Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejallergiás gyerekek fórum

Tejallergiás gyerekek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
313. gabilive (válaszként erre: 312. - Ice kuszi)
2009. aug. 28. 15:38
Hát az tény,hogy minél később kezdődik el a diéta,annál később fogja kinőni.Nem értem,mit szarakodnak annyit azzal a vérrel,nálunk egy hét alatt megvolt az eredmény!
312. ice kuszi (válaszként erre: 311. - Gabilive)
2009. aug. 28. 15:32

Most 15 és fél hós, egy hónap míg meg lesz a véreredmény, és ha az is negatív, akkor még több idő, amíg diagnózis lesz. Igaz, hogy addig diétázunk, de ha negatív minden eredmény, akkor újra be kell vezetni a tejtermékeket, és akkor az eddigi diéta hiába volt. Arról nem is beszélve, hogy arra már lesz másfél éves, vagy még az sem késő?

Az étvágytalanság miatt is fontos lenne, hogy legyen javulás, mert van olyan időszak, hogy alig eszik valamit, és már ránézésre is sovány, és kisebb, mint a hasonló korúak!

311. gabilive (válaszként erre: 310. - Ice kuszi)
2009. aug. 28. 15:22
Nálunk már 2 hónaposan kiderült,mert kiütései lettek.Ő is csak anyatejet kapott,de az általam elfogyasztott tejtermékekből bejutott az anyatejbe a tejfehérje,és attól jött ki rajta.Addig nem is hallottam,hogy ilyesmi is létezik.Igaz,hogy először melegkiütésnek nézték,de szerencsére nem hagytam annyiban a dolgot,és egy másik gyerekorvos ránézésre megmondta,hogy ez tejallergia.Viszont ő is azt mondta,hogy 1 éves korára kinövi,nem kell csináljunk semmit.De bizony nem nőtte ki,és én is joghurtot adtam neki először,amikor újra kijöttek a kiütései.Akkor vittük el allergológiára,és kezdtük a diétát.Akkor ő is 13 hónapos volt,tehát még nem késtetek le semmiről.
310. ice kuszi (válaszként erre: 309. - Gabilive)
2009. aug. 28. 15:15
Nálunk az a helyzet, hogy két hós kora óta nagyon étvágytalan, kicsi súlyú, stb, de nem volt más tünete addig, amíg nem kapott tejterméket. Ezer orvosnál jártunk, de senki sem mondta, hogy allergiás lehet, nem is sejtettük! Csak anyatejet kapott! Egy évesen adtam neki először joghurtot, krémtúrót, akkor kezdődött a hasmenés! Így 14 hósan merült fel a gyanú, és csak most, 15 és fél hósan jutottunk el a vizsgálatra!
309. gabilive (válaszként erre: 308. - Ice kuszi)
2009. aug. 28. 15:08

Épp most olvastam bele a naplódba.

Az hogy allergiás a tejre,nem azt jelenti,hogy nem ihat tejet,hanem semmilyen tejterméket!Tehát pici joghurtot,vagy krémtúrót sem,mert ugyanúgy okozzák a tüneteket.Az,hogy elvileg 9 hónapos kortól kaphat egy baba tejterméket,csak azokra vonatkozik,akik nem allergiásak rá.Aki igen,annak egészen addig nem szabad,amig ki nem növi,mert csak igy fogja kinőni!

308. ice kuszi (válaszként erre: 306. - Gabilive)
2009. aug. 28. 15:04

Akkor valószínű, hogy nálunk sem fogja kimutatni:-(((

Nekünk is ezek a tünetek voltak (hasmenés, véres-nyálkás széklet, néha hányás, és a legrosszabb az étvágytalanság), és elmúltak mióta elhagytuk a tejtermékeket.

De most már én is egyre bizonytalanabb vagyok...

2009. aug. 28. 14:57

Szia! Nálunk úgy tudom úgy működnek a dolgok, hogyha allergia-gyanús, akkor minden tesztet végigcsinálnak, és ha minden negatív, akkor megállapítják a tünetek alapján az allergiát. De ahhoz szerintem újra be kell majd vezetni a tejtermékeket, és előhozni a tüneteket. Jó lenne, ha erre nem lenne szükség, mert már egy ideje diétázunk, meg regeneráltuk a bélflóráját (mert neki elég durva véres hasmenése volt), és akkor ez mind hiába lett volna. Most olvastam vissza, hogy a te picid mindig hányt. Nelli is gyakran hányt, csak én nem is sejtettem, hogy ettől. Nálatok mikor kezdődtek a tünetek? Születése után egyből?

Az az igazság, ez a teszt elbizonytalanított, mert mindenhol ezt állítják a legbiztosabbnak. Bár olvastam, ilyen kicsiknél ez sem 100%!

Köszi a választ!

306. gabilive (válaszként erre: 304. - Ice kuszi)
2009. aug. 28. 14:56

Szia!

Nálunk is forditva volt,a vér nem mutatott ki semmit,a bőrteszt igen.Viszont a szomszédunkban van egy kislány,akinek szintén emésztőszervi problémái voltak,konkrétan hasmenés,véres széklet. 1 évesen csinálták meg neki mindkét tesztet,és mindegyik negativ lett.Aztán,mikor hazamentek,éjszakára feldagadt a karja,ahol a tesztet csinálták,és 3 napig olyan hasmenése volt,hogy már teljesen megijedtek.Visszamentek a dokihoz,és mondta,hogy igen,van ilyen is,sőt nagyon sokféle tünet lehet.A legbiztosabb tényleg az,hogy kihagyni az étrendjéből azt a bizonyos ételt,amire valőszinűleg allergiás,és pár napon belül meg kell szűnjenek a tünetek.

4.kérdésedre:Bizony okozhatja joghurt,krémtúró is,sőt,minden amiben bármilyen tejszármazék van.Ebbe beletartoznak kekszek,bébiételek,de még bizonyos felvágottak,virslik is.Mindent el kell olvasni,mi van benne,mert ha bármilyen pici tejszármazékot tartalmaz,azt már nem szabad megennie.

A teszteket félévente csinálják újra,tehát pár hónap alatt is kinőhető,de csak ha szigorúan betartja a diétát.

Az én lányomnak is 20 hónaposan még pozitiv volt a tesztje,26 hónaposan már negativ.Azóta semmi baja.(kopp-kopp-kopp)

305. Arka (válaszként erre: 304. - Ice kuszi)
2009. aug. 28. 09:22

Hello!

Én úgy tudom, hogy mindenféle teszt csak mankó, csak segítség ahhoz, hogy meg tudják állapítani, hogy mi lehet az allergén. Az az igazi diagnózis, ha azt a valamit kihagyod teljesen az étkezésből és megszűnnek a tünetek. Nekem ezt a gasztrós mondta, ezért nem mentünk semmilyen tesztre, mert egyértelműek a tünetek.

Az egyik barátnőmnek a kisfia a vérvétel szerint semmit nem ehetne. Nagyon durva diétát tartottak, de a tünetek ugyanúgy, mindig kéthetente fellángoltak (ekcéma). Most nem diétáznak és nem rosszabodott, de nem is javult, minden ugyanolyan.

Nem gondolkoztál homeopátián?

2009. aug. 26. 15:56

Sziasztok! Tegnap csináltak bőrtesztet, ami negatív lett! Ma levették a vért, aminek az eredményére egy hónapot kell várni!

1. kérdés: Tapasztalt már valaki olyat, hogy a bőrteszt nem, de a vérvétel kimutatta az allergiát? Mert ha jól tudom, ez fordítva szokott lenni!

2. kérdés: Ha az allergia nálunk nem okoz egyébként bőrtüneteket (csak emésztőszervit), akkor is ki kellene, hogy mutassa a bőrteszt?

3. kérdés: Ha minden negatív lesz, mi az esélye, hogy mégis allergiás?

4. kérdés: Van olyan, hogy egy baba szervezete egy évesen még nem tudja emészteni a tehéntejet, és ez panaszokat okozhat, de ez pár hónap múlva megszűnik? Milyen tünetek lehetnek ilyenkor? Okozhatja ezt joghurt, krémtúró is? Mert ő még csak ezeket kapta!

Előre is köszi a válaszokat, ha valaki tud hozzászólni! Sajnos a helyzet változatlan, nagyon hadilábon állunk az evéssel, és nem nagyon hízunk már hónapok óta!:-(((

2009. aug. 12. 17:05

Sziasztok!

Az én kisfiamnál is az ekcéma jön ki. Elég sokára múlik el, és mi is elocomos krémet kaptunk, mikor már nem bírtam nézni, mennyire szenved. Véresre vakarta és semmit nem aludt. Viszont, nagyon nem szívesen használom ezt a krémet, és csak a legdurvább esetben használjuk. Mondjuk, mióta diétán vagyunk, nem is jött ki neki csak 1-2x. Legutóbb, mikor anyós szerint egy kis nyalóka nem árt...aha, egy: ekkora gyereknek nyalóka, kemény cukor? kettő: tejszínes volt...

Meg azt vettem észre, hogy a pirospaprikás kajára is kijön...meg, ha beteg!

302. ice kuszi (válaszként erre: 301. - Arka)
2009. aug. 10. 22:46

A hasmenés nálunk is 2 nap alatt múlt el. Gondolom azért az étvágynak kell minimum egy-két hónap, amíg kiürül az ellenanyag, plusz még egy kis idő, amíg visszaáll a szervezete a normális állapotba.

Akkor figyelek majd a szójára is! Köszi a tippet!

Ha volt valakinek hasonló problémája, kérem, hogy írjon, nagyon fontos lenne!

301. Arka (válaszként erre: 300. - Ice kuszi)
2009. aug. 10. 19:41
hát azt sajna nem tudom, hogy mikor áll vissza az étvágy, de a hasfájás, hasmenés az nálunk 2 nap volt, akinek az ekcéma jön ki az kb. 2 hét alatt múlik el. Az is lehet, hogy nemcsak tejre allergiás, nekünk pl. szója is panaszokat okoz. Aki a tejre allergiás, kb. fele a szójára is:(
300. ice kuszi (válaszként erre: 299. - Arka)
2009. aug. 10. 16:34

Nálunk meg most derült ki 14 hósan, mert eddig nem volt más tünet, csak az étvágytalanság már két hós kora óta. Öt dokihoz vittem el, mind azt mondta, hogy egészséges, de én tudtam, hogy valami nem stimmel. A vicc, hogy még allergológusnál is jártunk, de ő sem gondolt allergiára. Azt mondta, hogy válogatós a 4 hós gyerek, aki még csak anyatejet evett!

Kb. egy hónapja diétázunk, de még semmi, csak egyre rosszabb. Bár időközben a házi gyerekorvos javaslatára eszünk egy kevés tejterméket, hogy kimutatható legyen a vérből, mert két hét múlva megyünk vizsgálatra!

Lehetséges, hogy hónapok kellenek, amire visszaáll az étvágy? (Ami tulajdonképpen csak két hónapig volt normális, addig viszont szinte egyfolytában evett)

299. Arka (válaszként erre: 296. - Ice kuszi)
2009. aug. 10. 08:34

szia!

szegény pici,

nekünk a dokink először azért nem gondolt tejallergiára, mert nagyon jól fejlődött, és nagyon jó étvágya volt, annak ellenére, hogy minden szopás után hatalmasat hányt. Mondjuk aludni semmit nem aludt a hasgörcsök és sok hányás miatt. 8 hós korában kezdtünk el diétázni, addigra teljesen elfáradtunk (az egész család), kikészültünk, max. 1 órahosszát tudtunk egyfolytában aludni. Diétázás elkezdése után már a 3. napon sokkal jobb volt a kedve, nem ismertünk rá, mosolygott, gögicsélt, édes volt, többet aludt. Az alvása lassabban rendeződött, de nem lehetett összehasonlítani az addigival.

298. Arka (válaszként erre: 297. - Ciro4)
2009. aug. 10. 08:27
köszi, na akkor majd megkérdezem én is. De annyira nehezemre esik a dokihoz menni, ilyenkor mikor teljesen tünetmentesek vagyunk:(
297. ciro4 (válaszként erre: 295. - Arka)
2009. aug. 10. 06:23

Szia!

Azt látod nem tudom, hogy konkrétan a tej-allergiája, vagy az asztmája miatt kapott a kislányom közgy.igazolványt, annyi volt, hogy új doktornénit kaptunk, aki mikor meglátta a kislány kartonját az volt az első, hogy megadta a papírokat a közgyógyhoz. De mi rengeteg gyógyszert szedtünk.

Üdv.

2009. aug. 9. 23:05

Van itt esetleg valaki, akinek az allergia miatt nagyon étvágytalan a picúrja? Mi már ott tartunk, hogy a napi 4 dl anyatejen kívül szinte semmit sem eszik, amit eszik azt is olyan étvágytalanul nyámmogja, hogy rossz nézni, és egyre soványabb! Már nagyon félek, hogy valami baja lesz attól, hogy nem eszik!

A diéta kezdetétől kb. mennyi idő amíg visszaáll az étvágy? Remélem tud valaki választ, mert nagyon el vagyok keseredve!

295. Arka (válaszként erre: 285. - Ciro4)
2009. aug. 8. 20:01

szia!

a közgyógy igazolványt az asztma miatt kapjátok?

csak azért kérdezem, mert nekünk sincs papírunk róla.

294. ice kuszi (válaszként erre: 293. - Kókusz)
2009. aug. 4. 23:43

Köszi a gyors választ! Beszéltem ezzel a dokival, és ő azt mondta, hogy diétázzunk, ellentétben a házi gyerekorvosunkkal, aki azt mondta, hogy ne, mert nem lesz kimutatható!

Csak az dühít, hogy ennyit kell várni, addig meg csak szenved a gyerek is, mi is! Ráadásul nem is biztos, hogy kimutatható a vérből egy 15 hónapos gyereknél!-állítja ezt egy harmadik orvos!

Még egyszer köszi!

293. Kókusz (válaszként erre: 292. - Ice kuszi)
2009. aug. 4. 23:35

Szia!

Bár nem tudom, hová fogtok menni, de minden bizonnyal le fogják venni a vért.

Az pedig, hogy mennyi idő alatt válik a diéta mellett negatívvá az ellenanyag szint, nagyon nehéz megmondani. Mindenkinél más, függ attól, hogy előtte mennyire volt magas, milyen állapotban van az immunrendszer, mennyi az immunglobulinszitje.

Arra az orvosra halgass, akihez mentek, ő tudja, hogy milyen érzékenységű a vizsgálat, amit végezni fognak.

Nagy valószínűséggel, ha a vizsgálat előtt pár nappal, esetleg egy héttel adsz neki mindennap valami tejes dolgot, az elegendő lesz az értékelhető eredményhez. De legjobb lenne azt az orvost megkérdezned, akihez mentek!

2009. aug. 4. 23:06
Sziasztok! Azt meg tudja valaki mondani, hogy ha van időpontunk allergia-vizsgálatra (ez lesz az első), akkor ott le fogják venni a vért, vagy csak beutalót adnak? Csak a diéta miatt kérdezem, mert három orvosból kettő azt mondta, hogy diétázzunk, egy azt, hogy ne! Én meg nem tudom kire hallgassak, mert még 3 hét hátravan! Mert ugye ha diétázunk, akkor nem lesz kimutatható az ellenanyag. Ha meg adok neki tejterméket, akkor szinte állandó hasmenése van, ami nem jó, mert már olyan étvágytalan, hogy alig eszik és csontsovány szegényem így is! Tehát ha csak beutalót adnak vérvételre, akkor ráérnék akkor tejterméket adni neki? Vagy mennyi idő kell, hogy elég ellenanyag termelődjön?
291. Kókusz (válaszként erre: 288. - Ee50b7c391)
2009. aug. 1. 22:34

Szia!

A tejterhelés pontosan csak annyi, amit írtál: tejet kap és nézik, van-e valamilyen allergiás reakció. Ezt bizonyos ideig tartó diétázás után szokták csinálni, ezzel nézik, hogy fennáll-e még az allergia. Azért szokták kórházi körülmények között, mert ritka esetben erős, anafilaxiás reakció is felléphet. Ez nagyon ritkán fordul elő, de nem zárható ki. Ha nem volt semmi gond, otthontovább adható, fokozatosan emelkedő mennyiségben a tej és tejtermék. Aztán visszahívnak egy kontrollra és megbeszélik veled, van-e valamilyen probléma, előjött-e valamilyen tünet.

A kórházi zárójelentésetekben, amit 4 hónaposan kaptatok, elvileg benne kellene legyen, hogy tejallergiás, ez egy igazolás a betegségről, nem kell külön kérni.

Az, hogy azóta is jönnek elő tünetek, több dolgot is jelenthet. Az egyik az, hogy nem sikerül betartani a diétát. Ezzel nem akarlak megsérteni, félre ne érts!!!! Mi ilyen esetben kérni szoktunk egy heti étrendet, hogy mit eszik a gyerek, mindent, ami a szájába kerül. Sokszor ilyenkor már úgy hozták a szülők a listát, hogy már tudták, mi volt a hiba. De előfordult, hogy olyat adtak a gyereknek, amiről nem tudták, hogy nem lehet. Vagy kiderült, hogy a nagyszülő etette suttyomban, hogy "az a kicsi úgysem árt"...

A másik lehetőség, hogy valami másra is allergiások vagytok. A legkézenfekvőbb a tápszer, ha kaptok, mert az szója alapú és bizony arra is könyen allergizálódhat a gyerek. De ezt mindenképpen beszéld meg a dokival, mert szerintem nincs értelme a tejterhelésnek addig, amíg még vannak tüneteitek!

290. Kókusz (válaszként erre: 287. - Palenkas)
2009. aug. 1. 22:22

Írtam neked választ priviben, de még valami eszembe jutott. Nem biztos, hogy be kell feküdni a kivizsgálásra, sőt. Ezt manapság szinte csak ambulánsan csinálják. Lehet, hogy osztályra kerültök felvételre, papíron, de benn aludni nagy valószínűséggel nem kell. Az ellenanyag vizsgálat a vérből, most, hogy már diétáztok és még az időpontra is várnotok kellene, nem mutatna ki semmit, így nincs értelme. Bőrpróbát ilyen picinek pedig nem szoktak csinálni, mert nem megbízható. Az, hogy a diéta hatására elmúltak a tünetek, a tej visszadására pedig újra jelentkeztek, elégnek kell lennie a gasztrós orvosnak, hogy kimondja a diagnózist. Legalábbis nálunk ez volt a helyzet régen.

Esetleg próbálj meg másik gasztrós dokihoz kérni időpontot, ha van másik nálatok. Addig pedig diétázzatok, ha attól jobban van!

289. palenkas (válaszként erre: 288. - Ee50b7c391)
2009. júl. 30. 11:15
Én nem nagyon értek hozzá, csak én is kutatom az okokat, de lehet, hogy a kislányod nemcsak a tejre allergiás, hanem a fehérlisztre is, tehát a kenyérfélékre. Ez persze nem biztos, de a legallergénebb anyagok mostanában a tej, a liszt, és a húsok, főleg a vörös húsok (disznó). Mi kaptuk a kliont, ami rendesen tönkre vágta a bélbolyhait, így ezt még egyszer nem fogom adni, pedig az én kisfiam még mindig hasfájós, 6 hónapos, de még egy éjszakát sem aludt át. Én is keresem az okokat, mert lehet, hogy nemcsak a tej a bűnös.
2009. júl. 30. 10:34

Sziasztok!

Régen irtam, de most ujra porondon van a tejdolog nálunk is. Most volt egy éves, 4 hósan kiderült mikor tejpépet evett hogy nem birja.Ödéma,hányás,eszméletvesztés...kórház,mindenféle teszt volt, kiderült nem birja a tejet.

Azóta nem kapott semmit ami tejszármazékot tartalmaz.Szeptemberben kell vinnem tehterhelésre, vinni kell magunkkal tejet, és innia kell és közben nézik a kezét pirosodik e. Tudja valaki pontosan mi történik ilyenkor és mi derül ki a vizsgálatokból?

Olvastam valakinél valami papirrol hogy tejallergiás a gyerek. Ilyen papirt akkor adnak ha ez a teszt rossz lesz? Vagy ezt kérni kell?

Valaki másnál olvastam a Klion gyógyszert, mi is ezt kaptuk.

Én legfőképp az nem értem, hogy már 8 hónapja semmi tejes dolgot nem evett ivott a lányom mégis havonta előjönnek a tünetek, menetrendszerüen hó végén, pedig nem adok neki semmit, mégis ugyan az van mint mikor ette.

2009. júl. 29. 09:15
Nálunk "csak" hasfájás van, de az már születése óta, és most volt 6 hónapos. Még igazából nem aludtunk át egy éjszakát sem, mert mindig nehéz pukira ébred, s akkor ordít. Van, hogy vissza tudom altatni, de általában cicin nyugszik meg, így nem tudom tartani a napi ötszöri szopit, mert éjjel még egyszer-kétszer szopik emiatt. A gyerekorvos szerint nem baj, én sem a szoptatás ellen vagyok, csak nagyon-nagyon fárasztó. Mindig reménykedek, hogy hátha nem ez a baja, de a diéta és a terhelés egyértelművé tette, hogy mégis az a baja. Talán tényleg felhívom a gasztrót, s megkérdezem, hogy befekvés nélkül hogyan lehetünk biztosak benne, hogy allergiás, mert nem szeretnék befeküdni, nem olyan súlyosak a tünetek, mint itt néhányotoknak. Csak egy kicsit bizalmatlan lettem, amikor a főorvosnő a kliont másodszor is felírta, s attól teljesen rosszul lett a fiam. Szerintetek a vérvétel kimutat valamit most, hogy már régóta (több mint egy hónapja) diétázunk? Ráadásul nálunk (Gyula) elég rosszul adnak időpontot, általában három hét a várakozás, na addig meg most mit csináljak?
286. gabilive (válaszként erre: 285. - Ciro4)
2009. júl. 29. 08:34

Hát ez elég szörnyű!De szerencsére nagyon ritka az ilyen súlyos allergia.Ezt csak azért irom,hogy azért ne ijesszük meg teljesen szegényt.Az esetek többségében 2-3 éves korra kinövik a tejallergiát,és a tünetek is enyhébbek.

Mi is 26 hónapos korra nőttük ki.

Erős hasfájás nálunk is volt,bár akkor még nem tudtuk,mitől,csak igy utólag gondolom,mert jó,hogy szinte minden gyerek hasfájós,de a lányom 6 hétig szinte egyfolytában üvöltött,és semmi nem használt.Aztán ritkult a dolog,de 2 hónaposan már kiütéses is lett,úgyhogy akkor ki is derült a tejallergia.

285. ciro4
2009. júl. 29. 06:22

Szia Palenkas!

Hogy származik-e hátrányod abból, ha nincs papírod?

A válaszom egyértelműen igen, nekem nagyon súlyos, extrém tej-tojás allergiás kislányom van, aki már hét éves lesz, de nem, hogy javulna az állapota, hanem sajnos egyre magasabbak az értékei. Kapok emelt családit, itthon lehetek vele gyesen, közgyógy igazolványa van, tehát a gyógyszereit ingyen kapja, mert mindemellett asztmás is, így folyamatosan gyógyszert szed. Most megy iskolába, ingyen kapja a tankönyveket, nem kell a tömegközlekedésen bérlet, közétkeztetés felét kellene csak fizetni, de nekem nem tudták biztosítani számára az étkezést, így én viszem neki mindennap a kaját. Látszólag sok kis apróságról van szó, de ha összeadod, akkor nem is olyan kevés.

Nekünk még soha nem volt terhelés, csak vérvétel mindig, így is simán megkaptuk a szükséges papírokat. Sőt a dokinő mindig azt mondta, mikor mondtam neki, hogy a pulmonológus csinált bőrtesztet, hogy hiba volt, mert így a teljesen diétázó gyereknek, ugyan csak a bőrére tették az anyagot, az is hátráltatja a szervezetét a gyógyulásban. Amúgy nekünk nem ekcémában jelentkezik, hanem nagyon súlyos lila színben, feldagad az egész gyerek, s majd megfullad. Nem kap levegőt, ha véletlenül egy mákszem tej-tojástermék bekerül a szervezetébe. Azt szokta mondani a dokinő, hogy mi vagyunk azok, akik még a tejeshűtőt is kerüljük el a boltban. Ha pl. én sajtot fogok, vagy bármi tejterméket, addig nem nyúlhatok hozzá a kislányhoz még kezet nem mostam, mert már attól súlyos kiütései lesznek.

Tudom, hogy ez most így nagyon tömény, nehéz, de kérdezz nyugodtan, ha valamit szeretnél tudni.

Üdv.Ildikó

2009. júl. 28. 17:37

Sziasztok!

Végigolvastam az összes hozzászólást, keresve olyan anyukát és kisbabáját, akinek hasonlóak a tünetei mint nekünk, de nem találtam. A kisfiam extrém hasfájós, most 6 hónapos. 4,5 hónapos korában azt mondtam, hogy ez nem normális, hogy ennyire hasfájós, nagyon nehezen pukizott, előtte nyögött, erölködött, és nehezen jött egy-két nagy puki. Akkor elmentünk a gasztróra, ott kaptunk kliont, az első kúra nagyon jó volt, aztán újra visszajött a hasfájás, amire a dokinő azt mondta, hogy még egy kúra klion, ettől viszont még rosszabb lett a helyzet, visítva ébredt fél óránként, szörnyű volt, abba is hagytam a kliont. Ekkor találtunk egy gyerekorvost, aki feltérképezett minket és mivel a férjemnek asztma allergiája volt gyerekkorában, ami néha most is előjön, gyanakodni kezdett a tejre. Elkezdtük a tejmentes étkezést, vagyis én, mivel a fiam szopik, és két hét múlva teljesen elmúlt a hasfájása. Ekkor még két hétig nem ettem semmi tejfélét, és ekkor a gyerekorvos javaslatára újból ettem, hogy lássuk mi lett. Hát sajnos már két nap múlva előjött újból a hasfájás, meg a nehéz puki, ez volt a múlt héten. A gyerekorvos szerint tuti a tejallergia. Kókusztól szeretném kérdezni a véleményét. A gyermekorvos szerint fölösleges a kórházi terhelés, mert egyértelmű, hogy a tej fogyasztására rosszabbodott az állapota. Én sem szeretnék befeküdni, de származhat e valamilyen hátrányunk abból, hogy nincs papír az allergiáról? Egyébként nagyon jó ez a top, sok mindent megtudtam, bár úgy láttam a többieknek inkább ekcémában jött ki a tejallergia. Nem mintha az jobb lenne, de ez a hasfájás nagyon gáz, még nem aludtunk végig egy éjszakát sem a fél év alatt.

❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook