Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te dohányoznál, ha babát akarnál? fórum

Te dohányoznál, ha babát akarnál? (beszélgetős fórum)


1 2 3
63. wanita77 (válaszként erre: 62. - Csijota)
2011. márc. 30. 14:45

Nagyon helyesen tetted, hogy abbahagytad a cigit!

Teljesen egyetértek veled, hogy a baba egészsége a legfontosabb, nem értem, mások ezt miért nem így látják. Felelőtlenek, mert abban reménykednek, hogy náluk nem lesz semmi gond, hátha megússzák és hát más is cigizik, akkor ő miért ne...

De így nem lehet,mert mi van, ha pont ő lesz az, akinek a babájának mégis lesz baja és megakadályozhatta volna. Mert hát anélkül is annyi más gond lehet, ami ellen nem tud tenni, miért kell a cigivel tetézni????

2011. márc. 30. 12:34

Én terhességem elött abbahagytam a cigizést, pedig addig nem tudtam, és nem is akartam! Aztám nikot úgy döntöttünk, hogy legyen baba, másnap egyáltalán nem gyujtottam rá!! Akkor már csak a baba egészsége volt a fontos. Tofi most 20 hónapos, 3 éve nem cigizek, és nem is akarok. A kisfiam makk egészséges, 8 hóig szopizott, de még 1 évesen is kapott anyatejcsit amit lefejtem. Sogórnőm babája 16 héttel fiatalabb, kissúllyal született, sokat sírt (az elvonási tünetek miatt!!!!)

A mai napig sokszor beteg, elkap mindent, és allergiás is sok mindenre. Nem hiszem,hogy mind a cigi miatt lehet, de tuti közrejátszott az is!

Aki gyereket akar, akarja egésszégesen!!! Akkor nem a mi testünk, hanem az Ő egésszége a fontos! Adjunk esélyt a gyermekünknek az egésszéghez!!! Ne legyünk önzök! Ha pedig nem tudjuk le tenni, addig ne is akarjuk a babát, mert ő nem tud tiltakozni!!!

2011. márc. 30. 11:11
hetesen
60. 293efc751c (válaszként erre: 10. - 93f84765e4)
2011. márc. 30. 11:08
22 hónaposan tetted le a cigit és azt írod, féltél nagyon? :) Ne haragudj, ez röhejes! Kit féltettél? Annyira aggódtál, hogy inkább rágyújtottál? Úgy beszélsz róla, mintha kényszerítettek volna...
2011. márc. 30. 11:03

Szerintem aki nem tudja letenni a cigit terhesség előtt, (nem hogy terhesen), az ne szüljön még babát! Ez egy önző, gusztustalan dolog. Sosem tudhatod, hogy milyen maradandó betegsége lesz a kisbabának és tudatosan betegíted meg, amíg a hasadban van és utána is. Szerintem aki terhesen dohányzik, felelőtlen és önző. A gyermekért nagyon sok mindenről le kell majd mondani. Szerintem ez a legkevesebb...

Én is cigiztem, de fél évvel a "tervek" előtt letettem.

Ha az utcán meglátok egy terhes vagy babakocsit tologató nőt cigivel a kezében, undort érzek. Nem is értem, hogy merülhet fel valakiben ez a kérdés.

Ha így kezded a kapcsolatodat a gyermekeddel, szerinted később milyen lesz? Boldog lesz és egészséges? Jó helyre fog születni? Ne azért szülj gyereket, hogy legyen! Ha valóban akarod, mindent megteszel érte, véded és óvod mindentől. Nem pedig te teszel ellene naponta többször is.


Huba-ninja, az hogy totál egészséges-e a baba, lehet, hogy csak később derül ki. Asztma, allergia, stb... Persze ne legyen így! Illetve azt sem tudjuk, mit élt át 9 hónapig a pici anyukája hasában.


Nem értem, hogy lehet bántani a saját gyerekünket tudatosan! Minél kevesebb ilyen anyát kívánok! Aki pedig le tudott szokni, gratulálok! :)

2011. márc. 30. 06:58

Négy hónapos a babucim, és a szobatársnőm egész terhessége alatt dohányzott, igaz 36. hétre megszületett a pici (bár hajnalba belelépett egy szögbe, mert épp felújították a házat, és akkor folyt el a magzatvize), de mindenesetre 3570grammal született a kisfia, totál egészségesen, azóta már 8,7 kg, anyatejes, de a nőci már a szülés után rágyújtott és azóta is. Én nem dohányoztam, 41. hétre szültem 3430grammal született a kisfiam, és csak egy hónapig tudtam szoptatni. :-S Szóval embere válogatja.

De szerintem még teherbe tud esni valaki mert láncdohányos.

57. wanita77 (válaszként erre: 56. - Cippora)
2011. márc. 28. 15:31
Teljesen igazad van. Már csak abban bízom,hogy ha terhes lesz, tényleg nem fog rágyújtani és stresszes sem lesz miatta. Ezért lenne egyszerűbb még most letenni, nem értem, miért olyan nehéz ez a baba érdekében.
56. Cippora (válaszként erre: 55. - Wanita77)
2011. márc. 28. 15:16
Hát azért ez nem így van.A kávé nem egyenlő a cigivel.Attól,hogy valaki kávézik,nem fog sérült gyereke születni,míg egy bagósnál sajnos nagyobb az esély koraszülésre,magzati károsodásra,illetve az anya-baba közötti keringési problémákra.Lehet,hogy makkegészséges lesz a baba,de lehet hogy nem,és akkor hogy fog a tükörbe nézni??Ha már babát vár az ember,akkor tegyen meg minden tőle telhetőt azért,hogy egészséges legyen.Itt kezdődik a felelősség szerintem!
2011. márc. 28. 14:40
Akkor a lényeg az, hogy jobban jár, ha továbbra is elszív pár szálat és issza a kávét is, mintha hirtelen leszokna mindkettőről. Remélem tényleg nem lesz semmi baja a babának majd ettől.
54. youlcsi (válaszként erre: 47. - Huldra)
2011. márc. 28. 13:54
nem kedvezőtlen, a gondozóban azt mondták, napi 2-3 kávé simán mehet... és akkor ennyit szopi mellett is meg lehet inni, hiszen a baba "megszokta"
53. dokianya (válaszként erre: 46. - Bcicus)
2011. márc. 28. 13:43
Sosem cigiztem, de volt 5 vetélésem és egy méhenkívüli terhességem. Ha "hajlamos" rá, mindenképp elvetél, ha dohányzik, ha nem....sajnos nem vagyunk egyformák.
52. dokianya (válaszként erre: 32. - Wanita77)
2011. márc. 28. 13:40
Lehet, hogy könyebb neki letenni pszichésen ha van egy nagyobb motivációja. Egy baba, pedig elég nagy....
51. Bcicus (válaszként erre: 49. - Cippora)
2011. márc. 28. 13:07
Elírtam. Kétszer vetélt el. BOCSI.
50. ecc37797d3 (válaszként erre: 46. - Bcicus)
2011. márc. 28. 12:37
Igen,ezt én is így tudom hogy nem szabad hirtelen abbahagyni,néha el kell szívni 1-2szálat erős dohányos esetében.
49. Cippora (válaszként erre: 46. - Bcicus)
2011. márc. 28. 12:15

Hát nem tudom...szomorú ami ezzel az ismerősöddel történt.Ezért nem árt előbb letenni,ha van rá módja az embernek.

De nem hétszer vetélt el???

48. Cippora (válaszként erre: 47. - Huldra)
2011. márc. 28. 12:13
Nem kell lemondanod a kávéról,kivéve akkor ha magas a vérnyomásod.Csak nem szabad túlzásba vinni.Ha meg alacsony a vérnyomás,akkor kifejezetetten ajánlják.
47. Huldra
2011. márc. 28. 11:57
Én sokat vízipipázom, és mivel hamarosan mi is elkezdünk próbálkozni a babával, leszokófélben vagyok róla (habár erről még nem sok statisztikát, tanulmányt olvasni). Sokkal jobban tartok viszont a kávé megvonásától,- mint lejebb írta valaki is, hogy a koffein szintén elég kedvezőtlen.
46. Bcicus (válaszként erre: 45. - Wanita77)
2011. márc. 28. 11:53

NAgy valószínűséggel ez vagy ez is okzta a vetéléseket. Hét terhessége volt.

A dokik sem ajánlják, hogy az ember hirtelen abbahagyja a cigit, ha már terhes. 1-2 szálat ilyenkor javasolnak naponta, ha az ember erős dohányos volt.

45. wanita77 (válaszként erre: 44. - Bcicus)
2011. márc. 28. 11:44

Hát ez szomorú. :( De most azért vetélt el, mert terhesen rakta le a cigit és emiatt stresszes volt?

Inkább cigiznie kellett volna?

És ráadásul kétszer is megcsinálta vagy ikrek lettek volna?

44. Bcicus (válaszként erre: 43. - Cippora)
2011. márc. 28. 11:29
Nem próbálta elötte lerakni, akkor akarta mikor kiderült, hoyg terhes, emrt már nem nagyon hitt benne. Nagy az esélye, hogy emiatt vetél el valaki, aki olyan tipusu, hogy ezt stresszesen éli meg, mert a stressz bizony az kezdeti szakaszban sokat árthat.
43. Cippora (válaszként erre: 42. - Bcicus)
2011. márc. 28. 10:12

Tuti emiatt?

És nem próbálta meg lerakni előtte?Vagy "meglepetés" babák lettek volna?

42. Bcicus (válaszként erre: 39. - Cippora)
2011. márc. 28. 09:23
Hát én ismerek olyat aki 2 magzatot vetélt el emiatt.
41. wanita77 (válaszként erre: 40. - Cippora)
2011. márc. 28. 08:59
Szegény babák. :( Remélem húgom terhesen tényleg nem fog cigizni. Most azt mondja, ő is elítéli azokat, akik terhesen dohányoznak.
40. Cippora (válaszként erre: 35. - Youlcsi)
2011. márc. 28. 08:53
Én is hallottam,hogy simán meglehet különböztetni,hogy melyik babának dohányzott az anyja,és melyiknek nem.Sajnálom nagyon ezeket a piciket.Persze,hogy szenvednek...mind emellett én nem tudnék rágyújtani.Próbálok nem ítélkezni,de a véleményem az,hogy ha valaki bevállalja azt,hogy várandósan cigizik,akkor ne körmönfont ("az orvosom azt mondta...") indokokkal tegye...
39. Cippora (válaszként erre: 36. - Bcicus)
2011. márc. 28. 08:51
Na nekem erre mondta a védőnőm azt,hogy hülyeség.
38. verosz
2011. márc. 28. 07:21
Én letettem előtte,teherbe esés előtt 1évvel és azóta se gyújtottam rá.Bár Én nem voltam az a nagy bagós,most sem szívom:-)
2011. márc. 28. 07:08
NEM!
36. Bcicus
2011. márc. 27. 21:31
Régebben dokik tanácsolták anyukáknak, hogy cigizzenek terhesség alatt. Ma is a legtöbb doki azt mondja, hogyha dohányzik mikor kiderült, hogy terhes, akkor má nehagyja el hirtelen, mert a gyereknek sem jó, sőt vetélést okozhat.
35. youlcsi (válaszként erre: 24. - Cippora)
2011. márc. 27. 21:27

ezt én is hallottam, és valahol egyet is értek vele... de abba is bele kell gondolni, hogy egy kismama jobban bírja a leszokással járó stresszt, mint az a pici baba, aki a köldökzsinóron keresztül 9 hónapig kapja a nikotint, aztán egyszercsak nem jön többet.


a kórházban a gyerekorvos és a csecsemősök is mondták, hogy ezeken a babákon látszanak igazán az elvonási tünetek, látszik, hogy sokszor iszonyú fájdalmaik vannak :(


(halkan súgom, a kávéval kapcsolatban is igaz ez, tehát pl aki babásan kávézott, annak a szoptatás mellett is kb ugyanannyi kávét meg lehet inni, hiszen a baba hozzászokott a koffeinhez)

34. youlcsi (válaszként erre: 21. - Wanita77)
2011. márc. 27. 21:23
azt nem gondolnám, hogy magát a teherbeesést akadályozná. sőt! ha így lenne, nem lennének tele olyan veszélyeztetett terhesekkel a kórházak, akik nem győznek még fagyban is kijárni bagózni. -> na ez az undorító!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook