mert egyébként neki is van gyereke..épp ezért nyíltan kellett volna beszélnie,mint ahogy én.És ahhoz tartania magát..
59. gaby82 (válaszként erre: 56. - Kriszta773)
2014. nov. 28. 20:24
Én tudtam,hogy két hónap múlva nem tudtunk volna elköltözni,azért kellett volna az az egy év..és én őszintén megmondtam azt is,hogy nem az ő lakását tervezzük megvenni.Én is átvághattam volna,hogy ígérgetem,hogy majd mi megvesszük..Lehetne ezen vitatkozni-itt az őszinteségről,bizalomról van szó!Ha kerek perec megmondja,hogy ha van vevője,eladja a lakást,nem költözünk ide:(érted?
58. gaby82 (válaszként erre: 54. - Kriszta773)
2014. nov. 28. 20:19
Azért pénzkiesés,mert Németországban napi 16 órát dolgozik megfeszített munkatempóban..ki kell vennie szabadságot csak ez miatt,/heti 80ezer ft/hogy el tudjunk cuccolni,mivel a bútorokon kívül igen sok cucc van,amit ha egyedül pakolnék,igen sokára végeznék..Te nem értesz meg engem sajnos..lehet,hogy te is cuccoltál már sokszor..nem tudom van e gyereked?/szerintem nincs,vagy akkor nem volt/Én nem szerettem volna már költözködni a gyerekek "lelki"világa miatt,nem vagyunk mi vándorcigányok.Épp azért kerestem olyat,ami elvileg hosszú távú lett volna,hogy már csak a saját lakásunkba kelljen költözködni.Én értem,hogy te mit mondasz..De magamból kiindulva én a számból nem csinálnék segget!Érted mi bánt?:)
57. andi6020 (válaszként erre: 45. - Gaby82)
2014. nov. 28. 20:17
Pfff...jellemző :P
2014. nov. 28. 20:16

nézd kicsit emberibb oldalról a dolgokat. az is megtörténhetett volna, hogy ti szóltok két hónap múlva, mentek máshová, a tulaj is dühönghetne, hogy csomó más érdeklődőt elhajtott


míg nála valószínűleg több tízmilka a tét, nálatok annyi, hogy másik albérletet kell keresnetek. persze kényelmetlen és kellemetlen szitu, de azért nem olyan, amiben bosszúállásra meg feljelentgetésre kellene gondolni, én ezt valahogy abszolút nem értem meg

55. andi6020 (válaszként erre: 20. - Ee76744249)
2014. nov. 28. 20:15
Inkább köszönnéd meg!
54. kriszta773 (válaszként erre: 49. - Gaby82)
2014. nov. 28. 20:10

szerintem nagyon elvakult vagy, és nem látod a személyes sértődésedtől a valóságot. valószínűleg a lakás tulaja sem két hónapra akarta kiadni a lakását, ha már a kiadás mellett döntött, lehet, hogy régóta nem tudta eladni, és mindenki hosszú távú bérlőket szeretne


és szerintem közel sem lehet a te problémád az övéhez, ha el akarta adni a lakást, mert valószínűleg jobban szüksége van arra a sok millióra, mint neked arra, hogy kattints egy-kettőt a neten, és találj egy új kiadó lakást. én is költöztem már párszor, az mindig macerás, de azért nem akkora cécó, hogy ilyen nagy drámát kelljen csapni, azt sem értem, a férjednek ez miért pénzkiesés. költöztetni hétvégén is szoktak például :)


megértem teljesen, hogy dühös vagy és tele a tököd, hogy megint költözni kell, mikor már örültél, hogy végre nyugton vagytok, de ezt az elvakult köpködést és hogy jól kiszúrnál a tulajjal, azt nem értem meg. megérteném, ha arról lenne szó, hogy titeket kirak, mert másnak adná ki a lakást, de azt azért totál meg lehet érteni, ha valaki hirtelen talál egy vevőt, hogy nem fogja elutasítani

53. gaby82 (válaszként erre: 51. - Aville)
2014. nov. 28. 20:09
igen be akarnak februárban
52. gaby82 (válaszként erre: 47. - Kriszta773)
2014. nov. 28. 20:08
igen,nézünk másik albérletet,csak nem könnyű megmondani a gyerekeknek,hogy megint odébb kell állni..Mert a tulaj megbízhatatlan volt
51. Aville
2014. nov. 28. 20:05
És az új tulaj be akar költözni? Nem lehet vele megbeszélni, h tőle béreljétek a lakást?
50. gaby82 (válaszként erre: 48. - Regin_a)
2014. nov. 28. 20:05
oké köszi
49. gaby82 (válaszként erre: 46. - Kriszta773)
2014. nov. 28. 20:04
Hát tudod,én igenis problémát és kiszúrást látok!Nemrég költözködtünk,a két iskolás gyerekemet le kellett adni a Mamához,a férjemnek pénzkiesés volt a munkahelyén..3 évet laktunk az előzőben,ahol tudtuk,hogy eladó a lakás,mert a tulaj korrekt EMBER volt!!Igen,azt megértem,hogy szar a helyzet a deviza hitel miatt és szabadulni akar tőle,mert jött egy vevő!De akkor kérdem én..amikor jöttem megnézni a lakást és direkt mondtam,hogy hosszútávra tervezünk,minimum egy év..akkor ő miért mondta azt,hogy az jó neki is és nem akarja most áron alul eladni a lakását?!/egyébként lóvésok/Mondtam is neki,hogy van két gyerek,ne szórakozzunk egymással..akkor te ezt minek neveznéd?Nem átvágásnak?Az egy évet azért beszétük,mert mondtam neki,hogy akkor tudunk kb.sajátot venni..na mindegy,ezt csak az tudja megérteni,aki járt már ilyen cipőben.Mert én az őszinteséget szeretem,megbíztam benne..
48. Regin_a (válaszként erre: 45. - Gaby82)
2014. nov. 28. 19:51

És mivan az apehhel, NAV-val?

Adózási ismeret?

Azt mondaná, hogy jövőre majd bevallja és annyi


Hogy megéri-e?

VAgy találsz albit vagy ott maradsz az ünepekre is.

Kaucióra ügyelj hogy visszajárjon és visszakapd

47. kriszta773 (válaszként erre: 44. - Regin_a)
2014. nov. 28. 19:35
de mennyivel egyszerűbb lenne új albérletet nézni ;)
46. kriszta773 (válaszként erre: 31. - Gaby82)
2014. nov. 28. 19:32

megmondom az őszintét, én ebben nem látok semmi szemétséget, sem kiszúrást, és nem értem a problémát sem.

a tulaj mondta, hogy árulja a lakást, de ha nem is mondta volna, az ő lakása, miért ne adhatná el? nézd a másik oldalról, el akarod adni a lakásodat, de nem megy a piac, kiadod, hogy legalább valami pénzt hozzon, váratlanul meg akarják venni, mégis mit teszel? csak azért, mert az albérlő hisztériát csap, essen el több tízmilliótól?


másrészt meg a kéthavi kaució szerintem visszajár ilyenkor, dögivel találhattok bárhol bármilyen albérletet, dugig van a piac. akkor mi a probléma? persze, kényelmetlen, hogy újból át kell cuccolni, de nem a világvége, anyagilag nem jártok rosszabbul, mert albérletet ugyanúgy fizetni kellett volna

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook