Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Te hogy éled túl a fogorvosi kezelést? fórum

Te hogy éled túl a fogorvosi kezelést? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
168. f90190de28 (válaszként erre: 157. - Otis)
2009. febr. 28. 18:41
Az nem normális! Valószínű nincs kitakarítva rendesen a csatorna vagy nincs kiszedve rendesen az ideg. Vissza kell menni,hogy kicserélje a gyógyszert.
167. f90190de28 (válaszként erre: 166. - 975cb80a9f)
2009. febr. 28. 18:38
Szia! Szerintem nem kéne altatásban csináltatnod, nem hiszem hogy olyan sokáig tartana vagy recsegne ropogna, persze benne van a pakliban, de a szájsebészek elég sok fogat húznak ki egy nap, ebben profik általában, a János kórházról nem tudok véleményt mondani, de amúgy altatásban mind2 fogadat ki tudják kapni. Amúgy én asszisztens vagyok és emléxem mikor még gyakorlatra jártam akkor a mária utcában pesten ott csak fogyatékosokat kezeltünk altatásban.
2009. febr. 27. 10:16

Sziasztok!


A segítségeteket kérném! A bal fölső és bal alsó bölcsességfogaimat kellene kihúzatnom, viszont eléggé tartok a recsegés-ropogástól, ezért altatásra gondoltam. Tud valaki ajánlani olyan rendelőt, ahol csinálnak ilyet? Esetleg a János kórházról tud valaki mondani valamit (Azt hallottam, ott is megcsinálják. Kell beutaló?)? Altatásban ki meg tudják csinálni egyszerre a kettőt?

2009. febr. 26. 20:54

Olyan dokihoz mentem, hogy csak dícsérni tudom. Még a legapróbb fájdalmat sem engedi meg magának, azonnal abbahagyja amit épp csinál, amint egy kicsit megnyikkan az ember. Húzattam vele a fogamat, hat helyre kaptam injekciót, meg sem éreztem. Az injekcióra és a húzásra is csak azt tudom mondani, hogy kellemetlen volt, semmi több. Megbeszéltem vele, hogy minden fogászati beavatkozást vele fogok csináltatni.

Nagyon megkönnyebbültem, félelmeim nagy részét már el is felejtettem. Pár hónap múlva hidakat csináltatok, és még van egy fogam, amit ki kell húzni. Már semmi félelem nincs bennem, pedig nem hiszem hogy akad még olyan ember, aki nálam jobban félt a fogorvostól.

Két évig viseltem a fájdalmakat, a fogam meg gócos lett, az arcüregemre húzódott a gyulladás.

164. renu
2009. febr. 26. 18:39
Az én esetem az,hogy a lyukas fogam elég mély lehetett,a dokornő betömte...erre kb rá 2-3 hétre amit betömött,hihetetlenül érzékeny lett,már harapni sem tudok vele,3 napja szenvedek,tegnap nem éreztem különösebb fájdalmat azt hittem elmulik,de ma ! azt hittem lefordulok már a székről is...szerintem a fogbél gyulladhatott be...ti mit tapasztaltatok már???jó tanács mindig jól jön :)
163. Nesseun Dorma (válaszként erre: 162. - Zkelah)
2008. nov. 2. 00:36
Szerintem nem fáj. Nekem nem szokott.Persze csak akkor nem, ha jól adja be a doki az érzésteleítőt. Nem is érzel semmit. Az én egyik fogamat érzéstelenítés nélkül gyökérkezelte. :):) Na jó, azt hozzáteszem, h már nem nagyon volt benne ideg. :D
162. Zkelah (válaszként erre: 159. - Otis)
2008. nov. 1. 01:43

:O


Nekem tavasszal volt egy fogam, ami egyszer csak elkezdett nagyon fájni, minden előjel nélkül. ( Vagy csak bamba vagyok.) A dokim mondta, hogy ha az édesre érzékeny a fogam, rögtön menjek, mert az a legelső jel. No ez a fogam már csak úgy fájt. Kettő között mélyen volt kilyukadva, szegény mondta is, reméli, hogy meg tudja menteni egy töméssel. Közben is fájt, csóválta is a fejét, és azt mondta, hogy ha nem fog megnyugodni, lüktet és fáj, akkor gyökérkezelés, nagyon megijedtem, hogy húzás, mert az én rémálmom nem a fájdalom meg ilyesmi, hanem az, hogy hiányozni fog egy fogam! :") De azt mondta, majd 20év múlva. :)

Szóval nekem szokott lüktetni, meg nagyon fájni. De érdekes módon csak akkor mikor nő a bölcsesség fogam. Amúgy semmi baja...

Komolyan fájdalmas a kezelés? :S Azt azért nem szeretném.. De inkább mint egy fog hiánya...

161. Zkelah (válaszként erre: 152. - 319cd6978b)
2008. nov. 1. 01:37

Én még annál is később. :D Akkor is csak azért, mert fogorvost váltottam és ő mondta, hogy oké, hát akkor nem ad, de ha fáj, akkor emeljem fel a jobb karomat, ne rántsam el a fejem, nehogy kifúrja az arcom. Nem kellett kétszer mondani. Azóta mindig kérek.

Míg életem első érzéstelenítőjével zsibbadtam a folyosón beszélgettem egy sráccal, ő mondta, hogy jól döntöttem, mert mikor ezt vele eljátszotta, ő egy idő után úgy hadonászott mint egy őrült, a doki meg közölte, hogy már alig van hátra, ezt mostmár kibírja. :D

Különben én nem túlélem, szeretek odamenni, jó fej a doki, nagyon figyel rám, és mindig szuperjól megcsinálja a fogamat.

2008. nov. 1. 01:08

Egy gyökérkezelés attól is függ, h milyen rossz az a fog. Mert lehet az részlegesen "gyökérteleníteni" is.(nem vagyok szakértő) De eltarthat hónapokig is.

Én mindig mondom a dokimnak, h mutassa meg mivel dolgozik. :) Mindig kukucskálok.

Oh, alig várom, h mehessek végre megint!

159. otis (válaszként erre: 158. - Csutora13)
2008. szept. 25. 11:39

Tegnap délután tette bele az ideiglenest, előtte egy hétig tátongó üreggel léteztem közvetlenül a gyök.kezelés után. Akkor nem fájt ennyire, mint most, hogy befedte. Akkor még várok hétfőig. Hétvégén elutazom, viszek magammal Cataflam-ot. Elvileg jövő szerdán nézi meg újból...


Eddig nem féltem a fogorvostól, de már rettegek!!!! A kezelés is nagyon fájdalmas volt!!! Hazáig sírtam a kocsiban :(

158. csutora13 (válaszként erre: 157. - Otis)
2008. szept. 25. 11:30
Én is gyökérkezelést kaptam,már volt benne gyógyszer,akkor egy picit érzékeny volt néhány napig,aztán 3 napja betömte(ez még mindig nem a végleges) és néha kicsit most is érzékeny,de nem vészes.Ha napok múlva is fáj,ahogy most,akkor szerintem az már nem természetes.
157. otis
2008. szept. 25. 11:10

Sziasztok!


Normális dolog, ha a gyökérkezelés után az ideiglenes tömés alatt tegnap délután óta lüktetve fáj a fogam?!! cataflam sem segít nagyon...

2008. szept. 9. 10:44

Sziasztok!

Túléltem 2 napja egy foghúzást (ami már be volt gyulladva) és most a helye is be van gyulladva:(

Tud valaki valami jó "gyógymódot"?

Nem akarok visszamenni!!áááááááá

155. nikol38
2008. aug. 31. 11:20
Én már megszoktam,úgy járok oda mint ha boltba mennék.Mert a fogorvosom annyira jó és ügyes keze van.Fő az,hogy jó fogorvost válasszunk.
154. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 152. - 319cd6978b)
2008. aug. 31. 06:10
Én sem kérek soha érzéstelenítést,mert ameddig az hatna,már készen is vagyunk a töméssel:-)Ettől függetlenül mindig félve megyek a fogorvoshoz,bár tudom,hogy nem fáj,mert jól csinálja,kedves,aranyos,mosolygós,és ez sokat számít!A lényeg jó orvost kell választani!
2008. aug. 31. 05:42
Jó dokit kell választani, olyat aki fel tudja oldani benned a feszültséget. Kis beszélgetés egy mosoly és mindjárt könnyebben megy. Minden az agyban dől el, ha magadba beszéled a frászt nagyon nehéz lesz tőle szabadulni. Nekem nehezebb nőgyógyászhoz mennem mint a fogorvosomhoz.
2008. aug. 31. 00:48
Én 16 évesen kaptam először érzéstelenítést, mert annyira rettegtem az inyjekciótól hogy inkább eltűrtem a fájdalmat. Aztán amikor rábeszélt a fogorvos hogy adjon inyjekciót mert nagyon fog fájni a fúrás, rájöttem hogy így sokkal jobb. Már nem is parázok tőle mert nem fáj. Bár eddig még csak 4 tömésem volt.
2008. aug. 31. 00:06

Sziasztok!

Sokan ott rontják el, hogy úgy állnak a dologhoz, hogy a fogorvost túl kell élni valahogy!

Szerintem ezt rossz élmény okozza. Fontos, hogy jó fogorvost válasszunk.

Az én orvosom bármit csinál, egyáltalán nem fáj!

Volt mág gyökérkezelésem, foghúzásom, tömésem és egyiknél sem éreztem semmit!

Szerintem ez orvosfüggő!

150. alyce
2008. jún. 24. 09:26
Irigyellek benneteket, hogy nem féltek a fogorvostól. De ezeket az érveket meg is értem! :P ;)
2008. jún. 24. 07:57
Simán,fájd.csill. nélkül.A fogorvosomnak gyönyörű hipnotizáló szépségesen kék szeme van:DDDD
148. Ekidli (válaszként erre: 147. - Alyce)
2008. jún. 23. 16:53
Nekem nagyon rosszak a fogaim, pedig mosom rendesen... Viszont én abban vagyok szerencsés, hogy egyáltalán nem félek a fogorvostól. Anyukám fogtechnikus, így én mindíg kaptam egy kis plusz kedvességet a fogdokiktól.:) Viszont ha ez nem lenne így, tuti nem mernék elmenni betömetni a lyukakat, már nekem is csinálhatná anyukám a protkót.:D
147. alyce
2008. jún. 23. 16:40
A fogorvos az egyetlen, akitől rettegek (orvosok közül). Sajnos már elég sokszor meg lettem "kínozva", úgyhogy dupla okom is van tartani tőle. Még iskolafogászaton kifúrták egy rágófogam, aztán kiesett a tömés. Utána még nagyon lyukat fúrtak bele, aztán az évek elteltével szépen lassan kezdett romlani a tömés alatt a fogam. Olyan szintre leamortizálódott, hogy sajnos gyökérkezelni kellett. Azzal egy hónapig jártam a fogdokihoz. Azt hittem fellélegezhetek. Évekig jó volt, aztán 2-3 éve ettem valamit, és reccs. Kettétört az én kis gyökérkezelt fogam. Még az volt a szerencse, hogy hosszában, így azt, amelyik kitörött, kiszedte, a másik felére pedig kaptam egy porcelánkoronát. Na hát az sem volt egy piti dolog, csiszolás, minta, ragasztás, kínlódás...ááá. Megfogadtam, hogy ha lesz gyökérkezelésem, egyből eljátszom ezt a pótfogas megoldást, én nem várok addig, míg el nem törik az is. Alapvetően szerencsés vagyok, ugyanis nem romlandóak a fogaim, szép fehérek.
146. Anita123 (válaszként erre: 145. - Nizi)
2008. jún. 18. 23:29
en is igy tudtam.
145. Nizi
2008. jún. 18. 14:42
Persze! A gyulladt foggal semmit se csinálnak. Először lekezelik, hogy elmúljon a gyulladás, aztán nézik csak meg, hogy mi a helyzet. Menthető-e vagy sem. Szerintem a maszek fogdokik a legjobbak, ott azt kapod a pénzedért, amit elvársz! Nem kínoznak feleslegesen... Így már teljesen túlélhető lesz a kezelés!
144. Anita123 (válaszként erre: 141. - Zizisicc)
2008. jún. 18. 14:34
ha be van gyulladva nem is lenne szabad kezelni a fogat.(Tudomasom szerint)
2008. jún. 18. 14:34
megszoktam
142. Franc22
2008. jún. 15. 23:02
nehezen
141. Zizisicc (válaszként erre: 120. - Ac1096844d)
2008. jún. 15. 13:31
Ha be van gyulladva, akkor hiába ad érzéstelenítőt, nem használ - és ilyenkor tényleg olyan mintha az agyadat műtené, baromira fáj. Ha nincs begyulladva, akkor mákod van, és nem érzel semmit.
140. ac1096844d (válaszként erre: 139. - Csigusz 79)
2008. jún. 14. 20:17

Háát a fene tudja milyen nyomot hagytál benne ama bizonyos mosollyal, amiből ez áradt felé:

-Neeeeem szadista a bácsiiííí!!!



:D

139. Csigusz 79 (válaszként erre: 138. - Ac1096844d)
2008. jún. 14. 20:15
:o)))) Azota a kisfiubol nagy fiu lett( kb 16 lehet),szerintem más hölgyikén járhat az esze :)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook