Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » COPD-al élők, küszködők beszélgessünk fórum

COPD-al élők, küszködők beszélgessünk (beszélgetős fórum)


1 2 3
2022. febr. 9. 10:47

Sziasztok!

Nálam november 17-én állapították meg a COPD-t amikor is produkáltam egy 45-ös FEV1-et. Állandóan kifulladok (bár van rajtam jó pár 10kg plusz), kaptam Foster pufit 2x reggel 2x este. Februárban voltam ismételten spirometrián és már 73 volt a FEV1:). Buteyko légzéstechnikát nagyon ajánlom, interneten is meg lehet nézni, hogy hogy kell csinálni, nekem az állandóan orron keresztüli légzés segített, illetve próbáltam minél tovább benntartani a levegőt és minél lassabban kifújni. Kitartást mindenkinek!

2021. febr. 25. 00:09
Üdvözlök mindenkit:nekem az a kérdésem mivel én is copd-os vagyok dohányzom de cipőgyárban lettem beteg egy fél éve állapították meg nálam,én elsőre az Anoro ellipta 55/22g kapom de az orvosom nem mond semmit S nem tudom ez mennyire jó vagy ezt más a súlyos betegeknek adják,aki használ ilyet,az írja már meg a tapasztalatát én még úgymond új vagyok ebben a témában.előre is köszönöm.
62. kopri (válaszként erre: 58. - Névtelenutazó)
2020. jan. 16. 11:51
Ha még akt.keressen.20/3235959
61. József Gyula (válaszként erre: 54. - Marcsi 2)
2019. máj. 16. 10:49
Már leírtam feljebb . Nekem adtak inhaláló készüléket SCIAN NB221 ezt használom ez segít felszaggatni a nyákot . Figyelmedbe ajánlom a facebookon van a COPD tipusú találkozások zárt csoport , pont ilyen emberek beszélgetnek , osszák meg a tapasztalataikat , szívesen látunk minden új tagot a csoportban .
60. József Gyula (válaszként erre: 56. - Juszti01)
2019. máj. 16. 10:37
Nekem adtak inhaláló készüléket . Naponta kétszer használom , ez feloldja a nyákot . Igaz , a soldus vizet ajánlották hozzá, de nekem nem jön be mert túl sós . Éppen ezért én csinálok magamnak 9°.-os só oldatot . A kórházban is infúziót adtak , na ez ugyan az . A gyógyszertárban vettem egy kiló tiszta sót és desztillált vizet . Egy liter vízhez kell 9 gramm só és ezzel inhalálok .
2019. máj. 16. 10:29
Szeretném felhívni a figyelmeteket arra , hogy a facebookon van egy zárt csoport COPD típusú találkozások . Én is beléptem , ez egy C.O.P.D.-al élő emberek beszélgetnek . Elmondják a tapasztalataikat és segítik egymást ahogy lehet . Szívesen látnak minden érintett embert a csoprtban .
2017. júl. 26. 10:51

Sziasztok,


keresek feleslegessé vált, bontatlan Incruse, Spiriva, Bretaris Genuair vagy Seebri Breezhaler gyógyszereket, akár a teljes áron is. Tudom hogy orvos-szakmai szempontból nem teljesen helyes amit teszek, de higgyétek el, tisztában vagyok azzal mit csinálok. Súlyos asztmával a másik alternatíva a folyamatos Medrol szedés lenne, ezeket az anticholinerg hörgtágítókat a asztmában protokoll nem engedi felírni, a hagyományos terápiás lehetőségeket nagyjából kimerítettük. A sóterápián, szoba-levegőkezelési és párásítási eljárások folyamatban vannak, több százezret eltapsoltam levegőmosó készülékekre.

57. pancsi
2017. ápr. 28. 14:11
A Copd NEM gyógyítható semmivel. Apukám 14 ève küzd vele, most már lèlegeztetőgèpen van, ès nincs remèny.
2017. jan. 14. 15:49
Üdv. A Fluimucilt én is sokáig szedtem nem ért semmit. Elkezdtem a hurutoldó teát inni és egy kávéskanál kristálycukrok. fokozatosan javult, jelenleg nem köhögök és nem is fulladok csak reggel jön kevés nyák ami színtelen. 2012 óta van COPD és 2 éve van oxigénem
55. Marcsi 2 (válaszként erre: 32. - 36a26f5226)
2016. nov. 15. 09:59
Igy vagyok én is a tüdőváladékozással! Szabad megkérdeznem,hogy mivel gyógyszerezik ki?
54. Marcsi 2 (válaszként erre: 51. - Vicuska65)
2016. nov. 15. 09:45
Kérdezhetek én is ? Új vagyok ! Copd bronhitiszes változata dominál nálam ,de csak a bal oldalamon ! Aludni sem tudok rendesen a sok nyáktól ,pedig orvosom utasítására naponta szedem a Fluimucil600.at és Medrolból csökkentek,már csak 8,5mg szedek.Ézek ellenére nagyon kínoz a nehezen feljövő nyák ami sűrű és tapadós.Minden nap ez van ,kezdek megőrülni ? Kérrlek segíts ha tudsz !
2016. okt. 8. 13:48
Új be lépőként üdvözlök mindenkit . Olvastam hogy valaki mások miatt lett COPD.-os Ehhez röviden le írom hogy szerintem hogyan lettem én COPD tulajdonos .Még iskolásként nyári munkában dolgoztam TSZ.-ben , vetőmagot zsákoltunk . Minden 1 óra munka után fél óra szünet mert akkora volt a pór hogy gyakorlatilag vakon dolgoztunk és rengeteg pórt szívtunk be . Később rakodóként esőben , hóban , fagyban dolgoztam . A bőr gyárban egy eszement ki találta hogy a nyers bőrt nyitott áztató kádban kénsavazzanak , így 8 órát le dolgoztam kénsav gőzben . Dolgoztam egy közlekedési vállalatnál rakodóként , majd gumi szerelőként . Rakodóként amikor tápot , cementet , meszet és ilyesmit vittünk mindig tele szívtuk magunkat porokkal . Gumi szerelőként is sok port nyeltem és még régen a fékbetétek ferodolból készültek ami rák keltő . Mindig büszke voltam arra hogy én 3-5 évente járok orvoshoz ( akkor mentem ha már nem bírtam tovább ) Be kerültem egy zárt műhelybe . Na itt a kipufogó gáztól a rozsdás fém pór , nitrolakk ,festék és alváz védő szag minden volt . És ki ne hagyjam hogy én szerettem a benzin szagot és mikor üzemanyagot vittünk mindig szagolgattam . Aztán a lábon ki hordott megfázások , tüdő gyulladások . Amikor már COPD-el el mentem CT -re , az ki mutatott mindent , hegek a tüdőn régebbről . És talán még a stresszes élet mód is közre játszott ebben . Ezért azt ki jelenteni hogy valaki csak kimondottan a dohányzástól vagy a passzív dohányzástól lett beteg , ez így nem igaz , tény hogy a dohányzás is egy rizikó faktor sok minden más mellett .
52. Vicuska65 (válaszként erre: 50. - Gnadig Béla)
2016. márc. 22. 21:13
2 hete gluten es tejmenes dietat tartok, majd jelentkezem, ha van vmilyen eredmeny.
51. Vicuska65 (válaszként erre: 27. - Bianka_55)
2016. márc. 22. 16:25
Kerdezz, megprobalok valaszolni.
2016. jan. 1. 17:47

tud e valaki arról, hogy a glutén, vagyis a gabonák, kenyerek is elősegítik a COPD-t?

Számtalan cikket találok a lisztérzékenység és COPD kapcsolatáról! Van erről jó tapasztalat valakinél?

G.B.

49. hannahanna (válaszként erre: 45. - C9cd845d08)
2015. nov. 8. 08:07

Szia zsoofyy!

Hogy vagy? Hány éves vagy? Nekem férjem copd-s...ő sem dohányzott soha...Örülnék, ha tudnánk "beszélni"

2014. jún. 29. 12:14

Sziasztok! Nálam 2008-ban (26 évesen) diagnosztizáltak kezdődő asztmát, vagy lehetséges copd-t, nem tudta a doki egyértelműen kiejelenteni, hogy most akkor melyik.. A légzésfunkció vizsgálaton a megengedett határérték alatt 1-gyel volt az eredményem. Kaptam Berodual sprayt, meg vmi lila kerek dobozos szteroid port, ezeket szedtem kb fél évig, ja és közben kiderült, hogy allergiás vagyok a mogyoróra, és az februárban nyit, és a fulladásom februárban kezdődött (nehéz lépcsőzés, beszéd közben elfogyott a levegő, keményebb fizikai megterhelésnél kiköptem a tüdőm..), arra kaptam allergia gyógyszert, aztán úgy voltam vele, hogy megpróbáltam a természetes gyógymódokat, sóbarlangba jártam, vettem sópipát, ittam csalán és citromfű teát, és abbahagytam a szteroidos cuccokat. Eltelt hat hónap, a fulladás abbamaradt, ja meg volt egy légzéstechnika (bulletin vagy vmi ilyesmi volt a neve, amit még csináltam), elmentem a pulmanológushoz ismét, és akkor a légzéspróba vizsgálat már a normál tartományban volt. A kérdésem az, hogy ha ez Copd, akkor lehetséges a javulás? 2008 feburárig dohányoztam, amikor jött ez a fulladás, akkor úgy fél évig letettem a cigit, de utána vissza egészen 2010 nyaráig, és mégsem fulladtam. Ja és amikor 2008-ban volt ez a fulladásom, akkor a munkahelyem is olyan volt, ahol szabály szerűen megfulladtam a stressztől :S tehát biztos, hogy lelki tényező is volt benne.

Másik kérdésem: ki mit tud arról, hogy a COPD mennyire van jelen a tengerparti részeken? Azért kérdezem, mert ott ugye sós a levegő, nekem a sóbarlang kúra iszonyú jót tett. Lehetséges, hogy mondjuk a tengerpartokon hiába dohányzik vki, mégis sohasem alakul ki Copd???

2014. jún. 17. 11:33

Sziasztok!


Magam is allergiás vagyok, az egész nyári időszakot végigszenvedem minden évben. A szűk családi körömben szinte mindenkinek van valamiféle légúti betegsége, ám édesapám állapota/helyzete sokkal rosszabb a többiekénél (COPD, stb).

Részben ezért szántam rá magam, hogy szakdolgozatomat egy légúti betegségekkel összefüggő témáról írjam.

Arra szeretnélek kérni Titeket, hogy segítsetek nekem ebben azzal, hogy kitöltitek a dolgozatomhoz kapcsolódó kérdőívet. Néhány perc és pár kattintás az egész, de nagyon sokat segítetek vele. A Ti véleményetek számít igazán!


A kérdőívet itt találjátok:


[link]


Köszönöm a segítségeteket!

46. 36a26f5226 (válaszként erre: 45. - C9cd845d08)
2012. dec. 7. 17:44

Én annyi rosszat hallottam az oltásokról, hogy nem oltatom be magam, nem hiányzik egy agykárosodás... Nincs az a pénz, amiért megengedjem, meg különben is... amikor még kértem az oltást, minden évben azt a választ kaptam, amikor nem vagyok beteg, az tavasztól van őszig, akkor még nincs ingyenes oltás.

Amikor van, akkor már ősztől-egészen tavaszig akut hörghurutom van, akkor meg már nem szabad beoltani...

45. c9cd845d08 (válaszként erre: 44. - 36a26f5226)
2012. dec. 7. 14:45

Én is dolgoztam ilyen mhelyen még anno, és ott is többen voltak a cigisek, nem lehetett velük vitatkozni. Aztán próbáltam olyan mhelyet keresni ahol az volt az első kérdésem, hogy bagósok vannak-e, mert akkor már oda sem mentem..

Jó hogy behozták ezt a törvényt, bár előbb lett volna.

Oltasd be magad mindenképpen tüdőgyuszi és influenza ellen, valamit biztos segít, és sok vitamint egyél.

44. 36a26f5226 (válaszként erre: 43. - 36a26f5226)
2012. dec. 3. 12:47

Nem beszélve arról, hogy amikor mások megfertőznek bacilussal, és elkapom, amitől mindig rohadtul félek, amiből más 2 hét alatt kimászik, az nekem minimum 3 hónap, még szteroidokkal is, és az összes állásom ez miatt veszítettem el, hogy táppénz, és viszlát!!


Na meg a sok rosszindulatú ember a munkahelyeken!!!!


ők is hogy rohadnának meg mind!!!!

43. 36a26f5226 (válaszként erre: 41. - Pzs23)
2012. dec. 3. 12:45

Én is félek ettől a végtől nagyon!!


Én soha életemben nem dohányoztam, engem 20 év kőkemény passzív dohányzás tett tönkre, amikor még nem volt dohányzási törvény, és olyan helyen dolgoztam, ahol minden nap kőkemény bagósok füstöltek körbe, és önző bagósok, akik nem törődtek a nemdohányzókkal, hogy ők nem bírják.


Mindig megkaptam én is, ha nem tetszik, ki lehet menni, igen ám, de attól a füst még bennt marad, és a munkámat el kellett látni.


Ott lettem először asthmás, majd COPD-s.


Nagyon, nagyon haragszom rájuk, és minden bagósra, akik mások egészségét károsítják jogtalanul!!


Őmiattuk nekem is leépül a tüdőm, és rohadtul félek én is az ilyen végtől, hogy feltöltődök folyadékkal a tüdőm, és majd a saját tüdőváladékomtól fogok megfulladni!!


Pedig hogy rohadnának meg mind, akik önző dohányosok, és károsítják mások egészségét!!


Nekem nagyon, nagyon későn jött a dohányzási törvény!!!!

2012. dec. 3. 07:51
Nagyon nagy bánatomra november 13-án meghalt. A férjem akinek szintén COPD-je volt és hozzá a szívével is bajt fedeztek fel.Korházba nem akart bemenni és mikor jött a roham,kihívtam a mentöt.Nagyon hamar itt voltak és mindent ekövettek,hogy rendbehozzák,de minden hiába volt a mentőautóban meghalt.
41. pzs23
2011. okt. 26. 22:39

sziasztok,


sajnos két hete vesztettem el Anyumat, akinek COPD-je volt. Az utolsó pillanatig otthon voltunk együtt, nem akart kórházban meghalni, gépek és idegenek között.

Sajnos azt, hogy mit kell tenni, nehéz megmondani. Azt hogy mit nem, azt jobban tudom.

Nem volt hajlandó lélegeztető gépet használni otthon, és a cigit is újra kezdte, mert már nem volt visszaút:-( Öt nap volt a legkritikusabb, de még akkor sem gondoltam, hogy ennyire súlyos...

Ha esetleg van valakinek kérdése, és gondolja, hogy tudnék segíteni, írjatok nyugodtan!

40. LEV005
2011. okt. 16. 20:53
Szia Zsoofyy! Szimpatikus a hozzáállásod. Szeretném hinni, hogy nem vagyok "súlyos beteg", bár így ősszel ez nehéz. Bármi jó ötleted van a lehető legjobb minőségű életért szívesen veszem. Egyébként soha nem dohányoztam (csak passzívan, dolgozom, családom van és úgy döntöttem, megérem a 80 évet (46 vagyok), mivel látni akarom az unokáimat. Egyébként rendszeresen sportolok (amikor képes vagyok rá) és egy lelkiismeretes és nagyon jó tüdőgyógyászt keresek.
39. c9cd845d08 (válaszként erre: 36. - Iván_72)
2011. febr. 11. 08:49

A rehabilitációt a tüdőgyógyász dönti el.

Egyénre szabott, attól függ kinek milyen fokú a baja. Gyógytorna, légzésgyakorlatok, szobabicikli, oxigénkúra, sóbarlang, masszás.

Persze az intézménytől is függ, hogy hova utalnak.

Nekem szerencsém volt.


egy okostojás...

38. Iván_72 (válaszként erre: 34. - Bianka_55)
2011. febr. 10. 20:14

Mindenütt vannak "okostojások", úgy látom neked se tetszik. Biztos másoknak se, mert egy-két hozzászólás után nem jönnek többet. Én is kilépek, de ha megengeded, írok privibe.

Üdv:Iván

37. Bianka_55 (válaszként erre: 32. - 36a26f5226)
2011. febr. 2. 11:35

Nyáron szinte tünetmentes voltam, a ködös idő beálltával meg sokat romlott az állapotom. Az a pár napos tiszta, napsütéses idő nagyon jó volt, sokat voltam levegőn, de mondjuk ha dolgozom, egész héten "be vagyok zárva", csak a buszhoz jövet-menet vagyok kint, de abban sincs köszönet a szinte állandó szmog miatt.

Valahol olvastam, hogy a köptető jót tesz, nem szabad a váladékozást "elnyomni", az a jó, ha felszakad. Nem tudom.....

2011. febr. 2. 10:56
Én még nem voltam rehabilitáción. Miből áll és ki dönti el szükséges-e?
35. c9cd845d08 (válaszként erre: 34. - Bianka_55)
2011. jan. 24. 16:25

Ne haragudj, de én úgy gondoltam, hogy előszőr neked kellene változtatni az életmódodon.

Ahogy írtad előzőleg az volt a gondod hogy nehezen tolerálod a betegségedet, a szmog, a rossz levegő, a sok utazás, és ebből kifolyólag a depressziódat nehezen viseled. A kívül álló dolgokon sajnos nem tudunk változtatni. De a saját szokásainkon igen.

Én is hivatalosan COPD-s beteg vagyok, én soha nem dohányoztam, nem az miatt lettem beteg, hanem a tüdőszöveteim gyerekkori sorozatos gyulladásoktól tönkrementek.

De mindent megpróbálok tenni azért hogy ne rosszabbodjon az állapotom. Légzőgyakorlatokat végzek mindennap, mozgok, sétálok amennyit bírok.

Voltam rehabilitáción, rendszeresen járok kontrollvizsgálatokra. Tudom hogy nem gyógyulok ki teljesen, de azon vagyok, hogy az állapotom

ne rosszabbodjon, és ne kelljen oxigénpalackkal élnem...

Bocsi, ha nem arról írtam amit vártál...jó lenne ha más is leírná a saját tapasztalatit, tanácsait.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook