Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tartós hátfájás - mi a megoldás? fórum

Tartós hátfájás - mi a megoldás? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. jún. 27. 12:45

Az egész arról szól, hogy egész életünkben folyamatosan döntéseket hozunk és ennek következményeit viseljük. Akár jó, akár rossz döntések is voltak ezek. Döntéseinket pedig tapasztalataink,hiedelmeink és hitrendszerünk alapján hozzuk meg. Az érzések-érzelmek nem annyira történnek velünk , mint inkább mi választjuk meg azokat. Tehát a kulcs a felfogás megváltoztatása.

Ezek nem a saját gondolataim voltak ,de már én is így gondolom. Ezeket a mostani (Ram gyógymód)kezelésemen szedtem fel. Kérded, hogy ez jobb-e mint az előző. Nekem ez vált be mert itt mindent megértettem,ok-okozati összefüggéseket. Amiket elmondanak azt kisiskolás szintjén el is magyarázzák, hogy nem marad kérdés benned. Nem beszélve arról,hogy itt egy helyen kapom meg a testi kezelésekkel egyidejüleg.

2012. jún. 26. 22:26

A lényeg,hogy izomteszteléssel keresik meg a problémád okát és korát,hogy ez kivel-mivel függött össze és,hogy te ezt,akkor hogyan élted meg.Te ezt újra átéled egészen addig amíg kívülállóként nem látod az eseményeket. Végül egy kellemes érzéssel,ahogyan történnie kellett volna az eseményeknek éled át újra.

Ami nekem nem jött be itt, hogy különböző témánként akár hat-nyolc oldás is kellett. Egyszerre pedig csak egy dologra-problémára oldottak.

A jelenlegi kezelésemen ahová most járok, úgy két-három alkalom után megértettem,hogy miért kerülök ismét hasonló helyzetekbe mint azelőtt. Miért történik velem mindig ugyanaz.

Ennyi röviden a kineziológiáról.

2012. jún. 25. 18:59

sims, A fórumon olvastam,hogy valakinek nem sikerültek a lombikjai és mellette depressziós is volt,és itt segítettek Neki. Elkértem az elérhetőséget és így jutottam el ide.

Kérded,hogy milyen gyakran járok. Valójában most júniusban kezdtem. Igazából pontosan ezért tartom hatásosnak mivel viszonylag rövid időn belül jelentkezett a javulás. Az igazsághoz hozzátartozik,hogy a masszázs mellett más egyéb kezelést is kapok. Előtte jártam oldásokra kineziológushoz sok-sok alkalommal,de itt úgy érzem nem egy-egy problémámat oldják meg, hanem a dolgokhoz-helyzetekhez való viszonyulásom összességében változott-változik.

32. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 31. - 342402de6d)
2011. okt. 25. 18:47
köszi,Jaa,együtt nekem a legjobb orvosság:))
31. 342402de6d (válaszként erre: 30. - Ed96c5c4f3)
2011. okt. 25. 18:41
igazad van:)))))
30. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 27. - 342402de6d)
2011. okt. 25. 18:28
Ágy,inkább egy tüzes jány-t:)))
2011. okt. 25. 16:31

Sziasztok.


Használt már valaki vízágyat? Mennyire segít a panaszok enyhítésében? Nekem a szomszédom nagyon mondogajta, hogy ő már kipróbálta Németországban és rendelni kellene.De ahogy utána olvastam csak rosszat írtak a hozzászólók.

28. syria
2011. okt. 25. 15:17
Akupunktúra, ceragem ágy.
27. 342402de6d (válaszként erre: 26. - Ed96c5c4f3)
2011. okt. 25. 12:49
aztán próbáld is ki!!!!:))))
26. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 25. - 342402de6d)
2011. okt. 25. 12:32
köszi..már a szemem gúvad...:))
25. 342402de6d (válaszként erre: 24. - Ed96c5c4f3)
2011. okt. 25. 12:07
nézz utána ITT,érdemes.....
24. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 23. - 342402de6d)
2011. okt. 25. 10:42
ammegmi?
2011. okt. 25. 06:42
ceragem ágy
22. a0c1361e44 (válaszként erre: 20. - Ancsa 37)
2011. okt. 25. 06:01

Jaja, én ugyan sportoló voltam és a mai napig sokat mozgok, de a gerincemet a torna tette rendbe!

Évekig azt mondták, hogy pihenjek és milyen rosszul. 11 év kínlódás után 2 hónap tornával rendbe jöttem:)

Azóta nem kímélem magam.


Háton és hason fekve nyújtózkodások, felülések.

Én azt javasolnám, hogy töltsd le a kezdő pilátesz tornát és azt csináld. Nem kell ám sok, elég napi 10-15 perc, majd ha bírod mehet több. Én amióta gyerek van, csak itthon tornázok (pedig már mehetnék bárhová).

21. a0c1361e44 (válaszként erre: 4. - Cff1bda72b)
2011. okt. 25. 05:55

Én derék beteg vagyok, azaz van 5 db porckorongsérvem, ami elvileg egy születési rendellenesség miatt alakult ki. ezt 30 évesen tudtam meg. Nagyon szép tartásom volt/van. Vállam fent, hasam bent, cicim kint, fejem fent. Egyszer azt mondta a doki, hogy közrejátszik a rossz tartás is. A hátam mögé néztem, hogy bejött e valaki a rendelőbe:), de nem nekem mondta! Nekem, akinek a tartása gyönyörű! Kérdésemre azt mondta a doki, hogy ez sem jó, amit én csinálok, mert kiegyenesedik a természetes íve a gerincnek...


Tehát torna! Sok hasizom gyakorlat és hátizom gyakorlat. A cici biztos közrejátszik. Én normál méretű vagyok, de ha hízok, akkor a cicim megnő és nagyon kényelmetlen lesz számomra tartani. És igen, a cipő nagyon fontos!

20. Ancsa 37 (válaszként erre: 13. - Cff1bda72b)
2011. okt. 25. 00:02

Én ugyanez pepitában-soha nem sportoltam sajnos :(( de azért a jóga, a gerinctorna nem egy megerőltető valami és nagyon hasznos-én rászoktam :) 60 évesen sem késő elkezdeni-legalább próbáld meg! Mit veszíthetsz? Max. a fájdalmat :))


Lényeg a rendszeresség. Szúrj ki 2 v. 3 napot a héten és gyerkőc alvásidejében kezdd el! Eleinte keserves lesz, mert minden kezdet nehéz-aztán azt fogod észrevenni, hogy jéé ez milyen jó és reggel nem kell magam az ágyban csontonként összerakni.

A végén már rutinuson minden nap lenyomsz fél órát :)

19. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 17. - Cff1bda72b)
2011. okt. 24. 23:54
szívből kivánok jobbulást.Én már tudom mi az,hetekig a wc-re se tudni menni?(ne add fel soha.Sok sikert.
18. cff1bda72b (válaszként erre: 14. - 6b006fc769)
2011. okt. 24. 23:39

Lehet, de sose éreztem rá affinitást. Nem vonz.

Köszönöm.

17. cff1bda72b (válaszként erre: 16. - Ed96c5c4f3)
2011. okt. 24. 23:38
Nyilván ezt nem szeretném, úgyhogy biztos valami kezdeni fogok a helyzettel. Köszönöm a tanácsokat.
16. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 13. - Cff1bda72b)
2011. okt. 24. 23:36
ha most nincs időd,majd lesz sok is,ha nem gyógyitod meg.A dokik már operálni akartak,akkor kaptam észbe..Évek óta kutya bajom:)Ha látnád miket dolgozom már:))
2011. okt. 24. 23:31
jaa és egyél sok zselatinost,Bőröst,kocsonyát stb.
14. 6b006fc769 (válaszként erre: 13. - Cff1bda72b)
2011. okt. 24. 23:27
valószínű, hogy pont ez vezetett idáig. jobbulást!
2011. okt. 24. 23:25
Köszönöm a tanácsokat! Abban biztos vagyok, hogy jobb lenne egy kis mozgással vagy tornával, de nem vagyok valami sportos alkat. Soha nem sportoltam semmit, egyetlen mozgásom a gimis tesiórák voltak, amiken nagy százalékban nem is vettem részt. :D De gyógytornával valószínűleg meg fogok próbálkozni.
12. ed96c5c4f3 (válaszként erre: 5. - Cff1bda72b)
2011. okt. 24. 23:22
Én már tul vagyok ezen-is-Több dolog segithet.1. fürdó.nekem a Tiszakeszi határában lévő Kocsortos meleg forrás és az Erdélyi Vizaknai fekete tó és iszapja haszmált. 2. Lóbaizsammal gerinc kenés 3. Kemény ágy.Farostlemez a lepedő alá.Elöször nem érzed jől magad,de kb2hét után bizti jobb lesz. 4. Gerinc masszázs,előtte a balzsam.5, fogyás!sok mozgással.
2011. okt. 24. 23:19
Mindenképp meg kell erősíteni a hátad izomzatát tornával. Nekem is nagy melleim vannak, míg nem tornáztam minden reggel úgy ébredtem, hogy beszakad a hátam. Mióta izomerősítő tornát végzek sokkal jobb, alig-alig fáj.
10. Ancsa 37 (válaszként erre: 9. - Cff1bda72b)
2011. okt. 24. 23:00

Hát én sem minden nap csináltam, hétvégén és este, amikor apa is itthon volt-még kisebb baba volt a fiam, mint amekkora most a tiéd.


Bizony elmentem két szoptatás közben az usziba, mert már se ülni se állni nem tudtam és havonta 1x esténként mentem a csontkovácshoz (első alkalommal házhoz jött, mert menni is alig tudtam)


Ennyit a férjem is bevállt, mert kinek jó az ha folyamatos fizikai fájdalmamaim vannak és ettől ingerült és türelmetlen vagyok? SE nekem, se a családomnak.


Figy, nem azt nézd hogy mi miért nem működik, hanem a megoldást keresd! Két szopi és tisztábatétel közt simán le tudsz nyomni egy gerinctornát (most rendeltem a DVD-t teszveszen 800 Ft-ért és nagyon jó!) de ha nem áldozol rá, ott van a jutub. Torna nélkül nem fog elmúlni a fájdalom.

9. cff1bda72b (válaszként erre: 8. - Ancsa 37)
2011. okt. 24. 22:53
Akkor nagyjából egy cipőben járunk. Én mondjuk nem voltam ennyi helyen orvosnál, egyszer voltam, azt mondta a tartás miatt, amit én nem hiszek, mert mondom, nem vagyok egy vakond típus :D. A cipőben biztos van igazság, egy jó kis talpbetétet majd biztos venni fogok, egyébként azt már régóta tervezem is, viszont jóga, úszás, masszőr, fürdő nekem nem fér bele az időmbe sajnos. Itthon vagyok a 8 hónapos manómmal, nem nagyon tudok elszakadni mellőle.
2011. okt. 24. 22:49

Nekem a császárom óta fáj a hátam iszonyatosan-2 éve :(( Szóval a témát alaposan körbejártam én is...


Pl. az sem mindegy, hol áll az ágyad, milyen matracon alszol.

Én csináltattam spéci cipőbetétet-ezt hordom a papucsaimban, cipőimben-nagyon jó, érdemes kipróbálni.


Voltam dokinál, elküldött MRI-re, gyógytornára, kaptam gyógyszert-nem sokat segítottek és okosabb se lettem.


Viszont majdnem minden nap tornázom-vettem gerinctorna DVD-t, a tyutyubon is van fent egy csomó videó és eljártam jógázni, úszni, termálfürdőbe és néha masszőrhöz, aki csontkovács is.


CSak halkan jegyzem meg, hogy a sok ülőmunka, stressz, idegskedés mindt a hát-vállfájásban köszön vissza :(

7. linksys (válaszként erre: 5. - Cff1bda72b)
2011. okt. 24. 22:48
És még egy fontos dolog, ha belekezdesz valamibe,akkor ne úgy kezd el,hogy bízom benne ,meg lehet meg talán, hanem úgy,hogy igen is jó lesz, és sikerülni fog, mert az már fél siker,ha a hozzáállás pozitív.)
6. linksys (válaszként erre: 4. - Cff1bda72b)
2011. okt. 24. 22:46
de ha szakmbertől megkérdezed,akkor lmondja,ha meglát,hogy mi a gond, egy nem megfelelő cipőtől is komoly hát, gerinc és derék fájdalmak lehetnek, és ezt tapasztalatból mondom..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook