Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tartós hajegyenesítés, azaz 1 év alatt -15cm fórum

Tartós hajegyenesítés, azaz 1 év alatt -15cm (beszélgetős fórum)


2013. okt. 3. 16:54

Egy nagyon kicsit nekem is javult tőle a hajam, de nem tett csodákat.

Érdekes, mert a húgom is megcsináltatta ugyanazt a hajegyenesítést, amit én elsőnek és utolsónak, de neki semmi baja a hajának (bár neki sem lett tök egyenes).

13. gribedli*** (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2013. okt. 3. 11:20
Nekem egyenes a hajam, de én is ugyanezt a módszert használom:) Picit felmelegítem, és hajmosás előtt pakolásként, de nem minden mosás előtt, havonta, 2 hetente csinálom
2013. okt. 3. 10:48

Solio-s argánoolajam van, tényleg nem rossz. És van kókuszolajam is, bár ehető, de nincs kókusz illata. :( Azt hiszem, legközelebb jobb minőségűt veszek.

Nem tudom akkor, az én hajam miért ilyen semmirevaló, ronda. lehet belső oka van?!

11. Kamillka (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2013. okt. 2. 23:05

Barátnômnek gygyönyörű a haja tartós egyesítés után is. Derékig erő haja van és festeti is.


Én meg tíz éve vasalom a hajam (minden reggel) és semmi baja. A nem jó vasalô is roncsol

10. michelle.r (válaszként erre: 9. - Michelle.r)
2013. okt. 2. 22:52

Ami még szerintem nagyon jó a hajnak, a hidegen sajtolt olajak. Én minden reggel eszem egy-egy teáskanállal, dióolajat, szőlőmagot-, tökmagolajat-, olívát, mikor éppen melyik akad a kezembe. ezek kívül-belül jót tesznek a bőrnek, a hajnak.

azokat pedig a solio-tól veszem, olvass utána.

9. michelle.r (válaszként erre: 8. - Adry1992)
2013. okt. 2. 22:48

Vegyél hidegen sajtol szűz kókuszolajat, évek óta semmilyen kémiai vackot nem kenek rá, minden mosás előtt bekenem a fejbőrömet és a hajam hosszára is kenek. Szinte teljesen beszívja.


Olvasgasd a bank.anita.blogspot.com-ot, szerintem ő is ír a kókuszolajról.


én a cosmio-nál szoktam venni, de most láttam a kisindiában is, pont fele annyiért. de csak az a jó, amelyik kókuszillatú és ehető is, a többi ki van herélve :S.

2013. okt. 2. 22:31
Az első és az utolsó nekem sem volt olcsó, 15 ezer Ft volt kuponnal. Amúgy dupla ennyi lett volna. Az utolsó mégsem ért semmit...
2013. okt. 2. 22:30

Nekem is keratinnal egyenesített a hajam, az enyémet nem töri, kifejezetten jó a tartása, gyönyörű fényes és egyenes.

Igaz, nem kevés pénzbe kerül, de legalább nem teszik tönkre olcsó vacakokkal.

6. Érdekes73 (válaszként erre: 4. - Adry1992)
2013. okt. 2. 22:11
A legjobb hajat is tönkre lehet tenni...
5. adry1992 (válaszként erre: 3. - Virágka77)
2013. okt. 2. 22:01

Mert az első kezelés után egyenesnek egyenes volt. Sőt ugye azt októberben csináltattam, most nézem, hogy a februári képeken még ugyanolyan hosszú hajam volt, mint októberben (ugye le lett vágva novemberben a szétégetett vége, de nőtt is sokat). Aztán valahogy a tél után elkezdett törni a vége, ekkor kezdődött az, hogy tele lett az ágyam törött hajvégekkel.

Most egyébként, hogy 2 hónapja se egyenesítés, se festék, kicsit kezd rendbe jönni, már kevesebb az ágyamon a törött hajvég. Talán sikerül egyszer visszanövesztenem. :) De egyszerűen a lenövésből látom, hogy nem nő valami gyorsan a hajam.

2013. okt. 2. 21:56
Én is csak irigykedni tudok a régi képeimre, hogy milyen szép, hosszú hajam volt. Az idei képeken meg csak egy ronda, seprűsvégű hajat látok -15cm-vel. Nem értem, hogy mehetett így tönkre a hajam, mikor mindig is egészséges, fényes, erős hajam volt. Még a többévnyi vasalás sem tette úgy tönkre, mint az utóbbi 1 év...
2013. okt. 2. 21:55
Hat szerintem egyertelmu. Tulsagosan igenybe lett veve a hajad. A lattad mar, hogy baj van, miert mentel ujra hajkiegyenesitesre vagy barmire? Hagyni kellett volna pihenni a hajadat.
2. sipumsipum (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2013. okt. 2. 21:54

szerintem felejtsd el egy kicsit a tartós kiegyenesítést... :/


és szedj mindenképpen vmi vitamint...


én is egyenes hajat szeretnék... de inkább vasalgatom.. :D és ezután a sztori után mást nem is fogok vele tenni :)

2013. okt. 2. 21:44

A régi képeimet nézegetve tűnt fel nemrég, mennyivel is rövidebb a hajam. Sokáig növesztettem, évekig, hogy végre igazán szép, hosszú, sötétbarna hajkoronám legyen. Mivel kissé hullámos a hajam, elmentem egy kreatinos hajegyenesítésre, ami elsőre gyönyörű eredményt hozott, a hajam egyenes volt, azonban a végét úgy szétégette, hogy pár hónap múlva le kellett vágatnom a hajamból úgy 5-10 cm-t, teljesen szét volt törve a vége az évekig tartó vasalás, majd az egyenesítés hatására. Aztán lassacskán kiment az egyenesítés a hajamból, így elmentem a helybéli fodrászomhoz, ő megígérte, hogy fele annyiért megcsinálja. utólag derült ki, hogy egy ócska, nem keratinos krémet kent rá, amitől sem egyenes nem lett a hajam, sem jót nem tett neki, mégjobban széttört a vége. Nos, ennél már a hajam úgy tönkre volt (ahogy a 4-5 év vasalás során soha nem nézett ki!), hogy még többet le kellett vágni belőle, bár én sosem gondoltam volna, hogy ennyit. Közben áttértem a vaddisznósötéjű hajkefére, a szilikonmentes termékekre, de a hajam állapota csak nem javul. Kenegetem bio argánolajjal, pakolásokat készítek rá, a hajam mégis olyan, mitn a seprű.

Az első egyenesítést tavaly októberben csináltattam, kb 40-45 cm-s hajjal. Januárban már csak olyan 35 cm lehetett, de még szép volt. A következő (semmirevaló) egyenesítést áprilisban csináltattam, ez előtt pár hónappal elkezdett a hajam úgy törni, hogy a ruáhim, az ágy tele van az én apró 2-5-10cm-s hajvégeimmel. Ezt követően elkezdtem magamnak vágni itthon fodrászi ollóval, 3 vágás és minusz 5-10 cm után, fél év kúrálás után kezd helyrejönni a hajam. De augusztusban volt alkalmam megint olcsón keratinos egyenesítést csináltatni, így megcsináltattam, érdekes módon ez nem szedte szét a hajam. De sajnos már ettől sem lett egyenes (pedig ugyanolyan kezelés volt, mint az első).

Szerintetek mi lehet a hajammal? Egyébként borzasztóan hullik is, alig nő valamit és amennyit nőne, dupla annyit letörik. Pedig már nem vasalom, 3-4 havonta festem csak, mégsem jó rá semmi sem. Az arágnolaj egy picikét javított az állapotán (egyébként a tövénél 10 cm tök fényes és szép, de a vége mint a seprűé).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook