Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te fizetnél hogy "dolgozhass"? Be nem jelentenek... Találkoztatok ilyen helyzettel? fórum

Te fizetnél hogy "dolgozhass"? Be nem jelentenek... Találkoztatok ilyen helyzettel? (beszélgetős fórum)

1 2 3
53. Skar (válaszként erre: 44. - A0c1361e44)
2010. aug. 15. 16:40

Azt írtad: "közel 2 évig még ennyit sem kerestem a férjemmel együtt" - a segíjke nem kereset, és nehogy már a segíjkét hasonlítsuk össze a fizetéssel! Főleg ne a pár évvel ezelőtti segíjkét az idei fizetésekkel.

Egyébként meg én 16 évesen nyolc általánossal is találtam munkát, hadd röhögjem el magam, ha valakinek közgazdász informatikusként két évig nem sikerül. Ha komolyan el akartál volna menni egy boltba, letagadhattad volna a diplomádat, ahogy egy volt diáktársam is tette.

52. Skar (válaszként erre: 45. - Gyöngyszemü)
2010. aug. 15. 16:33
Hát ha a barátnőd orrát erre sem kezdi facsarni az átverés szaga, hagyd, próbálja ki! Le fog lépni két hét után, ne aggódj, tanulópénznek meg kiváló lesz. Kár, hogy két hétig nem lesz energiája rendes melót keresni. :)
2010. aug. 15. 16:03
Szó sem lehet róla!
50. a0c1361e44 (válaszként erre: 45. - Gyöngyszemü)
2010. aug. 15. 15:52
Na, mostmár mindent tudunk, amit tudni kell:) Én nem vállalnám be! Leadni még azt a keveset is? Fizetni azért, hogy dolgozzak? Nem. Ez kihasználósabban hangzik, mint bármi más.
49. viva70 (válaszként erre: 48. - 258c8a41da)
2010. aug. 15. 12:32
Nem tudom hol lenne jobb. Egyik kolléganőm lánya jó 1,5 évig Angliában próbált dolgozgatni. Egy ideig ment is neki, de aztán nemrég hazajött végleg. Most sajnos itthon munkanélküli. Szerencse is kell mindenhez.
48. 258c8a41da (válaszként erre: 47. - Viva70)
2010. aug. 15. 12:01

Semmi baj,dehogy haragszom!

Egyébként gondoltam,hogy félreolvastad.

Sajnos nagyon kevesek vannak akiknek manapság jó fizijük van,biztosan Magyarországon is ugyanez van csak pepitába.

Nem mondom,hogy nekem a legrosszabb...dehogy... van rengeteg ember akikkel egyáltalán nem cserélnék.


Csak hát,elég szomorú!

47. viva70 (válaszként erre: 25. - 258c8a41da)
2010. aug. 15. 11:14

Na ezt benéztem kissé tegnap este. Késő is volt, fáradt is voltam már. Vagy csak elgurult a gyógyszerem.:DD Ne haragudj.:)

A 100 eurot, 1000 euronak olvastam. Ez így már valóban siralmasan kevés pénz. Szerencsére nekem ennél jobb a fizetésem itthon. De dicsekedni sajnos nem lehet vele így sem.:(

46. gyöngyszemü (válaszként erre: 39. - Skar)
2010. aug. 15. 10:57
Ez szerintem is nagyon kevés! :-(
45. gyöngyszemü (válaszként erre: 21. - A0c1361e44)
2010. aug. 15. 10:54

Nem konzumlány lenne, bár nő az illető!! Tuti masször lenne megis mutatták mit és hogyan 15 percig a vállát hátát, merthát szegény szerencsejátékozó az elgémberedésből felfrissűljön.. ez egy új most induló szolgáltatásnak szánná a tulaj. De még ebböl is pénzt csinálna magának nem a masször járna jól! :-(

Három "embert" maszíroztattak meg vele de majdnem leszakadt a keze, milenne ha napi 6 órában csinálná, éshogy megérje óránként 3-at kellene megmaszíroznia, és nembizti hogy kap érte valamit. Jaa és hab a tortán hogy minden este az összes pénzt lekellene adnia és 2hét múlva kapná csak meg... :-(

44. a0c1361e44 (válaszként erre: 39. - Skar)
2010. aug. 15. 08:19

Én tudok számolni. És igen ennek ellenére van kedvem viccelni!

Munkanélküli voltam s férjem is, ami azt jelenti, hogy nem biztos, hogy kapsz segélyt, mert egy idő után lejár. Senkit nem érdekel, hogy előtte 20 év folyamatos munkaviszonyod volt. Akkor is csak 9 hónapig jár.

Igy miután ez ez idő lejárt sem én sem a férjem nem kapott semmit. 1 gyerek után kaptunk családid, valamint elment ő a suli mellett egy boltba dolgozni hétvégente, ahol kb. 15 ezret keresett. Mi si mentünk volna, de ez diák munka volt. Én pl. boltba nem kellettem. Nem tudom miért. Közgazdász informatikus vagyok. Soha nem hivtak be egy interjúra, és még értesitést sem küldek, hogy miért nem kellek.

Tehát kb 28 ezrünk volt, amennyi a 100 euro.

És annak ellenére, hogy előtte, és utána is többszáz ezer forintos fizetésem volt/van. Nem nyavajogtam ennyit. Igaz, aztán találtam nem a szakmámban állást, igaz bejelentetlenül, és igaz én is belebetegedtem a helyzetbe, de akkor is röhögtünk sokat, ha nem ezt tesszük, mint irtam belezakkantunk volna.

Tudom, most azt gondolod, hogy biztos segitett valaki, ezért irom is, hogy a szüleink már évekkel ezelőtt meghaltak, az ismerőseink is kb. ebben a helyzetben voltak, stb.

2010. aug. 15. 06:57

[link]


Egy korábbi cikkem!

42. 258c8a41da (válaszként erre: 37. - A0c1361e44)
2010. aug. 15. 06:43

Humor érzékem van,mint azt a 35. hozzászólásom is mutatja..mondjuk..

Amott meg ne is akard megtudni mi mindent éltem én már át,humorérzék ide vagy oda.


Tudod,csak az fesett rosszul,hogy felfoghatatlannnak,mindemellet azthiszik,hogy viccelek...annyira szar már kimondani is,hogy dinár.No...mondom,tudom,hogy nem vagyok egyedül a helyzetemmel...mint azt elöbb is irtam,tudom,hogy nem csak án vagyok igy..SAJNOS!

41. a14c035548 (válaszként erre: 39. - Skar)
2010. aug. 15. 05:37

pont erre gondoltam én is.

Ha meg lehagytak egy 0-át, akkor ne sírjanak.

2010. aug. 15. 05:36
mondjuk 100 eurót keresni havonta....ne már. Az annyi, mint Magyarországon a szociális segély, vagy gyes pl....
39. Skar (válaszként erre: 37. - A0c1361e44)
2010. aug. 15. 01:02
Áhh, itt mindenki száz euro alatt keres még férjjel együtt is? Nem ismeritek az árfolyamot, vagy tényleg ennyire van kedvetek viccelni?
38. 3265084553 (válaszként erre: 1. - Gyöngyszemü)
2010. aug. 15. 00:37
Minden esetben lehúzás.
37. a0c1361e44 (válaszként erre: 31. - 258c8a41da)
2010. aug. 15. 00:35

Nem viccelni jöttél ide???

Azért lehetne humorérzéked. Magyarországon is élnek rosszul, nem csak a környező országok magyarjai.

Sajnálom természetesen a helyzeteteket, de nekünk is van pproblémánk, és ennek ellenére viccelődni is tudunk.

Lehet, hogy nem sok az a fizetés, amit irtál, de elhiheted, hogy közel 2 évig még ennyit sem kerestem a férjemmel együtt, és még gyerekünk is van, és egy csomó minden történt velünk. Nekünk sem volt nagy kedvünk rötyörészni, de ha nem tettük volna már lehet megzakkantunk volna.

Ha dinárban irod, akkor is megértjük:)

Azt tanácsolom, hogy a jó kedved maradjon meg, viccelődj, legyen humorérzéked, mert csak igy lehet sokmindent túlélni:)))))

2010. aug. 14. 23:49

Nálam ennek az esetnek többféle verziója is felmerült már 10 éves pályafutásom során.Az első az volt,hogy egy haveromnál dolgoztam pultosként,kb.5éve.12-16 órákat dolgoztam neki 3000Ft-ért,úgy hogy nem jelentett be.De szerettem ott dolgozni,meg jól kijöttünk,így húztam ki 3évet nála.A másik helyen szintén pultos voltam,s mivel a standok(műszak végi elszámolások)mínuszba jöttek ki,a csapolt sörön elcsúszott pénzek miatt,mert olyan jó mérlegünk volt,hogy amikor eladtunk 3l sört,az 20l-t mutatott,s az üzletvezető a mérlegnek hitt...szóval mikor már a fizetésből kellett kipótolni az elcsúszott borravalókat,mármint hogy ne legyen hiány,na akkor eljöttem.Ráadásul a fizetést is hetekkel később adták oda.Arról nem beszélve,hogy állandó éjszakás voltam,s ugyanannyit kaptam,mint a nappalosok.

Utóbbi helyemen pedig az volt,hogy barátnőm 25 km-re tőlem vett ki vendéglátó egységet,s odamentem dolgozni.Ígérte,hogy bejelent,ad benzinpénzt,meg minden.hát nem így lett.Adott 13-14 óra munkára napi 4660 Ft-ot.Abból 1500 benzinre ment el,1000Ft egy egész napi kajára...semmire se volt elég a maradék,sőt be sem jelentett és benzinpénzt se adott.De ott is szerettem,s maradtam is volna még,de most saját vendéglátó egységem van.Na és most fizethetek a legtöbbet!!Ugyanis dolgozok napi 12 órát,kb.heti 5-6 napot,s mondhatni,annyi pénzem sincs,mint munkanélküliként.Minden megy a járulékokra,bérleti díjra,rezsire,üzemanyagra,forog vissza árura....Tehát most tényleg én fizetek,hogy dolgozhassak.Igaz,saját magamat bejelentettem,de rájöttem,inkább feketén dolgozva,pénzzel a zsebembe,mint így.Kit érdekel a nyugdíj járulék,mire megöregszem,lehet nyugdíj se lesz.A tb fontos,az igaz.

A leírtakhoz ráadásként szakképzett vagyok,de olyan,hogy táppénz,fizetett szabadság,kajajegy,bankszámlára utalt fizetés,műszakpótlék...még nemis hallottam!

35. 258c8a41da (válaszként erre: 34. - Globus)
2010. aug. 14. 23:44

:-))))))))))))))))))))))))))


Erre azért még én is röhögteeeem egy jót!!!!köszi :-)

34. globus
2010. aug. 14. 23:43

Két cégvezető beszélget.

- Te, te fizetsz az embereidnek?

- Nem.

- Én sem.

- És bejárnak dolgozni?

- Be.

- Hozzám is.

- Te, ne szedjünk tőlük belépőt?

33. 258c8a41da (válaszként erre: 32. - Viva70)
2010. aug. 14. 23:42

Hát az...elég szörnyü!De mindegy is...nem viccelni jöttem én ide..csak azt irtam le,amit én élek át!



Sajnos vagyunk igy még egy páran..azt is tudom,hogy nem én vagyok az egyetlen!De az ám szerény vigasz!

32. viva70 (válaszként erre: 30. - Viva70)
2010. aug. 14. 23:40
Azt hittem, csak viccelsz, hogy nálatok dínár van, mivel lejjebb euro-t írtál. Nem hittem, hogy van még a dínár, de megnéztem a neten. Ott azt írják, hogy az a hivatalos fizetőeszköz.
2010. aug. 14. 23:38

Vajdaságban Dinárba fizetnek...csak nem akartam dinárban kiirni...euróban mindenkinek érthetö!

Sajna nemigazán van kedvem ezen rötyörészni..

30. viva70 (válaszként erre: 29. - 258c8a41da)
2010. aug. 14. 23:35
Dínárban?? Gondolom...:DD
29. 258c8a41da (válaszként erre: 27. - Viva70)
2010. aug. 14. 23:24
Az jó..én meg DINÁRBA!
2010. aug. 14. 23:24

Sajnos nálunk nem,hogy"van ilyen"hanem ez már 6. éve megy igy!Ingyen járkálunk be,ingyen tulórázunk MINDIG,MINDEN HÉTEN MINDEN ÁLDOTT NAP!

Kajapénzt nem adnak,uti költség nincs..tehát az utazóknak több mint fél fizetése rámegy az autóbuszra vagy amivel bejárnak + a kaja napjára..és erre keresünk!jobb lenne már beköltözni a gyárba mert itthon már nem futja a rezsire.

27. viva70 (válaszként erre: 25. - 258c8a41da)
2010. aug. 14. 23:20
Nekem közel nincs ennyi fizetésem, és sokszor napi 10 órát is dolgozom. Igaz a hétvégék szabadok. Én Magyarországon élek és forintban kapom a fizetésemet.
26. a0c1361e44 (válaszként erre: 25. - 258c8a41da)
2010. aug. 14. 23:19

Ha van egy fix béred, és a túlórát nem fizetik az más. Nálunk is van ilyen, hogy tovább kell bent maradnunk, vagy be kell mennünk bizonyos ünnepnapokon is, amit nem fizetnek. De azért pénzt leadni, hogy dolgozhassak...

Nagyon nehéz munkát találni tudom, de azért egy ilyet elvállani... Ennél már jobb az ügynökösködés is.

2010. aug. 14. 23:16

Vajdaságban élek,havi 100 eurót keresek..hétvégéken ingyen KELL bejárni..nem fizetik a szombatokat...de muszáj bemenni vagy felmondanak!Hát,ebböl élünk..havi 100 euróból.Napi munkaidöm 6-14-ig!

siralom!Viszont nincs más munkalehetöségem..sajnos!


Ja,és még nem is emlitettem,termelö munkás vagyok egy koporsógyárban!

Hát,nem egy leány álom,azt meg kell hagyni!

24. a0c1361e44 (válaszként erre: 22. - 61037872e7)
2010. aug. 14. 23:01

Ja, azt nem tudom, hogy nő, vagy sem:)))

Én is karcsúnak tartom amit le kell adni, hiszen azt szoktuk hallani, hogy alig marad nekik. De lehet, hogy a vendég fizeti a szolgáltatás árát a munkaadónak és a jatból kell még leadnia az munkavállalónak. De ha van tarifa, akkor miért adna borravalót?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook