Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejallergiás gyerekek fórum

Tejallergiás gyerekek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
193. Dóri0201 (válaszként erre: 190. - Gabilive)
2009. márc. 5. 08:34

Helló!

3 hetet mondott a doktornő,jövöhéten kell telefonálnom.

192. Kókusz (válaszként erre: 189. - Dóri0201)
2009. márc. 4. 21:57
Hát akkor sajnos lehet, hogy ezután még több lesz :( De ne fessük az ördögöt a falra!
191. gabilive (válaszként erre: 186. - Dóri0201)
2009. márc. 4. 14:58
Érdekes,de nálunk is ez van.Amit én sütök,az nem igazán kell neki,csak a bolti kekszeket,meg hasonlókat eszi.Pedig,szerintem amit én sütök,sokkal finomabb,arról nem is beszélve,hogy nincs benne az a rengeteg adalékanyag.Ráadásul tényleg nehéz találni olyat,amiben nincs tej.Sokszor bosszankodok azon,hogy ha bemegyek egy szupermarketbe,külön polcon sorakoznak a diabetikus termékek,külön a gluténmentesek,a tejérzékenyeknek meg semmi.Válogassa ki az ember a többi közül(a sok apróbetűt alig tudom elolvasni,pedig jó a szemem).Rizstejet,meg zabtejet nem is igazán találtam,csak bioboltokban.Még jó,hogy Janka szerette mindegyiket.
190. gabilive (válaszként erre: 189. - Dóri0201)
2009. márc. 4. 14:40
Szia Dóri.Meddig tart a terheléses próbátok,illetve mikor kell telefonáljál a dokinak?Kiváncsi vagyok,mit fog mondani.
189. Dóri0201 (válaszként erre: 188. - Kókusz)
2009. márc. 4. 13:23

Köszi a választ.

Fokozatosan lett rajta egyre több,főleg a karjain,lábain,arcán,fülein.

188. Kókusz (válaszként erre: 187. - Dóri0201)
2009. márc. 3. 22:03

Nehéz megmondani, hogy mi lehet az oka annak, hogy csak az elején jött elő egy kis ekcéma. A kezdet kezdetén mi volt a helyzet? Sok ekcéma volt vagy kevés?

Az is lehet, hogy mivel régóta nem találkozott az immunrendszer az allergénnel, azaz a tejfehérjével, az első pillanatban új, idegen fehérjének nézi és rögtön fokozottan válaszol rá. Aztán, mivel a diéta miatt az immunrendszer már elfelejtette a tejallergiát, lecseng ez az első túlzott reakció és egyenesbe jön minden. De nem vagyok orvos, majd ő megmondja mi legyen!

187. Dóri0201 (válaszként erre: 185. - Kókusz)
2009. márc. 3. 16:28

Szia!

Telefonálnom kell neki(természetesen fogok is),de nem értem,mert folyamatossan eszünk tejterméket és azóta sem jött több rajta és ez az egy is szinte elmúlt.(helye látszik,hogy volt ott valami)Ilyenkor nem inkább egyre többnek kellene lennie?Nem lehet,hogy az első alkalommal"sokkot" kapott a szervezete és így reagált rá?(lehet ,hogy butaság,de ilyet is hallottam)Szerinted?

186. Dóri0201 (válaszként erre: 182. - Gabilive)
2009. márc. 3. 16:20

Most van a terheléses próba,csak otthoni körülmények között,mivel nem súlyos tünetei vannak a tejterméktől.(ekcéma)

Diéta:nehéz főleg az elején,de betartottuk,szerintem nagyon kevés termék van amit készen lehet venni nekik,ez engem elszomorított.(Pl:kekszek,valami nasi ).Hiába sütöttem neki sütit,max. 1-et evett belöle többet sem.Játszótéren elég nehéz elkerülni ezeket a szitukat,azért,nekem szerencsém van a közeli kisbarátok anyukái vagy olyat vesznek amit Dóri is ehet vagy semmit nem hoznak.

185. Kókusz (válaszként erre: 177. - Dóri0201)
2009. márc. 3. 15:48

Szia!

Szerintem vidd vissza az orvoshoz és mutasd meg az ekcémát, majd ő megmondja, hogyan tovább! Mindenesetre nem túl biztató, hogy rögtön előjött a tej adására :((

184. Kókusz (válaszként erre: 176. - Gabilive)
2009. márc. 3. 15:45

Igazság szerint ez számomra is újdonság, én sem hallottam ilyesmit azelőtt. Viszont már 9 éve, hogy nem dolgozom a gasztrón, azóta bizony sok víz lefolyt a Dunán, biztosan sok dolog megváltozott, akár még ez is lehet. Bár elég furán hangzik...

Mindenesetre ha az allergológus doki mondta, akkor bízz benne, ő tudja mit hogyan kell!

183. Kókusz (válaszként erre: 173. - 3a92f8d690)
2009. márc. 3. 15:42

Szia!

Gabilive már válaszolt és az ő válasza a mérvadó, mert nálunk csak vérvétel volt, allergiateszt nem. Az, hogy miként viseli a teszteket, teljesen az egyéni vérmérséklettől függ. Az egyik kisgyerek nem viseli el, a másik meg minden probléma nélkül kibírja. Te ismered a saját gyereked, mindenesetre vigyél magaddal figyelemelterelő dolgokat, amiket szeret: játékok, mesék.

És persze nagyon sok függ attól, ki csinálja a vizsgálatot. Én a saját lányomat mindig ugyanahhoz az asszisztenshez vittem vérvételre, mert egyszerűen fantasztikusan csinálta a szurit, sosem sírt, pedig mindig félt előtte. Persze ilyen asszisztens sajnos nem terem minden bokorban, nálunk is csak ő volt egyedül a klinikán. Majd írd meg, hogy zajlott, hogy viseltétek!

182. gabilive (válaszként erre: 181. - Dóri0201)
2009. márc. 3. 15:37
Terheléses próbát nem csináltatok? Ti hogy tudtátok betartani a diétát?Nekünk akkor a legnehezebb, mikor a játszótéren kinálgatják más gyerekek vagy anyukák,és mindig magyarázkodni kell,hogy neki ezt nem szabad.
181. Dóri0201 (válaszként erre: 180. - Gabilive)
2009. márc. 3. 14:54
Nyugodtan kérdezz,ha tudok válaszolok.Kislányom ekcémás volt,igaz,hogy minden vizsgálat negatív lett,de doktornő mondta,hogy diétázzunk(tej,tojás) és diéta hatására elmúltak a bőrtünetei.
180. gabilive (válaszként erre: 179. - Dóri0201)
2009. márc. 3. 12:59
Ha negativ volt a teszt,miért kellett diétázni?(bocs,hogy kérdezek,de mivel érintett vagyok,minden érdekel a témával kapcslatban)
2009. márc. 3. 12:39

Szia!

A gasztros doki engedélyezte,a bőrteszt és vérvételi eredmény is negatív volt 1 évvel ezelőtt,azért nem is csináltak most neki semmi vizsgálatot.

178. gabilive (válaszként erre: 177. - Dóri0201)
2009. márc. 3. 12:30
Szia.Hát,nem tudom,mit mondjak.Ki adta az "engedélyt"?Allergológus vagy sima gyerekorvos?Mert ha nem allerg. ,akkor én inkább csináltatnék először egy all.tesztet.
2009. márc. 3. 09:34

Sziasztok!

Régen "jártam erre",kislányom közel 1 évig diétázott (tej,tojás)és most "engedélyt" kaptunk a tejtermékek bevezetésére.Mindennap kap vagy egy pici sajtot vagy 1 danonimot.Első nap után kijött egy apró ekcéma a kezén,ami szinte elmúlt,attól függetlenül,hogy azóta is kap mindennap a fent említetekből. Szerintetek ilyen helyzetben most kinőtte az allergiát vagy nem? Kíváncsi vagyok tapasztalataitokra,véleményetekre evvel kapcsoltban.

176. gabilive (válaszként erre: 172. - Kókusz)
2009. márc. 3. 08:43
Szia.Köszi,hogy válaszoltál.Igen,én is azt gondolom,hogy ha hamarabb elkezdtem volna diétázni ,már kinőtte volna.De ez már késő bánat.Én még tudatlan voltam a témában,és úgy tűnik,a gyerekorvosnak sincs benne túl nagy tapasztalata.Pedig elég idős.Azóta viszont már nagyon sok könyvet,cikket elolvastam,viszont erről a 15 percig főzött tejről sehol nem hallottam.Ezt az allergológusunk ajánlotta,miután a legutóbbi teszten 2-féle tejjel csinálta meg a bőrpróbát:ezzel és nyers tejjel.Miután a főzött tej nem mutatott ki semmit,megcsináltuk a terhelést is,és akkor sem volt tünet.Azóta ihatjuk,és nincs semmi baja tőle,de azért én bizonytalan vagyok,hogy jól tesszük-e.Neked mi a véleményed,hallottál már ilyesmiről?
175. gabilive (válaszként erre: 173. - 3a92f8d690)
2009. márc. 3. 08:21
Bocs,hogy én válaszolok "KÓKUSZ" helyett,de én már 2-szer voltam a lányommal all.teszten.Először 1 évesen,akkor vérvétel volt és bőrpróba.Másodszor másfél évesen,akkor már csak bőrpróba volt. Sajnos azt kell mondjam,hogy nagyon rosszul viselte mindegyiket,hiszen a bőrteszten is megszúrják egy picit,ráadásul többször is.Végigüvöltötte az egészet,de arra gondoltam,hogy az ő érdekében csinájuk,és muszáj,mert csak igy van esélye a gyógyulásra.Ráadásul nálunk a vérvétel nem is mutatott ki semmit,de azt mondta az orvos,hogy a két teszt eredménye jobban értékelhető.
2009. márc. 2. 22:23
Kókusz köldhetsz privit is segíts kérlek:-))bizos elmentél aludni :-(
173. 3a92f8d690 (válaszként erre: 172. - Kókusz)
2009. márc. 2. 22:15
Szia bocsi hogy kérdezek de 1 allergiatesztet hogy visel egy 3 éves gyerek????nekünk valamire valószínű az mert bőrtünetei vannak ekcémás de légúti baj nincs!!De a bőrgyógyász kezeli és Aerus sirupot kap!!
172. Kókusz (válaszként erre: 170. - Gabilive)
2009. márc. 2. 22:12

Szia!

Ha a gyerekorvosotok 2 hónaposan téged tejmentes diétára fog, lehet, hogy megúsztátok volna a lányoddal a diétát. Persze biztosat nem lehet tudni.

És örülök neki, hogy te, mint gyakorló anyuka mondod azt, hogy nem szabad próbálkozni addig a tejjel, amíg biztosan ki nem nőtte, mert lehet hogy tünetmentes, de csak azt éri el vele az ember, hogy az immunrendszer nem tudja "elfelejteni" az allergiás reakciót a tejjel szemben.

Én eddig is ezt írtam mindekinek (mint volt gasztroenterológiai asszisztens), de egy tejallergiás gyerek anyukájától hallani mégiscsak hihetőbb lehet :) Köszönöm neked! És nektek is kitartást, most már nagy esély van rá, hogy a lányod is kinőtte!

2009. márc. 2. 20:00
Már senki nem néz fel erre a fórumra?Pedig kiváncsi lennék,hogy a régebbi hozzászólóknál történt-e valami változás.
2009. febr. 27. 15:45
Sziasztok. Most találtam ezt a fórumot,és mivel engem is érint a téma,végigolvastam az összes hozzászólást.Habár látom,hogy már régóta nem irt senki,azért én is elmesélném a tapasztalataimat,hátha még érdekel valakit. Az én lányomról 2 hónaposan derült ki hogy tejfehérje allergiája van.Az anyatejbe jutott tejfehérjétől lett kiütéses,először csak az arcán,majd az egész testén.Szerencsére más tünete nem volt.A gyerekorvos azt mondta,hogy semmit ne változtassak az étrendemen,majd elmúlik,kinövi.Sajnos igy is tettem,továbbra is úgy étkeztem,mint addig.A kiütései később tényleg el is múltak,csak amikor 1 éves kora körül először adtam neki joghurtot,akkor derült ki hogy még mindig allergiás.Azóta félévente járunk allergiatesztre(nekünk a bőrpróba mutatta ki,a vér nem).Most 2 éves,és mind a ketten szigorúan betartjuk a diétát(mivel még mindig szopik),és most ott tartunk,hogy 15 percig főzött tejet már ihat,de tejterméket még semmit.Üzenem azoknak,akik kevés tejes dologgal próbálkoznak,és nincs semmi tünet,hogy én úgy tudom,hogy amig nincs bizonyitva,hogy kinőtte,addig nem szabad próbálkozni,mert ha nem is jelentkezik semmilyen tünet,a szervezet akkoris megérzi,és annál később növi ki az allergiát.Mi áprilisban megyünk legközelebb tesztre.Kitartást mindenkinek!Üdv
169. Laci82
2008. dec. 29. 22:45
A tünet a vérvételből és ultrahangből látható májkárosodás volt, amit veletlenszerűen vettek észre, ha akkor nem megyek csak úgy jókedvemben el egy vérvizsgalatra, még ma sem tudom hogy a tejjel roncsolom közvetve a májam. Nincs látható/érezhető tünet. Az említett hasi kiütés pedig már a tejmentes időszakban jött. Logikus lenne a következtetés hogy másra vagyok allergiás, de a napi élelmeimre (tojás, szén-hidrát, hús, zöldseg), negatív lett a - támpontot adó - vérvétel. Tehát nem lehet érezni a negatív hatást így nincs mit kitapasztalni. Naponta vérvételre meg nem tud járni az ember.
168. Arka (válaszként erre: 167. - Laci82)
2008. dec. 29. 17:34
A tuti vizsgálat az az, hogy naplót vezetsz, mit ettél, percre pontosan. Először valami egyszerűt. pl.: margarinos(liga) vizes zsömle. Utána bővíted, de mindent felírsz, ha valami kis tünet is jelentkezik, visszanézed a naplódban mi volt az új, mi lehetett az.
167. Laci82
2008. dec. 29. 15:07
Egyáltalán létezik olyan csodával határos vizsgálat a 21. században ami széles körben pontosan megmondja milyen élelmiszerre allergiás az ember? Voltam ilyen Voll-féle elektroakupunktúrás vizsgálaton is, amin az egyes szervek vizsgálata mellett, élelmiszerekre is lehet vizsgálódni. Valaki erre esküszik, valaki butaságnak tartja.
166. Arka (válaszként erre: 165. - Laci82)
2008. dec. 29. 08:18
A mi dokink azt mondta, hogy a vérvétel csak iránymutató, hogy mire lehetsz allergiás, nem diagnózis. Aki tejallergiás 40%-a szójaallergiás is. És oda kell figyelni, mert szója is mindenben van, majdnem minden élelmiszerben...
165. Laci82
2008. dec. 28. 18:39

Sziasztok,

Teljesen új vagyok itt és a tejalleria területén is kezdő. Talán kicsit kilóg a sorból, én most felnőtt allergiáról szeretnék írni. Másfél éve éprilisban véletlenszerűen (rábeszéltek a céges vérvételre) vették észre, hogy magas a májműködésem. MÁV szakrendelésen alkohol, vegyszerek, ezer féle labor vizsgálat 1 éven keresztül, negatívak. Nem tudjak mi van, jöjjön egy májbiopsia. Jó, mondom akkor most már elmegyek egy termeszetgyógyász talpmasszőrhöz bár nem hiszek az ilyenekben. Megfogja a talpam. Tejallergia. Szerinte ez áll a máspusztulás mögött is. Azt nem tudja mióta van, de van. 26 évesen. Montam eddig csak annyi tünet volt, hogy meghajtott a tej, de semmi egyéb, azt gondltam ez mindenkinél így van. Az ő verziója: tejet nem tudom megemészteni, ezért elsavasodtam mint állat, a sav megtámadja a szerveket és a szervezet zsirpárnával veszi körül a szerveket, hogy leválassza őket a savtól. Teendő: tejmentesség, lúgosítás (répalé, céklalé, zöldségek). Betartottam, 3 hónap után a 3-4-5szörös májmuködés 2-3szoros lett. Ekkor már abbahagytam a lúgósítást, csak tejmentesség marad, ennek hatására újra 3-4 szeres. Időközben, augusztusban szóltam a MÁVban a dokinak hogy tejallergiát is nézessen a vérből. Láss csodát, tejfehérje allergia++, kazein++, répaallergia+(gondolom a sok répa miatt). Persze a 30 éve praktizáló orvos érdekes módon nem gondolt arra hogy máfbaj mögött ételallergiát véljen.

Az érdekes az, hogy körölbelül fél éve - már a tejmentes időszakban - megjelent egy piros folt a hasamon, ami szerintem allergiás kiütés, pár hete mégegy kisebb.

Így 8hónap tejmentesség után gondoltam kellene valami fehérjepótlás mert az izmok nem örülnek ennek az állapotnak (gondolom a szívizom sem). Tegnap vettem csokis szójaitalt, mivel a szójababra negatív volt a vizsgálat, gondoltam ez majd jó lesz fehérjepótlásnak. Ittam kb 1 decit, 15 perc múlva volt egy rihanásom. Volna esetleg valakiek ötlete arra, hogy mivel lehetne fehérjét pótólni a fehér húson kívül? (nem szeretnék minden nap fehér húst enni, márcsak azert sem mert a hús savas). Az továbbra is érdeked kérdés, hogy ha negatív vagyok a szójababra, akkor miért jött ki amikor a szervezet először találkozott vele.

164. Kókusz (válaszként erre: 163. - Cony4)
2008. dec. 26. 22:19

Szia!

Mindenkinél más az egyéni érzékenység, az, hogy mekkora mennyiségű tejcukrot tud még lebontani a vékonybél. Attól függ, mennyire sérült a bél nyálkahártyája. Egy kis mennyiséget minden lactose intoleranciás el tud viselni, mert nagyon ritka az, hogy teljesen hiányzik a lactase enzim.

Maga a diéta is tud segíteni ezen a határon. Az eleinte szigorú diétával megadja az esélyt az ember arra, hogy a bél nyálkahártya helyrejöjjön. És ha nem is múlik el teljesen, elképzelhető, hogy egyre több tejterméket tud elviselni a szervezet.

De ezeket a próbálkozásokat mindig csak orvosi "engedéllyel" szabad próbálni!

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook