Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te hogyan vásárolsz 2 éves gyerekkel? fórum

Te hogyan vásárolsz 2 éves gyerekkel? (beszélgetős fórum)


1 2 3
79. vberni01 (válaszként erre: 78. - Michelle.r)
2013. jún. 13. 10:11
pontosan! :D
78. michelle.r (válaszként erre: 60. - Vberni01)
2013. jún. 13. 09:21
Akkor nincs más hátra, mint azt is megtanítani vele, hogy amikor anya vásárolgat, csendben, jól nevelten sétálunk mellette, nem pakolgatunk a polcokról, ordításunkkal nem zavarjuk a többi kedves vásárlót :))
77. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 71. - Vberni01)
2013. jún. 13. 00:59

Mint felelősség nem kérdés, a szülőé.Viszont nem mindenkit lehet egyformán nevelni. Nem lehet uniformisként rászabni egy-egy módszert minden gyerekre, mert mindenki egyedi, és ha nem klónozzák megismételhetetlen.


Lehet belekötni a szavakba, írhatnám, hogy lehet akinél mindig flottul megy minden, tuti csak valami büntető idomítással éri el a célját.......de nem, nem így van. Nyilván minden normális szülő, aki felelősséggel vállalt gyermeket a legjobbat akarja neki.

Felesleges szurkálni egymást, az élet eldönti ki és mit rontott el, ha azt elrontotta.

Van itt egy fórum amiről azt gondolom elgondolkodtató.

[link]

76. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 68. - Tavirózsa :))
2013. jún. 13. 00:43
Jé tényleg.... hova kötözik őket?
75. Bcicus (válaszként erre: 69. - Kismanó86)
2013. jún. 12. 20:58
Nyilván nem, de a cég aki gyártja a kocsikat, 15kg garantálja, hogy kibírja nem szakad le alatta.
74. 2hounds (válaszként erre: 70. - Vberni01)
2013. jún. 12. 14:24

Nekem fiam van, ö sem egy izgaga, uttestre szaladgalo tipus, pedig egy igen aktiv, nagyon mozgekony, futo-ugro-maszo sportos gyerek, mindig is az volt. A baratnöm lanya (szinten "nevelt gyerek", nem egy liberalis anyuka a baratnöm se) ezerszer szeleburdibb. Ez nem attol függ, hogy fiu vagy lany.

Szerintem is van abban valami, hogy neveles kerdese, kismillioszor is elmondtam, hogy mit miert nem szabad, mire megertette, de megertette. Ettöl függetlenül nem bizom meg benne 100%-osan, hogy nem csinalna hülyeseget, igyekszem elöre gondolkodni es biztonsagban tartani. Persze igy is törtennek balesetek, nyilvan, a multkor pl. fel meterre volt elöttem, nem lattam, hogy csukott szemmel setalgat, nekiment egy oszlopnak, folyt a ver a fejeböl patakokban. Hat ilyen van... Legközelebb nem fog ilyet csinalni, az tuti. Erre nem szamitottam, hogy 5 evesen ennyi esze van... De arra igen, hogy uttest, bicaj, viz, magas hely, ablak, gyogyszerek, konnektor, stb. veszelyes, ott fokozottan figyelek, megelözök, ezerszer is szolok, fogom a kezet, es nem engedem, hogy olyat csinaljon, amiböl baj lehet.

73. Kismanó86 (válaszként erre: 70. - Vberni01)
2013. jún. 12. 14:21
Igen, ezért írtam, hogy gyerekfüggő. :-)
2013. jún. 12. 14:12
de hagyjuk, kár ezen vitázni...
71. vberni01 (válaszként erre: 66. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 12. 14:11
Akkor mi? Kinek a felelőssége, ha a gyerek kiszalad az útra, vagy nem néz szét, mielőtt lelép a járdáról?
70. vberni01 (válaszként erre: 65. - Kismanó86)
2013. jún. 12. 14:10
na jó, mert lányod van! Azok eleve jól neveltebbek, genetikailag is nyugodtabbak! :D
69. Kismanó86 (válaszként erre: 67. - Bcicus)
2013. jún. 12. 13:25
Na jó, de 15 vagy 15,5 az még mindegy. Most ez nem azt jelenti, hogy a 15,1 kilós gyerek alatt már leszakad.
2013. jún. 12. 13:18
Igen, nem nevelés kérdése, mert egyesek kikötik. :S
67. Bcicus
2013. jún. 12. 13:18
AZért az fura amiket írtok, hogy nem mérik le. Nem azért nem szabad 15kg felett belerakni mert ők így kitalálták és kikapsz ha belerakod, hanem mert afelett már nem biztos, hogy elbírja a gyereket és nem biztonságos.
66. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 64. - Vberni01)
2013. jún. 12. 13:12

Nem érted, hogy tényleg nem nevelés kérdése az sem, hogy ha esetleg Dunának is megy a gyerek???


Na mindegy.

2013. jún. 12. 13:11

Nem tudom, lehet, gyerekfüggő, de az én 2,5 éves lányom már megérti, hogy az utcán nem szaladgálhat el, mert elüthetik. Sőt, ha olyan helyen sétálunk, ahol nincs járda és az úton megyünk, van, hogy ő szól, hogy autó jön, menjünk lejjebb.


Különben, ha neked úgy könnyebb, szerintem ültesd bele, amíg még belefér. Nem mérik le. :-)

Nálunk eddig nem volt baj a bevásárlással, szinte soha nem veszünk nagy kocsi, csak ha tényleg sokat akarok vásárolni. Szépen jön mellettem, nem feltétlen fogja a kezem, de nem pakol (szerencsére). Már mindig mondja előre, hogy mit szeretne (kifli vagy nyalóka, esetleg szívószálas ücsi), miután ez megvan, utána tök boldogan jön és koketál a boltos nénikkel.

64. vberni01 (válaszként erre: 62. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 12. 11:27

nem a hisztiről írtam, hanem a nevelésről. Az hogy egy gyerek hisztizik, egy dolog, de az hogy fejjel megy egy tóba, vagy szalad ki az utcára, már más.


A hisztit az váltja ki, hogy nem kapja meg amit akar, na de utóbbit....

63. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 62. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 12. 10:41
Visszaolvasva láttam, hogy rosszul tagoltam a mondatokat. Remélem azért érthető!
62. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 60. - Vberni01)
2013. jún. 12. 10:34

Nézd ezt több milliárdan jól csinálják, mert itt vagyunk ezen a földön.

Ismerősöm harmadik gyereke amikor másfél kétéves lett mondta, hogy sosem gondolta, hogy neki ilyen 'bűn rossz gyereke lesz. Ő is úgy nevelte a harmadikat is, mint az első kettőt. A gyereke verte magát a földhöz az üzletben, ha felvette tekeredett volna ki a kezéből, sosem arra ment amerre elindultak. Semmivel sem nevelte másképpen, mint az első kettőt (ja most nehogy azt mondja valaki, hogy sablonként akarta, és ez nem illet rá)...mert nem így volt.

Ő is mikor hisztis gyereket látott azt mondta, -micsoda szülő nem tudja megnevelni a gyerekét- mát 5 éves a gyerek és ő is megtanult viselkedni.

Mi a tanulság, ne ítéljünk meg senkit ismeretlenül, nem tudhatjuk kinek mennyi "munkája" van a gyermeknevelésben. Mindenki örüljön akinek nem kellett problémákkal szembesülni. :)

61. Bcicus (válaszként erre: 59. - Vberni01)
2013. jún. 12. 09:38
Hát akkor csak én vagyok mázlista :D
2013. jún. 12. 08:43

köszönöm szépen a tanácsokat, úgy látom még pár évig hipermarketben kell vásárolnom. :D


Még egy gondolat: én nem tudom ki hogy neveli a gyerekét, de pl nekem elég hamar megtanították, hogy labda után nem szaladok úttestre, járdán fogom anya vagy apa kezét, és nem ugrok fejest tavakba, nem iszok hypot, nem eszek magamtól -gyerekként- gyógyszert, csak azt amit a szüleim adnak.


Lehet valamit jól csináltak? :)

59. vberni01 (válaszként erre: 55. - Cippora)
2013. jún. 12. 08:40
:D hát igen, a májusiak többemberesek!
2013. jún. 12. 00:04
En 2 gyerekkel jarok vasarolni, most mar kicsit nagyobbak, 6 es 4 evesek. En is volt hogy beraktam oket a pakolos reszbe, de mindig tettem alajuk egy takarot. Most mar setalnak mellettem, a bevasarlas 20-25 perc. Sajnos nagyon messze vagyunk a nagyszuloktol, ezert hamar kikellett talalnunk egy jo rendszert. Majdnem minden nap megyunk boltba. Osszeirtam mit kell megvennunk a heten, es elosztottam minden napra. Igy vhogy kialakult lassan. Volt hogy mindent otthagytam a boltba , es 2 siro gyerekkel sirva rohantam ki, szerencsere mar nincs ilyen regen.Bar itt kicsit talan masabbak az emberek, ha sorba allunk es latjak , hogy a gyerek kezdi elvesztenni a turelmet siman maguk ele engednek, ha felvagottat sajtot kell vennem osszeirom , leadom a pultnal es a vasarlas vegenel felveszem, talan igy kicsit egyszerubb.
57. Bcicus
2013. jún. 11. 22:37
Enyém szépen fogja kezem, tudja, hogyha nem mondom, hogy mehet akkor fognia kell a kezem, ha van bevásároló kocsi persze beleültetem, mert 13kg így még simán beletudom. Attól rosszul vagyok aki beleállítja a kocsiba a gyereket a mocskos ciőjével.
56. Ede71
2013. jún. 11. 21:42

nekem a nagyobbik 2,5 éves a kisebbik 4,5 hónapos, voltam úgy hogy mind a kettőt el kellett vinnem és a kocsiba ült a nagyobb, a hordozót meg rátettem a bevásárlókocsira keresztbe, nem volt egyszerű de valahogy túléltük.

ha nem kell kocsival menni, csak a közeli penny vagy lidlbe megyünk, a kicsit tolom a babakocsiba, a nagyobbik motorral jön, semmi gáz a boltba, végig velem van.

mondjuk én a nagyobbikat is pár napos korától kezdve mindig magammal vittem, nem volt kire hagyni napközben.

persze volt már olyan is, hogy a párom amikor hazajött akkor mentem el a boltba, egyrészt gyorsabb, másrészt én is egy kicsit egyedül nézelődhetek.

55. Cippora (válaszként erre: 1. - Vberni01)
2013. jún. 11. 21:22
Én beleültetem (16,5kg) bár már alig fér bele.Egyedül nincs az az Isten,hogy úgy elvigyem,hogy kettesben :D Amúgy ha a párommal megyünk hármasban sem lehet bírni vele.De ez egy ilyen korszak...
54. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 53. - 2hounds)
2013. jún. 11. 21:05

Tényleg ilyen nekem is volt,illetve van. De műanyag labdákat tettem bele. Az sem rossz ötlet pakoláshoz.

Csak az inkább kétemberes, igaz attól függ mivel van megrakva. :)

53. 2hounds (válaszként erre: 48. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 11. 16:00
Amugy mi meg ket összecsukhato müanyag ladaval jarunk vasarolni, amit olyan laposra lehet hajtogatni. 2 pont belefer a bevasarlokocsiba, abba pakolunk eleve, es csak 2 mozdulat betenni az autoba, meg utana becipelni a hazba. (Mondjuk ha nem autoval mesz, akkor nem praktikus, nalunk nagyon messze a bolt, muszaj autoval. Csak tipp ez is.
52. michelle.r (válaszként erre: 49. - Fr.andi)
2013. jún. 11. 15:51
Fogalmam sincs, az enyém kb. 4 éves. Ennél drágább volt, azt uti.
2013. jún. 11. 15:44
hha mindent leramol akkor sehogy...
50. michelle.r (válaszként erre: 48. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 11. 15:41
Én sem magamtól voltam ilyen zseni, használat közben láttam ;)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook