Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mindent elérek amit akarok, vagy úgy lesz, ahogy lesz. Te melyik típusba tartozol? fórum

Mindent elérek amit akarok, vagy úgy lesz, ahogy lesz. Te melyik típusba tartozol? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mindent elérek amit akarok, vagy úgy lesz, ahogy lesz. Te melyik típusba tartozol?

2019. nov. 7. 12:07
2 és fél éve élek a férjemmel Németországban Német nyelvismeret nélkül indultam el tankönyvekből kezdtem otthon tanulni.Tudatos vagyok,és itt tanultam/tapasztaltam meg hogy sokkal de sokkal többet tudok elérni,fejlődni,tanulni,új emberekkel összeszokni(szinte a világ összes tájáról van munkatársam)mint azt valaha gondoltam volna.A határaimat kitoltam.Persze ebben sokat segít a férjem és egymást segítjük előre,nem ragadunk meg azon a szinten hogy ez úgy sem megy,hagyjuk.Természetesen vannak olyan helyzetek ahogy a cikkben is állt,amikor tudom hogy van olyan tényező amin nem tudok változtatni,ilyenkor jön a stratégia váltás.Van olyan amikor nagyon nehéz tovább folytatni,energia pótlás kell.Ez csak egy gyors összefoglalás,itt írhatnék részletesen a küzdelmekről(távolság,kapcsolatok megszűnése),amit vállaltunk.
19. elbb
2019. nov. 7. 06:45

En vegyesen mukodom. Hiszem, hogy vannak dolgok, amikbe sok beleszolasunk nincs, mert mar elore elrendeltetett. De en egy akaratos nember vagyok. Ugyhogy sokszor csak azert is megvaltoztatom. Szerintem, ha az emberben van kello motivacio, akkor valhat belole belso kontrollos. Kerdes az, hogy ezt mindig meg is tudja tartani?

Es igen, a csaladbol hozott peldak nagyon erosek. De itt is siman ervenyesulhet az ember akarata. Engem par eve kezdett zavarni az a mentalitas, amit magamnak tudtam es ami otthonrol hozott dolog volt. Belulrol mindig lazadtam ellene(es fajdalmas is volt ez a tudatalatti lazadas) de tudatosan dolgozni azon, hogy valtozzak es merjek mas lenni, mashogy gondolkodni, az kb 2 eve van. Es kellett hozza tamasz is, egy nagyon jo pszichologus szemelyeben.

18. spinneli (válaszként erre: 15. - Cingi75)
2019. okt. 25. 13:16
igen, a cikkben is benne van, hogy senki sem csak ilyen, vagy csak olyan.
17. birebora (válaszként erre: 16. - ÁBCD...)
2019. okt. 23. 23:29
is-is.
2019. okt. 23. 23:08

HÁT.... NEm TELJESEN ÚGY VAN.... 70%-igaz is!!!!:)


Csak így továbbiakban!!:)))

2019. okt. 15. 07:24
Mint tudjuk nincs tiszta személyiségtípus.Amit írtál, az nekem túl kategorikus.Kicsit vagy fekete, vagy fehér.Gondolom én, aki tévedhetek is...
14. spinneli (válaszként erre: 13. - Lávli)
2019. okt. 14. 12:27
oké, köszi.
13. Lávli (válaszként erre: 12. - Spinneli)
2019. okt. 13. 22:37

A pszichológiai tények "életszagú" példáktól lesznek befogadhatóbbak és elsajátíthatóbbak az olvasóknak.

Ha olvastad pl.dr. Csernus legújabb könyvét (Egy életed van), olyasmire gondolok.

12. spinneli (válaszként erre: 10. - Lávli)
2019. okt. 13. 21:41
Én nem találtam száraznak, ezek pszichológiai tények, de gondolkodom, hogy hogyan lehet színesebben hozni egy ilyen témát.
11. spinneli (válaszként erre: 8. - Kisj)
2019. okt. 13. 21:39

mi az amit hiányoltál belőle?

Örülök, ha segítesz konstruktív kritikával.

:)

10. Lávli (válaszként erre: 9. - Kisj)
2019. okt. 12. 16:51
Nem lenne baj, ha nem lenne olyan száraz, nyögvenyelős, tankönyvszagú.
9. kisj (válaszként erre: 8. - Kisj)
2019. okt. 12. 16:47
Ja, hogy ez a blogod reklámozása volt.
8. kisj (válaszként erre: 1. - Spinneli)
2019. okt. 12. 16:36

Semmi sem vagy fekete, vagy fehér.

Számít a belső hozzáállás is és bizony számítanak a külső történések is.


Nekem mondjuk nem tetszett amit írtál, mert semmi egyéni gondolatot nem találtam benne.

7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Spinneli)
2019. okt. 11. 16:18

Valóban, azt, ha valaki helyett a szülők mindent megoldanak, az felnőtt korában egy csekket nem tud majd feladni.


Szerintem az élet feladatok, élethelyzetek sora, amelyekből tanulnunk kellene, bölcsebbé válni.


Hogy melyik típusba tartozunk nem egy állandó állapot. Vannak dolgok, élethelyzetek, amit rá kell bízni az időre - majd az megoldja. Pl. gyász. Igen, szenvedünk egy társ, egy testvér, egy szülő elvesztésekor. De ezt mindenkinek át kell élnie. Nincs olyan ember, aki ne vesztett volna el szerettét.


Más téren viszont igenis tenni kell valamit azért, hogy olyan munkánk, olyan környezetünk legyen, amilyet szeretnénk.

Személy szerint megvetem azokat, akik egészségesek, de még nem dolgoztak életükben egy órát, de nem is tanulrak semmit.

2019. okt. 11. 12:20
Nagyon tetszett, hoztad a formád! 🙂
5. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Spinneli)
2019. okt. 11. 08:17
Ha Te ide születtél, mondhatod hogy jó helyre születtél. Lehetne rosszabb és nem tudsz rajta változtatni, csak akaratoddal tartani azt a szintet, hogy rosszabb ne legyen. De vannak, akiknek még jobbak a körülményeik, ők is kerülhetnek olyan helyzetbe, hogy jól élnek, de a sors, egy betegség keresztbe tehet. Tudnod kell, mire vagy képes, kitartó, amit akarsz el tudod érni amíg erődben vagy. Nem kell elkönyvelni, hogy minden megírt és a sors keze. Ami az élethez kell, lehet a sors keze, mert ha meg kell halni, nem tudsz mit tenni. De amíg élsz a többit a sors rád bízza. Élj vele.
4. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Epresturmix)
2019. okt. 10. 17:03

Ez az u.n. ráhagyatkozás. Amikor kivárjuk, hogy az élet merre, hova akar vezetni minket, és a kapott körülményeket kihasználva igazítjuk úgy a dolgokat, ahogyan azt jónak látjuk.

Csak sokunkból hiányzik ez az u.n. hidegvér, ami szükséges ahhoz, hogy valóban kivárjuk, merre alakulnak a dolgok.


Ha valami történik, akkor azt rögtön ésszel, erőből akarjuk megoldani, megyünk a magunk feje után.

Ez a magatartás legalább olyan rossz, mint "elfogadom, amit az élet elébem hozott" megadó magatartás.


Szerintem jól csinálod. Mindenkinek ezt az utat kellene követni. Persze a mindenkibe beletartozónak érzem magamat is. :))

2019. okt. 10. 16:55
Néha hagyom magam sodródni és ez így nekem jó. A görcsös akarásom sokszor vitt rossz felé. A végén szoktam belehúzni, hogy na akkor már ha eddig...☺️
2019. okt. 10. 16:34

A kettő együtt, vegyesen.

Hiszem, hogy létezik az a bizonyos nagykönyv, és a benne írt lényeges dolgok valóban megjelennek életünkben. De kaptunk szabad akaratot is, amelynek birtokában bármikor változtathatunk sorsunkon, ha megvan hozzá bennünk a hit, az erő, a kitartás...

Persze a tanítás szerint:

- Tanuld meg megváltoztatni azt, amin változtatni tudsz

- Tanuld meg elfogadni azt, amin változtatni nem tudsz

- Tanuld meg a kettőt megkülönböztetni egymástól


Szerintem nem jó az, ha valaki besorolja magát vagy az egyik, vagy a másik kategóriába, és elkönyveli, hogy neki egyiket, vagy másikat dobta a sors. Az nagyon nagy buktatókat rejthet bárkinek.

2019. okt. 10. 09:35
Min múlik, hogy valaki megrögzötten hisz abban, hogy Ő, és csakis Ő a szerencséjének kovácsa, más pedig ugyanolyan meggyőződéssel állítja, hogy előre megírt sorsunk van, amivel kár hadakozni?

Ugrás a teljes írásra: Mindent elérek amit akarok, vagy úgy lesz, ahogy lesz. Te melyik típusba tartozol?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook