Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szegeden júniustól nem lehet dohányozni köztereken, játszótereken stb. Szerintetek ki fogja ezt ellenőrizni és bírságolni? fórum

Szegeden júniustól nem lehet dohányozni köztereken, játszótereken stb. Szerintetek ki fogja ezt ellenőrizni és bírságolni? (beszélgetős fórum)


2010. márc. 24. 17:04

Reméljük, mindenki sorra fog kerülni! Próbáljon valaki Londonban cigarettára gyújtani közterületen, vagy eldobni egy rágógumit!

A közterület, közterület! Amikor az autóbuszokon is bevezették a dohányzási tilalmat, nem lehetett ez ellen tiltakozni, ma meg már természetes. Reméljük, hogy nemsokára egyetlen vonaton sem lehet!

2009. ápr. 23. 18:22

Valakinek jó, de főleg a nem dohányosoknak, és egyre több helyen szeretnék bevezetni, csak az a baj, hogy aki rendszeresen cigarettát sziv, annak bizonyára rosszul esik, ha csak kizárólag a törvény által meghatározott, ill a kijelölt helyen gyujthat rá. Ezzel kapcsolatosan megjegyezni kivánom, hogy a játszótereken jó lenne egy biztonsági őr jelenléte nappali szolgálatban, mert bizony akadnak vandálok, akik a a hintákat, csuszdákat, padokat rongálja ezekre is fordihatnának nagyobb figyelmet, mivel ezek előállitása, szállitása rengeteg pénzbe kerül.

Szivélyes üdvözlettel. Anyuci91

18. bared (válaszként erre: 15. - 8ee31e318f)
2009. márc. 14. 19:46
ezt én, mint emberekre vigyázó, emberek jobb sorsáért küzdő, és egyáltalán mint ember, kikérem magamnak!!!! milyen jogon általánosítasz?! ilyen alapon én is mondhatnám, hogy akinek 2nél több kapcsolata tönkrement az összeférhetetlen, és alkalmatlan a párkapcsolatra, mégsem teszem! nehogy már rossz emberként keljen valakit nyilvántartani mert dohányzik! Nem dobom el a csikket utcán, nem gyújtottam rá az életemben a lakásban, gyerek mellett, nem dohányzom nem cigarettázók körében, de úgy látom, ha az ilyeneken múlna mint te, akár meg is köveztetnétek...
17. bared (válaszként erre: 12. - Klarika5)
2009. márc. 14. 19:42
igen, ebben mindben igazad van, de!!!: jó pár városban éltem az utóbbi években, és hidd el, összetehetjük a kezünket, és mi is itt szegeden, ti is ott debrecenben, még mindig ajó helyzetűek közé tartozunk...anyám ott él, sokat voltam ott, bár az is biztos, szeged sokkal tisztább,de a tisza part azokon a helyeken, amik nem a belvároshoz tartoznak, katasztrofálisak(((
16. moncsicsi83 (válaszként erre: 14. - E28ddc7c9b)
2009. márc. 14. 18:29

Igen, ezekkel én is találkozom és sokszor tényleg a nevelés kérdése is a dolog...

Én egyetlen egyszer csalódtam kellemesen egy dohányosban... Ültem bent a váróban a buszmegállóban, ő bejött leült, egyszer csak megkérdezte, hogy rágyújthat e. Nem úgy csinálta, mint egyesek, hogy beáll a félig zárt váróba a babakocsis mellé és rágyújt...

Remélem lesz eredménye ennek a kezdeményezésnek...

2009. márc. 14. 17:51

a tiltast azert tartom jogosnak, mert akik dohanyoznak, tulnyomoreszt nem torodnek a kornyezetukkel. szennyezik a levegot, tonkre teszik, kiegetik masok ruhait mikozben hadonasznak ego csikkel a kezukben, azzal sem torodnek hogy a gyerek arcaba nyomjak szinte az ego cigit a sorban. na es azzal ahogy a szuksegtelenne valt cigivel bannak. hat iszonyu latvany hogy barmerre nez az ember csak a mocskot latja a dohanyosok utan. na es ezt a kicsi gyerekek oloszerettel szeretik felszedegetni, es buzlik tole a kezuk.


sok ember szereti a zenet. megsem bombolteti az utcan a magnojat mert o szereti. en szeretek kerekparozni, ezt is ugy teszem, ne zavarjak vele masokat. millio szenvedely van, amit az utcan nem latni, mert nem ott uzik. a bagozast is lehet ugy uzni hogy ne zavarjunk vele masokat. a kornyezetkarosito hatasa miatt pedig fokozott odafigyeles kell.

tudom most sokan az autokkal jonnek hogy az is fustol. na igen. de nnem ul mellem a padon, nem all be a sorba ahol buszra varok, meg nem egette ki egy kabatom sem, es nincs tele szemettel az utca miatta.


koszonom a figyelmet.


szep napot mindenkinek

14. e28ddc7c9b (válaszként erre: 12. - Klarika5)
2009. márc. 14. 16:44

Igazad van!

Én kb. harminc évig cigiztem, de ha bementem valakihez, mindig megkérdeztem, "Rágyújthatok?" attól független, hogy tudtam a házi gazda is dohányzik.

És mélységesen felháborít, amikor a több millás terepessel beállnak a rokkant parkolóba, mert "nehogymá" gyalogolni kelljen a "bótig", de ha lehetne akkor a "bótban" is csak a terepessel.

Vagy, mint megrögzött bringás, nap mint nap tapasztalom, hogy milyen jól szórakozik egyik-másik "vezető-soför, vagy tudja a kupám mi", hogy azt a hülye bringást milyen jól lehet szívatni. Kereszteződésben az irányjelzőt minek használná, vagy az egyesen haladó bringásra rákanyarodni.

Hát igen ezek az apróságok csak nevelés kérdése. Sok szülő elmondja a gyerkőcnek, ezt nem szabad, de amikor az ellenkezőjét mutatja...?

13. 223cf40dc0 (válaszként erre: 8. - D0b7178f40)
2009. márc. 14. 16:24
én sem! :))
12. klarika5 (válaszként erre: 9. - Bared)
2009. márc. 14. 16:13
bared, én minden jó kezdeményezést üdvözlök, s remélem, engem nem bűntetéssel kell rávenni az értelmes szabályok betartására. De itt K-Magyarországon valahogy nehezen jön össze, mert vagy az ellenőrzéssel vannak gondok, vagy a belátással,de van mit tanulnunk még.Mert mire véljem az elmúlt napok tapasztalatait: a tahó autós nem hogy lassítana,de beletapos, hogy nyakig becsapjon a pocsolyával;a járdára sorban felparkolnak a "Parkolni tilos" tábla alá, hogy lapjával sem tudsz elosonni, nemhogy gyerekkocsival;hogy addig virít a sz.r a járdán, míg az eső el nem mossa;hogy a szemetet a járda közepére rakja kia az autós, hogy ki se kelljen szállnia az autóból;hogy az elütött macskája egy hétig fekszik a a "gazdi" háza előtt, aki "imádja" az állatot...Ezek nem kitalációk, hanem az elmúlt hét eseményei, egyetlen utcában. Szóval törvény ide,bűntetés oda, én a neveltségben jobban bíznék. Nincs igazam?
11. bared (válaszként erre: 7. - 223cf40dc0)
2009. márc. 14. 15:56
a közterületesek látják el mindenütt ezt a feladatot, úgy tudom...
10. bared (válaszként erre: 9. - Bared)
2009. márc. 14. 15:56
bocsi, a sétálóutcán...ez kimaradt(
9. bared (válaszként erre: 4. - Klarika5)
2009. márc. 14. 15:55
nincs igazad)) kassán remekül működik, már mindenki tudja, hogy 30 euro a büntetés, ha elkapnak, nem is látsz bagózó embert!
8. d0b7178f40 (válaszként erre: 7. - 223cf40dc0)
2009. márc. 14. 15:53

biztosan be tudják tartatni mert pl.Dombóváron működik.És igen is odavágják a bírságot.És hát 1-2 bírság után meggondolja az ember.

legalább is szerintem

én nem doghányzok így nem félek a bírságtól.

2009. márc. 14. 15:49
ja, még annyit, biztosan ez is a rendőrök feladata lesz - figyelni, hogy ki és hol gyújt rá, talán lesznek pont erre a célra kijelölt személyek is, mint a jegyellenőrök, de az biztos, ha ezt a határozatot hatályba helyezik, akkor megtalálják a módját is annak, hogy betartassák az emberekkel
2009. márc. 14. 15:49
Támogatom én is ezt a dolgot... Végre egy jó kezdeményezés.
2009. márc. 14. 15:48

szerintem nagyon jó ötlet!


biztosan lesznek majd arra kijelölt dohányzóhelyek, kitett hamuzókkal és egyebekkel, hogy ne dobálják szét a szemetet (így is lesznek olyanok, akik megteszik)


tőlem szívja, aki akarja, de azért tőlem távol, ha lehet - ha már a nemdohányzók életmódját választottam, akkor azért szeretném, ha nem kellene mások füstjét sem szívnom :(

2009. márc. 14. 15:45
Engem nem zavar, ha valaki bagózik,de legalább figyeljen azokra, akik nem. Ülök a megállóban egyedül. Mellém ül valaki, előveszi a cigit, és elkezdi a képembe fújni a füstöt. Na most, ha ő ül ott előbb, én nem ülök mellé.De ilyenkor meg felállok, és szó nélkül elkotródom a legtávolabbi pontra.Azt fogadjuk el tényként, hogy a bagózás károsít. Akkor a bagós legyen figyelmes, és ne kényszerítsen mást rá a nemtörődömségével, hogy mások is mosolygó képpel vegyenek részt az ő hobbijában.Ellenőrzéssel nem lehet semmire menni, ha nincs belátás, és kulturáltság az emberekben.
3. bared (válaszként erre: 1. - Pinpilla)
2009. márc. 14. 15:37
értelek én, de azt gondolom amennyire neked jogod van tiszta levegőt szívni, nekem ugyanannyira eldönteni, dohányzom-e, vagy sem... az utcán pedig szabad térben ugyebár, ha másoktól sokkal távolabb állsz, nem szívod be, épp elég nagy a légtér ahhoz, hogy már ne érjen káros hatás...
2009. márc. 14. 15:36
Szegedi vagyok, dohányzom, ettől függetlenül támogatom a dolgot!
2009. márc. 14. 15:34
Én örömmel elvállalnám ezt a feladatot.Nállunk Szegeden az utcán legfeljebb minden tizedik ember nem dohányzik,a gyerektöl az aggastyán korig.rontván annak a minden tizediknek a levegőjét és egészségét a környezet szennyezésröl nem is beszlve.Felháboritó!Szép összeg fojna be a birságokbol és azt jó lenne valami hasznosra forditani.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook