Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Távkapcsolatban élők, beszélgessünk. fórum

Távkapcsolatban élők, beszélgessünk. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
365. 07c4794583 (válaszként erre: 364. - Kinga0913)
2010. dec. 5. 21:17

Én szoktam kérni 1-2 nap szabit havonta, akkor autóval hazamegyek, és pl meglátogatom a fogorvost, és akkor vasárnap együtt jövünk vissza, én ugyan hétfőtől megint dolgozom, de akkor itt van a barátom olyan 8-14 napot, ez változó, és utána vonattal hazamegy. Szóval a lehetőségekhez képest tulajdonképpen egész sokat. :)

(Vagy most karácsonyra én kértem ki sok szabit, két hetet otthon leszek. )

2010. dec. 5. 20:57
Ez jó, hogy ilyen pozitív dolgokat írtok, remélem mi is kitartunk... Jó lenne azért hetente, max.2 hetente találkozni, meg az is nagyon jó lenne, ha tényleg csak 6 hónap maradna ez az egész, nem örülnék, ha meghosszabbodna. Valahol az van bennem, bárcsak indulna már, hiszen akkor hamarabb letelne ez az egész, meg az is,h.maradjon minél több időt,mert mi van ha nem működik, akkor pedig még sok emlékünk legyen... szóval kettősség..már az is megfordult a fejemben, h. szakítsunk, de annak meg nem lenne értelme... ne haragudjatok, h. itt panaszkodok Nektek folyamatosan, csak annyi minden kavarog bennem... És Ti milyen időközönként látjátok a párotokat? Akkor mennyi időre?
363. 07c4794583 (válaszként erre: 362. - 5befd1ebc8)
2010. dec. 5. 20:51

Ja hát igen, nálunk fel sem merül a gyerekek, ők persze az anyukájukkal meg a nagyszüleikkel élnek otthon, ott járnak iskolába. Meg én nem is akarnék a "mostohaanyukájuk" lenni meg semmi ilyesmi. Igaz, nagyon sokat vannak az apjuknál, heti 3-4-szer egész délután, nagyon apásak.

De szerintem a barátom félne is idejönni, az ő szakmájában "kapcsolatok" kell ápolni, meg sok helyhez kötött munkája van, amit itt elveszítene, itt meg nincsenek ilyen kapcsolataink, én teljesen más szakmában dolgozom.


Bár most a múltkor kaptam otthonról egy nagyon kecsegtető állásajánlatot, tényleg brutális sok pénzért, akkor nagyon kapacitálta, hogy menjek haza, de valahogy én már nem nagyon szerettem otthon lenni, én egyszerűen itt külföldön szeretek élni, nemcsak a jólét miatt, hanem az emberek miatt, itt annyira biztonságban érzem magam, és olyan rendesek az emberek, hogy nem ízlene már nekem az otthonlét... szóval nem tudjuk, kicsit ilyen lesz-ami-lesz alapon vagyunk...

362. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 360. - 07c4794583)
2010. dec. 5. 20:43
Mi kimehettünk volna apához mikor Belgiumba dolgozott alkalmazottként de nálunk is bonyolult lett volna a nagyfiam miatt...de nagyon nagyon bánom hogy nem mentünk,most már mennék...nem végleg ott élni de mondjuk egy évre,mind együtt lenni,erröl álmodozok:(
361. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 357. - Kinga0913)
2010. dec. 5. 20:42

Mi anno februárban megismerkedtünk ő pedig ha jól emlékszem áprilisban ment ki 8 hétre,már hirtelen nem is tudom Hollandiába vagy Belgiumba akkor....én is hasonlók miatt féltem...nekem akkor volt a válóperem ép,ő pedig egyértelműen nem mondott semmit mit is akar....akkor nem volt netünk még a telefon iszonyatos sokba került,nekem nem sok pénzem volt,ép neki sem másrészt nem is voltunk még úgy hogy én mondjuk kérjek tőle telefonra...smseztünk és hetente kb egyszer beszéltünk csak pár percet...igazán mi még egymást sem ismertük eléggé,mármint nem is egymás érzéseire gondolok,csak neki mondjuk nem voltak jó tapasztalatai itthon hagyott barátnő ügyébenmsaját magánál sem szerintem és másnál sem feltétlenül pozitív dolgokat látott én meg nem értettem miért furcsa,stb....közben hülye módon elkezdtem txt chatelni és már magam sem tudtam mit akarok...mikor hazajött szakítani akartam vele vagyis meg is tettem,annyira nem tudtam mit akarok ő meg megkérte a kezem...a kisfiunk már 6és fél éves a picilányunk pedig 9 hónapos,és van egy kisfiam az előző házasságomból még aki 9 éves....szóval kitartottunk és kibírtuk és kibogoztuk az érzelmeinket:)

Kitartást kívánok Nektek is!!

2010. dec. 5. 20:17

Igen, nálunk fordítva van, én jöttem ki, és ő maradt otthon. Ez már másfél éve van így. Eleinte gondoltam, majd előbb-utóbb kijön, de nálunk kicsit bonyolultabb, mert van egy 8 és egy 9 éves kisfia, nos, ők még túl kicsik és ragaszkodóak ahhoz, hogy apa nélkül legyenek. Nem is kívánnék ilyet.

Szóval nem könnyű, de sokat tanul és változik az ember. Én egy időben biztos voltam benne, hogy ennek vége lesz, mert havi egyszer találkozunk, de még mindig gyűrjük. Ami nagyot változott, a féltékeny, kontrolláló természetem (bár korábbról volt rá okom), hiszen úgysem tudom minden lépését nyomonkövetni, és már nem is akarom... egyébként együttműködő, elmondja, hova megy, bár szerintem néha kicsit soká kimarad, de nem veszekszünk rajta :)


Ami jó, hogy mindketten számítógép (net) előtt dolgozunk, ő otthon, én meg a cégnél. Tulajdonképpen egész álló nap fent vagyunk a messengeren, mindig mindent megbeszélünk. Egyfajta folyamatos kapcsolatban vagyunk, nem kampányszerűen felhívjuk egymást vagy ilyesmi.. így sokkal könnyebb.

359. kinga0913 (válaszként erre: 356. - 07c4794583)
2010. dec. 5. 20:08
Ezt nagyon köszönöm, majd megnézem ezt az oldalt mindenképpen. Mit csinálsz kint? Párod pedig itt van Mo.on?
358. kinga0913 (válaszként erre: 355. - 5befd1ebc8)
2010. dec. 5. 20:06
Sajnos nekem az van messze van:( És még kérdéses, hogy Ingolstadtba, vagy Neckarsulmba megy, tehát nekem a legközelebbi helyek, Frankfurt, vagy München lenne. H-h.ennyi éve már távkapcsolatban éltek? Mindig így volt?
2010. dec. 5. 20:03

Sziasztok!

Nagyon kedvesek vagytok. Igen talán ez a net majd segít, és még kellene egy nyelvvizsga a diplomámhoz, úgy vagyok vele, nekiállok tanulni, meg feljött rám pár kiló az utóbbi években, kb 10, attól is jó lenne megszabadulni, és legalább lekötöm magam....meg jul.10án elvileg megyünk Olaszo.ba 2 hétre, úgyh addigra jól kellene kinézni:)

Szóval lenne még pár kérdésem: Nektek is volt olyan gondolatotok, hogy a kapcsolatotok nem bírja ki? Hogy félsz attól, hogy a másik fél érzései nem olyan erősek...? Szép estét!

356. 07c4794583 (válaszként erre: 354. - Kinga0913)
2010. dec. 5. 19:43

Szia, 1 tanács: próbálj meg feliratkozni a müncheni magyarok levelezőlistájára, és ott közös fuvart keresni. Én másfél éve élek Zürichben és számtalanszor hoztam vagy vittem embereket, mert nem szeretek 1000 km-t autózni egyedül. München csak 700, tehát el is kérik a benzinköltség felét vagy harmadát, még mindig sokkal olcsóbb, mint bármilyen vonat- vagy repülőjegy.

(Esetleg én magam is tudok segíteni, mert Münchenen át vezet az utam. ) Szóval a müncheni magyarok listáját a yahoogroupson találjátok, mindenképp érdemes feliratkozni, sok hasznos infó van az ilyeneken... (lakás, kaja, bármi)

2010. dec. 5. 19:34

Weeze/Düsseldorf nem jó neked?Mi onnan jöttünk haza,mikor a páromnál voltunk mert olcsóbb volt mint ha Hollandiából jövünk....

Kitartás!!Nagyon nagyon rossz az elején főleg....bár nekem most pár év után újra mélypont mind nehezen viseljük már:((De hátha tud jönni vagy te menni!!!Esténként pedig gyere netezni ha más nem én is csak azért vagyok gép előtt sokat:(

2010. dec. 5. 19:29

Köszönöm vándor a jótanácsot:) Már megnéztem, de sajnos a wizzair nem indít nagyon Németországba járatokat (vagy én néztem meg rosszul) Nekem vagy Ingolstadtba, vagy Münchenbe kellene majd mennem.

Én nagyon rosszul viselem ezt most...Ngaon fog hiányozni, hogy nem látom nap, mint nap, egyedül fogok aludni, nem kell kire főznöm....Úgyérzem ebbe most belehalok egy kicsit...

Szanszi, gondolom akkor gondolom nem várod a tavaszt...:( Mikor végzel a sulival? És akkor összeköltöztök vagy mi lesz?

2010. dec. 5. 17:48
Hát én 6 éve vagyok együtt a párommal és azóta távkapcsolat.Én tanulok és koleszos vagyok azóta (eddig gimi,most egyetem) ő meg dolgozik.De szerencsére mi hetente találkozunk (jobb esetben).Csak keveset,mivel én hétvégére jövök haza ő meg egy gyárban dolgozik folyamatos és 3 műszakban.Ami azt jelenti,hogy 90%-ban hétköznapra esik a szabadnapja és amikor én itthon vagyok ő dolgozik.De tavasztól kamionozni fog és lehet még ennyit sem találkozunk :(
352. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 351. - Kinga0913)
2010. dec. 5. 17:42
Ha mindegy mikor mész,tehát nem konkrét időpontokra kell a repjegy akkor elég olcsókat lehet kifogni többfelé,ha egyedül mész,esetleg belefér a holmid 10kilós kézipoggyászba akkor meg kifejezetten olcsó mondjuk a wizzair:)
2010. dec. 5. 17:12

Sziasztok Csajok!

Nem is ismerlek Titeket, de már most nagyon szimpatikusak vagytok. Nagyon jól esik a sok kedves szó, amit írtok:)

Szóval úgy néz ki, hogy héten eldől minden, de ha minden sikerül január 15-én útnak indul, és onnan 6 hónap (ha csak nem hosszabodik meg a szerződése). Nálam nem az van (egyenlőre), hogy nem bízok benne, hanem, hogy egyedül milyen rossz lesz itthon. Hogy minden este hogy fog hiányozni.... Megbeszéltük, ha nem jön haza 2-3 hétig kirepülök Hozzá, csak az sem megoldás mindig, hiszen az elég sok pénz. Albecy, Szilva, Szanszi: Mióta éltek így? És meddig tart majd ez az állapot?

Puszi

2010. dec. 5. 13:46
Sziasztok,készülök egy hosszabb lélegzetvételű irásra csak érlelődik még bennem:)azért olvasok rendszeresen itt..
2010. dec. 5. 13:28
Igen,támogatunk mindenben :) Ha egy jó beszélgetésre vagy lelkizésre vágysz,akkor írj :)
348. Szilva88 (válaszként erre: 347. - Kinga0913)
2010. dec. 5. 11:36

Szia!

Ne legyél annyira elkeseredve,annál rosszabb minél jobban elkeseredsz!!!Egyet értek Brigivel,hogy az elő egy hónap a legnehezebb!!!Utána sem könnyű,de kicsi könnyebb lesz!!!Bízzál benne!!!Kitartás!!!


Mi úgy kezdtük,hogy hetente járt haza Párom,már az is rossz volt,utána meg csak havonta egyszer jött haza általában másfél napra vagy jobb esetben kettőre.Én is rengeteget sírtam:o(Nem könnyű az biztos!!!


Úgy gondolom beszélhetek a többiek nevében is,hogy amiben tudunk támogatunk itt a fórumon!!!

2010. dec. 4. 15:04

Köszi, hogy írtál. Hazajöhet 2-3 hetente vagy ahogy tud, januárban intézik a papírokat, szerintem, február körül indul. Nem csalódtam, csak Ő olyan furi... megpróbálom kifejteni, nagyon sokszor mondja, hogy szeret, én vagyok az igazi, de mintha szenvedély nem lenne benne, persze szexuálisan van, csak érzelmileg nem, nem tudom ezt jobban leírni, szóval, félek, hogy kiszerelmesedik...

Az a baj, már most úgy érzem belehalok, hogy elmegy, nem lesz kire főznöm, nem lesznek itt a ruhái, hogy mossam őket, nem lesz ki után pakoljak...nem lesz kivel aludnom...szóval ezekre gondolok, csak sírok folyamatosan...

Szép napot!

Szép hétvégét!

2010. dec. 4. 12:58

Szia.Üdvözöllek közöttünk.Sztem ha valaki összeköltözik a párjával,ott elég erősek az érzelmek.Benne csalódtál a kapcsolatotok alatt vmiben?A fél év alatt nem is jöhet haza?Mikor indulna?Meg kell bíznod benne,mert ha állandóan agyalsz,te is tönkre mész,és a kapcsolatotok is.Nehéz lesz az első 1 hónap,utána vmivel könnyebb.

Írj nyugodtan,ha tudunk,segítünk szívesen.

Kellemes hétvégét mindenkinek!!!!!

2010. dec. 4. 08:03

Sziasztok!


Én még nem élek távkapcsolatban, de fogok, úgy néz ki minimum fél évet, Ingolstadtba megy párom, betanulni vmi.munkát az Audiban. 10 hónapja vagyunk együtt, és 3-4hónapja együtt is élünk, de én nagyin félek. Mikor eldöntötte, hogy elmegy összetörtem nagyon. Félek, hogy az Ő érzelmei nem elég erősek, és nem tudom, tudom-e támogatni. Sajnos sok csalódás ért az életben, és bizalmatlan vagyok, ami még inkább nehezíti ezt a dolgot. Nem tudom, hogy tudom-e ebben támogatni....Kérlek írjatok!

Köszönöm előre is.

Szép napot, és kitartást Nektek!

2010. dec. 3. 05:29

Sziasztok.Szilvi: sajnálom,hogy nem találsz munkát.Remélem jövőre sikerül vhova elhelyezkedned.

Nálunk is rossz idő van,ugyan az,mint nálatok.Még az a jó,hogy nincs messze az ovi,gyalog is lehet menni.Igaz,most csak a kicsifiú megy,mert a csajok betegek.

Este beszéltem a párommal,németbe se jobb (most) a helyzet.Pedig kevesebb hó esett,mint nálunk,de ott napközben is hidegebb van.

Mindenkinek szép napot,és kellemes hétvégét kívánok!!!

2010. dec. 1. 13:32

Sziasztok!

Remélem nem mindenhol van olyan rossz idő mint itt.Reggel szakadt a hó,fújta a szél,utána eső esett,most meg ónos eső esik és tiszta jég minden.Most örülök,hogy nem kell mennem sehová,mert tuti elvágódnék.


További kellemes délutánt kívánok Nektek!!!

342. Szilva88 (válaszként erre: 339. - Angyalka73)
2010. dec. 1. 13:30

Szia!

Az tényleg jó,hogy otthon lesz a férjed!!!

Egyet értek abban,hogy " A szerelem mindent legyőz,csak kár,hogy nem lehet kenyeret venni belőle:)",ezzel mi is így vagyunk.Nagyon mínuszosak vagyunk most:o(Nem tudom mi lesz,ha nem találok valami munkát!!!

Tegnap pont ezt beszéltük Párommal,hogy még jó,hogy mindig vidámak vagyunk!Mondtam neki,hogy néha kibukok,akkor bőgök egy sort,hogy mennyire kilátástalan a helyzet,de folyamatosan nem sírhatok,attól nem lesz jobb!

341. Szilva88 (válaszként erre: 338. - Ba21036ade)
2010. dec. 1. 13:24

Szia!

Nem találtam munkát:o(Ahova jelentkeztem mindenhol azt mondták,majd szólnak ha lesz valami.De idén már tuti nem lesz semmi:o(

340. ba21036ade (válaszként erre: 339. - Angyalka73)
2010. nov. 30. 18:43

Szia.Ez tényleg jó hír.Meddig lesz otthon?A hsz-ből arra gondolok,hogy nem csak 1-2 hétig.....

Én most aggódhatok,mert a párom németbe van,és ott min.10 fok van napközben.És bár tudom,hogy ők óvatosak,meg ott nem olyanok az útviszonyok mint itthon,de vannak olyanok,akiket nem érdekel,milyen az idő,mennyit pihentek,csak hajtanak.

Mindenkinek jó éjszakát,és szép napot!!!!

2010. nov. 30. 16:30

Sziasztok.

Ma délelőtt jött a telefon,megkezdődött a téli leállás,éjjelre itthon lesz a férjem!!!

Egyik szemem sír a másik nevet.Jó,hogy sokáig itthon lesz,de most kellene még egy kicsit dolgozzon,hogy stabil maradjon az anyagi helyzetünk.

Sebaj,valahogy kihúzzuk a telet.A szerelem mindent legyőz,csak kár,hogy nem lehet kenyeret venni belőle:)

Szép napot mindenkinek!

2010. nov. 29. 19:23

Sziasztok.Szanszi: jobbulást neked,és kellemes jövő hetet.

Szilvi: találtál már munkát?Karácsony előtt még nehezebb sztem.


Jó hetet mindenkinek,és hómentes napokat.

2010. nov. 27. 12:04
Kellemes hétvégét kívánok Nektek!!!
336. Szilva88 (válaszként erre: 334. - 937a2a883a)
2010. nov. 27. 12:03

Szia!

Jobbulást kívánok Neked!!

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook