Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Te hogy éled túl a fogorvosi kezelést? fórum

Te hogy éled túl a fogorvosi kezelést? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2008. febr. 23. 12:43

Kenytelen vagyok tulelni!Sajnos nekem alandoan csinalni kell valamit a fogaimon.Rendszeresen jarok,talan mar meg is szoktam.

A legrosszabb az egeszbe,hogy tudom soha nem lesz vege....

Egyet megcsinalnak addigra kilyukad a masik es igy tovabb...

107. edit_kerekes (válaszként erre: 104. - Nesseun Dorma)
2008. febr. 23. 12:06
Dehogy vagy!Én is imádok fogorvoshoz járni,igaz csak nagyon ritkán kerűl rá sor,mert egészségesek a fogaim.
106. s.irma (válaszként erre: 104. - Nesseun Dorma)
2008. jan. 13. 09:43

Le a kalappal! Én nem imádok. De sajna néha kell.

Addig nem megyek be az ajtón míg el nem mondja, hogy mennyi ideig fogok a székben ülni és mit fog csinálni.

2008. jan. 13. 09:38

injekciót kérek.

lemegyek fűbe.

2008. jan. 13. 00:06
Imádok fogorvoshoz járni!(pedig van pár fájdalmas emlékem is) Mindig leskelődök, h miket tesz a számba,illetve a fogamba!Olyan hosszú tűket, h nem tudom hol is érhetnek véget a fogaimban.:) Most egy pirosat kérek, kéket, sárgát..lehet öblíteni!És imádom azt a gyulladáscsökkentő tömést is, olyan jó szegfűszeg íze van! :) És az a legjobb, amikor gyökérkezelésnél olyan kis reszelővel tágítja a lyukat.. Tök jó az egész! Nemrég csinálta egyszerre 2 fogamat, érzéstelenítés nélkül, na jó, azok gyökérkezeltek voltak, de azért még volt bennük ideg. Imádom! Te szent ég! Lehet, hogy mazohista vagyok? :)
2007. dec. 14. 09:27
Régebben borzasztó emlékeim voltak,de mióta megismertem a mostani fogorvosomat már megnyugodtam hogy jó kezekben vagyok!
102. kcv
2007. dec. 11. 09:03
Sziasztok! Velem múlt 7végén történt kellemetlen helyzet! Anyóséknál töltöttük a 7végét, bedurrant a fogam, azt hittem a fülem, de nem. Nőtt a bölcsességfogam. 7főn mentem dokihoz (elötte rinya!!!) kaptam antibiotikumot, egyebeket. Keddre letisztult a fájdalom, és ki kellett húzni az egyik hátsót... A szuri nem fájt, az asszisztenshölgy keze annál inkább, úgy szorítottam. Mennem kell megint. Már nem félek! üdv.
2007. nov. 11. 14:53
Régen féltem a fogorvostól de már nem.Átéltem a poklok poklát,mert be volt nove az ínyembe a fog és úgy vették ki a szájpadlásomon keresztul.Beszarás volt annyira fájt,utána meg jól osszevarták az ínyemet.Nagyon fájt,de muszály volt megcsinálni a fogszabályzó végett,mert azt kellett hordanom másfél évig.
2007. nov. 11. 08:28
én azóta félek mióta kiemelt a székből az a sintér:)
2007. nov. 11. 08:25
Én nem félek.Pedig most járok az esztétikai fogászat befejezésénél. Vagyis a saját fogaimat(mind a 27-et) lecsiszolták, rátettek egy olyat,montha fogvédő lenne.Gyönyörű lett, teljesen úgy néz ki, mnnt ami alatta volt, csak egy kicsit nagyobb, mert az eredeti fogaim nagyon aprók. Egész hollywoodi mosolyom lett. :)
2007. nov. 10. 22:24
20x megkérdi, hogy ennyire fáj?:) Télen is folyik a víz ha fogorvoshoz kell mennem.Ez a második dokim, aki bejött és össze is szoktunk, erre mindkettő kiment Angliába....
2007. nov. 3. 21:14

Nálam majrésabb nincs a világon, ha fogászatramenésről van szó. Előtte a hasmenés az tuti.

Régen csak akkor mentem el a fogorvoshoz, ha már iszonyatosan fájt, és ilyenkor általában húzás lett a vége, miután begyulladt, meg mittomén mit csinált a fogam. De mikor kismama lettem, akkor rászántam magam, és elmentem (amúgy is javasolt elmenni olyankor). Eleinte a férjem jött velem támasz gyanánt, az első kezeléskor fogta is a kezem, illetve én fogtam, vagyis szorítottam. De aztán úgy belejöttem, hogy a végefelé már egyedül is el tudtam menni.

Szerintem csak a kezdet nehéz, utána belátja az ember, hogy nem is fáj annyira, csak a szuri. Szerencsére még gyökérkezelésem nem volt, állítólag az rosszabb a fúrásnál, faragásnál, húzásnál, nem is szeretném kipróbálni.

A fogorvostól is függ, hogy mennyire majrézok. Akihez legutóbb jártam, nagyon rendes nő volt. Végig halk muzsika szólt, ami elterelte a figyelmem, és amikor látta, mennyire majrézom szánt rám 5 percet, hogy dumáljunk, megnyugtatott, elmondta, hogy mit fog csinálni. Ezután is hozzá fogok járni, kerüljön bármennyibe is, és a gyerekem is hozzá viszem majd. :)

2007. nov. 3. 20:52

Én nagyon megbízom a fogorvosomban, és ezt joggal teszem. Ilyen figyelmes, ügyes, és türelmes embert, mint az én fogorvosom, nem sokszor találni. Főleg nem fogorvosban. És precíz! Nagyon-nagyon precíz, amit különösen szeretek Benne!

Mindig nyugodt lélekkel megyek Hozzá, és teljes nyugalommal ülök a székébe, és bízom Rá magam. Persze, időnként fáj egy-két kezelés, de ez a legkevesebb. Inkább olykor-olykor egy kis fájdalom, minthogy az ember idő előtt elveszítse a fogait.

Szerencsére még a páromat is sikerült rábírnom, hogy rendszeresen járjon velem a fogdokimhoz, és bár Őt korábban szinte kézen fogva kellett vezetni a fogorvoshoz, most már egyedül is elmegy, amikor ideje van. És kevésbé fél már, mint korábban, mert Ő is megkedvelte a fogorvosunkat, és bízik benne.

Azt hiszem, hogy minden orvos-beteg kapcsolat a bizalmon múlik végső soron.

2007. okt. 30. 22:52
RETTENETESEN FÉLEK!Általában ha fáj a fogam, addig húzom, míg minden egyes alkalommal az éjszakai ügyeleten kötök ki!Viszont amikor terhes voltam, ez teljesen megváltozott, úgy jártam a fogorvoshoz mint a kisangyal, minden félelem nélkül, de hogy miért?????
2007. okt. 30. 10:44
Én tegnap is voltam gyökértömésen,brrrrr.Nagyon jó dokim van,ügyesen csinálja és nem is fáj de mikor meglátom a müszereket rosszul vagyok
93. évi75
2007. okt. 29. 20:35
nekem nagyon nagyon jó kezü dokim van. mintha magának csinálná. nagyon figyel a betegekre, legalább is rám. persze fáj, de azt hajtogatom magamnak, hogy mindneki kibirja, mindjárt vége a kezelésnek, utánna jobb lesz.szugerálom magam ilyenekkel.de tényleg nagyon jó dokim van!
92. kota
2007. okt. 29. 20:14
Én nemrég csináltattam meg a fogaimat. Barátom tanácsára mentem el magánorvoshoz. Ott lehet úgy kérni a kezelést, hogy érzéstelenítés helyett/mellett nevetőgázzal kéred a kezelést. Mint az amerikai filmekben. Kis maszk és jókedv. Ha jól emlékszem szedálás a neve. Elég vicces élmény, és így aztán nem is fájdalom a fájdalom. Ha jól emlékszem 7000 Ft körül fizettem, mert online kedvezménnyel jelentkeztem.
2007. okt. 16. 14:54
Szeretem a dokimat,jó szakamber és talán ezért nem rettegek a műveletektől a számba.Megszabadít a kellemetlenségtöl és a fájdalaomtól.. még hálás is vagyok egy kicsit.
2007. okt. 16. 14:44
Nagyon félek,de a fájdalmat is nehezen viselem,ezért kénytelen vagyok minél hamarabb túl leni rajta.
2007. okt. 16. 14:33
Azt mondom magamnak, hogy: jöjjön aminek jönnie kell, én túl fogom élni. (idáig még sikerült)
2007. okt. 4. 20:02
Én injekcióval indítok.Már abszolút nem félek.Régen nagyon be voltam tojva a fogorvostól.
2007. okt. 1. 21:25

Ez már nekem is a következő életem:-)

Előzőben a saját fogam voltam, de kihúztak:-)

2007. okt. 1. 21:24
kapok rögtön egy injekciót
2007. okt. 1. 12:03
Nekem nagyon jó a fogorvosom,mégis mindig izgulok mikor mennem kell. Anno még az általános iskolában az iskolafogászatnak köszönhető ez a félelem. Ja ma is megyek délután tömésre,már nagyon várom,hmmm.
84. cskata
2007. szept. 30. 19:15
:)) miért, abba bele szoktak halni..?:O
2007. szept. 30. 19:12
Kezelés előtt mindig arra gondolok, hogy túléltem három szülést, akkor ezt is túl fogom élni!
2007. szept. 30. 18:33
Hát először is a fogorvosom a sógorom, mindig otthon kezel, így utána még beszélgetünk, megpróbál vigasztalni, mert jó fej, a visszafelé úton pedig, mert vidéken lakik, regenerálódok.
2007. szept. 30. 18:07

Jó fogorvost kell választani.


Én nem félek a fogorvostól, mert ha fáj, akkor megszabadít a kíntól. Ha csak rossz, akkor jóvá varázsolja.


:)) Ráadásul ő a körzetileg illetékes fogorvosunk is.

80. iriszb
2007. szept. 30. 18:05
Jővőhétre vagyunk bejelentkezve..
2007. szept. 22. 13:55
éppen tegnap voltam.brrrr.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook