Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te is az Y-generációhoz tartozol? fórum

Te is az Y-generációhoz tartozol? (beszélgetős fórum)


2012. dec. 24. 17:26
Örülök ha segített a korábbi nickkarnációm által indított fórum a szakdolgozatodban:)
2012. dec. 17. 10:58

Tudod, honnan lehet ingyenesen illegális zenefájlokat letölteni? (2 pont)


Neeeeeeeem hát persze hogy ezt senki sem tudjaaaaa :D


és erre:

Szoktál videókat nézegetni a YouTube-on? (1 pont)

inkább 10 pont XD


és maximálisan y generáció ez alapján.

2012. dec. 17. 10:52

Sziasztok!

Szakdolgozatomban a generációkkal foglalkozom, így találtam rá erre a fórumra. Kérlek segítsétek a munkámat az alábbi kérdőív kitöltésével:


[link]

15. 298b15dfdd (válaszként erre: 10. - Ad0b329974)
2012. máj. 4. 05:23
Nyugi,én csak kettőt tudtam összekaparni,de lesz befőttem,lekvárom az egész retyerutyának:)
14. ad0b329974 (válaszként erre: 13. - Martini64)
2012. ápr. 14. 14:05
na végre..nem vagyok egyedül.))
2012. ápr. 14. 12:11

47 vagyok, késői gyerek, már sajnos nem tudok semmilyen módon kommunikálni a szüleimmel :(. Ezek szerint nemcsak a kommunikációs szokások hanem a kor és a családi állapot is befolyásolja.

7 pontom lett.

Befőzök és kötök is. Még szerencse :)

12. ad0b329974 (válaszként erre: 11. - Spinneli)
2012. ápr. 9. 00:22

most komolyan..nem tudom mit jelent..)


van valami probléma azzal,ha befőzök?mert szoktam..))

ez talán azt jelenti,hogy ósdi vagyok?..))

11. spinneli (válaszként erre: 10. - Ad0b329974)
2012. ápr. 9. 00:20

hát, vedd elő a kötésedet és készülj a nyári befőzésekre.

:)

2012. ápr. 9. 00:14
nekem van kemény 3 pontom..az mire elegendő?
2012. ápr. 3. 16:56
Y generáció, ojjé. De minek túlmisztifikálni, általánosítani? Élő, valós hús-vér cimborákkal járok kocsmába, és előbbre tartom a személyes beszélgetést, mint az sms e-mail és társait, sőt, születésnapok és egyebek alkalmával is inkább élőben köszöntöm fel őket. Attól, hogy valaki kihasználja a modern kor adta lehetőségeket, még nem kell non stop a gép előtt geek-ként tekinteni rájuk (persze, merthogy kivételek mindig vannak).
8. d550c57e19 (válaszként erre: 4. - 8270940af3)
2012. ápr. 3. 16:48
én viselkedésre is inkább x azt hiszem:) bár sokat nyom a latba hogy van 2 kisgyerekem.
2012. ápr. 3. 15:24
Nem tudom, igazából nem is érdekel.
6. 937a2a883a (válaszként erre: 3. - D550c57e19)
2012. ápr. 3. 15:09
Én meg 22 és nekem is X :)
2012. ápr. 3. 14:00
"Z" kategória nincsen??? :)
4. 8270940af3 (válaszként erre: 3. - D550c57e19)
2012. ápr. 3. 13:50
Nem gáz. És ez a teszt csupán a kommunikációs szokások alapján kategorizál. A viselkedésed viszont lehet Y-generációs. :)
2012. ápr. 3. 13:46
én meg 26 és X. Ez nagyon gáz? :)
2. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 1. - 8270940af3)
2012. ápr. 3. 13:41
nekem az "y"-t adta ki pedig már 40 vagyok.hiába haladni kell a korral:D
2012. ápr. 3. 13:37

A Brazen Carreerist Y-generációs közösségi portál alapítója egy kis tesztet készített arról, melyik generációhoz tartozunk kommunikációs szokásaink alapján:


Van saját honlapod? (1 pont)


Készítettél már más számára honlapot? (2 pont)


Használsz azonnal üzenetváltást, ha a barátaiddal beszélsz? (1 pont)


Szoktál sms-t írni a barátaidnak? (2 ponts)


Szoktál videókat nézegetni a YouTube-on? (1 pont)


Szoktál netről szedett videófájlokat remixelni? (2 pont)


Fizettél már zeneletöltésért a neten? (1 pont)


Tudod, honnan lehet ingyenesen illegális zenefájlokat letölteni? (2 pont)


Írsz szakmai blogot? (1 pont)


A blogod amolyan online naplónak számít? (2 pont)


Megnyitottad már a MySpace-t legalább ötször?* (1 pont)


Kommunikálsz a barátaiddal a Facebookon keresztül? (2 pont)


Szoktál e-mailben kommunikálni a szüleiddel? (1 pont)


Kommunikáltál már sms-ben a szüleiddel? (2 pont)


Készítesz fotókat a telefonoddal?* (1 pont)


A telefonoddal készített fotókat megosztod a barátaiddal? (2 pont)


0-1 pont – Baby Boomer


2-6 pont – Generation Jones


6- 12 pont – X-generáció


12 or over – Y-generáció


Y-generation:

Az Y generáció tagjai, a mai huszonévesek és fiatal harmincasok az információs kor gyermekei. Világukban mélyen megváltoztak az érintkezési szokások, és átalakultak olyan hagyományos fogalmak, mint értékrend, tudás és tekintély. Kénytelenek megteremteni azt az illúziót, ami a csoporthoz tartozást és a közösségi élményt adja. Ezt pedig sokszor az interneten találják meg: közösségi portálokon, blogokon, hálózatszervezésen alapuló játékokban. Nincs könnyű dolguk.

Az Y-generáció tagjai egyszerre élnek a virtuális és a valós létben. Az intimitást, a barátságot, a párkapcsolatot teljesen másképp élik meg.


"A monitor előtt ücsörgés valójában egyéni műfaj, és ezzel tökéletesen belesimul a manapság gyakran emlegetett elidegenedés és elmagányosodás folyamatába, miközben azt az érzést kelti, hogy kapcsolatban állunk másokkal."

"Korábban, ha valaki mondjuk megbetegedett valami ritka kórban, nem az volt az első gondolata, hogy indít erről egy blogot. Mondjuk felhívta a barátnőjét és elmondta a családjának, vagy azoknak, akikkel szoros szeretet-kapcsolatban áll. Az Y-generáció számára azonban jólesik ilyenkor akár vadidegenektől is egy jó mondat, ők ezt már természetesnek veszik. "

"Azért nehéz ma párkapcsolatot kialakítani, mert „egyébként is annyi érdekes dolog van még a világon". A kapcsolat így csupán egyfajta szórakozási formává válik, aminek másfajta szórakozásokkal, például az internettel kell versenyeznie. "


A jelenlegi X-generációsok annak idején alig várták, hogy végre a saját életüket élhessék, és ne szólhassanak bele a szüleik abba, hogy mit csinálnak.


Az X-generáció tagjai most azt látják, hogy a gyerekük otthon ragad, eltartatja magát, az istennek sem akar a saját lábára állni, munkába állni és családot alapítani.

A kapunyitási pánik viszont egyenesen következik abból, hogy a pályakezdés ma sokkal ingoványosabb talaj, mint mondjuk harminc évvel ezelőtt. És ha erről otthon, családi körben szó esik, akkor a legszeretőbb és legmegértőbb szülő vagy nagyszülő sem tud igazán elvonatkoztatni attól, hogy az ő idejében még a „rendes" embernek az élete során egy munkahelye volt. És aki évente kétszer változtatott munkahelyet, az könnyen megkaphatta a közveszélyes munkakerülő bélyeget. Ma pedig, aki időben nem vált állást, azt lúzernek nevezik. Egy diplomás pályakezdőnek teljesen reális esély a munkanélküliség, és ahhoz sincs köze az ő valódi értékének, ha három év alatt négy cég szűnik meg alóla. Az Y-generáció tagjai ezért a legnagyobb szülői szeretet mellett sem biztos, hogy otthon használható tanácsokat kapnak, mert a mai világban homlokegyenest másfajta hozzáállás biztosítja a boldogulást, mint korábban."


Szerinted nehezebb az élete az Y-generációnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook