Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akik már nem dohányoznak fórum

Akik már nem dohányoznak (beszélgetős fórum)


1 2
2013. máj. 30. 20:57
reggel volt nagyon furcsa hogy nincs cigi aztán ezt is megoldottam:kávé,2db keksz 1 tik-tak
2013. máj. 30. 15:33

Idén decemberben lesz 9 éve, hogy nem gyújtottam rá.

Önfegyelem kérdése az egész.

Előtte elég erős bagós voltam gyerek létemre:S

14 évesen kezdtem el:S

2013. máj. 30. 14:56
2003 okt 13.-a óta nem gyújtottam rá!
42. Szonja27 (válaszként erre: 41. - 16a8387c41)
2013. máj. 30. 14:46

köszönöm jól vagyok:)

igaz nem ugy mennek a dolgok ahogy terveztem de szo-szo mennek a dolgok.

41. 16a8387c41 (válaszként erre: 35. - 16a8387c41)
2013. máj. 30. 08:53

Köszi, biztos jól van!

Amúgy is, közöd? :)

2013. máj. 30. 08:21

Leszokoktól cigit ingyen átveszek!

:)

39. Szonja27 (válaszként erre: 38. - Tavirózsa :))
2013. máj. 30. 08:00

nehezen egyik nap jobb a másik rosszabb.tegnap extra sokat szívtam sajnos mert akkora ideg volt bennem h csak na.

Pedig tényleg meg próbálok mindent meg tenni.

2013. máj. 29. 10:35
Szonja, hogy megy? :)
37. Szonja27 (válaszként erre: 36. - Buddha-ha-ha)
2013. máj. 29. 07:52
mi az a manka?????????????????????????
2013. máj. 28. 17:44
nekem is a manka10 fÉle módszerrel sikerŰlt 25 Év cigi után
35. 16a8387c41 (válaszként erre: 29. - Szonja27)
2013. máj. 27. 09:57

Mizu? Bírod?

Ne add fel!

2013. máj. 26. 22:13

Nekem ezek a majd hétfőtől,vagy majd 1-jétől,ill.csak télen,vagy majd nyáron elhatározások nem jöttek be a leszokás terén..

Én anno terveztem,hogy leszeretnék szokni,és valamikor 8 éve június végefelé,nem tudom melyik nap elfogyott a cigim,és már nem vettem..

Aleszokásban két dolog segített;egyrészt szülés előtt szerettem volna legalább 3-4 évvel korábban abbahagyni..ez sikerült is../leszokás után 4 évvel később szültem/

a másik része a leszokásban pedig úgy zajlott,hogy bementem a tüdőkórházba és láttam jópár idős tüdőrákost..az egyik kuporodva ült egy lépcsőfordulón és remegő kézzel csonkra szívott egy cigit..utolsó napjait is a szenvedélyének szentelte,ami a halálát okozta..Ezt láttva elgondolkodtam,és otthon lefeküdtem az ágyamba,és azon meditáltam,mintha a kis tüdőm lenne a gyermekem..ha rágyújtok,akkor a magzatnak ártok..mindig erre gondoltam,mikor sóvárogtam a cigi után..az első pár hét nehéz volt,de sikerült leszoknom..Szóval nekem ez így segített,hátha fog másnak is,bár sajnos rengeteg nő dohányzik eleve terhesen..nekik ez a módszer valszeg nem jönne be..:( Sok sikert és kitartást azoknak,akik a dohánymentes életüket tervezik!:)

33. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - Szonja27)
2013. máj. 26. 21:52
Néhányan a kaszás segítségével.
32. be749d73f9 (válaszként erre: 1. - Szonja27)
2013. máj. 26. 21:45

A párom kb. 1 hónapja hagyta abba.

Módszer??? Nincs!!! 16 év után egyik napról a másikra eldöntötte, h leteszi és többet nem gyújtott rá! Ennyi! Fejben dől el ez is!

Én 2007 nyarán ugyanígy!

2013. máj. 24. 20:15

Aki sóvárog a cigi után, olvassa el ALLEN CARR :

Végre nem dohányzom! című könyvét. Nagyon sokan szoktak le a cigiről az ő módszerével és az évekig tartó hiányérzetet is megszünteti. Akit érdekel keressen priviben. (Nem a könyvet árulom)

30. bárányka (válaszként erre: 29. - Szonja27)
2013. máj. 23. 18:15
Sok sikert!!:):)
2013. máj. 23. 18:10
haha.a vasárnapi cigi letétel be fog következni már holnap.mert még egy doboz cigimet eladtam.úgy,h most már csak egy kis támogatást bíztatást szeretnék tőletek kedves hoxások :)
2013. máj. 23. 15:08
én is haladok...végül is az egyik doboz cigit eladtam :) s nem járok ki fél óránként cigizni!próbálom elterelni a figyelmemet.és a kis agyacskámat készítem fel,h vasárnaptól nulla azaz nulla cigi. :) és megfogadtam,h egy ideig azt a napi doboz cigi árát félre fogom tenni,s majd 1-2hónap múlva elő veszem és lesz helye,h hova mire költsem el.
2013. máj. 23. 14:20
4 éve, hogy nem cigizek, de olyan jószívű vagyok magamhoz, hogy néha amikor megkívánom, biztatom magamat, hogy "gyújts rá nyugodtan", aztán rá kell jönnöm, hogy ez nekem már egyáltalán nem ízlik, büdös, fáj tőle a gyomrom, rossz ízű a szám, hányingerem van. De ha teljesen eltiltottam volna magamat tőle, tuti, hogy folyamatosan azon agyalnék. Különben-amikor megkívánom-akkor sem a nikotin hiányzik, csak az a különlegesen jó érzés, hogy minden dolgomat félretéve leülök, meggyújtom, olyan volt, mint egy szentség, mert arra az öt percre még a gyerekeim is békén hagytak. Azóta sem találtam ilyen jó pótcselekvést, de a mai napig nem bánom, hogy leszoktam, pénz meg még jó sok indok a leszokás mellett, meg ezek az új törvények, amik a dohányzást tiltják gyakorlatilag azokon a helyeken, ahol a legjobban esett rágyújtani.
2013. máj. 23. 13:55
most van még egy ok,hogy ne menjek cigizni!hideg van,de nagyon...
25. Szonja27 (válaszként erre: 24. - Manka10)
2013. máj. 23. 13:11
a legjobban a pénz motívál mert egy hónapban fölöslegesen úgy mondd kidobok 30eft ami egy év alatt 360eft.azt mennyi minden másra tudnám költeni.és abban bízok h menni fog mivel a párom nem dohányzik és remélem,h fog segíteni.na meg az ember egészsége sem utolsó dolog.
2013. máj. 23. 11:54

Előbb rendszerezd a gondolataidat és dönts, miért akarod letenni a cigit. Elég volt belőle, pl. piszok büdi, drága, ciki, stb. hidd el ez a legjobb módszer. Ezt mondom én 30 év dohányzás után, és okt. 2- től mentesen és semmi hiányérzet nélkül.:) Semmi pótcselekvés, a folyadék nagyon jót tesz, és a gondolataidat elterelni róla mikor éppen kívánod a cigit, hidd el segíteni fog. Ne nasizz és rágcsálj, mert észre sem veszed és pillantok alatt ott lesznek a + kilók, amitől már nehezebb megszabadulni. Most van mindenféle zöldség már, na azokat rágcsálhatod mértékkel, mert akkor nem szabadulsz meg a pótcselekvéstől soha, és a végén ismét a ciginél kötsz ki.

Nem lenne szívem kiadni közel ezer forintot a cigiért, azért hogy büdös legyek tőle, a ruháim is. stb.:)

23. Babeck (válaszként erre: 20. - Szonja27)
2013. máj. 23. 11:30
A tesmozgás nagyon jó ötlet! Energiával is tele leszel tőle (mert a nikotinelvonástól az életkedved a bányászbéka hátsója alatt lesz) :)
22. Szonja27 (válaszként erre: 21. - Spinneli)
2013. máj. 23. 10:55
igen a folyadékon én is gondolkoztam.meg hogyha rágyújthatnékom támadna akkor csak innék valamit.
21. spinneli (válaszként erre: 20. - Szonja27)
2013. máj. 23. 10:53
Kézsíts be magadnak rengeteg folyadékot, és C vitamint, az is sokat segít a tisztulásban.
20. Szonja27 (válaszként erre: 19. - Babeck)
2013. máj. 23. 10:52
na igen a türelem a másik fél részéről.hogy ha esetleg kissé feszültebb leszek meg ilyenek.gondoltam,h el kellene majd járnom futni vagy bármilyen test mozgást végezni,na meg nem többet ennem mint eddig.
19. Babeck
2013. máj. 23. 10:31

Ne gyújts rá. Mostantól. A cigit, amit megvettél, el is adhatod, nem kötelező rágyújtani azért, mert van cigid.


Az első pár nap viszonylag könnyű (még tart a lelkesedés), utána durvul a helyzet. Nagyjából fél év lesz, mire nem kívánod (ha erős dohányos vagy most), de néha még utána is lesz néha, hogy "de elszívnék egy cigit". Persze nem fogsz :)


Két éve vagyok tünetmentes dohánybeteg :) A férjem október óta nem bagózik, neki sem kellett "segítség", csak az akaraterő és az én támogatásom (és türelmem... :))

18. spinneli (válaszként erre: 9. - Szonja27)
2013. máj. 23. 10:28
Az első 3 nap keményebb, utána nekem egyre könnyebb volt-valamit ki kell találni helyette, szabadidős elfoglaltság, társasági program, úgy könnyebb.
17. kristo_f (válaszként erre: 1. - Szonja27)
2013. máj. 23. 10:25

[link]


Ahhh, borzongva olvasok néha bele ebbe a topikba :)

Kinlódom, még itt füstölög a pofámba,de abba kell hagynom

Akaraterőn kívül esetleg az e-cigi, de csak a drágább, perecizebb fajta

Olcsóbol 2 garnitura is hamar tönkrement nálam

2013. máj. 23. 10:25

Az időponthoz kötés nekem nem jött be sosem.

Amikor elszìvtam az utolsót, nagyon nem értem rá, hogy elfussak cigiért. Akkor döntöttem, hogy megpróbálom.

De csak az ára miatt, mert amúgy szerettem cigizni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook