Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Több éve visszatérő problémánk otthonunk falainak penészesedése ki tud tuti, tartós megoldást a problémára? fórum

Több éve visszatérő problémánk otthonunk falainak penészesedése ki tud tuti, tartós megoldást a problémára? (tudásbázis kérdés)


14. a p a (válaszként erre: 10. - Hőkereső)
2009. dec. 27. 10:04

Ott kezdődik, hogy ki kell szárítani a falakat.

Régen egy új ház felépült, belül csak mész volt a falon egy évig. Szellőzik, és fertőtlenít. Kívül nem volt bevakolva, hogy a falba az építkezés során bekerülő nedvesség – malterba kevert víz – el tudjon párologni. Ezután került fel a külső vakolat. Nem volt véletlen ez a gyakorlat

Csak egy évig volt csúnya a ház, de utána száraz penészmentes és egészséges volt.

Manapság a házat felhúzzák, és azonnal kívül dryvitolják és persze ezzel egyidőben odabent is készrefestik műanyag alapú festékekkel. Ezzel a falban lévő nedvesség bennreked, romlik a hőszigetelés, megvan a lecsapódásra lakalmas "hűvös felület" és a nyirkos fal penészesedni fog. Nincs hatásos csodaszer. Meg kell tisztítani a falakat a festéktől és csempéktől, és majd ha kiszáradt, újra lehet burkolni, festeni. Ez az egyetlen megoldás. Ha mindez megvolt, akkor is rendszeresen szellőztetni kell.

Az ajtók ablakok légmentesen zárnak, a helyiségekből a pára nem tud távozni. Penészgomba élvezi a helyzetet. Nem egészséges a sporák belégzése, de a domestos és a hypo és hasonló csodaszerek is ártalmasak belélegezve az egészsségre.

A lustábbak vehetnek automata szellőzőnyílást az ablakokra, ami kinyit ha párásodás van, de az hány évig fog működni, ha rárakódik a levegőből a por?

Egyébként véleményem szerint ez a legnagyobb parasztvakítás: Vegyél ablakot, ami tökéletesen zár, és vegyél hozzá egy szerkezetet, ami gyakorlatilag néhány rés és a tökéletes zárás ellen dolgozik.


Amíg a falak nedvesek, azokat nem lehet felfűteni. Hiába teszed maxra a fűtést és állítasz be hősugárzókat. Amíg nincsenek felfűtve, addig a falak lesznek a hűvös felületek, ahol le tud csapódni a pára.

2008. dec. 3. 17:24

A száraz fal nem tud penészedni az biztos.

Vigyázzatok, mert a penész egy nagyon alattomos dolog, nem szabad penészes lakásban élni rámegy az egészség!

12. Halmus (válaszként erre: 6. - Judit0625)
2008. nov. 22. 00:59
Nekünk éppen a dryvit után kezdett el penészedni....
2008. okt. 16. 23:01
Új építésű vagy régi?
2008. okt. 16. 22:48

A "Tudásbázis - Mit lehet tenni, ha megjelenik a penész?" című topicban leírtam (előbb akadtam rá, mint erre:). Lehet, hogy kicsit szakmaira sikeredett. Bocs.


A lényeg, hogy ha fáj valamid, nem fájdalomcsillapítóval "gyógyítod" magad, hanem megpróbálod kitalálni és kezelni a kiváltó okot.

A penésszel is ez a pálya.

Lehet mosogatni, kenegetni mindenféle csodaszerrel (a Hypo a legolcsóbb és hatásos), ideig óráig megoldja a problémát, de amíg van nedvesség és hűvös felület, addig visszatérő jelenség lesz a penész, csak idő kérdése.


Fel kell fűteni a falakat (illetve nem kell hagyni kihűlni), vagy pedig kiszellőztetni a párát. Fűtési szezonban rövid ideig tartó intenzív szellőztetést javaslok, naponta többször. Ne feledjük, a párás levegőt akarjuk kicserélni, nem célunk lehűteni a falakat.


Ha valaki testre szabottabb tanácsot igényel, küldjön üzenetet.


Köszönöm

9. bc445a8c77 (válaszként erre: 8. - Judit0625)
2008. okt. 4. 21:16
Nekem mindíg eltüntette a penészfoltokat.De általában mindíg elment egy flakonnal,és volt,hogy többször rá kellett fújni a felületre,de mondom nekem jó volt.
8. judit0625 (válaszként erre: 7. - Bc445a8c77)
2008. okt. 4. 20:58
Mi már próbáltunk több féle gomba és penészölő szert. Nekünk egyik sem vált be, csak felesleges pénzkidobás volt!!!
2008. okt. 4. 20:52
Biomész,nekem ezzel lettek kifestve a szobák,és egy picit penészedett télen a sarkokban,de nyáron eltűnt a folt.Vagy a másik megoldás,lehet kapni gomba és penészölő permetszert.Bár ezt csak fehér falra ajánlom.
2008. okt. 4. 20:39
A szakember tanácsa: 20-30 mm-es Nikecell szigetelés (Dryvit) a teljes penészedő falra!!!!
2008. okt. 4. 20:36
Le kell szigetelni nikecellel. Ha festett fehér fal akkor domestossal le lehet törölni és az elég tartós. Ha tapéta van akkor nem tom. Ha meg színes festett fal akkor sem.
4. fe6fe7671f (válaszként erre: 3. - Asder)
2008. okt. 4. 20:20
Én egy panelba költöztem, ami tök penészes volt. Ne mond, hogy annak jó a szigetelése, mert lehidalok.
2008. okt. 4. 20:11

Éppen hogy a túl jó szigeteléstől szoktak penészedni a falak, mert nincs meg a természetes szellőzési lehetőség. Az új építésű lakásoknak ez a fő problémája!

Többször kell szellőztetni, hogy a keletkezett pára - már azzal is párás lesz a levegő, ha csak a helyiségben vagyunk - el tudjon távozni.

2008. okt. 4. 19:52

Melyik helyiség?

Lehet a rossz szigetelés az ok. Lehet, hogy újra kellene vakolni a házat kívülről.

Lehet a légmozgás a lakáson belül. A fürdőszoba és a konyha gőze ott csapódik le.

Ezeket az okokat kellene előbb megfigyelni, hogy mégis mitől lehet. Aztán tud az ember segíteni.

2008. okt. 4. 19:42
Több éve visszatérő problémánk otthonunk falainak penészesedése ki tud tuti, tartós megoldást a problémára?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook