Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te fizetnél hogy "dolgozhass"? Be nem jelentenek... Találkoztatok ilyen helyzettel? fórum

Te fizetnél hogy "dolgozhass"? Be nem jelentenek... Találkoztatok ilyen helyzettel? (beszélgetős fórum)

1 2 3
83. Bekacomb (válaszként erre: 80. - A0c1361e44)
2010. okt. 8. 18:19
Na látod, tök jó ezt hallani. El sem mondom, hol dolgozom, mert helyből meglincselnek, de a lényeg, hogy nagyon sok emberrel találkozom nap mint nap, akinek tönkremegy az élete az orrom előtt. Ezért is hallgatom örömmel az ilyen híreket, amikor valakinek sikerül, ez annyira ritka. Hajrá, és sok sikert mindenkinek!
2010. okt. 8. 18:17
Lazítsatok, itt mindenkinek nehéz, nyilván nektek is a saját problémátok a legnagyobb, ez érthető is, ne vesszetek már össze apróságokon. ;-)
81. Bekacomb (válaszként erre: 58. - Krisztine2)
2010. okt. 8. 18:12
Nagyon durva, ez rablás. Ezek mások reményéből élnek, hogy bízol abban, hogy holnap talán jobb lesz. Görények.
80. a0c1361e44 (válaszként erre: 78. - Bekacomb)
2010. okt. 8. 18:10

Sajnos a félretett pénzek sem végesek, de igen el kell mindent vállalni a lehetőségünkhöz képest.

Meglepett, hogy valaki még normális hangon szól hozzám ezen a fórumon:) Köszi:)))

Bizom benne, hogy senki nem ismeri meg, hogy milyen érzés az ilyen!

Jelenleg úgy gondolom, hogy a helyemen vagyok és innen megyek nyugdijba. Képzettségemnek megfelelő, nyugodt, jól fizető munkám van. Kezdjük összekapni magunkat, de még vannak problémák, de én egy nagyon optimista ember vagyok.

Sok sikert mindenkinek:)))

79. Bekacomb (válaszként erre: 55. - 258c8a41da)
2010. okt. 8. 18:10

Szia, én is hallottam már a saját fülemmel olyat valami kis csírától... a bevásárlóközpontban hangosan telefonál valami vezető gyerek Isten tudja hol, és röhörészik a haverjával, hogy nem tud menni a haverjához, mert a kocsija szervizben, a céges autóval meg az egyik RABSZOLGÁJA dolgozik valahol. Mindez egy áruházban, kellően magas hangerővel. Na, ha szemmel ölni lehetett volna, ezt a gyökeret szétcincáltam volna ott helyben.

Szerintem jóindulatból írta, hogy nem szabad elkeseredni, de tényleg nehéz ezt a mindennapokban alkalmazni. Egy idő után belefárad az ember. Viszont én saját tapasztalatból írom, hogy sokkal nyugodtabb vagyok, mióta nem stresszelek bizonyos munkahelyi dolgokon, hanem egyszerűen elfogadom, hogy ez van, de majd lesz jobb is, és ezért mindent meg is teszek. Nem tanácsokat akarok osztogatni, nyilván mindenkinek megvan a maga módszere. Kinek a pap, kinek a papné, tudod. :-)))

78. Bekacomb (válaszként erre: 54. - A0c1361e44)
2010. okt. 8. 18:04
Szia, hát igen, aki hozzászokott egy nyugodt életkörülményhez, annak egy ekkora pénzkiesés nyilván felér egy érvágással. De ahogy te is tetted, ilyenkor el kell vállalni mindent, aztán iszonyatos szerencsével talán kifogsz egy olyan helyet, ahol nem vernek át, nem halsz éhen a fizuból, és tán még meg is becsülnek egy picit. Bárki, akinek lehetősége van, tegyen félre pénzt, még ha csak havi 5e ft-ot is, mert nem tudhatod, mikor ment meg. Ezt úgy általában írom, ne érts félre, nem okoskodni akarok, és közöm sincs semmi a te életedhez. Megértelek, hirtelen te is mókuskerékbe kerültél, ami nem vezet sehova. :-(
77. 258c8a41da (válaszként erre: 76. - A14c035548)
2010. aug. 16. 08:11

Teljesen igazad van!

Sajnos mindenkinek kijár néha a rosszból,viszont a céljaimért küzdök én is..és el fogom érni,ez az amit biztosan tudok.

Sokszor nehéz,de mindig van egy cél,amiért érdemes küzdeni.

Neked is kivánok sok sikert mindenhez!

2010. aug. 16. 07:43

Mi volt itt? :o

Szerintem mindenkinek vannak pillanatok az életében, amikor nagyon nehéz. Vki úgy él le egy életet. Én hiszek abban, hogy mindennek oka van. A férjemnek 3 diplomája van,én a 4.-et csinálom. És volt, hogy Gyesen voltam, őt kirúgták az állásából és ott voltunk a hitelekkel. Egyikőnk sem született pénzes családba, így a lakáson, autón is hitel volt. (most már csak a lakáson)De azt is túléltük. Mert próbálok mindig pozitívan hozzáállni. Nem mindig megy, mert vannak hullámvölgyek, de mindig vannak céljaim, amiért hajtok és el is fogom érni.

75. 258c8a41da (válaszként erre: 74. - 7985aaea47)
2010. aug. 15. 22:45
Köszi,csajszim,ari vagy.Lépjünk innen,hadd erölködjön csak.PUSZIIII
74. 7985aaea47 (válaszként erre: 73. - A0c1361e44)
2010. aug. 15. 22:43

te olvasd vissza miket irkálsz.nem hiszem el,hogy vannak ilyen emberek mint te.ez már nekem sokkkkk.

szerencsére nem ismerlek,de borzasztóan határeset vagy.itt te vagy az aki fuuu de kegyetlen nyomja,mint süket az ajtót.hagyd már abba ugyan ugyan.

73. a0c1361e44 (válaszként erre: 72. - 7985aaea47)
2010. aug. 15. 22:38

Csak akkor vagyok undok, ha valaki úgy áll dolgokhoz. Ha bele olvasnál a hozzászólásaiba, akkor látnád, hogy mindig okoskodik. Az első mondata az, hogy vajdaságból ir. Ezen most meg kellene hatódnom? Nem értem. A következőben meg ecseteli borzasztó életét, aminek nagyrészéről ő tehet. Emellett privátban zaklat, hogy neki milyen borzasztó az élete. És nem értem azt sem, hogy más miért ne lehetne vicces kedvébe, attól, hogy ő nincs. Dögöljön meg a szomszéd lova is???


Lehet, hogy süketelés:)

72. 7985aaea47 (válaszként erre: 71. - A0c1361e44)
2010. aug. 15. 22:29
csak már képtelenség olvasni a süketelésedet.elismerheted hogy nagyon undok vagy.legalábbis ez jön le.de nagyon.
71. a0c1361e44 (válaszként erre: 68. - 7985aaea47)
2010. aug. 15. 22:26

Azért regisztráltál, hogy jól megmond nekem?????

Az első hozzászólásoddal rendbe raksz valakit...Kinek milyen a pofája? Felfogás?

70. 258c8a41da (válaszként erre: 69. - A0c1361e44)
2010. aug. 15. 22:02
Oké oké...tudod,az okosabb enged...a szamár meg szenved.Nem tartom magam okosnak..nem is vagyok az...de tudod mit..RÁDHAGYOM!
69. a0c1361e44 (válaszként erre: 67. - 258c8a41da)
2010. aug. 15. 21:59

Ha tudnál szöveget értelmezni, akkor nem hülyeségeket irnál! Idióta? Hát te be bizonyitottad, hogy az vagy. Én tényeket irtam le, nem bizonygattam, hogy a legbrutálabb a helyzetem. Csak leirtam, hogy én is éltem annyi pénzből.

Nem én irtam cikket sanyarú sorsomról! Te magad irtad le, hogy mennyire buta vagy. És utána reklámozod, hogy olvasd el min mentem keresztül.


Ki bizonygat itt valamit? Szerintem te. Azt gondolod, hogy téged mindenkinek sajnálnia kell, és zavar, hogy nem teszi mindenki. Ne sajnálatot várj, hanem old meg az életed.

Azon szórakozól, hogy én mennyire pattogok? Én nem pattogok, de nem értem, hogy miért kell ezen röhécselni, ha azon nem lehetett, hogy mennyiből kell megélned.

Remélem a mosoly nem fagy le arcodra, ha ismét eszedbe jut, hogy termelő munkát végzel 100 euroért. Ha igen, akkor jusson eszedbe, hogy pattogok és mosolyogj újra.

68. 7985aaea47 (válaszként erre: 66. - A0c1361e44)
2010. aug. 15. 21:55

Gondolom aztán,te is a pof**ád miatt nem kellettél sehova!Irtózatosan gyenge felfogással rendelkezel!

Mit hadonászol itt kézzel lábbal?Rossz még olvasni is!Bocsi lányok,már nem birtam én sem szó nélkül hagyni!

2010. aug. 15. 21:45

"NEM VITATKOZOM IDIÓTÁKKAL..NEM SÜLYEDEK A SZINTJÜKRE,HOGY AZTÁN LEGYÖZZÖNEK A RUTINJUKKAL!"



"Azt irja nem nyafog, amott meg minden szavával azt bizonygatja, hogy neki van a legbrutálabb helyzete, mindenki másé elenyészó."..TEHÁT?

ÉRTELMES EMBER VAGY?MERT HA ANNAK TARTOD MAGAD AKKOR LÁTHATOD,HOGY MIT IS IR OTT FELJEBB AMIT IDÉZTEM,AMIT ELÖBB IRTAM..SZÓVAL..ITT CSAK AZZTR IRTAM,HOGY AZT BIZONYGATOD HOGY NEKED A LEGBRUTÁLABB A HELYZETED..

Nos..lám lám..nahát..sehol nem irja,hogy nyafogsz..


Tudod,azért szórakoztató,hogy mennyire pattogsz már az idegességtül..neeee...csak nyugi..ééééés MOSOOOOLY!!!!!!! :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDD

66. a0c1361e44 (válaszként erre: 65. - 258c8a41da)
2010. aug. 15. 21:40

Mit sajnálsz?

Milyen szintre?

Hazudsz és zavar, hogy rád piritottak, ezért nem válaszolsz.

65. 258c8a41da (válaszként erre: 64. - A0c1361e44)
2010. aug. 15. 21:33

Sajnálom :-)


Na jó,hagyjuk ezt ok?Nem ereszkedem erre a szintre!

64. a0c1361e44 (válaszként erre: 63. - 258c8a41da)
2010. aug. 15. 21:28

Én nem vagyok a barátod, ne tekints annak.

Nem sértődtem meg, de nem szeretem ha valaki valótlan dolgokat állit.

Még mindig nem irtad le, hogy hol nyafogok.

Gondolom azért, mert akkor kiderülne, hogy nem mondtál igazat.....

2010. aug. 15. 21:25

Én itt mindenkit barátomnak tekintek..köztük téged is!!!!!..és nem kötöttem bele,az csak félreértés volt asszem mindkettönk részéröl!Sorry!

És bocsi ha megsértödtél!

62. 3265084553 (válaszként erre: 57. - Krisztine2)
2010. aug. 15. 21:23
Tanulságosak ezek a történetek.
61. a0c1361e44 (válaszként erre: 57. - Krisztine2)
2010. aug. 15. 21:09
Valami ilyesmi jutott nekem is az ügynökösködésből...
60. a0c1361e44 (válaszként erre: 55. - 258c8a41da)
2010. aug. 15. 21:08

Hol nyafogok? Miről beszélsz????

Tipikus emberi jellemzőkkel rendelkezel, ami nem igazán előnyös. Lassan nem csodálkozok a helyzeteden.

Emlékezz vissza, hogy rögtön belekötöttél valakibe, és nem belém, hogy ne röhécseljen, mert nem vagy vicces hangulatba. Na ki is nyafog akkor?

Ne küldözgess jeleket és privát üzeneteket.

Ezeket tartogasd a barátaidnak, ha léteznek.

59. viva70 (válaszként erre: 57. - Krisztine2)
2010. aug. 15. 18:40
Ezt a szemétséget...:((
58. Krisztine2 (válaszként erre: 57. - Krisztine2)
2010. aug. 15. 18:40
Ja,és persze nem voltam bejelentve sem...
57. Krisztine2 (válaszként erre: 1. - Gyöngyszemü)
2010. aug. 15. 18:39

Igen,sajnos én belementem egy ilyen ajánlatba.Elhelyezkedtem mint ingatlan referens.Először kifizettem egy tanfolyamnak mondott valamit,ami egy hétig tartott és 60ezer Ft volt.Ez volt a feltétele hogy "dolgozhassak".

Aztán,kötelező volt beszállni a "hírdetési költségekbe" ami havi 30-40ezer Ft volt,céges telefont kaptam ugyan de a számlát nekem kellett fizetnem.És hetente legalább háromszor iroda ügyeletet kellett tartani...mindenkinek.

Hogy mennyit kerestem?Szinte semmit sem.Hónapokig ingyen dolgoztam.

Miért maradtam?Mert abban bíztam hogy végre eladok egy ingatlant és jajj de sokat fogok kapni akkor..

El is adtam ingatlant és jött a pofára esés...ilyen-olyan díjjat-még az irodahasználatért is!-levontak a jutalékból és nekem -aki dolgozott érte-szinte nem maradt semmi sem.

Tanultam belőle:

Nem fizetek még egyszer "ranfolyamért" (még papírt sem kaptam róla)

És nem dolgozom mégegyszer ha nincs fix pénz...

És nem fogok azért fizetni hogy dolgozhassak...

2010. aug. 15. 17:53

És nagyon szép dolog a pozitiv gondolkodás...sokszor én is ebböl élek...viszont a családom nem lakik jól az én pozitiv gondolataimmal!

SAJNOS!

55. 258c8a41da (válaszként erre: 53. - Skar)
2010. aug. 15. 17:50

Hiába mondod neki..

Azt irja nem nyafog,amott meg minden szavával azt bizonygatja,hogy neki van a legbrutálabb helyzete,mindenki másé elenyészó..


Talán ha picit foglalkoztatja a sorsa akkor másként alakul!

Nemtudom,nem ismerem!

De..azt tudom,hogy nekem bizony van humorérzékem..táncolok énekelek,kocertezek meg mindent csinálok,amit igazán élet-nek lehet nevezni.Mégis,sajnois minden pillanatomban ottvan az érzés,a kérdés..Mért nem adhatok eleget a fiamnak!?


Mert a munkáltatóm a pénzen melyet tölünk ellop azon járkál Egyiptomba nyaralni,luxuskocsiKAT vásárol,lakást a szeretöjének akit Ausztráliában nyaraltat..A MI PÉNZÜNKÖN!

Akárhogy is szeretnék jópofát vágni mindehhez..emberböl vagyok és néha nemmegy.


Legkevésbé sem nyafogok..nem is tettem!

Csak sokszor éhezem...amit szintén nemkell nyafogásnak venni,nem nyafogok...csak,mondom..vágjon ehhez jópofát MÁS!

2010. aug. 15. 17:22

Örülök, hogy te ilyen sikeres vagy az állás keresésben!

Letagdtam, de a kilépő papirjaimat nem tudtam letagadni. Próbálkoztam hitel/biztositási ügynökösködéssel is, de sajnos vagy nem sajnos én nem vagyok alkalmas a ködösitésre, valamint a mentorom nem adta oda a pénzt, amit az én ügyfeleimen kerestem.

Röhögj nyugodtan. Én is ezt tettem, amig nem kerültem ebbe a helyzetbe. Ja, 16 évesen a 80 as években nem volt nagy dolog állást találni, és még néhány évvel ezelőttig sem.

Azért ha belegondolsz egy kicsit magadat röhögöd ki.

Azért mert nem vagyok primitiv, nem veretem magam egy pasival sem, nem hisztériázok, hogy de szar nekem, nem nyafogok, hogy elhagyott egy pasi, stb. Attól még ez az igazság.

Azért tanultam, hogy a szakmámba dolgozzak és jól keressek. Egy ideig természetesen próbáltam olyan állást találni, amely biztositja a megszokott életszinvonalamat. 2007-ben 400 ezer volt a fizetésem. Néhány hónapig azt gondoltam, hogy találok hamarosan. Sajnos én kihasználós, tapadós ember sem vagyok, igy az ismeretségi körömben sem nyafogtam, hogy szerezzetek állást. Bár megtettem volna.

Amikor hónapokig sikertelen voltam az álláskeresésben, akkor jöttek a letagadok, ezt azt. Tudod akkor derült ki számomra, hogy a munkáltatók mennyire szemetek, valamint, hogy mennyi primitiv ember létezik a munkaerő piacon. Szinte ugyanazért a munkáért, amit végeztem a munkanélküliségem előtt, negyedannyit fizettek volna. Amikor pincérkededtem, akkor a primitiv konyhalány fúrt, bár ettől nem lett több a fizetése, de ezt ő nem értette, amikor konyhalány voltam, akkor meg a szakács. Elmondtam, hogy konyhát csak otthon látok, de akkor is piszkáltak. Gondolták, hogy most megmutatják a beképzelt diplomás libának.

Egyébként találtam pincér állást, és konyhalány munkát is, de ugye ha már ennyire képben vagy nem kell elmesélnem, hogy egyik sem jelentett be. Ha olyanja volt a főnöknek akár fizetést sem adott. Igy nem volt TB. Ráadásul, mivel nem ismersz, nem tudhatod, hogy milyen a fizikumom, hány éves vagyok, egészséges vagyok e annyira, hogy bármilyen munkát elvállajak.

Hogy kicsit képbe legyél: A munkanélküliségem első pár hónapja kb. 3 hónap, annyira zaklatott csak fel, hogy majdnem meghaltam. Kicsit lerongyolódott az egészségiállapotom, igy amikor kicsit rendbe jöttem fizikailag meg is operáltak. A műtétemre azért kellett várnom több mint egy évet, mert nem pihentem, hanem pincérkedtem, konyhalánykodtam, igy a gyógyulásom, ami ahhoz kellett, hogy az altatásba ne haljak bele, hosszadalmasabb lett. Emellett van néhány porckorongsérvem is, ami azért tud fájdogálni. Nem panaszkodok, mert ez nem az én asztalom. Azért sem nyafogok, hogy a lakásunkat áron alul el kellett adnunk, mert felmondták a lakáshitelünket. És nem tudtunk venni másikat, mert kp-nk nem volt hitelt meg csak annak adnak tud hozni munkáltatóit. És utána jött az albérlet.

Nem azt irtam, hogy 2 évig nyomorogtunk, hanem azt, hogy tudom milyen, ha az ember nehéz helyzetben van. És azt nem a nyfogással lehet megoldani, hanem tenni kell valamit, és attól méghogy szar a pillanatnyi helyzete valakinek, lehet humora, viccelődhet, stb.

Elhihetitek, hogy nem csak annak vannak nehéz napjai, akit vert a férje, vagy elhagy a pasija. Ezekből ki lehet lépni, de vannak helyzetek amikor hiába lépnél nincs hova. ...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook