Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejallergiás gyerekek fórum

Tejallergiás gyerekek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
703. Tulipantunder (válaszként erre: 700. - Wencus)
2011. febr. 21. 18:39

Elküldtem! :))


Van egy jó kis zsemle receptem is, anyu találta a neten, talán senkinem haragszik meg érte, ha itt is megjelenik:


Zsemle


Hozzávalók:

• 30 dkg fehér liszt

• 2 kávéskanál só

• 2 evőkanál olívaolaj

• 2 dkg élesztő

• 1 kávéskanál cukor

• 2 dl meleg víz


Összedagasztjuk a hozzávalókat, ahogy azt a kelt tésztához illik. Pihentetjük egy órát, majd 6 kicsi labdát formázunk belőle, sütőpapírral bélelt tepsibe helyezzük őket, még vagy 3/4 órát pihen így a tészta, majd bevágjuk a közepüket, megkenjük langyos vízzel, és 220 fokos, párásított, hőlégbefúvással előmelegített sütőbe tesszük a tepsit.

10 perc után 200 fokra vesszük a hőmérsékletet, és kb. még húsz percet sütjük, míg zsemleszínűek nem lesznek. Ha nincs odahaza légkeveréses sütő, az sem baj, a lényeg a magas hőfok és a párásított sütő (másfél decinyi víz egy tepsibe) . Kivételt követően vízzel ismét lekenjük a zsemléket, és rácsra szedve hagyjuk kihűlni őket.



Én nem teszek alá sütőpapírt, nekem úgy ráragadt, hogy nem tudtam semmilyen trükkel leszedni. Teflon tepsim van, gyönyörűen kijön belőle és nem ég meg az alja.

702. Tulipantunder (válaszként erre: 699. - Gliadin)
2011. febr. 21. 18:32

Köszi, közben végiggondoltam és kezd összeállni a dolog!

Hát majd meglátjuk. Én bízom benne, hogy elnövi és más allergia már nem jön elő nála, a gasztron nagyon óvatosak, nem engednek se szóját, se citrusféléket, szinte semmit, nehogy később gond legyen. Szeretem is őket érte nagyon, rengeteget segítettek.

701. gliadin
2011. febr. 21. 15:13

Wencus


email ment.

700. wencus (válaszként erre: 697. - Tulipantunder)
2011. febr. 21. 15:03
Köszi nekem kellene, akkor nem rizikóznék itthon!
699. gliadin
2011. febr. 21. 15:00

Tulipántündér


Sajna a tej intoleranciára nem jár felemelt családi pótlék.


Viszont a tojás allergiára tudtommal jár támogatás.

A vér vizsgálat megbízható, tehát ha a vér Ige negatív nem tej allergiás, de attól még tej intoleranciája lehet.


Lányom is tej intoleranciás.

698. Tulipantunder (válaszként erre: 692. - Gliadin)
2011. febr. 21. 14:48

Köszi! :)))


Még semmi nem biztos, van mág pár hónap a vérvételig, csak elgondolkodtatott, amit írtál.


Az biztos, hogy tejcukor intoleranciája van, de a tejfehérjétől és a tojástól is nagyon erősen ekcémás lesz, tehát reagál rá.


Amit most sem értek (bocsi, pedig világosan fogalmaztál nagyon), hogy ezek szerint, ha "csak" intolerancia áll fent, az nem allergia, tehát pl. semmiféle támogatást nem kapunk rá. Nem anyagiaskodni szeretnék, de nem mindegy, hogy pl. a tápszert 2600,-ért,vagy 20 ezerért veszem egy hónapban.


Ilyesmiken is gondolkodom, de lehet, hogy felesleges is. A lényeg, hogy most szinte semmit nem ehet,ami tejjel, tojással összefüggésbe hozható.

Még egy kérdés: 2 éves kor alatt miért nem megbízható a vérvizsgálat eredménye? (Nem mintha várnám, hogy böködjék szegényt)

2011. febr. 21. 14:40
Létezik tejmentes zsemlemorzsa, bioboltban 500 forint körül van (vagy alatta). Nekünk nagyon bevált, már két hónapja használom az első csomagot, tehát kiadós is. Most nem akarok zörögni a konyhában, alszik a kisfiam, de este megírom a nevét is, aki kéri (asszem, ezt csak priviben lehet)
696. wencus
2011. febr. 21. 13:59
Ja és ha valami gebasz van a kajával a kisfiam azonnal nem eszik, teljesen étvágytalan lesz.
695. wencus (válaszként erre: 694. - Gliadin)
2011. febr. 21. 13:57
Nem tudom, hogy minden tescoban így van-e, de a szegediben kérdeztem /halkan súgta itt semmit ne vegyek az allergiás gyerekemnek/
694. gliadin (válaszként erre: 693. - Wencus)
2011. febr. 21. 13:42

wencus


Elkeserítő hogy már a zsemikben sem bízhatunk.

A TeSCOS fehér kenyér is tartalmaz tej származékot, erről volt már tudomásunk, de hogy a zsemi is!!!!

Köszi az infót.

693. wencus (válaszként erre: 691. - Gliadin)
2011. febr. 21. 13:36
Meg kérdeztem egy tescos pék csajt az adalék anyagokban van tejsavó por, ez biztos, hogy a 3 db tescós vizes zsemle volt a hunyó. A kenyér az biztos a maszek pék gyártási bizonylatot adott róla. Régen szójára is diétáztunk ez a kenyér minimálisan de tartalmaz szóját /ez is valami sütési adalék anyag/ akkor más kenyeret ettünk.
692. gliadin (válaszként erre: 688. - Tulipantunder)
2011. febr. 21. 11:55

Tulipántündér


Amennyiben a gyermek a 2. csoportba tartozik nem allergiás, hanem intoleranciás.


Élelmiszer allergia és élelmiszer intolerancia.

Mi a különbség?


Az élelmiszer allergia a szervezetünk reakciója az élelmiszerekben lévő bizonyos fehérjékkel szemben. Ezeket testük idegen anyagként érzékeli és ellenanyagokat termel ellenük. Az allergia tehát a szervezet immunrendszerének reakciója bizonyos élelmiszerekben megtalálható allergénekkel szemben.


Az élelmiszer intolerancia (pszeudoallergia) ezzel szemben nem immunológiai folyamat, szervezetünk nem termel ellenanyagokat. Az intolerancia hátterében valamilyen kémiai anyaggal szembeni érzékenység állhat, tejcukor (laktóz) intolerancia esetén pedig a laktáz enzim részleges vagy teljes elégtelensége, hiánya.Vagy a tej bontó enzim hiánya.

691. gliadin (válaszként erre: 689. - Wencus)
2011. febr. 21. 11:43

Wencus


A Tescos kenyerek (fehér)tartalmazhatnak tejet!


Tejmentes kenyérféleségek, péksütemények: barna kenyér, rozskenyér, Graham kenyér, Alföldi kenyér, burgonyás kenyér, vizes zsemle, vizes kifli.


A Zsemle mindenhol tej mentes!

690. wencus
2011. febr. 21. 08:51
Ja és este elkezdett köhögni, felső légúti megfázásos tüneteket produkált, vizes orr váladék, erős köhögés.
689. wencus
2011. febr. 21. 08:49
Mi szilveszter előtt egy kis csík rántott hústól, lett tünetünk. A panír morzsa amit én csinálok házi kenyérből /papír van róla, hogy tejmentes/ de a párom bele darált 3db tescós vizes zsemlét /utóbb infó tejsavó port tartalmaz/ Ezt tette 1 nagy zsák kenyérhez. Ebből a fiam 1 csík húst evett. A bőr tünet másnap este jelentkezett. Arca kéz oldala, álla vörös foltos, karja lábszára smirgli száraz, hónaljban nagy ekcéma foltok. A spec IGe mindig magas 500-900 között.
688. Tulipantunder (válaszként erre: 687. - Gliadin)
2011. febr. 20. 21:26

Ez tök jó, amit leírtál! Köszönjük!

De akkor is elfogadják allergiásnak a gyereket, ha a vérvétel nem mutatja ki, csak a megvonás-visszaadagolás?


Mi még nem voltunk vérvételen, majd két évesen, csak a megvonás van, illetve néha próbálgatni kell, hogy reagál kacsazsírra, kacsamájra (keresztallergia tojással). A tejet nem is próbálgathatom. Nálunk nagyon heves a reakció, viszont amit leírtál, ott leginkább a 2-es csoportnak felelnek meg a tüneteink, tehát a vérvétel lehet, hogy nem mutat majd semmit...


Igaz, mi nagyon jó gasztrora járunk, szerintem ott figyelembe vesznek mindent, csak érdekel, hogy pontosan hogy van ez. :))

687. gliadin
2011. febr. 20. 18:43

Sziasztok!

Kicsit vissza olvastam és többen írjátok hogy a vér IgE nem mutatta ki az allergiát.

Nos érdemes elolvasni:


TEJFEHÉRJE ALLERGIA 3 TIPUSA


Kevesen tudják, mi is az a tejfehérje allergia. Azt még kevesebben, hogy a tejfehérje allergián belül is vannak csoportosítások, attól függően, hogy milyen mennyiségű tejtermék váltja ki a tüneteket, és hogy milyen tüneteket vált ki. Érdekes módon, a 3 altípusnak eltérő a biokémiai mechanizmusa is, ami azt eredményezi, hogy a 3 típus közül nem mindegyiket mutatja ki az IgE specifikus vérvizsgálat, amit rutinszerűen előírnak táplálékallergia gyanújára.


Ennek az a nagyon fontos következménye, hogy a vérvizsgálat NEM feltétlenül zárja ki a táplálékallergia lehetőségét. Az egyetlen módja a megvonás-visszaadagolás teszt, magyarul hogy ha megvonják a gyanús táplálékot, elmúlnak-e a tünetek? És visszatérnek-e visszaadagolásra?Ha mindkét kérdésre IGEN a válasz, akkor táplálékallergia áll fenn, akármit mutat (vagy nem mutat) a vérvizsgálat.


1. csoport:


* Azonnali reakció (perceken, de max 1 órán belül)

* Kis mennyiségre (20 ml-nél kevesebbre)

* Főleg emésztőrendszeri reakciók, bőrreakciók mint pl csalánkiütés, angioödéma (a nyálkahártyák megduzzadása), anafilaxiás sokk

* Magas spec. IgE antitest szint a vérben


2. csoport:


* Közepes gyorsaságú reakció (1-24 órán belül)

* Közepes tejmennyiség (kevesebb mint 120 ml)

* Túlnyomóan emésztőrendszeri tünetek, mint pl hányás, hasmenés, de okozhat atópiás ekcémát, csecsemőkori kólikát, refluxot, nyelőcsőgyulladást, végbél/vastagbél gyulladást, szorulást

* Nincs IgE szenzitizáció!


3. csoport:


* Késő reakció (akár 5 nappal később)

* Nagy mennyiség (több mint 120 ml)

* Emésztőrendszeri vagy bőrtünetek, de lehet köhögés, nehézlégzés, csecsemőkori kólika, reflux, nyelőcsőgyulladás, végbél/vastagbél gyulladás, szorulás is

* Változó IgE szenzitizáció.

686. mamcili (válaszként erre: 558. - 0a969f72e1)
2011. jan. 29. 16:28
685. lurkó4
2011. jan. 28. 20:47

sziasztok!

Minden a gastros orvoson múlik, nekem a fiam lisztérzékeny,a lányom meg tejérzékeny. A kislánynál azonnal voltak tünetek, de mégsem mondta senki, hogy baj lenne, pedig 10 hónaposan már spec. tápszert kapott. Most 3 éves és csak most mondták ki végre, hogy tejérzékeny pedig régen látszott már.

Ehhez kellett egy orvos váltás is. Azóta sokkal jobban van, végre hízik (legalább egy kicsit), sokkal szebb a bőre, múlóban az ekcémája és idén még nem volt asztmás rohama. "csak" ennyit okozott a tejallergia (amit a vérvétel nem igazolt!)

Én egyedül nevelek 4 gyereket (a férjem a 4.terhesség végén otthagyott egy régi szerelméért). Pont ez a kislány aki a tejérzékeny.

Tehát dolgozom 8 órában (mert el kell tartanom őket!) Így megmaradt a GYES, van emelt CSP. és a többi.

Nagyon nem mindegy, hogy ki az orvosotok!

Ha valakinek kell infó, irjatok nyugodtan!

684. 0a969f72e1 (válaszként erre: 683. - Berenik)
2011. jan. 1. 12:23

A székletében sajnos.


A mai ami akart lenni az előző hozzászólásomban.

683. Berenik (válaszként erre: 682. - 0a969f72e1)
2010. dec. 31. 12:52
De hol van nyák?
682. 0a969f72e1 (válaszként erre: 664. - Berenik)
2010. dec. 31. 12:20

Hűha! Az orrunk nekünk is sokat van eldugulva, a múltkor három hétig tartott mindenféle gyógyszerekkel megszüntetni az orrdugulást. Köhögés nincs, de nyálka elég sokszor előfordul szerintem.

Érdemes lenne elvinni orvoshoz, hátha nekünk is van valami más a tejallergián kívül, mai ezt csinálja?

681. wencus (válaszként erre: 680. - Berenik)
2010. dec. 31. 08:07
Igen tegnap tépemtem a szám diétáztatásról a fiamon az ekcéma estére előjött átgondoltuk mit evett semmi új, azután vettük a szerdai napot amikor rántott husi volt, az lett a bűnbak. A férjem darálta le a morzsát amit én vágtam szárítottam a kenyérből amiben tudom mi van, csakhogy volt a kenyeresben 3 száraz tescós zsemi gondolta mehet bele. Hát meg van az ekcéma bűnős.
680. Berenik (válaszként erre: 679. - Wenta)
2010. dec. 30. 20:25
Az ekcémát is allergia okozza? Ezt nem tudom, mert szerencsére ez nekünk nincs. Ha diétáztok akkor mitől jön elő?
679. Wenta (válaszként erre: 678. - Berenik)
2010. dec. 30. 20:06
Én a Lidl-ben találtam egy csomó olyan terméket ami jó és olcsó, és 98 % hústartalommal bírnak,ez nekünk akkor volt a legfontosabb amikor még a szóját is kerülni kellet. Egyébként most estére muki feneke tiszta ekcéma lett és az egyik combján is van flekk.
678. Berenik (válaszként erre: 677. - Wencus)
2010. dec. 30. 18:48
Remélem, hogy csak erről van szó. Egy pár napot mamánál volt, elképzelhető hogy kapott egy kis szalámit amiben tejpor volt. Egyébként otthon biztos, hogy nem. Én is órákat töltök a bevásárlóközpontokban ha Pannának megyek vásárolni. Már rosszul vagyok a sok apró betűtől.
677. wencus (válaszként erre: 676. - Berenik)
2010. dec. 30. 17:45
A mi doki nénik szerint a tejmentes diéta tényleg tej mentes sem kazein semmi. Parizert, kenyeret mindet elolvasni apróra. Én nagyítóval járok a boltba. Múltkor vendégségbe 1 szál ropit adtak neki, akkor még lisztre is diétázott hát nem voltam rest meghánytatni, 1 szál ropi is kibassza a bélbolyhokat. szerintem lehet, hogy régen csak a tejtől volt baja de most már lehet, hogy attól is ha nyomokban tartalmaz. HA tönkre megy a bél flóra nehezen regenerálódik.
676. Berenik (válaszként erre: 675. - Wencus)
2010. dec. 30. 17:23
Lehet, hogy előfordul, de nekünk ilyen kevés tejtől nem volt tünetünk, csak ha minden nap ivott tejet.
675. wencus (válaszként erre: 674. - Berenik)
2010. dec. 30. 17:20
Bizti, hogy semmivel nem viszel be tejet? Felvágott, kenyér, panírmorzsa?
674. Berenik (válaszként erre: 673. - Arka)
2010. dec. 29. 20:09
Igen, ezt én is olvastam valahol, sőt ha jól emlékszem még a gasztros dokinéni is mondta, csak akkor most mitől van nyák a székletében, ha teljes tej-diétán vagyunk...?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook