Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Távfelügyelet vagy riasztórendszer. Melyiket érdemesebb, ha sok a betörés? fórum

Távfelügyelet vagy riasztórendszer. Melyiket érdemesebb, ha sok a betörés? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
25. édesmandula (válaszként erre: 19. - 34c48a3825)
2012. dec. 4. 15:10

2 olyan esetről tudok ahol tökéletesre képzett kutyapárt fújtak teli habbal sajnos :( hurokkal rántották a kerítéshez őket az egyik esetben :(( előtte méreggel próbálkoztak, ez volt a B terv. a másik esetben a kutyák odamentek ugatni és ők gyorsabbak voltak nála :(

1 olyan esetről ahol tökéletesen képzett kutya véletlenül leharapta a gyerek arcát...

2012. dec. 4. 15:09

Nálunk távfelügyelet van aminek a kiépítése költséges volt (nekünk már 14 éve van, mostani összeget nem tudok), jelenleg a negyedéves díj 12ezer Ft. De ez nem sokat ér a kazánozásnál, mert gondolom amíg kimész a kazánba nem riasztod be a házat, viszont éjszakára mindenképpen jó lenne ha egyedül vagy otthon. Emellett van pánikgombunk is ami olyan mint egy kis kulcstartó, egymás után kétszer meg kell nyomni a gombot és 5 percen belül itt van a Security.

Esetleg az is jó lehet ha lenne egy külső lámpa, ami fölkapcsol amíg t ekint mozogsz, ha meg van világítva a hely akkor talán az egy minimális visszatartós erő a banditáknak. Hozzánk már törtek be (még a riasztó előtt volt ez). Piszok rossz érzés.

Én ha egyedül vagyok itthon én is nagyon félek, talán túlzásba is. Bejárati ajtó mindig zárva, sőt az előszobaajtót is bezárom és az alsó szintet be is szoktam riasztani.

23. simple (válaszként erre: 17. - Édesmandula)
2012. dec. 4. 15:09
Micsoda?! A kutya a gyereket is védi, ha bántani akarják! Másrészt egy iskolázott kutya nem fogad el semmit idegentől! Nem volt még kutyád, igaz? :-)
2012. dec. 4. 15:07

ha műanyag a bejárati ajtód, erősítsd meg a zár körüli részt! nagyon sokan bentfelejtik a kulcsot éjjelre, ha szemfüles a betörő, kimelegíti a zár mellett a műanyag ajtót, benyúl és nyitja is...

a riasztórendszer több partíciót kapjon, minden éjjelre legalább a bejárati ajtó nyitásérzékelőjét és a nem használt területek mozgásérzékelőit aktiváld! kérj bővíthető rendszert, nem baj ha az elején nem tökéletes, a szaki azért van hoyg azt csinálja amit te mondasz!

21. simple (válaszként erre: 18. - Édesmandula)
2012. dec. 4. 15:07
Nálam 3 perc alatt kint voltak mindig, itt a központjuk egy utcával lejjebb....
20. simple (válaszként erre: 12. - Kiszvorosz)
2012. dec. 4. 15:05
Nálunk be van riasztva az alsó szint, ha fent tartózkodunk már este. Plusz a teraszokon körbe infrasorompó van, ha ott ólálkodik valaki akkor is ordítani kezd a riasztó.
19. 34c48a3825 (válaszként erre: 17. - Édesmandula)
2012. dec. 4. 15:05

Egy jól iskolázott kutya erre nem ad lehetőséget, ahogy arra sem, hogy megmérgezzék, mert eszik fel ételt a földről és nem fogadja el másoktól sem, csak a gazdájától.


2 területvédő, magasan iskolázott kutyánk és 3 gyerekünk van. A dolog tökéletesen működik. Neked is van tapasztalatod pontosan ilyen helyzetben vagy csak hurrogsz?

18. édesmandula (válaszként erre: 16. - Simple)
2012. dec. 4. 15:05
ne matricázz! ha nem hülye a betörő, keres 3 másik házat ahol ugyanaz a matrica van, szerez 4 pajtást és míg ők láncrisztást csinálnak, ő a te házad kipakolja. ha egy házat kb 14 perc alatt látogatnak meg a távfelügyeletisek (kiszállás, körbejárás, jelentés távozás) akkor lesz min 30 perce kipakolni! ha távfelügyeletet kértek, mindig kérdezzétek még, hány kijáró ember van aki riasztásra megy? hány autó? és a matricát elfelejteni vagy a szomszéddal elcserélni ha neki másnál van a távfel.!
17. édesmandula (válaszként erre: 15. - 34c48a3825)
2012. dec. 4. 15:03
telinyomják a pofáját dagadó purhabbal és nézheted a halott jól idomított kutyádat reggel :/ azonkívül ha gyerek is van a háznál egy területvédő állatot nem engednék ott élni...
16. simple (válaszként erre: 1. - Cippora)
2012. dec. 4. 15:02
A kettő együtt ér valamit, ha megszólal a riasztó, indulnak a helyszínre. Persze jól körbe kell matricázni a házat, meg nem árt még plusz védelem, például redőnyök az ablakokra, jó minőségű bejárati ajtó, zárak stb.
2012. dec. 4. 15:01
Egyébként egy jól idomított házőrző kutya nagyon sokat számít.
14. édesmandula (válaszként erre: 7. - 5146e98818)
2012. dec. 4. 15:01
nagyon tévedsz. ha teregetsz az udvarban a házad már pakolják, sőt, ki is zárhatnak :)) ha lefekszel a gyerekkel du aludni, bemennek és pakolnak addig...stb. rengeteg történet.
13. Cippora (válaszként erre: 8. - 34c48a3825)
2012. dec. 4. 15:01
Köszönöm az infót!
12. kiszvorosz (válaszként erre: 7. - 5146e98818)
2012. dec. 4. 15:00
Nálunk is volt esti besurranás, a lakók fent tévéztek a hálószobában, lent meg elvitték a táskákat, telefonokat, laptopot, kocsikulcsot és kocsit...
11. Cippora (válaszként erre: 5. - Kiszvorosz)
2012. dec. 4. 15:00

Na igen,nekünk is egy félelmetes westink van :)


Egyenlőre nekem is ez a pánikgomb a legszimpatikusabb.

2012. dec. 4. 15:00
riasztórendszer távfelügyelettel, pánik gomb távirányító, külső-belső mozgásérzékelők, rejtett megfigyelők-rögzítőrendszerek, fegyvertartási engedély, csúnya kutya beszerzése :D rejtett; önvédelemre alkalmas tárgyak elhelyezése a lakásban kb. ennyi. de így sem vagy biztonságban... :)) éjjel 3x szólt vkinél a riasztó, inkább aludtam volna. ha nem köti be távfelügyeletre, semmit nem ér, ki senki nem megy nézegetni hogy mi van...
9. Cippora (válaszként erre: 7. - 5146e98818)
2012. dec. 4. 14:58
Erre gondoltam én,de már nem vagyok erről meggyőződve.Mert sajnos az itteni betörések nem ezt mutatják...
8. 34c48a3825 (válaszként erre: 4. - Cippora)
2012. dec. 4. 14:58

Ez nagyon sok mindenen múlik. Azon, hogy milyen védelmet kér az ember, nagyon nagy a szolgáltatásokban a szórás, ezekről a honlapokon is olvashatsz, szinte minden lehetséges, csak pénz kérdése a dolog.


Számít, hogy hol elhelyezkedő, milyen ingatlant kell védeni, milyen eszközökkel felszerelni stb.


Ha ezt kiválasztottad, akkor kimennek, felmérik a telepet, kiépítik a rendszert és onnantól kezdve x ezer ft havidíjat kell fizetned.


Érdemes a környéken tájékozódni, hogy melyik szolgáltatóval vannak megelégedve, hogy hány perc a kiszállási idejük stb?

7. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - Cippora)
2012. dec. 4. 14:56

Egyébként nem kell félni!

A betörő praktikus okokból nem olyankor megy, amikor otthon vannak a háziak, hanem amikor azok nyaralnak.

Kivételt képez a bankrablás, mert oda munkaidőn kívül nehezebb bejutni.

2012. dec. 4. 14:55
Csak önmagában a riasztórendszer nem elég. Ma már sajnos senki nem figyel, ha megszólal egy riasztó.
2012. dec. 4. 14:54
Nekünk van riasztó is a házban, meg pánikgomb is (kis távirányító szerűség rajta egy gomb,megnyomod,jönnek a távfelügyletesek kérdés nélkül). Közvetlen szomszédokkal jóban vagyunk,van egymáshoz kulcsunk is,az is nagy segítség,ha szól a riasztó, körbejárjuk egymás kertjét,benézünk.Emellett van kutyánk-félelmetes westie-aki csodás jelzőkutya. Bárki csak a kerítés közelébe jön, máris ugat. A szomszédok is tudják,hogy csendes kutya,ha "kiabál" valami nem oké-látom felbukkani a fejeket a szomszédok ablakaiban.Az éjszakai kazánozásodnál sztem csak a pánikgomb lehet valamennyire megoldás, de nálunk pl. 5 perc a kiérkezési idő, az baromi sok dologra elég,ha valaki rosszat akar tenni.
4. Cippora (válaszként erre: 3. - 34c48a3825)
2012. dec. 4. 14:54
A távfelügyeletről tudnál bővebben írni?Nem igazán vagyok képben hogy mit is takar ez,és mennyiért.Akár priviben is ha nem publikus.
3. 34c48a3825 (válaszként erre: 1. - Cippora)
2012. dec. 4. 14:52
Nálunk két nagytestű, apportírozott kutya van, valamint távfelügyelet, igaz, nem a rossz közbiztonság miatt, hanem elővigyázatosságból.
2. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - Cippora)
2012. dec. 4. 14:47
A legolcsóbb átmeneti megoldás a "Riasztóval védett terület" matrica felragasztása.
2012. dec. 4. 14:43

Sajnos környékünkön egyre több betörés van,nem érzem magam zárt ajtók mögött sem biztonságban.Sokszor egyedül vagyok a kislányommal,van hogy éjszaka is,és most a tél miatt este 22-ig is kimászkálok teletömni a kazánt.Nem nagyon szeretnék összefutni egy betörővel sem a kertben sem a házban.Kutyánk már van,kistestű,nem hiszem,hogy megtűrne maga mellett még egyet,elég domináns alkat!

Ti mivel véditek,védenétek magatokat,értékeiteket,házatokat?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook